ďťż
SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
VysĂ­lĂĄnĂ­
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

 

 
 
Interview s Ericem Kripke

 

Fanoušci jsou trochu nervózní:

Eric Kripke: Tak zaprvé, miluju naše fanoušky. Miluju je k smrti. Miluju, jak jsou zanícení. Ale mají tendenci se zbytečně obávat. Mají tendenci se stresovat předtím, než mají šanci posoudit konečný výsledek. My jsme si opravdu vědomi našich fanoušků. Děláme tenhle seriál pro ně, neděláme ho pro televizi. Nikdy bychom neudělali nic, abychom je zradili. Neříkám, že jsme dokonalí. Neříkám, že neděláme chyby. Ale víme o nich. A když chyby děláme, tak se z nich učíme. Takže jestli jim mohu něco vzkázat: „Nemějte strach. Volíme to, co je pro seriál tvůrčně nejlepší.“

 

Je pravda, že vás CW požádala, abyste dosadil dvě nové ženské postavy?

Kripke: Pravdivá, upřímná odpověď je, že jsme věděli, že dosadíme jednu ženskou postavu a to Ruby. A Dawn Ostroff řekla: „Mohli byste dosadit dvě ženské postavy.“ „My jsme řekli. Máme skvělou ženskou postavu - postavu Bely - pro kterou jsme už měli scénář, kterou jsme milovali. A kterou jsme se chystali přivést stejně. Tak ji udělejme nastálo.“  Takže na nás nijak netlačili. Přidali jsme už jednu. Ona chtěla přidat dvě. A je to jen vůle producentů. Nestáváme se One Tree Hill s příšerami - přísahám. Radši bych si dal zbraň do úst. Chápu, že jsou všichni nervózní, ale jestli by jen mohli vydržet a sledovat epizody a sledovat, jak se to vše vyvine… neztratili jsme rozvahu. Cítíme, že to bude zatím ta nejlepší řada Supernatural.

 

Jaké mýlky ohledně nadcházející season byste chtěl osvětlit?

Kripke: Nejdřív to online vnímání, protože jsem toho online přečetl tolik jako nikdo, že se ze seriálu stane Scooby Doo. A že z toho bude Sam a Dean s těmi dvěmi holkami na zadním sedadle Impaly a budou křižovat jedno město po druhém, zatancujou si trochu na baru a budou bojovat s pár monstry. Tohle není ten případ. Ta děvčata jsou za prvé vracející se stálé postavy, což znamená, že nᚠkontrakt s nim je maximálně uvede ve 12 z 22 epizod. To nanejvýš. Představujeme je velmi opatrně. Nevmáčkneme je do každé epizody. Proplétají se příběhem, jako ostatní lovci v minulosti našeho seriálu. Ti čtyři nebudou v každé epizodě. Bela se objeví a pak se objeví Ruby a pak jsou kluci sami… Takže se jen vzájemně vyměňují, když projíždějí státy. Oni jen naráží na různé postavy. Tak jako na Gordona, agenta Hendricksona a Bobbyho a Ellen, protože otevíráme svět seriálu. Vždycky jsme trvrdili, že rozšíříme svět Supernatural. Vždy jsme cítili, že ten seriál má potenciál zhmotnit svět jako mají Star Wars nebo Lord of the rings. A to zahrnuje nové postavy. Takže to za prvé.

 

A za druhé?

Kripke: Za druhé, je online mýlka, že budou uvedeny jako nové lásky. Nebudou uvedeny jako lásky, budou představeny jako soupeři. Vím, že lidé nebyli minulý rok z Jo nadšeni, ale cítíme, že jsme se z té chyby poučili. Miluju Alonu Tal, ale problém byl, že jsme tu postavu koncipovali špatně. Byla to holka od vedle, byla to mladší sestra a její postoj byl: „Jak vám můžu pomoct?“  A Bob Singer a Já jsme si v 2. season řekli, že jestli přivedeme holky do seriálu, tak aby dělaly hochům trable, ne aby jim pomáhali. Představit je jako postavy, které jsou opravdu vzteklými prudiči, problémem, nebezpečím a tak nějak uvidíme, co se stane. Už jsem se dostal přes prvních deset epizod a není tam zatím ani náznak romance. Ale spíše toho, že se pozabíjejí.

 

Mezi láskou a nenávistí je tenká linie…

Kripke: Pravda. Uvidíme, jak to půjde. Uvidíme jestli „Je tu nějaká chemie? Je tam jiskření?“ Snažíme se o to, o co se snaží seriály které obdivujeme, jako Akta X a Buffy, Akta X jsou o Mulderovi a Scullyové, ale Skinner dosáhl toho, že získal vlastní prostor. The Lone Gunmen dosáhl toho, že získal svůj vlastní prostor. Buffy měla postavy, které vstupovaly a odcházely z dějové linie a byly to fascinující postavy. Trik je, jak z nich neudělat lásky. Trik, jak ho cítíme, je uvést je jako postavy se skrytými životy a pak počkat, co se z toho vyvine. Další věc je, že ty dívky jsou na sobě nezávislé a velmi rozdílné. A velmi zřídka jsou ve stejné epizodě, protože každá slouží jiné dějové linii. Ruby(Katie Cassidy) je lovkyně démonů, která je nelítostná a trošku blázen a zbrklá a nemá svědomí, jako mají kluci. V tom je trochu pomatená. Ohledně Ruby se brzy stane velký zvrat. Již ve druhé epizodě se o Ruby dozvíte něco velmi vzrušujícího.

 

A co Bela?

Kripke: Bela(Lauren Cohan) je ve skutečnosti něco, co jsme v Supernatural ještě nikdy neukázali, je to někdo, kdo v tomhle světě žije, ale vlastně není lovec. Je to zloděj a žoldák. A všechny ty amulety a magické předměty, které hoši vždycky kradli a používali pro boj s nestvůrami, vlastně mají obrovskou cenu. A je tu někdo kdo je kupuje a prodává. Ona se nezajímá o nějaké nesobecké, fanatické nebo pomstychtivé pohnutky lovení. Ale o ekonomiku volného trhu a o to jak zbohatnout. Dělá to jen pro sebe. To je něco, s čím jsme se ještě nesetkali. „Mně je vážně jedno jestli zastavíte toho ducha, já chci ten amulet.“ A jestli s ním zmizí, tak jsou kluci v prdeli.

 

Tu věc s láskou, ale v hlavě mít musíte, že?

Kripke: Naši fanoušci jsou ohledně hochů notoricky ochranářští. Jestli je tam chemie a jiskření a my chceme, aby se to stalo a fanoušci to chtějí taky, tak se to stane. Teď nic neplánujeme, protože prostě nevíme, jak to půjde. Nevíme mezi kterýma to bude jiskřit, prostě nevíme, co se stane. Přidáme ingredience a necháme je louhovat, a odtamtud se pohneme. Ale upřímně, přísahám, že v tomhle bodu nemáme v plánu spárování holek s kluky. Oni můžou. Ale jak uvidím, komu to jde nejlíp s kým, tak jen zmáčknu spouš.

 

Co dalšího mi můžete říct o 3. season?

Kripke: Tohle je season, kdy se rozpoutá válka. A už žádné: „Kdo je spiritistické dítě? A měl bych jít za žlutookým démonem?“ Je válka. Jsme ve válce. Vyberte si stranu. Je to konec světa. Cítíme, že to bude zatím ta nejvzrušující season. Cítíme, že je to season, kdy je čas připojit se k party. Neslibuju, že neuděláme chyby, jako každý seriál. Ale rozdíl mezi námi a ostatními seriály je, že když oni udělají chybu, tak řeknou: „Jdětě do pr…“ Když my dělám chyby, tak si všímáme fanoušků a učíme se z nich. Takže fanoušci, miluju vás všechny, ale přestaňte se strachovat.

Překlad: Ant 

 

ďťż
Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz