ďťż
SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
VysĂ­lĂĄnĂ­
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

 

 
 
Interview s Ericem Kripke

 

iF Magazine: Gratuluji k přírůstku do vaší rodiny!

Eric Kripke: Chcete slyšet něco strašidelného? Můj syn se narodil na Samovy narozeniny. To mě děsí. Můj syn se narodil 2. května a i Sam se narodil 2. května. Je to znepokujujícně náhodné. Tedy jaké jsou šance, že ze všech dnů v roce se narodí na Samovy narozeniny. Je to hodně znepokojující.

 

iF: Popovídejme si nejprve o komiksu. Musíte znát celou sérii, abyste si v komiksu domyslel všechny spojitosti. První díl jde do druhého vydání...budou v budoucnu i další série?

Eric Kripke: Ano, podle toho co jsem slyšel a je to zejména doména spoluvýkonného producenta Petera Johnsona, když se vyprodal první díl a lidé začali prodávat kopie na eBay, za dvacet až třicet dolarů, tak ho DC Comics kontaktovalo a povědělo mu, že po prvních šesti dílech chtějí udělat další sérii. Takže dalších šest vyjde poté. Bude to pokračovat příběhem Johna Winchestera. Vždycky jsem Peterovi říkal, že i když jsme sérii pojali tak, že je příběh Johna Winchestera “čistší“, než příběh kluků. Je to příběh pravého hrdiny, protože je to o člověku, který žije v obyčejném světě a odkryje nadpřirozeno a stane se lovcem. Je to velice čistá struktura a takový příběh jsme vždycky chtěli vyprávět. Komiks nám to dovolil udělat a dalších šest, které jsme ještě nedali dohromady, nám dovolí udělat z Johna plně fungujícího lovce. Tady bude zajímavý rozpor mezi tím že je darebným, vražedným a nebezpečným lovcem, a tím že musí vychovávat dvě děti. Mateřský instinkt a kovbojský instinkt nutně nemusejí jít ruku v ruce a to jak tyto dvě věci fungují, dělá příběh zajímavým.

 

iF: V první řadě jsem si všiml velkého rozdílu v tom, jak byli Winchestrovic kluci vystaveni světu lovců a nadpřirozena.

Kripke: Přesně tak.

 

iF: Je tu nevyhnutelná otázka a to: budou tu hračky?

Kripke: Ano. Nedělají se akční figurky, ale bysty ano. Začínáme s Deanem Winchesterem a pak jednou se strašákem z první řady. Takže nezačínáme s úplnými akčními figurkami, ale spíše se soškami.

 

iF: Určitě se zajímáte o trvalý úspěch marketingu něčeho, jako je Buffy, přemožitelka upírů, abyste viděl jak se může žánrový seriál odrazit a fungovat dál.

Kripke: Ano. To je ono!

 

iF: Dějová linie “žlutookého“ démona se na konci druhé řady uzavřela a teď v řadě třetí začíná příběh celého širokého světa démonů vs. lovců. Navíc jste přidali do vztahu Winchesterovic bratrů rovinu s Deanovým zaprodáním duše kvůli záchraně Sama. Takže je svým způsobem třetí řada restartování celé série?

Kripke: Trochu. Jsme z toho nadšení. Abych řekl pravdu, tak je nebezpečí, že mytologie, která funguje tolik let, se začne mísit a sama se zhroutí. Je tedy uspokojující zakončit dějovou linii a zavést ji bez ničeho dalšího do nové v další řadě. Bylo to vlastně v scénáristickém koutku vzrušující, protože je to nepopsaná tabule a nebe je limit. Je to napínavější příběh, než s jakým jsme měli čest dříve, protože začala válka a žijeme v době války. Snažíme se o mýtické vypravěčství Lord of the Rings nebo Star Wars a konečně jsme dosáhli bodu, kdy je šachovnice připravena a je čas, aby začaly všechny ty velké bitvy. Přesně tam jsme a je to velmi vzrušující. Svým způsobem je to mnohem čistčí mytologie, než ta žlutookého démona a toho jaké jsou jeho plány pro Sama, a na co jsou tu spiritistické děti. Teď je čas vybrat si stranu, bojovat a zvážit, co je v sázce. To nám dělá opravdu radost!

 

 

iF: Tuhle řadu přijdou do seriálu dvě nové ženské postavy, jsou tyto dámy tým?

Kripke: Obě nejsou lovkyně a nejsou tým. Jsou to samostatné postavy, které slouží odděleným a rozdílným rolím. Ruby hrána Katie Cassidy je lovkyně a je nelítostná a zbrklá; násilnější a nemá takové svědomí jako Sam a Dean. Již v druhé epizodě je pro Ruby zvrat, kde se ukáže, že není taková jakou se jeví.

 

Bella hrána Laren Cohan vlastně ani není lovkyně, což je v tomto světě zajímavá postava, ona je žoldák. Všechny ty amulety a magické předměty, které hoši najdou, aby zastavili stvůry, jsou pro určité lidi velmi cenné, takže je více než lovec zloděj. Takže řekněme, že kluci potřebují amulet, ale ona jim s ním zdrhne. Je tedy více model Humpreyho Bogarta tím, že nemá zájem o nesobecké, fanatické nebo hrdinské  pohnutky, které mají ostatní “cvoci“; jde jí o to si vydělat. Není žádné dobro a zlo. Jen obchod.

 

iF: Je nějaká šance, že by se v téhle řadě mohla vrátit Amber Benson?

Kripke: V téhle chvíli nejsou žádné plány, ale tu postavu jsme si zamilovali a je tu reálná možnost. Pokud se k upírům dostaneme, tak ji určitě mít budeme, protože je skvělá.

 

iF: Vrátí se nějaké další postavy?

Kripke: Tady jsou ty pro které jsme už rozhodnuti; přivedeme zpátky Gordona(Sterling Brown, lovec, který chtěl zabít Sama), přivedeme nazpátek Bobbyho, Ellen, agenta Hendricksona(agent FBI, který jde po klucích). To jsou tedy postavy, které můžete v téhle řadě čekat určitě.

Překlad: Ant 

 

ďťż
Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz