ďťż
SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
VysĂ­lĂĄnĂ­
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

 

 
 
Interview s Ericem Kripke
 
V první season v díle “Phantom Traveler“ se Dean zmínil, že význam 40-minutového letu pochází z biblické numerologie. Jelikož je 7 taky  biblické číslo, bylo to tak, že ve skutečnosti těch sedm přeživších, bylo úmyslných? Vždycky jsem o tom přemýšlela.
 
Eric Kripke: Miluju to, jak fanoušci dávají pozor. Ano, použití čísla 7 bylo úmyslné. Vždy se snažíme vhodit tam malé, ale podstatné detaily a občas se díváme do numerologie. Dám vám další numerologickou narážku: Žlutooký démon se do života Winchesterů vrátil, na den po 22 letech, co zmizel. Samovi bylo v té době 22. Tohle číslo jsme si vybrali schválně.
 
V nedávném interview jste původně řekl, že pracujete na plánu, pro třetí season. Ale teď se probíráte minulostí. Znamená to snad, že máte v úmyslu ten aspekt velkého zlého žlutookého démona ukončit s třetí season, a pak tu bude jiná řídící síla pro pozdější sezóny? Nebo bude ŽOD hrát vždy hlavní úlohu?
 

Kripke: Myslím, že nᚠpříběh je rozsáhlejší, než jen o žlutookém démonu. Nechtěl bych toho prozradit příliš, ale řeknu tohle: Naši hrdinové čelí a rozmlouvají se žlutookým démonem způsobem, jakým před epizodou 21, nikdy nemohli. A protože se démon cítí být shovívavým, dává Samovi některé odpovědi.

Zmínil jste se o tom že “válka začala“ a že všechno by mohlo vyvrcholit v season finále tohoto roku. Jak si představujete, že se věci zamotají? Neotevřou takové zamotané konce ještě více otázek?

Kripke: Naše season finále má dvě části a sakra jsme se nažili, abychom fanouškům dali něco opravdu vrcholného a speciálního. Myslím, že budete nadšení. A máte pravdu – válka definitivně začala. Konečně jsme připravili některé hlavní dějové linie. Završili jsme dějovou linii “spiritistických dětí“, například právě tak jako jsme vypustili pár dalších překvapení. Vyprávíme, ale mnohaletý příběh, takže jsme v žádném případě nezodpověděli všechno. Ani bychom neměli. Zodpověděli jsme pár otázek; některé jsme nechali viset ve vzduchu; taky jsme se zeptali na nové.

Tohle je víc kritika, než otázka: Chtěla bych vám vyjádřit poděkování za všechen ten úžasný pokrok, který jste vy a vᚠtým udělali s tímhle seriálem! Tenhle seriál se stále zlepšuje a zlepšuje. Prosím dejte vědět všem, kdo pracují na seriálu, že my fanoušci opravdu oceňujeme všechnu tu těžkou práci, kterou na to vynakládáte!

Kripke: Děkuji. Opravdu a upřímně to oceňuji, tak jako celý tým. Pracujeme těžce, abychom vytvořili seriál, na který bychom mohli být pyšní; opravdu nás to zajímá, takže je potěšující, že to má ohlas. Ačkoli musím být opovážlivý a říct tohle fanouškům, pokud tenhle seriál milujete, tak o tom prosím mluvte. Řekněte přátelům, že je tu chytrý žánr seriálu na CW, seriál pro lidi, co kopou za Buffy a Akta-x. Přitáhněte je před televizi a donute je se dívat. Nedostává se nám dost marketingu a říct o tom je jediný způsob, jak dostat dlouhé a dobré běžící série. Potřebujeme vaši pomoc!

Myslím, že tohle byl můj nápad...Myslíte, že Taka Kent(John Schneider) ze Smallville by se mohl připojit k seriálu?

Kripke: Jistě, proč ne? Bob Duke by se mohl vykašlat na Generála Lee(pozn. Postava ze seriálu “Dukes of Hazzard“, jezdící v autě jménem General Lee) a řídit Impalu. Přeskočí most a my je pozastavíme ve vzduchu a půjdem do reklamy.

Tohle bude znít směšně, ale jsem přinejmenším z poloviny vážná: Byl jste jako dítě traumatizovaný stěhováním? (Musím uznat, že je tu ohledně nich něco děsivého!)

Kripke: Žádné závažnější trauma se stěhováním. Je to legrační, dostávám hodně takových otázek. Kvůli tomuhle seriálu se lidé diví, jestli jsem měl narušené dětství nebo týraná štěňátka, nebo něco takového. Ale jsem normální kluk z Ohia z rodiny, která držela pohromadě, i když mí přátelé a rodina vypadali překvapeně, když jsem přišel s takovým šíleným svinstvem. Jednou za měsíc mi volá sestra a říká: “Co to s tebou k sakru je?“

Hodně ze zápletek uvedla do chodu další vývoj Samovy postavy. Jsme neustále upomínáni na fakt, že Sam je základ ústřední mytologie a do jisté míry nebo aspoň po většinu epizod této season, všechno sloužilo k vzestupu otázek o jeho osudu. Nicméně, kvůli tomu se Dean z velké části stal, podle mého názoru, “reagující“ postavou, ve smyslu, že většina jeho činů jednoduše vypadá, jako reakce na Samovu krizi. Takže má otázka je, bude mít Dean někdy svou vlastní část příběhu nebo dějovou linii, která nebude založena jen na Samovi?

Kripke: Takže především, zůstaňte naladění. Začátek hlavní Deanovy dějové linie je v dvoudílném finále. Ale musím připustit, že jsem tuhle kritiku slyšel už dřív a já to prostě nechápu. Ani trochu. Nikdy to nebyl seriál jen o Samovi. Vždy to byl seriál o rodině, víc než o čemkoliv jiném. Mytologie je jen motor, který by pozvedl otázky o rodině. Velký bratr dávající pozor na malého bratra, zajímavé pokud musíte zabít osobu, kterou nejvíce milujete, rodinná loajalita versus větší dobro, rodinná povinnost versus osobní štěstí….To jsou všechno problémy, kterým musí Dean čelit, a podle mého názoru, jsou tak zajímavé, ne-li zajímavější, než spiritistické děti a démonické plány. Fanoušci vypadají, že se občas zbytečně strachují a já říkám tohle: Nikdy to nebude seriál jen o Samovi nebo jen o Deanovi, pokud jde o tohle. Vždy to bude seriál o bratrech. Takže se přestaňte strachovat.

Pokaždé co kluci, nasednou a vysednou z Impaly, tak dveře zaskřípou. Bez toho, by to nebyla Impala, ale je to zvukový efekt? Protože v “blooper reel“ na DVD, dveře tak moc neskřípou. Kromě toho jaké druhy bonusů plánujete na DVD pro season 2?

Kripke: Ty skřípající dveře jsou práce našich vynikajících chlapů ze střihu zvuku. Co se týče toho DVD, tak se chystáme udělat dva komentáře; dokumenty o přenesení season finále ze scénáře na obrazovku a to bez příkras. Nějaké “easter eggs“(pozn. Je to něco jako “utajené bonusy“) a ten nejúžasnější film, do něhož jsme sehnali, od party expertů na historii a folklor komentář na legendy použité v seriále. Baví mě, že máme akademický komentář na naši malou krvavou slavnost....

Vypadá to, že mít poldy a FBI v Samových a Deanových patách by mohlo dost ochromit jejich styl, nezmiňuji-li jejich schopnosti lovit a dlouhé utíkání. Je nějaká šance, že bude tato dějová linie vyřešena tuto sezónu? Budou chlapci očištěni? A proč si pořád myslím, že je na agentovi Hendricksovi něco podezřelého?

Kripke: Přivedeme Hendrickse zpátky do epizody na konci roku. Ale ne, nevyřešíme tuhle dějovou linii s federály tuhle sezónu. Chtěli jsme…, ale nějak máme moc práce s démony a válkami a různými apokalyptickými věcmi. Ale zamýšlíme je přivést zpátky do třetí season. A máte pravdu, federálové určitě ochromují styl bratrů. Ale nezapomínejte na to, že Sam a Dean jsou odborně vycvičení, jsou chytří a mazaní a oni ví jak se vyhnout mřížím, když potřebují. Když nechtějí být nalezeni, tak nemůžou být nalezeni.

V nedávných interview jste řekl, že posledních pár epizod spojí dohromady zvláštní děti/ Samův osud/ mýtický děj a Samovu a Avainu roli. Moje otázka je: Kolik let jste věnoval tomu, aby jste povyprávěl celý příběh bratrů Winchesterů a jste na stopě celkového příběhu sérií?

Kripke: Ano, jsme na stopě celkového příběhu sérií. Některé věci byly zrychlené a některé zabrali více času na povyprávění, než jsem si myslel, že by měli, ale celkově jsme na stopě. Vždycky jsem si myslel, že bychom mohli důkladně převyprávět tenhle příběh v průběhu pěti let. To je to, na co se v současné době zaměřuju – a doufám v to. Ale tenhle seriál miluji a pokud se změní v monstrózní hit, který poběží po osm let, tak se podle toho přizpůsobím. Znáte to, jako svatby. Raven Symone. Možná bychom měli doslova nechat Deana “přeskočit žraloka“, tak jako to udělal Fonzie.(pozn. Metafora používaná pro okamžik, kdy fanoušci chtějí neustále další díly, a tak se točí a neustále se to zpestřuje a ozvláštňuje, až se to jednou přežene a pak seriál tzv. přeskočí žraloka).

 
ďťż
Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz