ďťż
SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
VysĂ­lĂĄnĂ­
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

 

 
 
Interview s Ericem Kripke

Co se vám líbí nejvíc na práci na "Supernatural"?

Tahle práce je můj život. Opravdu cítím, že všechno v mojí předešlé kariéře bylo pouze přípravou na "Supernatural". Je nepředstavitelné, jak zábavná je práce na tomto seriálu. Ani po těch třech letech nezevšedněla. Mám v tomto seriálu rád všechno. Osobně rád předvádím publiku temnou městskou legendu. Například mi přineslo velké potěšení, když vím, že jsme ukázali legendu o Robertu Johnsonovi, spolu s jeho originálními melodiemi na kanále CW. Na CW! V domově Pussycat Dolls.
Mám také rád, když dojde na starou dobrou krvavou hrůzu a sleduji, jak ostatní lidé v redakční místnosti křičí nebo nadskakují strachy. Chichotám se jak idiot, když vidím podobně divokou reakci. Ale poctivě musím přiznat, že nejzajímavější je pracovat s génii, které spojuje tvorba seriálu. Od scénáristů po tvůrčí osádku ve Vancouveru, od editorů po skladatele. Přináší to velkou radost, když vaše představy uvádí do života báječná skupina lidí, která se při práci může přetrhnout. Je to jako sledovat věci vyčarované ze vzduchu. Opravdu to někdy vypadá jako zázrak.

Jak se scénáristy hledáte nové legendy? Máte zvláštní zdroje nebo jen tak sbíráte porůznu nápady?

Máme spoustu příruček. Pokud se zajímáte o městské legendy a historii nadpřirozena, tak se neobejdete bez "The Encyclopedia of Ghosts and Spirits" od Rosemary Guiley. Skoro všechno od Jana Harolda Brunvanda, který píše fascinující akademické studie městských legend a sbírá příběhy po celé zemi. Série "The Weird U.S." od Marka Morana a Marka Scuermana.

Ale poslední dobou jsme toho objevili hodně na internetu, na stránkách Wikipedie je úžasný seznam nestvůr, legend a rituálů. Navštěvujeme tuto stránku mnohokrát za den.

Jaké legendy máte v zásobě, ale ještě jste je neukázali v seriálu?

Mám oblíbenou městskou legendu, kterou ale nikdy nepoužiji v "Supernaturalu". Jmenuje se "Mexický mazlíček" a vypráví o rodině, která jela na dovolenou do Mexika a tam našla čivavu. Vzali si ji, přepašovali domů přes hranice, ale nevěděli, že je to ve skutečnosti obrovský mexický potkan. Ten se pak doma vrhne na jejich kočku. Je to komické a děsivé zároveň, ale bylo by to dost nesmyslné jako epizoda.

Proč jste si vybral jméno Winchester? Má to nějakou nadpřirozenou souvislost s Winchester House?

Winchester House je skutečně jeden z důvodů, proč jsem si toto jméno vybral, ale ne kvůli super-tajemné mytologii seriálu. V podstatě toto jméno vzniklo řadou šastných náhod. Původně jsme si mysleli, že příjmení chlapců bude Harrison. To bylo samozřejmě s úcty k Harrisonu Fordovi. (Tehdy jsem myslel na to, že by se Dean měl svým rozpustilým chováním podobat Hanu Solovi. ) V každém případě, když scénáristi napíší televizní nebo filmový scénář, právníci musí prověřit všechna jména a ujistit se, že osoba s takovým jménem v dané části země skutečně neexistuje a nebude nás moci žalovat. (To je důvod, proč v televizi a ve filmech, má hodně lidí tak hloupá, legrační a nereálná jména.)

Každopádně, jeden Sam Harrison v Kansasu byl a tak bylo toto příjmení vyloučeno. Do začátku natáčení zbývalo pár dni a bylo nutné rychle najít nové jméno. Winchester mě napadlo jednak proto, že mi připomíná western (a já chtěl, aby "Supernatural" připomínal svojí atmosférou současný western) a z části díky Winchester House. Příjmení úspěšně prošlo kontrolou a to je konec historie. S jedním dodatkem - původní jméno otce bylo Jack Winchester, ale ukázalo se, že v Kansasu jeden Jack Winchester je. A tak se zrodil John Winchester. Ale já jsem stejně našel pro ta dvě odložená jména využití - jméno mého syna je Jack Harrison Kripke.

Uspokojíte někdy naši zvědavost týkající se historie Coltu?

To závisí na tom, jak jste spokojený zrovna teď. Promiňte, ale momentálně nemáme v plánu zabývat se historií zbraně nebo tím, jak ho Ruby dokázala opravit. Podle mě stačí vědět, že je to kouzelný předmět a že Ruby je několik století stará čarodějnice, která má dost znalostí k tomu, aby ho dokázala zprovoznit, bez toho, aby bylo nutno vysvětlovat detaily.

Jedině se zmíním o tom, že když se sejdu se scénáristy, tak někdy diskutujeme o možném "Superantural" spin-off... který by líčil dobrodružství Samuela Colta a skupiny lovců, která se potulovala po Starém Západě. Jak jsem říkal, považuji "Supernatural" za takový současný western, takže by bylo skvělé jít dál a udělat pravý hororový western. Líbí se mi myšlenka, že svět "Supernaturalu" má své kořeny hluboko v minulosti. Kdo ví, možná jedno dne budu moci ten příběh vyprávět.

Chystáte se podrobněji povyprávět o amuletu, který dal Sam Deanovi k Vánocům, když byli ještě děti? Ochraňuje Deana před posednutím?

Máme rozmyšlenu historii tohoto amuletu, ale ještě jsem se nerozhodl, jestli ji někdy odhalím.
Předpokládám, že to závisí na tom, jak se bude příběh odvíjet. Ale ne, před posednutím Deana nechrání. Nicméně, je na něm něco zvláštního, což se dozvíte v naší finální epizodě před přestávkou "Jus in Bello".

Prozradíte nám nějaký spoiler o posledních dílech této série?

Epizoda, která bude vysílána 14. února "Mystery Spot" je jedna z mých oblíbených. Je velmi zábavná, ale také současně temná a emocionální, čímž reprezentuje skutečného ducha našeho seriálu. Sam v ní prožívá totéž úterý stále znovu a znovu a ten den pokaždé končí smrtí Deana. Velmi jsme se bavili tím, když jsme Deana znovu a znovu zabíjeli. Po nějaké době se to stává trochu absurdním. Mě osobně se nejvíc líbí smrt způsobená jedením špatných takos.

A 21. února vysíláme "Just in Bello", což je bouřlivá, akcí přeplněná epizoda. V tomto díle ukončíme dějovou linii s agentem Henriksen a setkáme se s démonem, který byl zmíněn již ve dřívější epizodě a který, jak se zdá, bude nástupcem Žlutoočka. Tento démon nemá rád Sama, protože v něm vidí konkurenci a tak dá chlapcům hodně práce, aby všechno zvládli.

Jak chtějí scénáristé ukončit seriál? Máte to již naplánováno?

Nechystám se vám prozradit, jaké bude finále, ale ano, je již naplánováno. Už vím, jaká bude poslední scéna seriálu. Věděl jsem, jak celý příběh skončí od samého počátku, prakticky od chvíle, kdy jsme začali natáčet pilotní díl. Ani jednou jsem se od něj neodklonil. Příběh doznal menších změn - Roadhouse, vyvolené děti - ale konec konců v tom nevězí jeho jádro. Ale neustále jsme se drželi hlavní dějové linie, velkého příběhu a po této cestě se vědomě ubíráme.

Překlad: Tutanchaton

 

ďťż
Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz