ďťż
SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
VysĂ­lĂĄnĂ­
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

 

 
 
 
Interview se SEROU GAMBLE
 

Začnu asi s tou nejpředpokládatelnější otázkou, kdy jste zjistila, že byste chtěla být scenáristkou?

Moje odpověď je asi předpokládatelná: Psala jsem už od dětství. Když jsem byla v první třídě, tak jsem si z legrace psala příběhy a básničky, pak jsem je schovávala, aby si ostatní děti nemohly myslet, že jsem divná. Nebo – spíš ještě divnější, než předtím. Co se týče toho, kdy jsem začala chtít psát pro televizi – když jsem poprvé uviděla seriál Odpočívej v pokoji.

 

Který aspekt seriálu (ta myšlenka, ostatní scénáristi, atd.?) ve vás vzbudil zájem psát pro projekt, jakým je Supernatural?

Mám ráda tenhle žánr. Což mi dalo předpoklady k tomu, že se mi líbí Supernatural. Raelle Tucker a já jsme byli scénáristickými společníky, když nám seriál nabídl práci. Šli jsme do produkční společnosti McGeho(mimochodem, měl v kanceláři zaparkovanou motorku) a on sledoval Pilot. Naše reakce byla dost upřímná: "no kurva, to vypadá skvěle". Líbil se nám ten vizuální nádech seriálu a cítili jsme, že to má silnou, sebejistou, ucelenou strukturu. Ten seriál věděl, čím chce být. To není dáno novým seriálům.

 

Tohle je asi ta nejčastěji se dotazovaná otázka, ale jaké je to psát pro Supernatural?

Ne, ty nejčastěji se dotazované otázky jsou o Jensenovi a Jaredovi! Práce na Supernatural je neuspěcháná a plynoucí den po dni. Eric Kripke a Bob Singer mají věci dobře zorganizované. Mám dost času na psaní scénářů a pracovní doba je na televizi neobvykle lidská. Dost často byste mě mohli vidět v kanceláři, jak si dávám čaj a začínám vymýšlet děsivé situace s monstry. Někdy stříhají scénu a my slyšíme ten samý křik několik hodin pořád dokola. Je to dost surreální.

 

V nedávném interview bylo zmíněno, že píšete do scénáře obsazení, žádoucí reakce postav.  Jsou ještě nějaké další vstupy, které přidáváte? Hudba, například? Osvětlení?

Hudba je jedna z prvních věcí, s kterými si pohrávám, když píšu něco nového. Ale když dojde na hudbu v Supernatural, tak jsem nepoužitelná. Přála bych si na to mít vliv. Ale musím uznat, že s výjimkou mé hluboké a přetrvávající lásky k těm účesům, metal moc neposlouchám. Pokud do scénáře napíšu písničky, tak to bude nejspíš přesně ten druh, co Eric nesnáší. Velká výjimka je “Crossroad Blues“, napsala jsem do scénáře hudbu Roberta Johnsona a každý den jsem otravovala našeho vedoucího post-produkce, aby zjistil jestli získáme práva na to, abychom to mohli použít. Pokud jde o osvětlení, je to jedna z nejpodstatnějších ingrediencí v uvaření děsivé scény, V tomhle bodě určitě nemusím našim režisérům nebo kameramanovi říkat, jak dělat tenhle seriál. S tím si poradí. Ale dodávám tam dost malých popisů – nastavení stínů, nebo pouhé světlo žárovky, nebo cokoliv – pomůže čtenáři představit si tu scénu v celé vší děsivosti.

 

Když píšete novou postavu, máte někdy v hlavě specifického herce/herečku, kterého byste chtěla, aby hrál tu roli?

Příležitostně se naskytne někdo, koho mám v hlavě pro roli. Obvykle ne. Myslím, že když dojde na casting , musíte být otevření, abyste byli příjemně překvapení. Vejde herec, který vypadá a zní jako nic, co jste si představovala, ale mohli by přinést do role něco zajímavého, o čem jste nikdy neuvažovala. Taky mám smůlu na to, že používám slavné herce jako reference. Ale není to tak, že bych očekávala obsadit Jacka Nicholsona nebo Dakotu Fanning na hostování! Jeden příklad je Jake ze season finale. Popsala jsem ho Ericovi jako úplně amerického, sympatického kluka ve stylu Matta Damona. To nám pomohlo představit si ho, když jsme dělali na příběhu.

 

Roadhouse a zvláště Jo, jsou předměty k nespočetným diskuzím na internetu. Co si myslíte o přivedení Roadhouse do dějové linie?

Ve věci Roadhouse jsem byla dost nestranná. Trochu jsem to cítila jako podvádění, vzhledem k tomu jak sami na světě byly bratři v první sérii. Ale byla jsem pro rozšíření jejich světa a přivedení více stálých postav. Myslím, že můžete hlavní postoj k tomu místu posoudit, podle toho co jsme s ním udělali ve finále.

 

Jo a Dean. Budou nebo nebudou?

Budou nebo nebudou co? Jen žertuju.

 

Impala je považována jako třetí regulérní člen obsazení. Až do těď bylo to auto posedlé(Pilot), a později hrálo velmi podstatnou část na začátku 2 série. Je nějaká představa na zdůraznění důležitosti auta v budoucnu?

No, pokud je to auto regulérní člen obsazen, pak ho musíme zmlátit, dostat ho na pokraj smrti a na onen svět a vzít mu všechny, které kdy miloval. Takže to v třetí sérii pro Impalu vypadá na hodně mučení.

 

3. série! Můžete nám dát nějaký sneak peek toho, co se stane?

Můžu říct tohle: Dean uzavřel špatnou dohodu s tou crossroads démonkou a je naprosto v hajzlu. Nemáme v úmyslu nechat ho jen tak lehce vyklouznout. A on nemá moc času na to, aby našel řešení.

 

Jako odpověď na dva rozdílné rozhovory, jste řekla, že byste chtěla udělat epizodu se všemi scénami odehrávajícími se uvnitř nočních mur. Je nějaká šance, že se to stane teď, když byl Supernatural obnoven?

Vidím tu Džin epizodu, “What is…“ jako pokrytí hodně podobného území, kde se Dean pohyboval skrz alternativní realitu, která se ukázala být snem, vytvořeným monstrem. Ale určitě nepočítám s možností další epizody s noční můrou, jen proto že se tolik lidí chytlo na tuhle jednu poznámku a pořád se mě na to ptají. Takže – pořád tu je šance.

 

Přemýšlela jste o tom, že byste jednu ze sérií svázala do knih?

Nemám čas!

 

Měla jste už příležitost přečíst si ty komiksové knihy? Pokud ano, co si o nich myslíte?

Ještě jsem je nečetla; jsem si jistá, že čekají na stole v práci. Myslím, že soustředění se na ranná léta Johna Winchestera byl skvělý nápad. Četla jsem průvodce monster nadpřirozeného světa. Autor mě zaujal svým výzkumem. Obsahovalo to stvoření, o kterých jsem nikdy neslyšela, a to už čtu o takových věcech pořádné dva roky.

 

Co se týká fandomů, Supernatural má rostoucí partu oddaných fanoušků. Jste si vědoma nadšení v celém fandomu a zúčastnila nebo číhala jste někdy na stránkách Supernatural jen abyste se dozvěděla, co si myslí?

Jsou tu nějací scénáristé, kteří se skutečně zúčastňují online fandomů? Není to porušení nějakého kosmického zákonu efektu motýlích křídel? Připouštím, že někdy kouknu po odvysílaní epizody na jakousi fanouškovskou teplotu. Ale nedělám to často. Fandom je skvělá ukázka buddhistické zásady “s chválou přichází vina“.Když tě fanoušci milují, pak tě skutečně milují. Ale když se jim tvá epizoda nelíbí, pak jejich odpor není žádný vtip. Můj názor je zde zřejmý, píšeme seriál, abychom bavili diváky, fanoušky. Chci psát epizody, které jsou jako lahodné sundae pro lidi, kteří milují Sama a Deana. Ale do mé práce patří převzít riziko a posunout příběh do nečekaných směrů. Přemýšlím o tom, jak mé nápady sednou kritikům, když píšu. Ta linie mezi brilantní a pitomou myšlenkou je tenký papír. Některé, co zkouším, fungovat budou a některé naopak. Dělám svou práci  pořádně, i když si mě fandom chce občas vzít – a občas mě nenávidí.

 

Něco co byste chtěla sdělit fanouškům?

Jen – díky že se díváte. Budeme dřít opravdu velice těžce, abychom udělali třetí sérii tak skvělou, jak to jen půjde.

 

 Překlad: Ant 

 

ďťż
Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz