ďťż
SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
VysĂ­lĂĄnĂ­
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

 

 
 
Interview s Ericem Kripke

Gloriaoliver: Měl jsem teorii týkající se Sama a jeho vizí – předával mu je žlutooký démon přes spojení krve, kterým měl ve zvyku kontrolovat a komunikovat s vybranými dětmi. Je to pravda? Nebo jsem se něčím zkouřil? To bych rád věděl. Děkuji.

Eric Kripke: To je zajímavá teorie… ale byl bych blázen, kdybych ji potvrdil nebo vyvrátil. Promiňte, ale musíte se i nadále jen dohadovat.

Ckll: Je nějaká šance, že Vás uvidíme v některé z epizodních rolí?

Eric Kripke: Ne, ne. Zábavné je, že když jsem v místnosti scénáristů nebo probírám scénář s režisérem, mám sklon přehrávat některé části toho, co vidím ve své hlavě. Takže se stalo běžným žertem, že se scénáristé a režiséři vždy ptají, jestli se chystám jít a trochu si zahrát, protože jsem jasně zneuznaný herec. Ale jde o to, že jsem opravdu naprosto beznadějně hrozný herec. Po mém výkonu v představení Charlie Browna „Jsi dobrý člověk“ na střední škole, jsem si přísahal, že již nikdy nebudu publikum tak mučit.

Acsgrlie: Plánujete rozšířit 4. sérii, když 3. byla díky stávce zkrácena jen na 16 epizod?

Eric Kripke: Jistě, že bych chtěl, celý autorský štáb scénáristů po stávce odpočinutý a připravený k práci. Ale bohužel, máme objednáno pouze 22 epizod, takže série bude dlouhá jako obvykle.

Racestaffer: V epizodě „Mystery spot“ s časem manipuloval Trikster nebo to bylo jen v Samově mysli nebo obojí?

Eric Kripke: Lituji, ale na to se opět nechystám opovědět. Co si myslíte vy?

Chillgirl12: V "All Hell Breaks Loose: Part 1," řekl žlutooký démon Samovi, že hledá nejlepšího z jeho generace. Sam odpovídá: „Z mojí generace?“ a na to žlutooký démon říká, že byly i další. Chtěl bych se zeptat, jestli byla Mary nebo někdo jiný, koho známe součástí jiné z generací, o kterých démon mluvil?

Eric Kripke: Prosím o pozornost. Žlutooký démon se zmiňuje o dětech jako je malé děvčátko – Rosie – které bylo v epizodě "Salvation“. Pokud se pamatujete, když John sledoval démona v první sérii, přišel na to, že žlutooký démon navštěvuje děti v den, kdy je jim šest měsíců, stejným způsobem jako navštívil Sama. Takže po dvou desetiletích opakuje démon stejnou návštěvu u nové generace. Patrně jsou generace starší než ta Samova… a generace mladší.

Nic875: V nedávných rozhovorech o konci 3. série bylo zmíněno velké vyvrcholení. Vím, že nám nemůžete říct nic o Deanově dohodě, ale mohl byste nám říct o něčem, co se týká Mary?

Eric Kripke: Ani náhodou. Na informace o Mary si budete muset počkat. Bude to ve 4. sérii.

Padackles13: Řekl jste, že válka s démony bude teprve ve 4. sérii, takže se ptám, kolik toho z ní bude vidět? Bude to jako v "Jus in Bello“ nebo tam bude spousta bitev?

Eric Kripke: Dobře, tady je naprosto poctivá odpověď. Bude to většinou jako v "Jus in Bello“, šarvátky a bitvy mimo kameru – protože si nemůžeme dovolit tak velké scény. K tomu všemu se vztahuje zajímavý příběh. Když začínala 3. série, největším přáním, které jsme dostali od studia, bylo ukázat příběh ve velkých scénách. Řekli jsme jim, že to bude stát peníze a oni řekli, že nás chápou, ale že bychom to měli ještě zvážit. Scénáristé již věděli, že chceme vypustit nějaké nové démony. Zvýšili jsme množství démonů pro válku otevřením pekelné brány. To je všechno. Potom jsme natočili "The Magnificent Seven" a překročili jsme stanovený rozpočet a to pořád ještě nebyla válka. Studio se ihned ozvalo a řeklo, že se po zbytek sezóny musíme držet rozpočtu. Protestovali jsme – jak máme ukázat válku s takovým rozpočtem? Oni nám pouze řekli: „Vyřešte si to.“ Takže nemáme peníze na to, abychom ukázali válku. Nᚠrozpočet na 4. sérii je dokonce menší než na 3. Proto musíme v příštím roce snížit počet triků, válka se nebude plně rozvíjet na scéně, bude spíše partyzánská. Vlastně si myslíme, že to seriálu prospěje. Při zpětném pohledu na 3. sérii, nebyl epizody s velkými scénami nikdy takový zájem jako o ty, které byly zaměřeny na bratry. Myslím, že jsme trochu odklonili od tématu. Takže ve 4. sérii stále ještě bude válka, ale bude na pozadí a my se budeme soustředit hlavně na vztahy a osoby.

Islandgyal: Při všech diskuzích o Bele – kterou já osobně nemám rád – bych se chtěl zeptat, na kolik obliba či odmítání fanoušků ovlivňuje režiséry seriálu. Berete je v úvahu nebo se držíte vlastních představ a doufáte, že je obecenstvo přijme?

Eric Kripke: Tady je další poctivá odpověď. Pravdou je, že se držím jádra příběhu, který chci vyprávět a od kterého jsem ani jednou neuhnul. Je to sága o rodině Winchestrů – kdo bratři doopravdy jsou, kdo byli jejich rodiče, proč jsou s nimi démoni tak těsně propleteni a jaký je jejich skutečný osud. Je to epická, emocionální historie jedné rodiny, to je to, o čem pro mě Supernatural opravdu je. Kolem tohoto základního příběhu se objevují další směry, z nichž některé pokračují a jiné zanikají. Jestli pokračujeme v nějaké dějové linii, či nikoliv je založeno na několika faktorech: názory scénáristů, časové možnosti herců a čas od času také názory fanoušků. Ceníme si reakce fanoušků. Nikdy nebereme zřetel na jednotlivé komentáře. Pokud ovšem fanoušci něco opětovně odmítají, pak se kloníme k tomu, věnovat jim pozornost. Opět chci zdůraznit, že se nikdy nemění jádro příběhu a centrální mytologie, pokud se to fanouškům nelíbí, pak by měli sledovat něco jiného. Ale pokud se jim jeden z vedlejších příběhů nelíbí, scénáristi nejsou tak hloupí, aby se ho drželi. Je stále snaha udělat seriál lepším, což znamená zkoušet nové věci a to co se nezdařilo opustit.

Překlad: tutanchaton

 

ďťż
Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E13):
Příští epizoda
Partneři 4news.cz