ďťż
SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
VysĂ­lĂĄnĂ­
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

 

 
 
Eric Kripke na Comic Conu 2008

Zdálo se, že nás Eric Kripke vidí stejně rád jako my jeho, když se k nám připojil na tiskové konferenci na Comic Conu. Po třech letech produkce seriálu Supernatural se stal odborníkem v tom, jak říci hodně a přitom neprozradit skoro nic. Začal svým obvyklým vtipkováním, když se ho jeden reportér zeptal na další účast Jensena Acklese v seriálu poté, co jeho postava skončila v pekle.

Eric Kripke: Kupodivu... ne (nevrátí se). Chystá se přejít do seriálu Gossip Girl. Uzavřeli jsme totiž dohodu o výměně herců.

Ne, že by se Jensen nehodil mezi mladé sympatické lidi na Upper East Side, ale nejsem si jistá, že Chace Crawford je v tomto případě dobrá výměna.

Dobře. Kripke pak připustil, že o Acklesově odchodu jen vtipkoval.

Eric Kripke: Dean se dostane z pekla. Dohodli jsme se se scénáristy, že v této otázce nebudeme vyhýbaví. Necháme ho dostat se z pekla, ale jeho návrat zahalíme tajemstvím, vznikne tím jedna ze základních otázek: Jak se dostal ven, kdo mu pomohl a proč? Necháme rychle proběhnout to, co je všem jasné a zaměříme se na věci, které nikdo neví.

Právě tato "nejistota" fanoušky děsí. Něco málo než měsíc před začátkem natáčení pronikly do světa spoilery. Objevily se sice pokusy o zamaskování některých údajů v částech scénářů, které vždy pronikají na internet. Změna jmen, "zašifrování" velkých částí, ale fanoušky nenapálíte. Znají dobře Winchestery. Díky scénáristickému týmu Supernaturalu, je způsob, jakým chlapci mluví snadno rozpoznatelný i bez označení jmény. Tuto "identifikovatelnost" chce Kripke porušit objevováním nových stránek bratrů s tím, že budou dělat věci, kterých by v prvním období nebyli schopni.

Eric Kripke: V místnosti pro scénáristy se chichotáme jako malé školačky. Dean a Sam si byli vždy navzájem velmi blízcí. Je to jako by jeden o druhém věděli, co si myslí. Čtvrtá série začíná o čtyři měsíce později a my necháme chlapce, aby se překvapili navzájem, skrývali před sebou svá tajemství a budeme postupně odkrývat, co jsou a co se stalo během těch čtyř měsíců, kdy byli odděleni.

Ochladnutí vztahu mezi Samem a Deanem bude pro fanoušky velká změna, ale Kripke má v záloze ještě něco dalšího.

Eric Kripke: Nechceme být stereotypní a snažíme se držet lidi v napětí. Je to jako, když Bruce Willis nakonec udělal to, co bylo třeba v ‘Hudson Hawk', totéž se chystám udělat já ve čtvrté sérii. Bude to stát za to. Třetí epizoda bude celá černobílá jako hororové filmy studia Universal ze třicátých let. Čtvrtá epizoda bude o cestování do minulosti a bratři se v ní setkají se svými rodiči, když byli ještě mladí. A právě vzniká epizoda, kterou píše Ben Edlund, a která je bláznivá dokonce i na nás, je v ní město se studánkou plníci přání. Ještě si nejsem úplně jistý, ale možná tam bude i sedm stop vysoký mluvící plyšový medvídek.

Sedm stop vysoký mluvící plyšový medvídek? Možná, ale určitě nikdy neuvidíte chupacabru.

Eric Kripke: Nemůžeme si dovolit chupacabru jinak, než že by to byl člověk, který přijde a řekne: "Já jsem chupacabra." A to zní naprosto hloupě. Pochopili jsem to vzápětí po epizodě "Wendigo", nemůžeme používat tvory, které nedokážeme důstojně vytvořit. Budou pak prostě vypadat směšně. Je nutné, aby vypadali přesvědčivě, nebo nebudou v seriálu vůbec, takový je plán. Proto nebudou žádné chupacabry a z toho důvodu mají naši vlkodlaci žluté oči a tesáky, ale jinak to jsou lidé. Jediné, čeho se můžete dočkat, je zmínka o tom, že chupacabra "je nějaké dva státy odtud" (něco podobného padlo v epizodě 203 Bloodlust), ale to je všechno.

Stejně jako v otázce chupachabry má Kripke jasno i pokud jde o konec seriálu pátou sezónou.

Eric Kripke: Myslím, že mi nikdo nebude věřit, ale skutečně si myslím, že to bude pro fanoušky nejlepší. Radši uslyším "páni, bylo to skvělý a jaký ohromující konec", než skončit ve sladké rozbředlosti. Myslím, že v Buffy to udělali dobře, když skončili skvělou finální epizodou. Nikdy neříkejte nikdy, ale v tomhle případě jsou Jensenova, Jaredova i moje smlouva uzavřeny na pět let a já dávám přednost tomu odejít v nejlepším.

Podle Kripkeho názoru není Supernatural jen televizní seriál mající pět sezón, je to jeden dlouhý film a tímto způsobem k němu přistupuje.

Eric Kripke: Začínat je vždycky snadné, skončit také. Psát prostředek jsou vždy hotová muka.

Ve třetí sezóně bylo kvůli stávce scénáristů třeba seškrtat mytologii seriálu a věnovat se přípravám na závěrečnou epizodu.

Eric Kripke: Vůči třetí sezóně mám smíšené pocity. Měli jsme některé skvělé epizody, ale mám dojem, že to bude mé nejméně oblíbené období. Bude to tím, že je to prostředek, je to takový bod zlomu. Nyní se jednotlivé kousky začínají skládat dohromady a děj směřuje k něčemu, co je skutečným cílem naší snahy.

Ano, je o tom přesvědčen. Nehledě na loňské problémy, a jimi byly slabší prostředek seriálu nebo vliv stávky scénáristů, všechno už je za nimi.

Eric Kripke: Myslím, že máme před sebou skutečně vzrušující období. Uděláme všechno, co plánujeme a uděláme to bez kompromisů. Jsem vzrušený kvůli fanouškům. Možná, že řeknou: "Kripke úplně přišel o rozum, to je příšerné, ale mě to baví. Je to to, co se mi líbí a uvidím, jestli se to bude líbit taky ostatním a pokud ne... tak se raději dívejte na Grey's."

Překlad: tutanchaton

 

ďťż
Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz