ďťż
SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
VysĂ­lĂĄnĂ­
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

 

 
 
Jared Padalecki na Comic Conu 2008

Před rokem jsem stála před tiskovým sálem a čekala na svůj rozhovor s herci a tvůrci seriálu Supernatural. Zatím, co jsem čekala, donesla se ke mně informace o tom, že se někdo opozdil... někdo chybí... někdo zmeškal svůj let a vůbec se nedostaví.

Tím někým byl Jared Padalecki. A i když bylo skvělé hovořit s Jensenem, Kripkem a ostatními, bez Jareda to nebylo ono.

Letos jsem měla pocit deja vu. Je tu Jensen, Kripke, Sera, Ben... o ne. Zdá se, že interview bude znovu bez Jareda.

Ujišují jí nás, že jen uvízl v zácpě a já si vzpomněla, že je to první Jaredův Comic Con... chudáček, ani nemá tušení, kam vlastně přijede.

"Promiňte, tam venku je opravdová zoologická zahrada!" vysvětluje Jared a spěchá na své místo. "Naprosto šílený. Ahoj, ahoj, ahoj, ..." jeden pozdrav snad pro každého novináře u stolu. Podíval se mým směrem... páni... má nádherné oči. Nikdy jsem ho neviděla tak z blízka a na chvilku jsem z toho oněměla. Je vyšší a štíhlejší než jak vypadá na obrazovce, opálený a vlasy mu padají do očí přesně tak, jak jsem předpokládala.

Podle Jareda úspěch seriálu nezávisí na něm, ale na ostatních.
"Fanoušci milují příběh a postavy seriálu, ale já jsem jen herec, nepíšu scénář. Jsem jen placený za to, že odříkám slova, která jsou v něm napsána. Skutečný vypravěč je Eric."

Na otázku, co si myslí o tom, že chce Kripke natáčení omezit pouze na pět sezón, Jared odpověděl: "Miluju svoji postavu a rád ji studuju, ale chápu, že Eric chce udržet kvalitu. Nechce natočit 39 sezón, jako tomu bylo u Bonanzy. Pokud řekne, že sezóny budou čtyři, tak tomu tak bude. Pokud řekne, že jich bude pět, pak jich bude pět. Zatím se ještě nesplet."

V průběhu rozhovoru Jared mimo jiné řekl. "Mám takový pocit, že naši hrdinové se stali samostatnější a našli si svoji cestu. Sam v první sezóně nechtěl vůbec lovit, ve druhé je zmatený kvůli smrti otce a ve třetí se snaží zachránit Deana. Nyní Sam a Dean bojují za sebe. Budeme muset přijít na to, co dělali ty čtyři měsíce jeden bez druhého. Stali se více samostatní, navzájem nezávislí a to se projeví i na jejich bratrském vztahu.
Mám rád konfliktní scény mezi bratry, líbí se mi střetnout se tváří v tvář s Jensenem. Sam a Dean se mění tím, jak se vyvíjí jejich osudy. Začali jsme jako neochotní hrdinové, kteří nejdřív střílí a pak se ptají proč. Líbí se mi sledovat, jak se mění. Scénáristé v čele s Ericem nás provádějí touto cestou. Ten příběh je jejich a já jsem tu, abych ho vyprávěl."

"Na začátku natáčení čtvrté série si nás s Jensenem Eric pozval k sobě a řekl nám: Poslyšte chlapci, nebudu před vámi nic tajit, letos nás čeká spousta tvrdé práce." Jared dodává: "Přečetli jsme si první scénář a pochopili jsme, že na odpočinek nemáme čas. Jensen i já jsme dotočili film a chtěli jsme trochu lenošit, ale je tu čtvrtá série a není na to čas."

Tak mě napadla otázka, jestli si Jared někdy, když si přečetl scénář a řekl si: "tak to ani náhodou".
"Stalo se to několikrát," usmívá se Jared při vzpomínce. "Dobře si pamatuju na první sezónu, když jsme natáčeli Route 666, původně bylo ve scénáři napsáno, že vytáhneme truck ven z vody. Bylo to v listopadu ve Vancouveru a my se měli brodit po kolena ve vodě. Říkali jsme si, že venku sněží a oni po nás chtějí, abychom lezli do vody. Nakonec, to kvůli nám přece jen změnili.
Ještě tu jsou bojové scény, ve kterých používáte fyzickou sílu. Nedávno jsme natáčeli druhou epizodu čtvrté série. Místo toho, aby byla takové scéna na konci, byla jedna na začátku epizody a další uprostřed. Pak se ptáte, kolik jich v té v epizodě ještě bude? A další den se zeptáte, co se bude natáčet, a dozvíte se, že další bojová scéna!"

Fanoušci, tisk, lidé z podpory, nic z toho nebere Jared jako samozřejmost. Je to poznat z jeho očí i z úsměvu. Dává ze sebe všechno do poslední vteřiny, do poslední scény.

Překlad: tutanchaton

 

ďťż
Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz