ďťż
SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
VysĂ­lĂĄnĂ­
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

 

 
 
Interview se Serou Gamble

Firefox News: Stávka scénáristů zkrátila třetí sezónu. Nyní, když je třetí období za námi a Dean již neočekává svoji smrt, projeví se tohle nějak na atmosféře čtvrté sezóny?

Sera Gamble: Ano, v této sezóně bude všechno trochu jinak. Nebylo nic veselého, dělat si starosti s tím, jestli nás neukončí. Do nového období jsme přišli se spoustou příběhů, které jsme loni nemohli odvyprávět. To je štěstí.

Firefox News: Co dělal Sam v té době, kdy byl Dean v pekle? Bude podobný Samovi z "Mystery Spot" - bez emocí, zcela zaměřený na lov?

Sera Gamble: Dívejte se a uvidíte.

Firefox News: Můžete nám říct, jaký bude na začátku čtvrté sezóny Dean?

Sera Gamble: Zmatený - jeho návrat je obklopen řadou záhad. Zatím vám o tom ještě nemohu říct víc. Ale myslím, že už jste pochopili, že až začne dostávat odpovědi na své otázky, nebude z toho nadšený.

Firefox News: Odhalí čtvrtá sezóna, jak se Dean dostal z pekla?

Sera Gamble: Ano.

Firefox News: Napsala jste již nějaký scénář pro čtvrtou sezónu nebo na nějakém scénáři právě teď pracujete? Nebo je tu nějaký příběh, který chcete divákům ukázat a můžete o něm mluvit?

Sera Gamble: Velmi se těším na odvysílání premiéry. Napsal ji Eric a režíroval Kim Manners, myslím, že v ní předčili sami sebe. Totéž platí o hercích. Je to po všech stránkách fantastická epizoda. Jedna z mých nejoblíbenějších. Druhou epizodu jsem napsala já. Bylo to skvělé, protože se v ní vrátí některé z mých oblíbených postav. Po odvysílání prvních dvou epizod, budeme moci volněji mluvit o tom, co se bude odehrávat ve čtvrté sezóně. Budu ráda. Nelíbí se mi, když si musím dávat pozor na všechno, co říkám.
V tuto chvíli pracuji s Ericem na scénáři, který bude odvysílán jako epizody 9 a 10. Oba jsme tím velmi nadšeni. Případ, se kterým se Sam a Dean střetnou, je hodně sugestivní a neobvyklý. Bude to velmi dramatické. Pokud se nám všechno podaří, měl by být týden mezi těmito dvěma epizodami velmi dlouhý.

Firefox News: Bobby nahradil chlapcům otce. Bude mít možnost vidět ho ve čtvrté sezóně častěji?

Sera Gamble: Ano, nebudete muset čekat dlouho, objeví se v prvních dvou epizodách. Zrovna jsem sledovala sestřih druhé epizody, a je v ní situace, do které se Bobby dostane a která je možná jednou z nejděsivějších scén. A to je co říct.

Firefox News: Eric Kripke řekl, že jedna z epizod bude natočena celá černobíle na počest klasickým hororům ze třicátých let. Máte nějaký oblíbený horor nebo režiséra? Třeba Alfred Hitchcock?

Sera Gamble: Ano, je to třetí epizoda. Jsem moc ráda, že ji natáčíme i že ji režíruje Bob Singer, který je přímo chodící encyklopedie filmů. Nikdo se pro tuto práci nehodí lépe nežli on. Scénář napsal Ben Edlund. Povedlo se mu fantasticky vzdát holt klasice, ale moderně. Využili všechno, co bylo možné. Ale nejvíc ze všeho se mi líbí vidět Sama a Deana černobíle, jako ve starých odpoledních filmech.
K vaší otázce - samozřejmě, že jsem fanoušek Hitchcocka. A musím se zmínit také o Jamesi Whale, není nad původního Frankensteina. Miluju to ubohé monstrum. A jeho nevěsta měla ty nejlepší vlasy v celé historii hororových filmů.

Firefox News: Když nyní píšete postavy Sama a Deana ve čtvrtém období, máte pocit, že je to jiné než na začátku toho prvního?

Sera Gamble: Teď je znám mnohem lépe. Byla jsem s nimi každou vteřinu jejich života. Je to divný pocit, když znáte smyšlené postavy lépe, než většinu skutečných lidí ve vašem životě. Myslím, že ve čtvrté sezóně již tomu tak je.

Firefox News: Je něco, co by vás překvapilo na postavách nebo na natáčení seriálu?

Sera Gamble: Nikdy jsem nepracovala na seriálu, který by se stále rozvíjel. Před tím jsem dělala seriál, který skončil po pěti epizodách. Bála jsem se, že by se ve čtvrté sezóně mohlo stát všechno nudné a jednotvárné, ale jsem příjemně překvapena. Udělali jsme některá riskantní rozhodnutí, která se nám teď vrací v podobě námětů na příběhy pro oba bratry.
Nečekám, že se každému bude líbit to, co děláme. Myslím, že to bude předmětem mnoha diskuzí. Čekáme na ně s netrpělivosti. Nevím, koho více vzrušuje blížící se premiéra, jestli fanoušky nebo nás.

Firefox News: Poslední otázka - Eric Kripke se na Comic Conu zmínil o tom, že se v jedné z epizod možná objeví mluvící plyšový medvídek. Můžete nám k tomu něco říct?

Sera Gamble: Když jsem to kontrolovala naposledy, medvídek v té epizodě stále ještě byl. Den, kdy jsme ho vymysleli, patřil k jednomu z nejveselejších. Vše, co k tomu mnoho říct je, že v rámci děje epizody působí medvídek velmi logicky.

Překlad: tutanchaton

 

ďťż
Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz