SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 101

Pilot
(Mrtvá na mostě)

Lawrenc, Kansas – před 22 lety

Matka nese svého staršího syna Deana do dětského pokoje, aby mohl dát svému mladšímu bratrovi Samovi pusu na dobrou noc. V tom je překvapí otec, který se objevil ve dveřích pokoje.

Náhle se nad Samovou postýlkou roztočí závěs s plyšovými hračkami, zastaví se hodiny a začne blikat světlo. Mezitím ve vedlejším pokoji, kde spí jeho matka, se i elektronická chůvička začne chovat divně. Žena zjistí, že její manžel John ještě není v posteli a tak se ještě v polo spánku rozhodne jít zkontrolovat Sammyho. Když uvidí, že u postýlky stojí mužská postava, chce si jít opět lehnout, ale její pozornost upoutá blikající světlo na chodbě. Uslyší ale zvuk televize a proto se rozhodne sejít do přízemí. Tam uvidí, že John usnul v křesle. Okamžitě utíká do dětského pokoje a pak už vidíme Johna, kterého probudí křik jeho manželky Mary. Také ihned běží do pokoje se Sammym, ale nikdo tam není. Najednou uvidí, že na jeho povlečení něco kape. Podívá se nahoru na strop, kde je připoutaná Mary s ránou v břiše. Náhle celý strop i s ní vzplane. John hned popadne Sammyho a utíká s ním na chodbu, kde ho předává Deanovi a nařizuje mu, aby ho vynesl z domu. Sám se vrací do pokoje, ale oheň je příliš silný a i Maryino tělo již plně pohltil. Těsně poté, co John s dětmi vyběhli z domu, oheň vyrazil okna.

Všude okolo jsou hasičské jednotky, které se snaží uhasit požár.

Univerzita Stanford – současnost

Dívka převlečená za zdravotní sestřičku vola na Sama, aby s sebou pohnul, protože někde měli být již 15 minut. Přestože se Samovi nechce, dívka ho přemlouvá. Ptá se, kde má svůj kostým a on jí odpovídá otázkou, jestli ví, jaký má vztah k Halloweenu.

Na Halloweenské párty skupinka lidí u stolu oslavují, že Sam zvládl test na 174 bodů, což mu zaručuje, že může jít na jakoukoliv univerzitu práv, na kterou bude chtít. V pondělí bude mít pohovor, a pokud bude úspěšný, dostane příští rok stipendium.

V noci se Sam probudí, protože slyší nějaké divné zvuky. Jde zkontrolovat, jestli není náhodou někdo v domě, ale najednou ve vedlejší místnosti uvidí siluetu muže. Strhne se mezi nimi souboj, ale neznámý muž nakonec Sama přepere, když mu na tvář dopadne světlo, pozná, že je to jeho bratr Dean. Najednou se rozsvítí světla a ve dveřích stojí Sammyho dívka, Jessica. Dean nemůže uvěřit, že někdo takový jako je Sam si mohl najít dívku jakou je Jess. Trochu s ní flirtuje, ale pak se vrátí k tématu, že si musí s bráchou promluvit o samotě. Sam ale chce, ať je to cokoliv, aby to řekl i před Jess. Dean řekl, že otec jel lovit a už několik dní o sobě nedal vědět. Náhle se na Samově tváři objeví kamenný výraz a ihned poté požádá, aby je Jess omluvila.

Sammy vyčítá Deanovi, že si jen tak nemůže v noci přijet a čekat, že s ním hned někam pojede. Přestože ho Dean přemlouvá, Sam řekne, že nikam nepojede. Přísahal totiž, že s lovením nadobro skončil. Nakonec řekne, že to byl jeho vlastní otec, kdo řekl, že jestli odejde, nemusí se už vracet. Dean mu řekl, že bez něj to nedokáže, ale nakonec řekl, že sám to udělat nechce.

V autě, v zadním kufru Dean odklopil falešnou podlahu a my jsme tak mohli uvidět, jakou výbavu má John ve svém autě. Dean Sammymu ukázal vytisknuté stránky novin z internetu a řekl mu o několika obětech, kteří zmizeli ze svých aut. Všechny oběti byli muži a našlo se jen jejich auto. John se to rozhodl jet prozkoumat, ale to bylo již před 3 týdny. Jediné, co mu po otci zbylo, je elektronická nahrávka, kde John říká, že se děje něco divného. Na pásce je ale kromě jeho hlasu zachycen i další signál – elektronický hlasový fenomén. Na pásce je ženský hlas, který říká: „Nikdy už nemůžu domů“. Samy tedy nakonec souhlasí s tím, že mu pomůže otce najít. Musí se ale vrátit do pondělí kvůli pohovoru.

Doma si baví věci na cestu, mezitím ho Jess trochu zpovídá a diví se, že je trochu divné, že nikdy o své rodině nemluvil a najednou odjíždí uprostřed noci, aby mohl zbytek týdně strávit s ní.

Jericho, Kalifornie

V autě, za hlasité hudby řídí mladík, který zároveň telefonuje se svou přítelkyní Amy a říká ji, že nemůže přijít, protože jde ráno do práce. Najednou uslyší v radiu zvláštní pískání a u kraje silnice uvidí dívku s dlouhými černými vlasy v roztrhaných bílých šatech. Zeptá se ji, jestli má nějaké problémy s autem, ale dívka se jen podivně tváří a jediné, co mu řekne je, aby ji vzal domů. Nabídne jí, aby si k němu přisedla. Ptá se jí, kde bydlí a dívka mu říká, že na konci Breckenridge Road. Neustále se jí dívá do hlubokého výstřihu a překvapivě i sama dívka ho svádí. Nakonec přijedou k polorozpadlému domu, ale mladík nechce uvěřit, že tam dívka bydlí. Baví se s ní, ale když se podívá na dům a poté se ohlédne po ní, zjistí, že vedle něho nikdo nesedí. Vystoupí tedy z auta, ale vidíme hranu předního skla, kde je zevnitř obtisk lidské ruky. Rozhodne se, že vejde do domu. Vystraší ho netopýr a vyděšený muž nasedá do auta a ujíždí. Když je opět na silnici, zhluboka dýchá, aby se uklidnil. Neví ale, že na zadním sedadle sedí opět ta dívka, která k němu nastoupila. Všimne si jí, a protože se lekne, dupne na plyn a prorazí zátarasy, které zabraňují vjetí na most. Tam auto zastavuje a my jen slyšíme zoufalý křik mladíka a pak už se jen objeví na sklech auta krvavé stříkance.

Na staré benzínové stanici si bratři dávají přestávku. Sam chce vědět, jak mohl Dean za jídlo zaplatit a jestli ještě pořád podvádějí s kreditními kartami. Přestože Sammy kritizuje Deanovu sbírku kazet, opět se vydávají na cestu.

Po cestě se Sam informuje, že v místní nemocnici není nikdo, kdo by popisem odpovídal popisu jejich otce, což je dobrá zpráva. Najednou se před nimi objeví most a několik policejních aut. Dean sáhne do palubní přihrádky a vytáhne krabici s falešnými průkazy. Místnímu šerifovi se představí jako federálové. Snaží se dozvědět více informací o případu. Místní policie nemá sebemenší tušení, co se mohlo stát.

Ve městě potkají dívku Amy, která po zdech rozvěšuje plakáty s fotkou svého přítele.

V kavárně jim Amy společně se svou kamarádkou vypráví, že Troy byl zrovna na cestě domů, když mu telefonovala. Řekl jí, že jí hned zavolá zpět, ale už se neozval. Dean po dívce chce, kdyby slyšela něco podivného, ať dá ihned vědět. Její kamarádka, jim řekne a místní legendě. Před desítkami let zde byla zavražděna jedna dívka. Říká se, že je stále tam někde venku. Stopuje a každý, kdo ji sveze, zmizí navždy.

V místní knihovně Dean se Samem vyhledávají informace o této zmizelé dívce. Naleznou údaj z roku 1981 o 24leté dívce Constance Welch, která skočila ze Sylvanianského mostu a utopila se. Bratři se také dočítají, proč to udělala. Hodinu před tím volala 911. Její dvě malé děti se koupaly ve vaně, ona je nechala bez dozoru a když se vrátila, obě už nedýchali. Její manžel uvedl, že tuto tragédii Constance prostě nedokázala unést. Na obrázku uvidí most, ze kterého žena skočila. Je to ten samý most, kde v noci havaroval Troy a kde dalšího dne ráno byly policejní auta.

Večer se rozhodnou, že se k mostu vydají. Nevidí ale nic podezřelého. Baví se o tom, že se Sam musí do pondělí vrátit kvůli poradě. Dean chce vědět, jestli Sam řekl Jessice pravdu o tom, co byl a o věcech, které dělal. Sam mu řekne, že ne a že se to nikdy nedozví. Dean mu ale řekne, že dříve nebo později bude muset čelit tomu, kdo doopravdy je a to, že je lovec. Sammy se s tím ale nechce smířit, nechce být, jako starší bratr. Dean Samovi řekne, že má zodpovědnost najít otce, ale Sam řekne, že i kdyby ho našli, kdyby našli tu věc, co zabila jejich matku, jí samotnou jim to nevrátí. Po tomto Dean přimáčkne Sama na železnou konstrukci mostu a řekne, aby o ní nemluvil tímto způsobem.

Poté, co ho pustí, najednou Dean uvidí na kraji zábradlí dívku v roztrhaných šatech. Přestože se k ní rozběhnou, je již pozdě, protože žena skočila do vody. Když ale bratři přiběhnou k okraji a podívají se do vody, nic neuvidí. Najednou uslyší startovat auto, které nechali zaparkované na kraji mostu. Najednou se proti nim rozjede a Dean s e Samem tak musejí utíkat, co jim síly stačí, aby neskončili pod koly jejich vlastního auta. Těsně před tím, než je auto dožene, se oba rozhodnou, že skočí přes zábradlí. Sam zůstal zachycený na kovové konstrukci, Dean ale skončil dole v kalné vodě.

Poté, co dorazí k autu zjistí, že je naprosto v pořádku. Je jim jasné, že duch nechce, aby se potulovali kolem.

Když si chtějí pronajmout pokoj v hotelu, muž na recepci se jich zeptá, jestli tam mají nějakou schůzi, protože muž se stejným jménem se zaplatil pokoj na celý měsíc. Nenápadně se proto vkradou do jeho pokoje a všude po stěnách uvidí poznámky, fotografie, prostě vše, co se nějak týká tohoto případu. Podle zkaženého jídla poznají, že tu již pár dní nebyl. Na zemi také najdou ochranný pruh ze soli, která má zabránit návštěvě duchů. Nechtěl, aby se něco dostalo dovnitř. Objeví, že jejich otec přišel na to stejné, na co oni a to, že žena v bílých šatech je Constance, která spáchala sebevraždu. Sam se také Deanovi omlouvá, co před tím řekl a mámě a tátovi. Na zrcadle objeví společnou fotku jich tří.

Sam volá Jess domů, Dean jde pro nějaké jídlo. Několik metrů od něho ale spatří policejní vůz s policisty a mužem, který jim rezervoval pokoj. Něco jim vykládá a pak ukáže na Deana. Ihned zavolá Samovi, oznámí červený kód a říká mu, aby ihned zmizel. Poté ho venku zpovídá místní šerif, protože ví, že měl padělané průkazy, když se vydával za federály. Pak ho zatknou.

Na policejní stanici chce jeden z policistů od Deana, jestli jim řekne jejich pravé jméno. Říká mu, že má velký problém, protože u něho v pokoji našli fotky pohřešovaných osob a věci spojené se satanismem. Z krabice vytáhne podivný deník vázaný v kůži a chce vědět, jestli je toto staršího muže, o kterém si policie myslí, že celou tuto akci začal.

Mezitím Sam zašel za Josephem Welchem, manželem zemřelé Constance. Sam mu ukáže fotku Johna s dětmi a Joseph mu řekne, že tento muž se za ním před 3-4 dny stavoval a tvrdil, že je to novinář. Sam mu řekl, že i on je novinář. Muž mu řekl, že se ho John vyptával na divné věci, jako kde je jeho žena pohřbená a tak. Nakonec to řekne i Sammymu, kde je to místo. Sam se ho zeptá, jestli se poté ještě někdy oženil, ale muž mu odpoví, že ne. Sam tedy řekne, že to bylo šťastné manželství, ale muž se zatváří velmi podivně, ale nakonec řekne, že ano. Poté se rozloučí a odejde. Těsně před tím, než nasedne do auta, se ale ještě zeptá, jestli někdy slyšel o ženě v bílém. Řekne mu, že je to spíš něco jako fenomén. Jsou po různých místech světa. Joseph mu ale řekne, že na takové nesmysly nevěří. Sammy mu dále vypráví, že když byly tyto ženy na živu, jejich manželé jim byli nevěrní a pak následně v záchvatu nepříčetnosti zabily své děti. Poté, co si uvědomily, co udělaly, se samy zabily. Proto jsou jejich duše stále uvězněné kolem řek nebo silnic, a když narazí na nevěrné muže, zabijí ho. Joseph chce vědět, jestli si Sam doopravdy myslí, že se něco takového stalo i jeho ženě. Nakonec sám řekne, že udělal několik chyb, ale ať již to bylo kvůli čemukoli, Constance by nikdy kvůli tomu nezavraždila jejich děti. Pak Sama z pozemku vyhodí.

Na policejní stanici chce policista vědět, co znamená jméno Deana a kombinace několika čísel v tajemném zápisníku. Vyruší je ale kolega, který svému partnerovi oznámí, že mají výjezd. Proto Deana připoutá želízky k židli. Dean si ale všimne, že z deníků vylézá kancelářská sponka a pomocí ní si pouta odemkne.

Když se Deanovi podařilo utéct ze stanice, vzal s sebou i tajemný deník.

Během řízení zazvoní Samovi mobil, kde mu bratr říká, že nahlášení neexistující události policii je nelegální. Dean mu řekne, že si musí promluvit. Sammy mu říká, že se dozvěděl od Josepha, že byl manželce nevěrný. Dean mu ale řekne, že jejich otec odjel z města a poznal to podle toho, že jim přenechal ten deník, který mu ukázal policista na stanici. Napsal jim jen souřadnice, kam jel. Najednou se, během řízení, před Samem objeví žena v bílém, ale už to nestihne ubrzdit, ale auto ženou jen projede. Dívka se ale objeví na zadním sedadle. Chce, aby jí Sam vzal domů. Řekne, že ne, ale duch zablokuje všechny dveře, takže nemůže uniknout. Sám se sešlápne penál a auto se rozjede. Nereaguje ani řízení. Nakonec dojedou ke starému domu, jako na začátku příběhu. Žena mu opět řekne, že nemůže jít domů a Sam pochopí, že se bojí. Najednou se objeví na místě spolujezdce a přitiskne mu ruku na hruď a začne ho zabíjet. Říká ji, že ho nemůže zabít, protože nikdy nebyl nevěrný, ale ona mu pošeptá do ucha, že bude. Chce, aby jí objal. Začne ho líbat, ale Sam se pokouší nastartovat auto. Najednou se žena zvedne a zmizí. Poté se ale ihned objeví a na Sammyho prsou se objeví krvavé stopy po ženině ruce. Najednou ale zazní výstřely a žena mizí. Hned na to se u Sama objevuje Dean, který přišel na poslední chvíli. Sammy ihned nastartuje a se slovy, že ji vezme domů, vjede do polorozbořeného domu. Poté mu z auta pomůže Dean.

Žena v bílém zvedá z podlahy fotografii, na které vidí samu sebe se svými dvěma dětmi.

Poté tuto fotografii odhazuje a pouhou myšlenkou posouvá kus těžkého nábytku na bratry, kteří jsou znehybněni. Náhle začne nad schodišti blikat lampa a po schodech začíná téct voda. Nahoře vidí siluetu dvou malých dětí, které se náhle objeví dole u schodiště, kde je i ona a stáhnou jí do pekla. Zbyla po nich jen mokrá skvrna na podlaze. Nemohla se vrátit domů, protože z tohoto setkání byla příliš vystrašená.

Pak již bratři v autě studují, kde by se mohl nalézat jejich otec. Sammy rozluští, že je to Blackbottle Ridge v Koloradu, což je asi 1000km od místa, kde se nacházejí oni. Dean říká, že když sebou pohnou, mohli by tam být další den ráno. Sam mu ale řekne, že nemůže, kvůli jeho pohovoru.

Poté, co Sammy vystoupí, se ujistí, že mu Dean zavolá, až najde otce a navrhne, že by se potom mohli někde sejít. Když vejde do domu, volá Jess, ale nikdo se neozývá. Na stole má napsaný vzkaz: „Chyběls mi! Miluju tě!“. Když vejde do ložnice, uslyší zvuk tekoucí vody. Se zavřenýma očima si lehne na postel, ale něco mu kápne na čelo. Když otevře oči, uvidí Jess na stropě, s krvavou ránou na břiše. Přesně, jako jeho matka před 22 lety. Stejně jako tehdy se i kolem ní objevují plameny a pohlcují její tělo. V tu chvíli ale Dean rozkopává dveře a na poslední chvíli Sama vytahává ven.

Všude kolem jsou hasiči. Sam opodál nabíjí u auta brokovnici. Ukápne mu slza, ale řekne, že mají práci a zavře kufr.

Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz