SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 110

Asylum
(Rooseveltova léčebna)

Po rekapitulaci předešlých dílů se ocitáme v Rosseveltském ústavě kam se vydala skupinka studentů. Před ústavem se objevují dva místní policisté, kteří přijeli na obhlídku. Jeden z policistů je tu nový a dozvídá se, že se o ústavě vypráví legenda. Že je ústav obsazen duchy mrtvých pacientů. Jdou dovnitř a tam zjistí, že na dveřích někdo přecvaknul zámek. Policisté se rozdělí, aby prozkoumali prostory ústavu. Jeden z nich se dostane do kotelny, mezi tím ten druhý objeví skupinku studentů.


Prvnímu policistovi najednou přestává svítit baterka a v tom se za ním otevřou dveře.


A to už jsme před ústavem kde ten druhý policista vyvedl studenty, kteří odjíždí autem pryč. Volá na svého kolegu, který se najednou objeví přímo za ním. Když se ho zeptá jestli tam něco našel tak mu odpoví, že nic. Nasednou do auta a jednomu z nich začne téct z nosu krev.

Policista se vrátil domů. Vejde do Ložnice, kde leží jeho manželka, ta se ho začne ptát jestli s ní pořád nemluví. Policista vezme zbraň, kterou si právě odložil na skříň a zastřelí ji!!!

Ale to už jsme v motelu, kde se Sam a Dean baví o svém otci. Vtom Deanovi zazvoní mobil. Dean se podívá na mobil a zjišťuje, že jim nějaké neznámé číslo poslalo jakési souřadnice. Dean okamžitě zjišťuje v počítači co souřadnice zakreslují a narazí na zprávu, že na tom místě zastřelil policista svoji ženu, když přišel ze služby domů a poté spáchal sebevraždu. Dovídají se, že před ukončením služby byli ještě na prohlídce Rosseveltskýho ústavu. Dean si vzpomněl, že o tom ústavu píše i jejich otec ve svém deníku. Bratři neváhají a okamžitě se vydají na cestu .


Když přijedou do města, kde je ústav, tak se nejprve vydají do hospody. V hospodě narazí na jednoho z těch policistů. Dean se Samem na něj zahrají divadlo a ten Samovi poví co se stalo. Poté Sam vyjde před hospodu a řekne Deanovi co mu řekl policista.

Vtom se objevujeme před ústavem, kde Sam s Deanem přelezou plot, aby se dostali dovnitř. Vevnitř se Dean dočítá z tátova deníku, že v roce 1972 se tři děti vloupali do Jižního křídla (ústavu), ale vrátil se jen jeden. Sam si všímá přecvaklého zámku na dveřích. Oba bratři neváhají a vyrážejí na průzkum.


V budově narazí na laboratoř, kde zřejmě dělali pokusy na lidech. Dean tam nachází tabulku kde je napsáno “ SPRÁVA ODDĚLENÍ – DR. SANFORD ELLICOTT “.

Sam se nachází v čekárně psychiatra Dr. Jemese Ellicotta. V ordinaci se Sam neustále ptá doktora na Dr. S. Ellicotta a ten mu po dohodě řekne, že to byl jeho otec, který pracoval v ústavu. Venku už na něho čeká Dean. Sam mu poví vše co se dozvěděl od doktora. Dean navrhne, aby psychiatrii prozkoumali v noci. Sam samozřejmě souhlasí.


Znovu se nacházíme v ústavu, kam se vydali dva studenti (kluk a dívka). Dívka se bojí a tak jí kluk povídá, ať zůstane kde je, že on se trochu porozhlídne.


Když prohledává místnosti, objeví se mezi dveřmi dívka, která ho okamžitě začne líbat, ale v tom ho volá jeho dívka. On v domnění, že se líbal s tou svoji ji okamžitě odstrčí.

Do ústavu vcházejí i Sam s Deanem. Ti hned začnou prohledávat prostory ústavu. V tom se před Samem objeví duch.


Sam začne volat na Deana, který vytáhne brokovnici a na ducha vystřelí. Duch zmizí. Po chvíli objeví dívku, která se schovává. Ta jim poví, že se jmenuje Kate a že je tu se svým přítelem, kterého slyšela křičet. Když ji nabídnou, že ji vyprovodí ven tak Kate odmítne s tím, že bez svého přítele neodejde. Tak Sam jde sám a Dean s Kate hledají jejího přítele. Sam ho najde na zemi omráčeného, ale ten se hned probudí a poví Samovi, že tam byla nějaká dívka, která ho líbala, ale jinak mu nic neudělala. Sam začíná tušit, že pacienti jim nic udělat nechtějí.

Ale to už se nacházíme u Kate a Deana. Najednou Kate ucítí jak ji někdo drží za ruku a něco ji odvleče do vedlejší místnosti. Dean se snaží vypáčit dveře, ale nedaří se mu to. Kate začne křičet, když v tom přiběhne Sam i s jejím přítelem.Sam říká Kate, aby se nebála, že ji ten duch nic neudělá.


Kate se uklidní. Zanedlouho se otevřou dveře a Kate vyjde a povídá jim, že ji ten duch pošeptal číslo 137. Oba bratry hned napadne, že je to číslo pokoje. Bratři se rozhodnou, že Sam oba studenty vyvede ven a Dean půjde hledat pokoj číslo 137. Dean se dostal do pokoje. Mezi tím Sam se studenty došli k východu, ale zjistili, že se ven nedostanou, že je tam něco drží. Dean v pokoji objevil deník Dr. S. Ellicotta a v něm jak různě mučil pacienty atd.

Samovi zazvoní mobil a někdo (vydávající se za jeho bratra) mu řekne, že je ve sklepě, ať za ním přijde. Tak Sam neváhá nechá tam studentům brokovnici a jde do sklepa v domnění, že je tam jeho bratr. Ve sklepě ale narazí na ducha Dr. S. Ellicotta, který Sama poštve proti svému bratrovi.Když se Dean vrátí ke studentům tak se dozvídá, že prý volal Samovi. Dean ale tvrdí, že mu nevolal a tak jde Sama okamžitě hledat. Po nedlouhé době Sama objeví. Ten se zprvu tváří klidně ale po chvíli, když Dean objeví vchod do tajné laboratoře, tak na Deana zaútočí. Dean mu podá zbraň v přesvědčení, že je nabitá. Ale když Sam zmáčkne spoušť tak zjistí, že zbraň je prázdná a toho využije Dean, který ho omráčí. Když Dean najde v laboratoři úkryt s mrtvolou Dr. S. Ellicotta tak ji okamžitě polije líhem a v okamžiku, když ji chce zapálit do něho vrazí postel, kterou na něho poslal Dr. S. Ellicotta. Ten Deana chytne a chce tak jako Sama poštvat proti všem. Dean se však snaží dosáhnout na zapalovač po chvíli se mu to povede a hodí ho zapálený na mrtvolu doktora. Duch doktora se rozpadne a Sam se pořádku probudí.


To už se ale nacházíme před ústavem, kde Deam poučí oba studenty, aby se vyhýbali posedlým psychiatrům. Studenti poděkují a odejdou ke svému autu. Sam se Deanovi omluví za to co mu řekl.Znovu se nacházíme v motelu, kde Sama probudí Deanův mobil. Sam ho zvedne a v mobilu se ozve jeho otec...

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz