SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 111

Scarecrow
(Strašák)

Po obvyklé rekapitulaci předešlých dílů se posouváme v čase o rok zpět. Nacházíme se v malém městečku Brkitsville ve státě Indianě, kde se zastavili novomanželé, protože jim došel benzín. Lidé ve městě jim dali benzín, najíst a ukázali jim cestu ven z města.


Na cestě se jim málem porouchalo auto, v tom ale uviděli v dáli světlo. Řekli si, že půjdou poprosit o pomoc. Šli temným sadem, až došli k hrůzostrašnému Strašákovi. Mladík si z toho nic nedělal, ale jeho přítelkyně z toho byla strachy bez sebe. Po chvíli šli dál a najednou uslyšeli divné zvuky, když se ohlédli tak nikoho neviděli. Ty zvuky se ale ozývali čím dál víc a tak se dali na útěk. Když v tom si nejednou dívka všimla, že její partner je pryč. Dívka začala na mladíka volat, ale nikdo se neozval. Dívka se dala na útěk, ale v tom najednou upadla, když se ohlédla viděla na zemi mrtvolu mladíka. A my už jen slyšíme strašný řev dívky a vidíme jak kříž, na kterém byl Strašák je prázdný.

Ale to už se nacházíme v současnosti, někde v hotelu, kde zrovna Sama probudí telefon. Zvedá ho a nemůže uvěřil svým uším, byl to jeho táta. Ten mu říká, že hledá to co zabilo jeho mámu a že ví kde to je, Sam na něho naléhá, že za ním přijedou a pomůžou mu. Jejich otec to ale odmítá a přikazuje jim, aby ho nehledali. Po chvilce si bere telefon Dean, kterému otec nadiktuje jména lidí, kteří záhadně zemřeli a poslal je, aby to jeli vyřešit.

Bratři jedou v autě tam, kam je jejich otec poslal. Dean si čte informace o osobách, které jim táta nadiktoval a zjišťuje, že jsou to páry a že mají jedno společné a to, že všechny páry jeli přes tu samou silnici a pak už je nikdo neviděl. Ale v tom Sam zastaví a povídá Deanovi, že jejich otec volal z telefonní budky v Kalifornii a že by měl jet za ním, pomoct mu najít vraha jejich matky a Jessici (to byla jeho dívka, kterou zabila ta stejná věc jako jejich matku). Dean ho přemlouval ať zůstane s ním, že otec nechce, aby za ním jezdili. Údajně je to velmi nebezpečné. Ale Sam se nenechá přemlouvat. Bere si svoje věci a odchází po temné silnici. Dean se za ním chvíli dívá, ale po chvíli nasedá do auta a odjíždí.


Když ráno přijíždí do města zastavuje se před kavárnou, kde seděl majitel. Ukazuje mu fotku dívky a mladíka a začne se ho vyptávat jestli je tu někdy neviděl, že tak před rokem tu projížděli. Ale majitel kavárny mu odpovídá, že tu moc cizinců nejezdí a že je tu nikdy neviděl a tak se s ním Dean rozloučil a odchází.


Mezi tím se nacházíme na silnici, kde Sam stopuje a v tom si u silnice všimne dívky.


Sam k ní přistoupí a osloví ji. Dívka se ale neotáčí (a taky proč by měla když má v uších sluchátka).


Sam ji chytne za rameno a dívka se náramně lekne. Zeptá se jí, ale dívka mu odpoví, že mu moc nevěří. V tom už jede okolo dodávka, která zastavuje a řidič se ptá dívky jestli chce svést. Dívka si nasedne do auta a Sam jen sleduje jak auto mizí v dáli.

Na benzínové pumpě se Dean vyptává majitele jestli neviděl mladý pár na fotkách co mu ukazuje. Majitel si ale nemůže vzpomenout, když v tom kolem jde jeho neteř a ptá se Deana jestli ten mladík měl na ruce tetování. Dean ji odpoví, že ano a dívka mu říká, že je tu viděla tak před rokem, ale tu už si vzpomněl i její strýc. A ten mu říká, že se tu zastavili jen pro benzín a že jim ukázal cestu. Dean ho požádá, aby mu ukázal kudy jeli.

Vydává se tím směrem, když v tom najednou začal pískat jeho detektor a tak zastavuje přímo u velkého sadu. Vystupuje a jde se porozhlédnout. V sadě naráží na strašného strašáka, chvíli si ho prohlíží a pak si všímá, že má na ruce kůži s tetováním toho mladíka.


Když se vrací zpátky do městečka zastavuje se před benzínkou, kde stojí neteř majitele (Emily), požádá ji, aby mu natankovala. A začne se jí vyptávat jestli tu bydlí odjakživa a dívka mu odpovídá, že tu bydlí od svých 13 let, že její rodiče zemřeli a tak se ji ujali strejda s tetou. Dean si všímá auta před benzínkou a ptá se Emily jestli je to auto jejího strýčka. Emily mu ale odpovídá, že je to auto klienta, který se tu zastavil jen pro benzín a Dean se jí dále ptá jestli je to pár a Emily mu odpovídá, ano.

Tou dobou je už ale Sam na autobusové zastávce a zrovna se ptá na informacích, kdy pojede autobus do Kalifornie. Žena, která tam podává informace mu odpovídá: "Autobus pojede až zítra v 17 hodin." Sam se smutně otáčí a všímá si dívky, kterou potkal na silnici. Hned ji oslovuje. Dívka se ho ptá kam má namířeno a Sam ji říká, že jede do Kalifornie. Dívka se mu svěřuje, že taky jede do Kalifornie a říká mu, že se jmenuje Meg.

Mezi tím se Dean vydává do kavárny, kde zrovna jí mladý pár. Sedá si vedle nich a začíná se s nimi vybavovat, ale bylo vidět, že mladý pár o to moc nestojí. Dean jim říká, že by neměli večer nikam jezdit, že tu jsou velmi nebezpečné silnice. Mladík se mu ale vysmívá. V tom vchází do kavárny místní šerif a vyprovází Deana z města. Říká mu ať se sem už nevrací. Ale Deana to moc nezajímá a po soumraku se vrací zpět.

Nyní se nacházíme na silnici, kde se mladému páru porouchalo auto. Vystupují a jdou hledat pomoc. Jdou temným sadem, když v tom si všimli postavy. Dali se na útěk, ale postava (Strašák) je pronásleduje. Když v tom se před nimi objevuje Dean, který jim říká, aby rychle utíkali k autu. Mladý pár s Deanem v patách se dávají na útěk. Dean se snaží Strašáka zničit brokovnicí, ale marně.


Když se dostávají k autu, najednou byl Strašák pryč.

Ale to už Dean jede autem a telefonuje se Samem. Říká mu co se děje v Brkitsville a že právě jede na místní univerzitu, aby dozvěděl něco víc. Také se mu svěřuje, že Strašák zabijí, každý rok jeden pár a že lidé ve městě Strašákovi předkládají lidi jako oběti. Po zavěšení telefonu se Meg vyptává Sama kdo mu volal. Ten ji odpovídá, že to byl jeho bratr.

Na univerzitě se Dean vyptává profesora jestli něco neví o pohanských bozích. Profesor začal listovat v knize a když v tom si Dean všímá obrázku strašáka. Vyptává se tedy profesora o co jde a jak se to dá zničit. Profesor mu odpovídá, že je to strašák, kterého dřív lidé uctívali a že se dá zničit jen tak, že se spálí jeho posvátný strom. Dean profesorovi poděkoval a odchází. Když ale otevřel dveře tak už tam na něho čekal šerif, který ho praštil zbrání.

Obyvatelé města domlouvají, že by Deana měli obětovat strašákovi a sním i Emily, nebo že jim začnou usychat stromy a bude se jim špatně dařit. Emily zavírají do stejné místnosti jako Deana.


Mezi tím povídá Meg Samovi, že už jim jede autobus. Sam ji ale odpovídá, že bude muset odjet sama, že on se musí vrátit ke svému bratrovi. Meg ho chvíli přemlouvá, ale Sam se přemluvit nenechá a odchází.

To už jsme zase zpátky v místnosti ve které jsou zavřeni Emily a Dean, který se právě snaží vyrazit dveře, ale marně. Vysvětluje zmatené Emily co se děje a ptá se jí jestli neví o nějakém hodně starém stromě. Že se zachrání jen tak, když ho zničí. Emily mu povídá, že o jednom strmě ví, že mu místní říkají: "První strom", ale to už pro mě přicházejí místní lidé.

Nyní se nacházíme v sadě, kam přišli místní lidé přivázat Deana a Emily, aby je obětovali. Emily se Deana po chvíli ptá jestli má nějaký plán. Dean odpoví, že na tom pracuje a ptá se jí jestli je Strašák ještě na kříži. Emily mu odpovídá, že tam nevidí. V té chvíli začne Emily křičet, protože si myslí, že k nim jde Strašák. Ale ze tmy se vynořuje Sam. Oba rozvazuje a všichni tři okamžitě začínají hledat posvátný strom, když v tom se jim do cesty staví lidé z města. Chvíli je přemlouvají, aby je pustili. Najednou Emilyna strýčka probodne Strašák, který uchopí i její tetu a odtáhne oba pryč. Zbytek lidí rychle utíká pryč. Dean, Sam a Emily pronásledují Strašáka, ale ten jim najednou zmizí.


Druhého dne ráno se vydávají hledat posvátný strom. Když strom najdou, polijí ho benzínem a Emily ho zapálí. A my jen vidíme jak nádherně hoří.


To už se nacházíme na autobusové zastávce, kde se Dean a Sam loučí s Emily, která odjíždí pryč.

Nakonec vidíme Meg jak ji nějaký chlap veze autem, když v tom ho Meg požádá, aby zastavil. Zastavuje a Meg si z batohu vyndává tajemný pohár. Hned na to si vyndá i dýku a podřízne řidiči hrdlo.


Meg začne chytat jeho krev do poháru a hned na to ji začne míchat prstem, ke které začne mluvit.Meg se ptá, proč je nechal jít, když je mohla dostat oba dva!! Meg odpovídá: "Ano, Otče" a při tom se dívá do poháru...

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz