SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 112

Faith
(Víra)

Po shlédnutí krátké rekapitulace se ocitáme v noci u nějakého dumu, kam Sam a Dean přijíždějí honit zase nějaké démony. Hned po příjezdu k domu si otevřou kufr auta, kde si vezmou potřebné zbraně. Potichu se vkrádají do domu. Scházejí po schodišti až do sklepa. Prohledávají prostory sklepení, když v tom si všimnou, že se něco hýbe ve skříni. Jdou ke skříní a otevřou ji.


Ve skříni nacházejí dvě vyděšené děti. Rychle vezmou děti a snaží se je dostat co nejrychleji do bezpečí, když jdou po schodišti, Sama najednou něco uchopí za nohu. Dean se okamžitě vrací a střílí po démonovi, ten Sama pouští. Sam Deanovi hází svoji zbraň a vede děti pryč z domu. Mezitím Dean ve sklepení hledá toho démona. V tom se najednou zjeví před ním a odhodí Deana do vody, která je na podlaze. Dean vidí jak se k němu rychle blíží, natáhne se pro zbraň s elektrošoky a vystřelí. Tím, že jsou oba ve vodě dostane elektrošoky i Dean a upadne do kómatu. Sam k němu rychle seběhne a snaží se mu pomoct...


Po krátké znělce se ocitáme v nemocnici, kde zrovna Sam předává sestřičce kartičku pojišťovny a odchází k opodál stojícím policistům. Vypovídá co se vlastně stalo, když v tom se k němu blíží doktor. Sam k němu rychle běží a ptá se co je s Deanem. Doktor mu sklesle odpovídá, že Dean utrpěl infarkt a jeho srdce je na tom dost špatně. I když dělali co mohli, nemůžou mu pomoct a že Deanovi dává pár týdnů, možná pár měsíců života. Sam smutně odchází do pokoje, kde si zrovna Dean "hraje s televizí". Po příchodu do Deanova pokoje mu říká, že právě mluvil s jeho doktorem.


Začíná Deana uklidňovat, že ještě mají pár možností. Najednou mu do toho skočí Dean a začíná se ho vyptávat jaké mají možnosti, když ví, že umře, a že on to nemůže zastavit. Sam mu odpovídá, že to zastaví...

To už se, ale nacházíme v hotelovém pokoji, kde Sam volá svému otci a informuje ho o stavu Deana. V tom někdo zaklepe na dveře. Sam jde otevřít. Mezi dveřmi stojí vyčerpaný Dean. Sam se hned vyptává co tu dělá, proč neleží v nemocnici. Dean mu na to odpoví, že nechce umřít ve špitále, že jsou tam škaredé sestřičky. Po chvíli mu Sam prozrazuje, že obvolal všechny lidi z tátova deníku. A že se mu ozval jeden starý tátův přítel, který mu řekl o jednom specialistovi z Nebrasky. Dean se ptá, proč ho nenechá v klidu umřít. Sam mu na to odpovídá, že ho nenechá vůbec umřít.

Vidíme jak přijíždějí po nějaké zablácené cestě k velkému stanu, prý to má být kostel. Když vylezou z auta vidí, jak do kostela přicházejí houfy nemocných lidí. Dean se otočí na Sam a říká mu, že si myslel, že ho veze k doktorovi.


Sam ho začne uklidňovat, že je to specialista a že mu pomůže. Jdou pomalu ke kostelu. Dean pořád mluví o tom, že tomu nevěří, když v tom mu do toho skočí nějaká dívka, která mu říká, že Boží cesty jsou nevyzpytatelné. Dean se jí představí a představí i svého bratra. Ona odpoví, že se jmenuje Laila.


To už, ale k ní přistoupí její matka a vezme dceru dovnitř. Dean se Samem jdou hned za nimi. Když vejdou do kostela chce si Dean sednout hned v zadu, ale Sam ho chytne a dovede ho úplně dopředu. To už začíná mše. Po krátkém úvodu si reverend vyzval Deana ať přistoupí k němu. Deanovi se moc nechce a začíná mu oponovat, ať vyzve někoho jiného. Reverend ho začíná přemlouvat. Sam ho přemlouvá také. Po chvíli Dean stoupne a jde k reverendovi. Když k němu Dean přistoupí říká, že není věřící. Reverend se k němu skloní a pošeptá mu, že po tomhle bude. Reverend vyzývá všechny přítomné, aby se začali modlit. Pozvedne ruce, po chvíli pokládá ruce na Deanovu hlavu.Ten se začíná třást a padá k zemi. Sam k němu okamžitě běží a pomáhá Deanovi vstát. Dean si všimne nějaké postavy starého muže, který hned na to mizí.

Jsme opět v nemocnici, kde je zrovna Dean na vyšetření. Přijde k němu doktorka s výsledky a říká, že je zcela zdráv a také mu prozrazuje, že včera zemřel na infarkt nějaký člověk v jeho věku. Dean se otočí na Sama a říká, že je to nějaké podivné. Řekne mu o tom starém muži, kterého včera viděl. Po chvíli Dean navrhne Samovi, že by se na ten infarkt měl zajet podívat a on si zatím zajede promluvit s reverendem. To už se nacházíme před domem reverenda přímo na verandě. Kde se Dean vyptává reverenda, co se vlastně stalo a proč vybral právě jeho. Reverend začíná vysvětlovat, že měl vážnou nemoc. Nezbývalo mu už mnoho času a tak se začal modlit, když už měl málo sil, tak se za něho začala modlit jeho žena a najednou se probral z kómatu a byl zdráv. A po tom všem uměl léčit lidi. A Deanovi také prozradí, že ho vybral pro to, že mu to řekl Bůh.

Nyní jsme na plaveckém bazénu, kde se Sam ptá doktora, co se stalo tomu klukovi co měl infarkt. Doktor mu odpovídá, že ten kluk byl plavec a nekuřák takže infarkt byl u něho vyloučen. Sam poděkuje a odchází. Všímá si hodin, které nefungují. Ptá se doktora proč nefungují, ten mu odpovídá, že se zastavili zrovna v dobu, kdy ten kluk umřel.

Jsme zpět před reverendovým domem, odkud odchází Dean. V tu chvíli tam přišla Laila i se svojí matkou.


Ale reverendova manželka jim řekne, že reverend teď spí a že nechce, aby ho někdo rušil. Matka Laili ji začíná přemlouvat, ale ta ji jen řekne, že ji reverend přijme hned co mu to Bůh dovolí. Vzápětí se matka Laili obrátí na Deana a začne mu vyčítat, proč reverend uzdravil jeho. Proč neuzdravil její dceru. Také mu řekne, že její dcera má nádor na mozku a doktoři ji dávají pár měsíců života.

To už jsme v pokoji hotelu. Kam se zrovna vrátil Dean. Sam mu povídá, že ten kluk co umřel na infarkt zemřel v 16:17. Dean si uvědomí, že zrovna přesně v tu dobu se uzdravil on. Sam mu předkládá seznam se jmény lidí, kteří umřeli přesně v dobu, kdy byl někdo uzdraven. Dean si začne vyčítat, že to je jeho vina, že umřel ten kluk. Sam ho začne uklidňovat.

Mezi tím probíhá v kostele další podivné uzdravování. Reverend se začíná modlit a lidi s ním. Do toho vidíme nějakou ženu někde v lese, která si najednou všimne starého muže, začíná před ním utíkat, ale muž se najednou objeví před ní.

Uchopí ji za hlavu a vypadá to jako by z ní sál život, žena upadá k zemi. Mezi tím v kostele reverend pokládá ruce na starého člověka, který je připojen na přístroje. Vzápětí na to si dotyčný kleká a vyndává si hadičky z nosu.Opět jsme zpátky v hotelu, kde Sam a Dean přemýšlejí nad tím co to může být a jak to zastavit. Dean přichází s teorií, že by to mohla být smrtka. Sam si vzpomíná na kříž, který viděl v kostele. Ukáže křiž Deanovi na tarotové kartě. Po chvíli přichází Dean s návrhem, že by měli reverenda zabít, ale Sam o tom nechce ani slyšet.

Dean a Sam jsou před kostelem. Po chvíli vidíme jak reverend odchází z domu a hned na to se Sam vkrade oknem do jeho domu. Prohledává jeden pokoj za druhým. Dojde až do knihovny všimne si, že u jedné knihy není prach. Vyndá ji. Uvidí za ní další knihu. Tu také vyndá a začne ji pročítat. Najednou zjistí, že ta kniha je plná černé magie a hlavně, že se v ní píše o smrti. Najde v ní také útržky z novin, kde jsou všichni, kteří nečekaně zemřeli. Mezi tím v kostele reverend vybírá Lailu k uzdravení, když jde k němu tak ji chytne Dean. Začne ji přemlouvat ať to nedělá, že to není správné, ale Laila na něho nedá a přichází k reverendovi. Když už na ni pokládá ruce najednou někdo zařve, že v kostele hoří. Všichni se odeberou ven. Mezi tím jednoho z lidí, který se v době obřadu nacházel před kostelem a rozdával letáky, kde se píše, že reverend je nebezpečný, začala honit smrtka. Sam mu přichází na pomoc, ale když už si myslí, že je po všem tak toho muže uchopila smrtka za hlavu a postupně z něho saje život. V tu stejnou chvíli si Dean v kostele všiml, že smrtku nevyvolává reverend nýbrž jeho žena, která se v rohu kostela modlí. Běží rychle k ní a snaží se ji zastavit, když ji vyruší tak smrtka přestala a nechala toho muže žít. Reverendova žena začala volat o pomoc hned na to Deana chytá policie, která ho vyvádí ven z kostela. Říkají mu, že už ho tu nechtějí vidět. Dean jde k Laile a začne se jí omlouvat, ale ona je klidná, popřeje Deanovi štěstí a odchází. Když jde Dean k autu tak si všimne reverenda jak říká, že večer bude další obřad, kde Lailu uzdraví.

To už jsme, ale zpět v hotelu, kde se Dean a Sam domlouvají co budou dělat. Sam ukáže Deanovi knihu kterou našel. Dean si chvíli prohlížel knihu, kde se píše jak ovládat smrtku. Dean si vzpomíná, že reverendova žena držela v ruce kříž a když ho pustila, tak smrtka pustila toho muže. Sam se s Deanem domluví, že musejí zničit černý oltář a kříž.

Bratři přijíždějí ke kostelu, kde zrovna probíhá mše. Dean si v autě zase vyčítá, že reverend měl vzít Lailu místu něho. Po chvíli oba vystupují z auta a jdou nahlédnout do kostela. Když zjistí, že tam reverendova žena není jdou k jeho domu. Před domem, ale stojí policisté. Dean je odláká a Sam se snaží dostat do domu, ale marně. Najednou uvidí poklop, který vede do sklepení. Jde k němu a otevírá ho. Leze do sklepa. V jedné místnosti vidí oltář, kde jsou svíčky a také je tam Deanova fotka, která byla přeškrtnutá.


V tom se za ním objeví reverendova žena. Sam okamžitě převrhne oltář a běží za ní. Ona, ale zablokuje poklop, tak že se nemůže dostat ven. V kostele se zrovna chystá reverend uzdravit Lailu. Za Deanem začínají zhasínat světla a před ním se objevuje smrťák, který ho chytí za hlavu a začne mu sát život. Během toho se Samovi podaří dostat ven. Nachází reverendovu ženu, které vytrhne z rukou křížek a hodí ho na zem.


Křížek se roztříští. V kostele reverend neví co se děje, protože se mu nedaří uzdravit Lailu. Vidíme jak se smrťák objevuje před reverendovou ženou, kterou v zápětí chytá za hlavu a začne z ní sát život. Žena po chvíli padá mrtvá k zemi. Oba bratři se chvíli poté setkávají u auta.

Druhého dne v hotelu si Dean opět začíná vyčítat, že reverend uzdravil jeho a ne Lailu. Do pokoje vchází Laila. Sam je nechává o samotě a Laila po chvíli Deanovi prozrazuje, že se záhadně uzdravila. Po té se s ním loučí a říká mu, že to byl zázrak.....


L.u.k.e. a jeho katovská smyčka:

Dean
No jo chudák Dean tak tak utekl hrobníkovy z lopaty. Dean se dozvídá, že mám nevyléčitelně nemocné srdce. Když už se dostane k reverendovi a ten mu pomůže, tak se dozvídá, že jeho život byl vyměněn za něčí jiný... a aby toho nebylo málo po nějakém čase začne litovat, že byl vůbec uzdraven protože místo něho mohla být uzdravena jiná dívka.

Sam
Nečekaně ho ranní, když zjistí, že jeho bratr je smrtelně nemocný. Ale on jako milující bratr mu chce pomoct, tak začíná pátrat po někom, kdo by jeho bratrovi pomohl. Když ho najde, společně s Deanem zjistí, že styl uzdravování není správný a snaží se to objasnit. Nakonec jen tak tak vytrhne Deana ze spárů smrti, když vytrhne Suan z ruky křížek a vzápětí ho zničí.

Laila
Mírumilovná dívka, která každým dnem doufá, že si jí reverend vybere a uzdraví ji. Postupem času už ani nedoufá a když uvidí, že si místo ni reverend vybral Deana tak (pro některý nečekaně) se na něj ani nezlobí a ve skrytu duše stále doufá. A když si ji na konec reverend vybere a záhy se mu nepodaří ji vyléčit, i tak nepřestává věřit. Na konci však zjišťujeme, že se záhadně a z ničeho nic uzdravila.

Reverend Roy
Vidíme jak dělá zázraky tím, že uzdravuje. V díle se dovídáme, že kdysi byl na tom dost špatně, že byl na pokraji smrti, ale když byl v komatu tak se z něj náhle probudil a od té doby uzdravuje lidi. Je to velice věřící člověk, který si myslí, že jeho síla dokáže vyléčit lidi.

Suan (reverendova žena)
Zjišťujeme, že když byl Roy v komatu tak se za něj neustále modlila. Je to oddaná žena, která se o chudáka slepého Roye stará se vší oddaností. Ale postupem času zjistíme, že se z naší hodné věřící vyklube pěkná mrcha, která ovládá černou magii. To ona ukáže Smetákovi, komu má vzít život, aby ten druhý mohl žít. Ale na konec se jí to šeredně vymstí a smrťák zabije ji.

matka Laily
Chová se jako bezcitná a zlá osoba, které jde jen o to, aby se uzdravila její dcera. Ale přitom je velmi zoufalá a má o svoji dceru velký strach a nechce ji ztratit. Já se ji ani nedivím, kdybych byl na jejím místě choval bych se úplně stejně

Moje hodnocení:

Hned po první scéně jsem si říkal, že tenhle díl bude stát opravdu zato, ale postupně jak se díl rozvíjel, mě čím dál míň překvapoval a já jsem ho bral jak to je. Chybělo mi tam více tajemna a nečekaného rozuzlení, protože to, že to dopadne jak to dopadlo jsem předpokládal už někde za polovinou. Ale zase na druhou stranu nechci tento díl hodnotit jen negativně, protože mě i nadchl tím, že byl Dean na pokraji smrti a konečně mu šlo pořádně o život. Takže podtrženo sečteno bych dal tomuhle dílu 7/10 bodů.

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz