SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 113

Route 666
(Route 666)

Po shlédnutí krátké rekapitulace předešlých dílů se nacházíme v Cape Girardeau ve státě Missouri, kudy jede nějaký muž autem. Byla černá tma a muž v autě zrovna poslouchal rádio. Když najednou rádio přestalo fungovat, tak ho muž vypnul, ale v tom se za ním objevil starý, černý jeep, který se k jeho autu začal čím dál více přibližovat až tak blízko, že ho začal vytlačovat ze silnice. Muž se snažil ujet, ale jeep ho stále pronásledoval. Když v tom najednou začalo rádio zase fungovat a jeep zmizel. Muž si oddechl ale jeep se najednou objevil před ním.


Muž dupl na brzdu, otočil se a snažil se jí opět ujet, ale po chvíli ho jeep vytlačil ze silnice. Auto udělalo pár pěkných salt. Jeep na něj chvíli svítil, ale pak se z ničeho nic ztratil jako duch.


Ale to už se naši dva bratři Dean a Sam nacházejí u benzínové pumpy, kde zrovna Sam hledá na mapě jak nejrychleji by se dostali do Pensilwanie. V tom ho vyručil Dean, který mu říká, že mu teď volala jeho "stará známá", které se ztratil otec. Sam se na Deana díval trochu vyjeveně, ale když ho Dean ujistil, že kdyby nebylo třeba, tak by nevolala. Tak Sam nasednul do auta a vydali se na cestu. V autě se Sam začal vyptávat Deana co je to za starou známou.

Sam se Deana ptá jestli se jmenuje Cassie a ten mu odpovídá "ano". A také Samovi prozrazuje, že s ní chvíli chodil. Po chvilce se ale Sam začne vyptávat jak ví co dělají. Dean chvíli mlčí, pak mu řekne, že jí to všechno prozradil a Sam mu začíná všechno vyčítat.

Nyní se nacházíme v Cape Girardeau v budově místních novin, kde se zrovna Cassie baví ze starostou, kterého žádá, aby uzavřel část silnice na které se staly v posledních třech týdnech nehody. Ale starosta ji nechce vyhovět, protože je to jediná přístupová silnice do města. Cassie mu oponuje tím, že jí nechce pomoct jen kvůli tomu, že ti lidi kteří zemřeli byli černoši. Starosta jí ale říká, že to není pravda. Po chvíli starosta popřál Cassie upřímnou soustrast a odešel. Když se Cassie otočila nevěřila koho to vidí, byl to Dean. Šla k němu... Dean ji řekl, že je mu moc líto jejího otce a ona mu na to odpověděla, že jí je to taky líto.

U Cassie doma, vysvětluje Deanovi a Samovi, že teď bydlí se svoji matkou, protože se její matka dost bojí.


Prý viděl její otec než zemřel nějaký černý jeep. Sam se jí ptá jestli neví, kdo byl řidič. Ale Cassie mu říká, že její táta mluvil jen o jeepu. Cassie se po chvíli zamyslí a říká Deanovi a Samovi, že ten večer co se to jejímu tátovi stalo, hodně pršelo a bylo všude bláto, ale že se tam našly jen jedny stopy po pneumatikách. Hned na to se jí Dean ptá, kdo byla první osoba, která umřela. A Cessie mu prozrazuje, že to byl tátův nejlepší přítel Clayton Sowens a zároveň spolumajitel tátovy firmy. A zemřel stejně záhadně jako její otec. A v tom jí do toho skočil Sam, který se jí zeptal jestli si myslí, že je po silnici naháněl ten mizící jeep. Ona mu řekla, že je to možné. Když v tom je vyrušila Cassiina matka, která se právě vrátila domů. Cassie představila Deana jako kamaráda ze školy a Sama jako jeho bratra. Matka hned na to řekla, že je nebude ručit, ale Dean jí hned popřál upřímnou soustrast a zeptal se jí jestli by se jí nemohl zeptat na pár věcí ohledně toho úmrtí Cassiena otce. Matka ale na to odpověděla, že teď na to nemá sílu a odešla.

Mezitím se ocitáme někde na louce, kde si všímáme havarovaného auta, jek se mu točí jen kolo a po chvíli zjišťujeme, že řidič je mrtvý. Zakrátko vidíme opodál jak stojí černý jeep a hned na to začne couvat a v tom najednou zmizí.


Ráno už je na místě údajné nehody policie a mi vidíme jak se Cassie baví se starostou místního města, který ji říká, že Jimmy byl váženým občanem. Cassie mu začíná vyčítat, že by měl uzavřít silnici, ale Starosta na to říká, že jsou to jen nehody a že nemůže uzavřít jedinou silnici do města. V tom k nim přichází Sam a Dean. Dean jim skočí do řeči a začíná se vyptávat starosty, jestli policie zkontrolovala nárazník na Jimmově autě. Starosta na to Kdo jsou? A Cassie mu říká, že jsou to její rodinní přátelé.


Starosta jim poté říká, že se našel jen jeden pár stop od pneumatik a že to vypadá na obyčejnou nehodu. Ale v tom mu do toho skočila Cassie, která se ho zeptala jestli by tu silnici uzavřel, kdyby šlo o bělochy a ne o černochy. Starosta na tuto otázku reaguje: Jestli si myslíš, že jsem rasista tak se radši zeptej své matky.

Hned na to vidíme jak si Dean a Sam upravují kravatu a po chvíli odjíždí. Zanedlouho jsou u nějakých dvou mužů. Přistupují k nim a představují se jim jako zaměstnanci pojišťovny. Začínají se jich vyptávat jestli jim pan Anderson (otec Cassie) neřekl o nějakých halucinacích, vizích... Nebo o nějakém starém černém jeepu? Jeden z nich jim říká, že už o starém černém jeepu už slyšel. Dean se ho hned ptá: Kde? Ale on mu odpovídá: Ne kde, ale kdy. Že prý v 60. letech tu bylo pár nevysvětlitelných úmrtí. "Duch řídící černý, hnusný jeep". A také že ho nikdy nenašli, tedy pokud ji vůbec hledali. Protože v 60. letech tohle město nebylo moc přátelské ke všem přistěhovalcům. Tak Sam a Dean poděkovali a odešli. Na odchodu si Dean a Sam ještě říkali, že je dost divné, že ten Duch s jeepem zabijí jen černochy. Spíše musejí být nějak propojeni s Cassie. Po chvíli říká Sam Deanovi, že je tu ještě jedna věc. A Dean na to: Jaká? Sam mu říká, že by si měl jít promluvit s Cassie a vše si vyříkat.

Vidíme jak je Cassie v kanceláři a něco dělá... Když v tom někdo klepá na dveře. Cassie jde otevřít. Za dveřmi se objevuje Dean. Ten se jí ptá co dělá. Cassie na to, že hledá nějakou spojitost s těmi úmrtími na silnici. Poté se jí Dean ptá jestli mluvila s matkou o tom co říkal starosta. A ona na to, že se jí na to ptala, ale že o tom nechce mluvit. Chvíli si povídali o tom co se mezi nimi stalo a zacházelo to čím dál tím dál, až se začali hádat. Po krátké hádce se Cassie vrhla na Deana a začala ho líbat a na konec skončily v posteli, kde se vášnivě milovali.

Mezi tím si starosta prohlížel parcelu, kterou odkoupil. Chvíli si prohlížel plány a za nedlouho je sbalil a šel k autu. Když přišel k autu, najednou se před ním objevila velký, černý jeep. Starosta se okamžitě dal na útěk, ale po pár metrech ho jeep srazil a odhodil. Starosta dopadnul mrtví na trávu hned vedle silnice.


To už se zase vracíme k našemu zamilovanému párečku Cassie povídá Deanovi, že by se měli hádat častěji. A také se ho začala ptát, proč jí vlastně řekl pravdu o tom co dělá. Dean na to odpovídá, že neví, asi proto, že jí nechtěl lhát. Chvíli si povídali a pak se začali líbat, ale v tom je vyrušil telefon. Dean ho zvednul, a ozval se mu Sam, který mu řekl co se stalo starostovi. Hned po telefonátu byl už Dean na místě vraždy. Sam se ho nejprve ptá, kde byl celou noc? A Dean se to v rozpacích snažil zakecat. Tak se ho zeptal co se vlastně stalo. Sam mu prozradil, že starostu srazil jeep, ale že se nenašly opět žádné stopy. A také mu prozrazuje, že starosta má všechny kosti v těle zlámané a z vnitřností má puding. Dean se divil, protože starosta nebyl černoch a ani nejel autem.

Ale to už je Dean s Cassie v redakci novin, kde Dean hledá nějaké informace na počítači. Po chvíli mu začal zvonit telefon, kde mu Sam řekl, že půdu kterou koupil starosta patřila dříve rodině Dorianových a to nejméně 150 let. Hned si Dean vyhledal na počítači něco o rodině Dorianových a zjistil, že Cyrus Dorian záhadně zmizel v dubnu roku 1963. Sam mu ještě prozradil, že starosta nechal dům Dorianů zbourat. Daen se ho zeptal jaké to bylo datum. A Sam mu odpověděl, že to bylo třetího minulého měsíce. Dean se na to podíval do počítače a zjistil, že první oběť byla hned další den po zbourání domu.

Nyní se nacházíme v domě Cassie, kde najednou z ničeho nic začnou blikat světla a v tom se před domem objeví černý, velký jeep. Najednou se na jeepu rozsvítí světla.

Vyděšená Cassie začne rychle zatahovat rolety na oknech a poté se ukryla do kouta a zavolala Deanovi.

Ale to už jsou v domě Dean a Sam a ptají se Cassie jestli neviděla, kdo řídil ten jeep. Cassie jim odpovídá, že asi nikdo, ale že přesně neví, protože se to stalo všechno moc rychle. Sam se za chvíli obrátil k paní Robinsonové (matce Cassie) a začíná se ptát jí na ten jeep, ale ta mu na to nic neřekla. Když ale na ní Dean začal naléhat, tak svolila a vše jim řekla. Řekla, že ten jeep patří Cyrusovi, který zemřel před více jak 30-ti lety. Dean se jí hned nato vyptává jak ví, že zemřel, když v novinách se píše o tom, že zmizel. Tak jim řekla, že když byli ještě mladí tak chodila se Cyrusem a když se s ním rozešla, začala chodit z Martinem. Když se to ale Cyrus dozvěděl, tak se hodně změnil, no a když se pak vdávala s Martinem v malém kostelíku, tak hned po svatbě ten kostelík Cyrus zapálil. Bylo tam spousta dětí, které toho dne všechny zemřely a potom byl ještě jeden útok. Jednoho večera Cyrus jel za Martinem a když ho zastavil, strašně ho zmlátil... Martina ale něco popadlo, něco chytnul do ruky a začal Cyruse být, až ho zabil. Pak Martin zavolal svým přátelům a ti Cyruse posadili do auta a auto pak vytlačili do jezera. A Sam na to, že teď jsou všichni tři mrtvý. Dean se potom zeptal na starostu. Paní Robinsonová mu řekla, že to byl mladý policista, který vyšetřoval zmizení Cyruse a když se dozvěděl co Martin udělal, tak neudělal vůbec nic, protože věděl co Cyrus udělal v minulosti.

Chvíli si oba bratři povídají před domem Cassie... Když došla Cassie, tak jim říká, že matka už spí a ptá se co bude dál. Na to jí odpovídají, že musí počkat doma, že se o to postarají. Dean ještě políbil Cassie a oba bratři odjeli vylovit auto Cyruse z jezera. Když vytáhli jeep, opatrně vytáhli rozložené tělo. Polili ho benzínem a zapálili.Ale v tom se opět objevil velký černý jeep. Oba bratři zjistili, že musí ještě zničit auto Cyruse. Tak Dean řekl Samovi ať vymyslí jak to udělat a že on zatím odláká ten jeep. Dean naskočil do auta a začal prchat před jeepem. Sam se mezi tím snažil zjistit jak zničit ten jeep. Po chvíli zavolal Cassie a hned nato zavolal Deanovi. Sam začal navádět Deana, kam má jet. Nakonec mu řekl, že má zastavit přesně po sedmi desetinách míle. Dean sledoval tachometr a zastavil přesně tam, kde mu řekl Sam. Najednou se proti Deanovi objevil černý jeep. Chvíli stál, ale po chvíli se rozjel přímo proti němu. Dean byl vyděšený, ale Sam ho uklidňoval.Když už byl jeep těsně před ním, najednou rozplynul.
Dean se hned začal vyptávat Sama kam zmizel. Sam mu řekl, že je na místě, kde dřív stál kostel, který Cyrus zapálil, no a že půda pod kostelem je stále posvátná. A když zlá duše vejde na posvátnou půdy tak se zničí. Dean z toho byl mimo, protože Sam to moc přesvědčivě neříkal.

Ale to už jsou Sam a Dean na odjezdu. K Deanovi přistupuje Cassie, která mu děkuje a krátce se s ním loučí. Nakonec se políbí a Sam s Deanem odjíždí řešit nové případy...


L.u.k.e. a jeho katovská smyčka:

Dean
Chudák Dean byl sice zamilovaný, ale jeho práce má přednost, jak jsme si mohli všimnout v této epizodě. A jako starší bratr se vrhá po hlavě do nebezpečí.

Sam
Jako vždy si udržel místo toho chytřejšího z dvojice bratrů. Ze začátku poradil Deanovi, aby si promluvil s Cassie a nakonec neomylně a v rychlosti došel na způsob jak zničit Cyrusův jeep.

Cassie
Celá šťastná, že opět vidí svého milujícího Deana. Byla hodně vystrašená z toho co se děje kolem, ale věděla, že se na Deana může kdykoliv spolehnout. To nám dokázala tím, že už hned na začátku ho požádala o vyřešení tátova úmrtí a poté i když jeep dorážel na její dům tak okamžitě volala Deanovi.

paní Robinsonová
Bylo mi ji hodně líto, když jsem viděl jak trpí z toho co se stalo jejímu manželovi. Ona věděla kdo to udělal, ale přesto to tajila. Nakonec to ale prozradila Deanovi a Samovi, kteří to bez pochyby vyřešili.

Cyrus
Když se rozešel s paní Robinsonovou, tak zjistil, že ona chodí s Martinem. To nemohl přenést přes srdce a tak se hodně změnil a začal nesnášet černochy. Stal se z něho strašně zlí člověk a bez jakýchkoli zábran. To nám dokázal tím, že zapálil kostelík ve kterém byli děti a také tím, že napadnul Martina... Ten se ho ale nebál a vrátil mu to až tak moc, že ho zabil. Ale podle mě mu to patřilo.

Moje hodnocení:

Byl to docela dost zajímavý díl. Sice jsem od tohohle dílu čekal jen přeci o něco víc. Nevím asi toho napětí, nebo vzrušení. Ale i přesto všechno se mi tento díl líbil no to víte jak se jedná o duchy tak to je moje. Takže bych tomuhle dílu dal 9/10.

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz