SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 114

Nightmare
(Noční můra)

Po rekapitulaci předešlých epizod se dostáváme přímo k ději. Neznámí muž přijíždí domů. Otevře si vrata garáže a zaparkuje auto. Už z auta chce vystoupit, když v tom najednou se za ním z ničeho nic garážové vrata zavřou, po chvíli se zajistí i dveře u auta. Muž začne panikařit, když do toho se rozběhne motor auta a tím jak je garáž uzavřená se kouř, který jde z výfuku, dostává klimatizací přímo do auta. Muž se pokouší otevřít dveře, vykopnout okno, ale marně. Po chvíli upadá v bezvědomí na sedadlo auta.


Najednou se Sam probudil ze strašné noční můry, ve které to všechno viděl jak se stane. Sam neváhal okamžitě vzbudil Deana a bez meškání vyrazili na cestu. V autě Sam volá nějakému detektivovi, aby mu zjistil poznávací značku toho auta, které viděl ve svém snu. Dean mu moc nevěřil, ujišťoval ho, že to byl jen zlý sen a že to nic naznamená. Sam ale věděl, že to není jen tak obyčejná noční můra. To už se Sam od detektiva dozvídá, že poznávací značka toho auta opravdu existuje a tak mu detektiv nadiktoval adresu. Dean, který řídil tam jel, i když si myslel, že je to zbytečná panika.

Jakmile dorazili před dům toho muže, kterého Sam viděl ve snu, byla tam už policie a všude bylo spousta lidí. Sam i Dean vystoupili z auta a šli se trošku porozhlédnout kolem.


Došli k jedné ženě a začali se ji vyptávat jestli náhodou neví co se stalo. Ona jim řekla, že její soused spáchal sebevraždu v autě, ale že by to do něho nikdy neřekla. Po chvíli se Sam sebral a šel bokem, protože to na něho bylo moc. Dean šel okamžitě za ním a ujišťoval ho, že to není jeho chyba. Sam se ho ptal proč má takové vize, když jim nedokáže zabránit. Dean na to neměl odpověď. Sam řekl Deanovi, že toho muže něco zabilo, že neví co, ale že na to přijde. Dean říká, že by se sem měli vrátit ráno a prozkoumat dům a promluvit si s rodinnou. Ale Sam na to, že se má podívat v jakém jsou stavu, že mu nic neřeknou, ale Dean mu říká, že jim nic neřeknou, ale někomu jinému by se klidně mohli svěřit.

Tu už se ale Sam a Dean se nachází před domem toho muže, v farářském hábitu. Zazvoní a po chvíli jim otevírá bratr zesnulého muže.


Dean se mu představuje jako otec Simmson a Sam jako otec Frehley. Bratr muže, který zemřel je pouští dovnitř. Vevnitř mu Dean přeje upřímnou soustrast, ale muž mu hned do toho skočí a začíná mu říkat, ať do toho Boha netahá, že je jeho bratr mrtví. Když kolem nich jde vdova zemřelého, která hned přeruší bratra zemřelého (Regera). Ten se omlouvá a odchází. Žena se jim omlouvá za švagra a ptá se jich jestli by si nedali kávu. Dean s velikou chutí odpovídá, že dají. Paní Millerová jim poděkuje a říká, že je to od nich hezké, když na ně myslí církev v tak těžké chvíli. Po chvíli se ji začínají oba bratři vyptávat jestli neměl Jimm nějaké problémy, nebo jestli neměli nějaké problémy mezi sebou.


Ale na to jim paní Millerová odpovídá, že měli klidné manželství, že někdy se sice pohádali, ale to je přece u každého manželství. Sam ji na to povídá, že je mu moc líto, že ho musela takhle nalézt. Na to mu ale paní Millerová říká, že ho nenašla ona, ale její syn Max. Sam se ji poté ptá jestli by si s ním nemohl promluvit a paní Millerová na to, že by byla moc ráda. Hned na to ji Dean říká, že mají krásný dům. Paní Millerová mu prozrazuje, že tu nebydlí dlouho, že se sem přistěhovali před 5 lety. Na to se jí Dean nenápadně vyptává jestli někdy neslyšela nějaké divné zvuky, nebo něco jiného. Ale paní Millerová mu odpovídá, že nic takového nikdy neslyšela. Za chvíli se ji ještě zeptal jestli by nemohl použít jejich záchod a paní Millerová mu odpověděla, že může a poslala ho nahoru. Mezi tím se Sam seznámil s Maxem, synem zemřelého muže.


Sam se ho začal vyptávat jestli tu bydlí a on, že ano a že je teď hodně těžké se učit do školy, když jeho otec zemřel. Hned na to se ho Sam zeptal, jak našel otce. Max mu prozradil, že se vzbudil a slyšel běžet motor tak se šel podívat do garáže a tam našel svého otce.

Během toho si Dean, který byl nahoře, vytáhnul nějaký přístroj a začal prohlížet postupně jeden pokoj za druhým.


Když se dostal až k tomu poslednímu tak najednou uslyšel, že někdo jde nahoru a tak rychle schoval přístroj a dělal jako by nic. Oddechl si, když zjistil, že ten kdo šel nahoru byl Sam. Sam se ho hned začal vyptávat jestli něco našel, ale Dean mu odpověděl, že vůbec nic.

Ale to už se nacházíme v motelu, kde si zrovna Dean čistí hlavně zbraní a přitom se ptá Sama co objevil. Ale tem mu říká, že vůbec nic, že pod domem není žádné pohřebiště, kolem domu taky nic a s rodinnou taky nic není, tak neví co se tam děje. Dean na to, že dům prohledal od vrchu až dolů a taky nic neobjevil. Sam na to, že to nemusí být něco s rodinnou ani to nemusí nijak souviset s domem, ale v tom ho strašně rozbolela hlava. Dean k němu rychle přiběhl a ptal se co mu je.


Když v tom měl Sam vizi, ve které viděl jak Rogar přijde domů otevře si pivo a začne pomalu vybalovat nákup. Při to si všímá, že v místnosti je někdo s ním a najednou se otevře z ničeho nic okno. Rogar jde k němu a zavře ho a také ho zajistí. Když se dá znovu do vybalování nákupu, tak se po chvíli západka odjistí a okno se znovu otevře. Rogar jde opět k oknu a snaží se ho zavřít, ale ať se snaží sebe víc, okno mu zavřít nejde. Vykloní se z okna a začne ho prohlížet ze spodu, když v tom najednou se okno uvolní a sjede až dolů. Mi vidíme všude jen spoustu krve. Ale v tom už se Sam probouzí a vystrašeným hlasem povídá Deanovi, že něco zabije Rogera Millera. Bratři se vydávají na cestu k němu.

Během cesty v autě si Sam zjistil adresu Rogera. Dean se ho začíná vyptávat jak je na tom, jestli už ho ta hlava nebolí. A Sam na to, že už je v pořádku a že ho ty vize co teď má docela děsí. Když se ptá Dean jestli z toho má strach, tak mu Sam odpovídá, že to není to z čeho má strach...

To už ale přijíždějí k domu, ve kterém Roger bylí. Ten je akorát na cestě z nákupu. Sam a Dean se ho snaží zastavit, ale marně. Roger od nich žádnou pomoc nechce a zamyká jim dveře. Sam a Dean neváhají a zkouší se do jeho bytu dostat zezadu po žebříku. Když se ale dostávají až k jeho bytu, je už pozdě všude na okně je sousta krve.


Dean dává Samovi kapesník a říká mu ať všude otře jejich otisky. A že se on zatím podívá do bytu. Když už jsou zase zpátky před domem, Dean povídá Samovi, že tam nic nenašel, ale v tom mu do toho skáče Sam, který mu říká, že v té vizi viděl nějaký stín, který pozoroval Rogera. Sam a Dean si začínají myslet, že by Max mohl být taky v nebezpečí a tak se raději odjíždí na něj podívat.

Když jsou u něho začínají se ho ptát jak je na tom a jak se k sobě chovali Jimm a Roger. Max jim povídá, že je v pohodě a že Jimi a Roger byli nerozluční bratři, když byl malý byli pořád spolu. Pak se ho Sam a Dean ptají na jeho dětství. On na to, že měl pěkné dětství a že byli pohodová rodina. Když od něj odcházejí, tak Dean povídá Samovi u auta, že žádná rodina není šťastná a také, že divně mluvil. Sam na to, že byl hodně vystrašený, Dean říká, že spíš něco skrývá. Takže se vydají tam kde dřív bydleli Millerovi a poptají se kolem. Potkávají tam souseda, který bydlel přímo naproti nim. Začínají se ho hned vyptávat jestli si nevzpomíná na rodinu s malým chlapcem, která bydlela naproti. Muž jim odpovídá, že ano, že si vzpomíná a vzápětí se jich ptá jestli je ten chudák chlapec v pořádku? Sam a Dean se ho hned ptají proč by neměl být v pořádku? A ten muž jim tedy prozrazuje jak to bylo. Že otec toho chlapce ho prakticky každý den mlátil a jeho strýc také. Nejhorší prý ale byla jeho macecha, která se na to všechno dívala a nic neudělala. Ale v tom Sama opět začala strašně bolet hlava tak se s tím mužem rozloučili a Dean Sama odved k autu, ale to už má Sam další vizi, ve které viděl jak paní Millerová je v kuchyni a krájí cibuli. Když k ní přijde Max a začne ji vyčítat vše co mu v dětství udělala. V tom se najednou začne chvět nůž, který leží na stole a po chvíli se nůž z ničeho nic sám od sebe zvedne a přiblíží se až k těsně k oku paní Millerové.
Ta Maxe chvíli prosí ať to nedělá, ale Max se bez váhání na nůž divně podívá a nůž projede hlavou paní Millerové jako máslem.

Nyní jsou Sam a Dean na cestě k Millerům. V autě Sam říká Deanovi, že za vším stojí Max. Dean se ptá Sama jak to Max dělá a ten mu prozrazuje, že na to používá nějakou telepatii. A také mu prozrazuje, že nebyl spojen s Millerovou rodinnou, ale přímo s Maxem. To už ale v domě Millerů dochází k rozepři mezi paní Millerovou a Maxem, který ji všechno vyčítá. Když v tom tam vrazili Sam a Dean, kteří přemlouvají Maxe, ať jde s nimi ven, že s ním potřebují mluvit. Po chvíli váhání Max tedy svolil, ale když byli už skoro venku, tak si všiml Max v zrcadle pistole, kterou měl Dean u pasu. Neváhal a okamžitě telepaticky zavírá dveře i okna. Dean na něho okamžitě míří pistolí, ale Max nemeškal a svoji telepatií vytrhává Deanovi pistol z ruky.

Paní Millerová ho přemlouvá ať toho nechá, ale ten ji bez milosti odhazuje. Spadla na roh stolu, udeřila se do hlavy a upadla do bezvědomí. Sam mu říká, ať se uklidní, že ví čím prochází a také mu říká, že je s ním nějak spojený, že o každé vraždě, kterou chtěl udělat ví, že měl vizi ještě dřív než se to stalo. A přemlouvá Maxe, ať mu dá čas, aby mu to mohl vysvětlit. Max svoluje a dává mu 5 minut. Dean odnáší paní Millerovou nahoru a mezi tím si Sam povídá s Maxem. Sam přemlouvá Maxe, ať svoji macechu nechá nepokoji, vždyť mu nic neudělala. Max mu ale říká, že právě, že nic neudělala, když se jen dívala jak ho otec byl a zároveň ukázal Samovy rány, které má na těle. A také se mu svěřuje, že už dlouho ho jeho otec nebil, ale když minulí týden přišel nalitej, tak ho zmlátil a tehdy si uvědomil, že s tím musí něco udělat. Taky mu říká, že jeho otec ho vinil za všechno co se stalo. Za jeho práci, za jeho život, za smrt jeho mámy. Ale v tom mu do toho skáče Sam a ptá se ho proč ho vinil za smrt jeho matky? Tak mu Max všechno řekl o smrti jeho matky, že zemřela v jeho pokoji, když byl v kolébce. Také mu říká, že jeho táta byl opilí a blábolil něco o tom, že jeho matka zemřela při požáru připíchnutá na strop. Sam mu povídá, že je to všechno pravda co se stalo a že se to samé stalo i jemu. Též mu prozrazuje, že musejí být nějak provázaní, když se jim stalo to samé. Poté ho přemlouvá, aby jeho a Deana pustil, že najdou odpovědi na všechny otázky a že by měl pustit i jeho macechu. Ale Max ji pustit nechce, protože chce pomstu. Když se Max vydává jít zabít paní Millerovou, tak se ho Sam snaží zastavit, ale Max na jeho rady nedbá a tak ho zavírá do skříně. Před ní postavil další skříň, aby se nemohl dostat ven. Ve skříni má Sam další vizi ve které vidí jak se Max snaží zabít paní Millerovou, ale Dean mu v tom brání, tak střelí Deana přímo do hlavy.


Sam začne křičet a snažit se dostat ven. Najednou jak zařval tak se z ničeho nic se posunula skříň která, bránila v otevření dveří. Sam nemůže uvěřit tomu co dokázal, ale na nic nečeká a okamžitě běží nahoru, aby zastavil Maxe. Vtrhl do pokoje a začíná přemlouvat Maxe, ať toho nechá, že mu mohou pomoct. Max chvíli váhá, ale pak říká, že má Sam pravdu. Obrátil pistoli proti sobě a vystřelil....

To už byla v domě policie a paní Millerová jednomu z policistů říká co se stalo, že na ni Max zaútočil a že Sam a Dean, které představila policistovi jako rodinné přátelé, tak se ho snažili zastavit.


Pak se jí policista ptal, kde vzal Max zbraň a ona na to, že neví, že si ji přinesl. Sam a Dean se rozloučili a odešli. Sam si Maxovu smrt vyčítal, ale Dean ho ujišťoval, že on za to nemůže.

V motelu Sam přemýšlí o tom proč si démon vybral zrovna Jassicu, jejich matku a matku Maxe. Dean na to, že nemá ponětí. Sam se ho ptá jestli si myslí, že ta věc jde po něm a po Maxovi. Ale Dean ho ujišťuje, že tu věc najdou a zabijí, nic víc nic míň. Po chvíli Sam Deanovi prozrazuje, že když ho Max zavřel ve skříni, tak dal před skříň ještě jednu a že ji posunul stejně jako Max hýbal předměty. Na to se Sam ptá Deana jestli se nebojí, že by se z něho mohlo stát to stejné co z Maxe. Dean mu ale říká, že má jednu velikou výhodu, že má jeho a že dokud bude s ním nic zlého se mu nestane.

L.u.k.e. a jeho katovská smyčka:

Sam:
Chudák Sam musel ve svých vizích shlédnout všechny ty hrůzostrašné vraždy. Ale i tak se nebál a snažil se Maxovi pomoci. Asi to pro měj musel být šok, když zjistil, že jeho matka umřela stejně jako Maxova a myslím, že ještě větším překvapením pro něj muselo být to, že zjistil, že má schopnost hýbat předměty.

Dean:
Jako vždy nebojácný starší brácha, který pomáhá Samovi jak jen to jde. V téhle epizodě jsme viděli i na krátko jeho smrt, úplně ve mně hrklo, když jsem to viděl, ale vzápětí jsem si uvědomil, že je to jen Samova vize.

Max:
Někdo si může myslet, že to byl obyčejný vrah bez duše, když tak brutálně zabil jak svého otce tak svého strýce, ale není tomu tak. Já se mu ani nedivím, že to udělal, když ho od dětství mlátili. A zjištění, že má něco společného co má i Sam bylo opravdu zajímavé. Ale asi už toho na něj bylo opravdu hodně, tak se prostě zastřelil.

paní Millerová:
Na jednu stranu hodná žena a matka, ale zjištění, že když byl Max malý a jeho otec ho mlátil a ona se nato dívala skrze prsty bylo hrozné. Říkal jsem si, že by to asi nebyla škody, kdyby ji Max zabyl, i když bylo na ní vidět, že i když není Maxovou pravou matkou, tak i tak ho měla ráda. Posuďte sami jestli ji Max měl zabít, nebo ne.

Roger a jeho bratr Jimm:
Tak a dostáváme se k hlavním záporným postavám. To co jim provedl Max jim určitě patřilo, protože vinit Maxe za smrt jeho matky, když za to nemohl nebylo správné a přitom ho ještě mlátit. Takže na jednu stranu bylo i příjemné se dívat jak umírají.

Moje hodnocení:

Hodně povedený díl. Asi jeden z nejlepších se spoustou dost děsivých scén jako z nějakého hororu. Dost mě dostalo jak se Sam dozvěděl, že Maxova máma zemřela úplně stejně jak ta jeho. "Doslova mi to vzalo dech a naskočila mi husí kůže, brrrrrrrr" A dost by mě zajímalo jakými předměty ještě bude Sam hýbat, to s tou skříní se mu docela povedlo. Takže moje známka tohoto dílu je: 9,5/10.

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz