SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 115

The Benders
(Benderova rodina)

Náš oblíbený seriál začíná v Hibbingnu ve státě Minnesota. V malém motelu se malý klučina dívá na v televizi na Godzillu, už je docela pozdě a venku je docela velká tma, tak se chlapec docela i bojí. Když v tom najednou uslyší nějaké divné zvuky. Sleze z postele a jde se podívat k oknu, když poodhrne závěs uvidí jen souseda jak vynáší odpadky. Chvíli ho pozoruje, když v tom najednou ten muž také uslyší jakési divné zvuky. Trochu se porozhlíží ale nic nevidí tak si klekne na zem a podívá se pod auto, když v tom tam něco spatří, začne křičet. Pokouší se utéct, ale to co je pod autem ho chytne za nohy a vtáhne pod auto.


Druhého dne vyslýchali chlapce Dean a Sam převlečení za policisty. Ptali se chlapce co se vlastně stalo. Chlapec jim pověděl, že sledoval televizi, když v tom uslyšel divné zvuky. Na to se ho Sam zeptal jak to znělo a chlapec mu na to odpověděl, že to znělo jako nějaký netvor. Po té se ho Sam zeptal co ještě viděl a chlapec mu řekl, že viděl jak to pana Jakinse v táhlo pod auto a jak ho to nese pryč a že to znělo jako nějaké kvičení, nebo vrčení.

To už se nacházíme v hospodě, kde Dean a Sam probírají případ. Přemýšlí o tom, že tohle není zřejmě případ pro ně, ale zase na druhou stranu jejich otec ve svém diáři označil tohle místo a navíc je tady nejvíc pohřešovaných osob než kdekoli jinde. Po chvíli Sam navrhne Deanovi, aby jeli do hotelu, že budou muset ráno brzo vstávat a Dean řekne Samovi, aby na něho počkal venku, že si ještě musím odskočit. Tak Sam šel ven na parkoviště, když najednou uslyšel nějaké divné zvuky. Začal se rozhlížet kolem sebe, ale nic neviděl. Tak si klekl na zem a podíval se pod auto, ale tam byla jen kočka, která ho dost vyděsila. Tak se zvedl a šel ke svému autu... Když Dean vychází před hospodu a nachází na jednom autě položený tátův diář, který měl u sebe Sam. Dean začíná panikařit a volá "Same, Same, Same" Ale nikdo se mu neozývá, začíná obcházet parkoviště, ale nic až si najednou všimne kamery, která je na sloupu u parkoviště.


To už, ale je Dean na policejní stanici. Policistce ukáže falešný odznak a říká, že hledá svého bratrance Sama. Policistka mu na to říká, že se podívá do počítače. Když se podívá zjistí, že tam nemá zatím žádný záznam o pohřešování. Dean prozradí policistce, že u parkoviště na kterém se Sam ztratil jsou kamery a že by mohli najít něco na nahrávkách z nich. Policistka mu odpovídá, že mu vyhoví, ale že musí vyplnit formulář o pohřešované osobě. Dean začne přemlouvat policistku jestli by ji nemohl pomoci při vyšetřování, ale ta mu odpovídá, že to nemůže. Dean se jí hned na to ptá kolik lidí, kteří se ztratili našli. Policistka se zamyslí a ušklíbne se na Deana.Mezi tím se probudí Sam, který je zavřený někde v kleci. Rozhlíží se, kde to vlastně je, když v tom si všimne, že ve vedlejší kleci je zavřený muž, kterého hledají.


Ale to už jsme zpět u Deana, který sedí na lavičce v parku. Po chvíli k němu přichází policistka z fotkami z kamery. Dean si je prohlíží, ale nic zvláštního nevidí, policistka mu ukáže jednu fotku s dodávkou, která má falešnou značku. V tom jede okolo dodávka, která divně rachotí motor. Dean se zeptá policistky jestli ji to zní jako kvičení a vrčení a ona mu na to odpoví, že ano.

To už ale Sam, který je zavřený v kleci, se snaží dostat ven tím, že kope do dveří. Ale bez úspěchu. Když v tom se probudí muž ve vedlejší kleci. Sam se ho ptá, kde to jsou a on mu na to odpovídá, že neví, ale myslí si, že jsou asi někde na venkově. Sam se ho zeptá jak se jmenuješ? Jankins? A on na to, že ano. Sam mu prozrazuje, že ho hledali. Po chvíli se ho ptá jestlipak neví co jsou ti druzí zač a on na to jak to myslí. Ale v tom se otevírají vrata od stodoly a dovnitř vchází dvě postavy v jakýchsi divných hábitech. Otevřou dveře klece, ve které je Jankins a dají mu jídlo. Jankins se do toho s chutí pustí. A obě osoby odejdou. Sam je hrozně udivený, že to jsou lidé.


To už vidíme jak Dean a policistka jednou v autě, když v tom policistce přijde na počítač zpráva. Po chvíli zastaví auto, otočí se k Deanovi a povídá mu, že odznak, který má byl ukraden. Také mu ukáže fotku policisty, který mu byl odznak odcizen. Dean se jí to snaží vysvětlit ale policistka si to nechce nechat vysvětlit a říká Deanovi, aby vystoupil. Dean jí povídá, že ho klidně může zavřít, ale až po tom co najde Sama, že je to jediný příbuzný kterého má a že ho nechce ztratit. Policistka se podívá na fotku svého bratra a odpovídá, že ho tedy zavře, ale až najde Sama.

Mezi tím se Sam snaží vyrvat kabel ze stropu. Po chvíli se mu to podaří a získá skobu, kterou byl kabel zachycen na stropě. V tom najednou se otevřou dveře od Jenkinsnovy klece, on neváhá a hned vyběhne. Sam ho začíná přemlouvat aby se vrátil, že je to past. Ale ten ho neposlouchá a říká mu, že půjde sehnat pomoc. Jenkins se pomalu vyplíží ven na zemi nachází nůž. Okamžitě ho zvedne a běží do lesa. Běží temným lesem, když v tom ho někdo udeří holí. Jenkins padá k zemi, když se otočí uvidí nějakého muže. Rychle se zvedne ze země a snaží se utéct. Když v tom mu někdo propíchne nohu nožem. Jankins opět padá k zemi, ale i přes tu bolest se snaží co co nejrychleji utéct. Vstane a běží dál, ale nevšimne si vlasce, který je nastražen přes cestu po které běží. Znovu upadá na zem, když v tom k němu přijdou dva muži s jakýmisi bodci.Ale to už je jen záběr na Sama, který slyší jen hrozný řev.

Nyní jsme zpět u Deana, který se zamyslí a začne se ptát policistky proč mu vlastně pomáhá? Ona mu na to odpovídá, že její bratr se před třemi roky ztratil stejně jako Sam, takže ví jak se cítí. To už Dean a policistka jedou autem, když v tom Dean říká policistce, aby zastavila, že je to doposud jediná odbočka, kterou tu viděl. Policistka zastaví. Oba vylezou z auta a Dean ji požádá, aby ho vzala sebou. Policistka mu na to odpovídá, že je jen civilista a kdoví co ještě tak, že by měl radši zůstat tady, že ona to zvládne. Ale Dean i přes to naléhal. Tak policistka mu tedy řekla, že ji bude muset poslouchat a Dean jí to slíbil. Policistka mu tedy říká, že si na to plácnou, když ji Dean podal ruku nasadila mu želízka a připoutala ho k autu se slovy, že to zvládne sama a odešla sama po zablácené cestě.


I přes to, že Deanovi říkala, že to zvládne sama, bylo vidět v jejich očích strach. Není se čemu divit, když bylo všude pusto. Policistka došla po cestě až ke starému domu. Chvíli se rozhlížela, ale když nikoho neviděla, tak zaklepala na dveře. Po chvíli ji otevřela malá holka.


Policistka se ji hned začala ptát jak se jmenuje a jestli by ji mohla zavolat její matku. Ale holka ji říká, že její matka je mrtvá.. Policistka se jí omlouvá a ptá se jestli by jí nemohla pustit dovnitř a také ji ukazuje fotky Sama. Vyptává se jí jestli ho náhodou neviděla. Dívka se podívala na fotku a jen kývá hlavou jako, že ne. Když na ni policistka znovu naléhá jestli by ji pustila dovnitř, tak se na ni dívka podívala se slovy: " to bude bolet", když se policistka podívala za sebe tak ji někdo přetáhl lopatou a policistka se sklátila k zemi. Ten kdo ji přetáhl lopatou byl otec té dívky. Poté poslal dívku, aby přivedla její bratry.

Ale to už vidíme jak si Dean, který je připoután k autu, všiml antény na autě a napadlo ho, že by tu anténu mohl použít jako šperhák a otevřít pouta. Tak se natahoval po anténě a pomaličku ji odšroubovával, když v tom si všiml, že k po cestě od domu někdo jde. Tak se snažil co nejrychleji to půjde dostat z těch želízek. Když došli k autu dva muži tak tam už Dean nebyl, byly to bratři té dívky.

To už ale vidíme jak se policistka probouzí v jedné z klecí. Sam se jí hned na to ptá jestli je v pořádku a ona se ho ptá jestli je Sam Winchester.


On na to, že ano. Policistka se usmála a říká mu, že ho s jeho bratrancem hledají, když se jí Sam zeptal, kde je ten jeho bratranec, tak se policistka zamyslela a prozradila mu, že je připoutaný k autu. Ale v tom se najednou otevřely dveře od stodoly a dovnitř vešel Dean.


Běžel hned k Samovi a byl rád, že ho vidí. Když se podíval na zámek, který měli ty klece, tak si řekl, že to bude dost těžké otevřít. Sam mu říká, že za ním na zdi je nějaká skříňka a tam je spínač k otevírání dveří, ale že k tomu, aby otevřel dveře potřebuje klíč a ten že mají oni. Tak Dean říká, že ho půjde najít a odchází. Vplížil se do domu a prochází pokoj po pokoji. V jedné místnosti nachází pěkně hnusné fotky s mrtvými lidmi, které rodina zabila. Šel dál, až přišel do místnosti, kde byla na stolku krabice s klíči začal se v ní hrabat, ale najednou se tam objevila ta malá holka. Dean ji začíná utěšovat, ať se nebojí, že ji neublíží. Dívka na to, ale že nemá strach a začala křičet. Hned doběhli její bratři a začali se s Dean rvát, když si Dean myslel, že už je dostal přišel k němu zezadu otec té dívky a přetáhl ho přes hlavu pánvičkou. Dean se hned skácel k zemi. Když se probudil byl připoutaný k židli a kolem něho celá ta divná rodinka. Otec té rodiny se ho začal vyptávat jestli je policajt a jestli sem přijde víc takových jako je on. Dean mu neodpovídá a tak mu ten muž řekl, že dnes budou lovit a že výběr zvěře nechá na něm.Buď ta policajtka, nebo toho kluka (Sama). Když začal Deanovi mávat před očima rozžhaveným železem tak mu říká Dean, že mají vzít toho kluka (Sama). Ten muž se obrátil na jednoho z bratrů a říká mu, aby si vzal pušku a zastřelil toho kluka ještě v kleci a až bude hotov, aby se taky postaral o tu policajtku. Ten se na něho jen usmál a odešel.

Když Lee, to je jeden z těch bratrů, otevřel dveře klece ve které byl Sam a přišel až k němu hodil po něm Sam skobu, kterou vyrval ze zdi. Začal se s ním rvát a nakonec ho udeřil puškou. Lee se dostal do bezvědomí. Sam ho odtáhl do jeho klece a zavřel a samozřejmě otevřel policistce. Oba se schovali ve stodole. Když se Lee dlouho nevracel, nařídil otec té malé holce, aby hlídala Deana. Pak řekl jejímu bratrovi, aby si vzal pušku a šel se s ním podívat co se děje. Když přišli do stodoly tak viděli jak je Lee zavřený, ale ani ta policajtka ani Sam tam nebyli. Postupně začali prohledávat celou stodolu, až najednou na toho druhého bratra skočila policistka a začala se s ním rvát. Po chvíli si ten druhý muž všiml Sama a začal po něm střílet. Sam se snažil utéct, ale ten muž ho pronásledoval. Když utíkal najednou se objev před tím druhým mužem, který na něho začal mířit. Sam si všiml, že ten další muž je hned za ním a okamžitě uhnul. Muž vystřelil a postřelil toho svého otce. Sam se rozběhl a udeřil toho muže co vystřelil tak, že omdlel. Policistka hned sebrala pušku se země a začala mířit na toho postřeleného muže.


Řekla Samovi, že zatím má jít osvobodit Deana a že ona se o něho postará. Když Sam odešel, tak se ze stodoly ozval výstřel. Po chvíli z ní vyšla policistka. To už byl Dean na svobodě. Řekla obou bratrům, že by měli odejít, že by tu měla být do hodiny policie, tak aby se jich nikdo nevyptával. Bratři se s ní rozloučili poděkovali a odešli.

L.u.k.e. a jeho katovská smyčka

Arwyn Jankins
Ze začátku mi ho bylo líto, že ho unesli, ale když jsem slyšel jak mluvil se Samem, tak bych ho nejradši něčím přetáhl. Když mu Sam řekl, že ho hledá, tak se k němu zachoval pěkně hnusně. Kdyby poslechl Sama a zůstal v kleci, tak mohl dopadnout lépe, no i když.... U mě určitě nezabodoval.

Policistka Kathleen
Ze začátku se mi jevila jako pěkná mrcha hlavně, když připoutala Deana k autu, ale později se můj úsudek změnil. Hlavně v okamžiku, když si pěkně toho otce podala. Ale ani se ji nedivím já bych se asi zachoval stejně, kdyby mi zabili bratra.

Missy
Sice na jednu stranu malá a na první pohled nevinná holka. Ale na druhou stranu pěkná mrcha. Podívejme se třeba jak hodila nůž po Deanovi. Ale ona za to nemohla, protože na tom měl hlavní podíl její otec.

Lee a Jerad
Dva bratři, kteří svého otce poslechnou na slovo a bez něj neudělají ani krok.

Otec
Ani se nedivím, že ho policistka zastřelila a patří mu to, protože bych chtěl vidět jeho, kdyby někdo dělal hon na něj. A když o tom tak přemýšlím, tak měl ještě štěstí, že ho jen zastřelila. Já bych mu udělal něco, aby trpěl.

Sam a Dean
Jako vždy všechno vyřeší...

Moje hodnocení:

Byl to průměrný díl s trochou napětí, ale určitě nepatří k těm na které se nedá dívat. Určitě stojí za to se na něho podívat. Ale docela mě zklamalo, že tam nebylo trochu víc toho napětí a té mystérie. Takže moje hodnocení je: 7,5/10

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz