SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 116

Shadow
(Neviditelný zabiják)

Po shlédnutí rekapitulace předešlých dílů se dostáváme do města jménem Chicago ve státě Illionois, kde je zrovna noc a dívka jménem Meredith se zrovna vrací domů z práce. Prochází temnými ulicemi, když v tom se najednou ozve nějaký hlas.


Dívka se otočí, ale nikoho nevidí. Jde dál a v tom se hlas ozve znovu, tak se rozběhne a běží jak jen nejrychleji může. My si můžeme všimnout jak se za ní po zdi plíží temný stín. Když doběhne Meredith až k domu, kde bydlí vytáhne okamžitě klíče a chce otevřít, ale jak je vystrašená, chvíli ji trvá, než najde ten pravý klíč. Po krátké době se jí konečně podaří najít ten pravý. Otevře si dveře a rychle vběhne do dobu za sebou okamžitě zavře, dá i řetěz na dveře a zapne alarm. Jde k záznamníku, který zapne a poslouchá zprávy co jí přišly. Ale v tom najednou se po zdi plazí temný stín, který Meredith roztrhá na kusy. My už jen vidíme jak je všude spousta krve.
O týden později....

Dean a Sam zrovna vylézají z auta v opravářské uniformě. Dveře do bytu jim otevře domovnice. Když vejdou dovnitř všude po podlaze je spousta krve. Krátce po tom co vejdou do bytu se jich ptá domovnice jestli pak jsou od společnosti, která tu instalovala alarm a oni na to, že ano. Domovnice jim na to říká, že je nechce urazit, ale že ty jejich alarmy jsou pěkně na houby, když se do bytu někdo dostane. Sam se jí ptá jestli to ona našla tělo. Ona mu na to odpovídá, že ano. Sam se jí hned ptá jestli to bylo hned ten den, ale ona říká, že ji našla až po pár dnech. Protože Meredith hodně pracovala a dlouho se neukazovala a když zabouchala na dveře tak ucítila hrozný smrad. Hned na to Dean reaguje a ptá se jestli byla okna otevřená, ale domovnice odpovídá, že ani okna, ani dveře nebyly otevřené a na dveřích byl i řetěz. Prostě vše bylo v naprostém pořádku až na Meredith ta byla roztrhaná po celé podlaze. Po chvíli se Sam ptá Deana co zjistil od policie a ten mu prozrazuje, že Meridino srdce se ztratilo. Když bratři přemýšleli co Meredith mohlo tohle udělat, tak si Dean všiml, že skvrny na podlaze jsou divně poskládané. Vzal lepící pásku a spojil skvrny od krve a vznikl mu zajímavý symbol.


To už se ale nacházíme v baru, kde pracovala Meredith. Dean si zrovna promlouvá s barmankou, když do baru přijde Sam a nese sebou i tátův deník. Dean jde hned za ním a Sam se ho ptá co zjistil kromě jejího telefonního číslo. Dean na to, že je profesionál a že mu o její číslo nejde, ale nakonec z něho vyleze, že si její číslo vzal. Ale v tom si Sam někoho všimne. Jde k ní, zaklepe jí na rameno a když se otočí, nestačí se divit. Stojí před ním Meg.


Po krátké přátelské debatě Dean se Samem odcházejí z baru. Venku se rozčiluje Dean co pak Meg napovídal za blbosti....Sam se ospravedlňoval, že to tak nemyslel, ale že je to divný, že se tu najednou oba dva potkají. A myslí si, že to náhoda nebude. Požádá Deana, aby se na internetu trošku podíval jestli o ní něco nenajde. A že on bude sledovat Meg.

O chvíli později už Dean sedí u počítače a hledá informace o Meg, zakrátko vezme telefon a volá Samovi, který je před bytem Meg. Dean mu řekl, že na Meg nic nemá. Hned na to se ho Sam zeptal na ten symbol.


Dean mu prozradil, že je ten symbol hodně starý, víc jak 2000 let před Kristem a že je to nějaký okultní znak pro "Daeva". Daeva je v překladu "démon temnoty", prý jsou to dost odporní démoni. Sam se udivoval jak to všechno zjistil. A na konec z Deana vylezlo, že volal tátovu záznamníku a od toho se to dozvěděl. A také Dean Samovi prozradil, že tihle démoni musejí být vyvoláni, takže jim někdo musí velet, ale že je to docela dost riskantní jim velet. Sam se ho zeptal jak vůbec vypadají, ale Dean mu na to řekl, že to nikdo neví.

Po telefonátu Sam chvíli z auta pozoroval Meg jak se převléká. Po chvilce Meg vyšla z domu.


Sam neváhal a nenápadně se pustil za ní. Když Meg došla až k nějakým posprejovaným dveřím ohlédla se a vešla dovnitř. Sam chvíli počkal a pak ji následoval. Když vešel dveřmi do domu rozhlížel se jak se dostane nahoru zkoušel to po schodech, ale po chvíli narazil na dveře, které byly zavřené. Ale v tom si všiml výtahové šachty. Vlezl dovnitř a po konstrukci šachty vyšplhal až nahoru. Když vylezl až nahoru, raději zůstal ve výtahové šachtě.


Porozhlídl se po místnosti a všiml si oltáře, který stál opodál. Krátce na to tam přišla Meg, která přistoupila k oltáři, pozvedla kalich, který tam stál, a začala říkat, že vůbec nevěděla, že oba bratři jsou ve městě.


Pak chvíli naslouchala a poté říká, že tu na něho počká. Zhasla svíce, které byly na oltáři a odešla. Sam vylezl až do místnosti a šel k oltáři. Na oltáři uvidel kalich s krví, ten symbol namalován lidskou krví a také lidské srdce.


Když to vše uviděl, nevěřil svým očím. Rychle se vrátil za Deanem do bytu a tam mu vše řekl co viděl i slyšel. Také mu řekl o tom kalichu jak do něj Meg mluvila. Dean se zeptal jestli pak mluvila s daevou, ale Sam na to, že tohle nebyl daeva, tohle byl někdo kdo Meg dává příkazy. A také, že dnes ten někdo bude ve skladišti. Dean si najedenou na něco vzpomněl. Zjistil, že přece něco mají obě oběti společného a to je odkud pocházejí. Oba totiž pocházejí z města Lawrence ze státu Kansas. Sam se udivil a povídá, že tak se to přeci stalo jejich mámě a pak se zeptal jestli si myslí, že je to ten démon co zabil jejich matku. Dean mu na to odpověděl, že je to docela možné. A pak Dean Samovi řekl, že by měli jít do toho skladiště rozkopat ten černý oltář, vzít Meg a udělat menší výslech. Ale Sam říká, že si spíš myslí, že by měli jen ohlídat to skladiště a zjistit co, nebo kdo se s ní má setkat. Ale tu už volá Dean otci a vysvětluje jak se věci mají a že by bylo dobré, kdyby tu byl s nimi a zavěsil. Tu se podívá za sebe a vidí jak Sam nese nějaký velký batoh. Podívají se na sebe a ptá se ho co to má. Sam s úsměvem povídá, že trošku prohrabal kufr a donesl všechny možné zbraně co ho napadly: svěcenou vodu a také vymýtající rituály asi s půl tuctu náboženství. Sam povídá Deanovi, že neví co očekávat a tak vzal všechno, ať jsou připraveni na vše.

Hned na to začali chystat zbraně a Sam přemýšlel o tom jaké by to bylo, kdyby dnes dostali tu věc co zabila jejich mámu. Že by se chtěl vrátit do školy a žít jako normální člověk. Ale to se Deanovi moc nelíbilo, protože chtěl aby Sam zůstal s ním a dál lovil. Chtěl by, aby zůstali spolu a byly jedna velká rodina.

Nyní se už ale se nacházíme ve skladišti. Oba bratři se dostali nahoru jak jinak než výtahovou šachtou.


Když vylezli až nahoru Meg už stála u oltáře a něco mluvila. Sam a Dean se potichu dostali dovnitř a schovali se vzadu za krabice. Vytáhly si zbraně a zamířili na Meg, ale v tom je Meg vyzvala, ať se neschovávají. Dean se podívá na Sama a povídá, že to nevyšlo podle plánu. A pak se jich Meg zeptala, proč nevylezou ven. Když vylezli zeptal se jí Dean, kde má svého kamaráda daevu. Meg na to, že je tady všude kolem a že ta brokovnice co drží mu nebude moc platná.Sam hned do toho: "Tak co Meg na koho čekáš, kdo má přijít??" Meg se na něho podívala a hlubokým hlasem říká: "Na Vás". Ale to už vidíme jak se po zdi plazí temný stín. Ano je to daeve a v zápětí napadl jak Deana, tak i Sama a oba srazil k zemi.


Po chvíli se oba bratři probouzejí svázaní. Sam si uvědomil, že tohle všechno byla past. Jak ji potkal u baru, tak i to co říkala do kalicha vše měla promyšlený, aby je dostala. Meg se na ně podívala a prozradila jim, že tahle past není pro ně... Sam si uvědomil, že je pro jejich tátu. Dean na to, že jejich táta není tak blbej, aby do něčeho takového vlítl. Meg se skolinila k Deanovi a říká mu, že jejich otec má jednu slabost a to jsou oni. Hlídá svoje chlapce jako oko v hlavě. A také jim prozradila, že náhodou ví, že jejich otec je ve městě. A až přijde zachránit svoje chlapce, tak Daevové se o něho postarají a pomalu a krvelačně ho zabijí.

Po chvíli se podívala na Sama a šla k němu. Začala se po něm plazit a říkat mu, že ví jak moc ji chce. Ale najednou si všimla jak Dean má nůž, šla k němu vzala mu ho a zahodila. Vrátila se k Samovi a ptá se ho jestli chtěl, aby ji zabavil mezitím co jeho bratr přeřeže lano. Sam ji ale v klidu říká, že ne, že to bylo protože mám vlastní nuž. Hned po tom co jí to řekl ji chytl a srazil k zemi. Pak rychle vstoupil a převrátil oltář. V tom najednou chytli Daevové Meg a prohodili ji oknem.


Potom všem Sam rozvázal Deana a oba se běželi podívat k oknu. Když vykoukli ven viděli jak Meg leží nehybně na silnici.


Když se vrátili do svého bytu, někdo stál u okna. Rozsvítili světlo a nevěřili svým očím stál před nimi jejich táta.Dean hned šel k němu a objal ho. Po chvíli mu Dean prozradil, že to byla past a že se omlouvá. Otec mu řekl, že se omlouvat nemusí, protože si to myslel. Pak se podíval na Sama a říká mu, že už je to hodně dlouho co ho neviděl a Sam na to, že už je to moc dlouho a také ho objal. Ale najednou jejich otce něco odhodilo. No kdo jiný něž Daeva. Pak také srazil Sama a Deana. V tom si najednou můžeme všimnout Meg jak drží nějaký medailon. Daeva chytil jejich otce za ruce a už to vypadalo, že ho chce zabít.


V tom ale Sam rychle zareagoval a vytáhl z batohu světlici a vzápětí ji zapálil. Daeva se najednou ztratil a jejich otec byl volný.Rychle vyběhli z bytu přímo k autu. Sam chtěl, aby jejich otec zůstal s nimi, ale Dean řekl, že bude lepší, když se rozdělí. Protože když táta bude s nimi, tak bude zranitelný. Sam ho nechtěl opustit, ale otec mu vysvětlil, že to bude opravdu lepší. A že tento boj právě začíná. Každý z nich bude mít svoji roli a odešel ke svému autu.


Sam a Dean se chvíli dívali za autem jak mizí v dáli a pak také nasedli do auta podívali se na sebe a také odejeli. Na závěr vidíme Meg, jak sleduje jejich odjezd.

Moje hodnocení:

Byl to velice zajímavý díl. Konečně se nám tu objevil otec Deana a Sama i zákeřná Meg. Ale trošku mě tento díl zklamal, protože jsem od něho čekal daleko víc. Připadlo mi to takové moc uspěchané. Meg se nám pěkně vybarvila to by mě zajímalo co je vůbec zač, no asi pěkná mrcha jak to tak vypadá. Takže hlavně za Meg dávám 8,5/10.

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz