SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 117

Hell House
(Pekelný dům)

Richardson, Texas – před dvěma měsíci

Skupinka čtyř mladých lidí jde v noci po temné cestě. Jeden z nich si na cestu svítí baterkou. Druhý se ptá, jak je to ještě daleko, ale další mladík – Thurston, mu odpovídá, že by to mělo být někde tady. Najednou přijdou k podivnému domu, který je očividně několik let neobývaný. Kamarád se Thurstona zeptá, jak se o tomto místě dozvěděl a ten odpoví, že mu o něm řekla sestřenice. Dívka řekne, že tam dovnitř rozhodně nepůjde. Jenomže Thurstone řekne, že přeci nešli takovou dálku v takové zimě, aby se jen na dům podívali zvenčí. Nakonec tam přeci jen všichni vejdou. Na stěnách jsou namalovány podivné znaky, které vypadají magicky. Jeden z mladíků vypráví, že “někdo“ žije ve sklepě a vraždí jen dívky. Prostě je oběsí. Samozřejmě mu nikdo nevěří a tak si jeden z mladíků od něj vezme baterku a otevře dveře do sklepa. Když všichni vejdou do sklepa, uvidí na policích staré, zkažené zavařeniny. Dělají si z toho srandu, ale najednou uvidí, za jedním chlapců oběšenou dívku.


Dálnice 35 – současnost

Dean se spícím Samem jedou po silnici. Když si Dean všimne, že Sam spí, dá mu do pusy lžíci a vyfotí to. Pak naschvál zesílí rádio a tím ho probudí. Sammy mu říká, ať toho radši nechá, než se to naplno rozjede, protože se tyto vtípky neustále stupňují, ale Dean si z něj pořád dělá srandu, tak mu Sam řekne, ať si pamatuje, že si začal on. Sam se zeptá, kde to vlastně jsou a dozví se, že nedaleko od Richardsonu. Dean chce, aby mu Sammy ještě jednou zopakoval, o co tady jde. Před měsícem nebo dvěma, šla parta dětí do strašidelného domu, kde podle legendy žije duch, který loví pouze dívky. Když ve sklepě našli oběšenou dívku, ihned zavolali policii, ale ta když přijela na místo činu a vešlo do domu, aby zajistila tělo, nebylo tam. Policie si poté myslela, že to byl vše jen výmysl. Sam si přečetl jejich výpovědi a ty vypadaly docela věrohodně. Věděl také, že pojedou přes Texas, takže si projel několik stránek o místních legendách a nadpřirozenu a nakonec jednu našel – HellHoundsLair.com.


Večer, v místní hospodě Rodeo Drive se baví s několika mladistvýma o tom, co se stalo v tom domě. Jejich výpovědi se ale naprosto liší. Když se jich bratři zeptají, jak na to místo přišli, všichni jim jednohlasně řeknou, že jim to řekl Greg.

Sam s Deanen se tedy rozhodou za ním zajít do hudebního obchodu, kde pracuje. Vydávají se za reportéry a jako že dělají článek o místních legendách. Slyšeli, že by jim zrovna on mohl pomoci. Nakonec ji m tedy příběh o pekelném domě řekne.

Ve třicátých letech žil Mordechai Murdoch se svými šesti dcerami na farmě. Bylo to v době krize a tak neměl peníze ani na to, aby uživil své vlastní děti. A tehdy se nejspíše rozhodl to ukončit. Nechtěl, aby jeho dcery zahynuly hladem a proto je zabil. Zaútočil na ně, ony křičely, aby toho nechal, ale on se nezastavil. Oběsil jednu po druhé. A když skončil, oběsil se sám. Říká se, že je tam od té doby jeho duch uvězněn napořád a zabije každou dívku, která tam vejde. Když se ho Dean zeptá, kde to slyšel, odpoví, že mu to řekla, že jeho sestřenice Dana. Nejdříve tomu také nechtěl věřit, ale poté, co tam uviděl tu oběšenou dívku, začal.


Bráchové se vydají na obhlídku pekelného domu, ale nemohou použít měřič EM, protože v blízkosti domu jsou dráty, které signál ruší. Uvnitř si prohlížejí a fotí symboly, které jsou namalovány na zdech. U jednoho ze symbolů si je Dean jistý, že ho někde viděl, ale nemůže si vzpomenout, kde.


Když se ho Sam dotkne, zjistí, že je to jen barva. Najednou uslyší, že se ve vedlejší místnosti něco pohybuje. Připlíží se ke dveřím a trhnutím je otevřou. Setkají se tam ale se dvěma muži, kteří tu mají kameru a reflektor. Oba jsou očividně zklamaní, že narazili pouze na další lidi. Když se oboustranně zeptají, co tam dělají, podají jim dva muži vizitky, kde se prokážou jako Ed Zedmore a Harry Spangler. Tvrdí o sobě, že jsou paranormální vyšetřovatelé. Patří jim stránka o pekelném domě. Předvádějí ji i EMP zařízení, které zachycuje elektromagnetické pole. Když se jich bráchové zeptají, jestli již někdy v životě viděli ducha, tak odpoví, že ne, ale něco slyšeli.


Sam prováděl pátrání v místní knihovně a našel záznamy o Marku Murdochovi, který zde ve třicátých letech žil, měl 2 děti – syny, ale nikde nebyla známka o tom, že by je zabil. Dean si pořád myslí, že si to celé mládež vymyslela. Po tomto Dean nasedne do auta, ale Sam zůstane venku a čeká. Když Dean otočí klíčkem a nastartuje, ozve se hlasitá hudba a Dean s sebou vyděšeně trhne. Nechápe, co se děje. Pak se ale začne Sammy smát a ukáže na sebe.

Večer jsou u pekelného domu další lidé – 2 dívky a muž. Jedna z dívek má za úkol vzít ze sklepa zavařeninu, protože se při jedné hře rozhodla pro čin před pravdou. Nakonec tedy do domu vejde. Přestože má divný pocit a slyší podivné zvuky, otevře dveře do sklepa. I když ji přemáhá strach, rozhodne se dolů sejít. Šáhne po zavařenině, ale náhle se zavřou dveře od sklepa. Leknutím sklenici upustí. Vyděšeně prohledává sklep, jestli zde není ještě druhý východ, ale náhle se za ní objeví mrtvolně bílý muž s oprátkou přes rameno. Když se otočí, bez váhání na ni zaútočí, obtočí ji smyčku kolem krku, lano přehodí přes trám a vytáhne ji do vzduchu. Přestože se dívka snaží z provazu dostat, vzduch jí dojde příliš brzy a zůstane bezvládně vyset.


Dalšího dne jsou k domu přivolání policisté. Dean se Samem přicházejí právě ve chvíli, kdy mrtvolu vynášejí z domu. Podle policistů se jedná o sebevraždu, přestože dívka neměla podle všeho žádné problémy, ve škole patřila mezi jedničkáře.

Toho dne večer se bratři k domu opět vydají, jenomže tentokrát je vstup do domu znepřístupněn policisty, kteří hlídají, aby další děti do domu nevlezli. Uvidí, že se k domu blíží známá dvojice amatérských lovců duchů, s kterými se potkali v domě. Nakonec je využijí, odlákají policisty a do domu nepozorovaně proniknou. Dean opět řekne, že jeden ze symbolů již někde viděl, ale Sam ho upozorní, že nemají moc času. Jdou do sklepa, ale při rozhovoru náhle uslyší skřípání prken, jako by po nich někdo chodil. Když otevřou jednu skříň, vyběhne z ní krysa. Náhle se za nimi objeví Murdoch, který na ně zaútočí sekerou. Přestože do něho vypálí salvu kamenné soli ze zbraní, na ducha to nemá žádný efekt. Snaží se ze sklepa vyběhnout, ale duch na ně neustále útočí. Mezitím se venku Edovi a Harrymu podaří uniknout policii a chystají se vydat do domu. Najednou se ale dveře domu rozrazí a vypadnou z nich Sam a Dean. Ve dveřích se objeví Murdoch, jak mává sekerou, ale před tím, než se stačí něco stát, začnou muži křičet a utíkat. Asi po dvou metrech je ale chytne policie a chtějí vědět, co tam dělají.

Když se bratři vrátí zpět do hotelu, Deanovi pořád vrtá hlavou, kde viděl ten podivný symbol. Sam mezitím hledá další informace na internetu. Je jim také divné, že když jsou duchové stereotypní, jak je možné, že tento duch nejdříve vraždil oběšením a pak po nich šel sekerou. Sam najednou objeví na internetové stránce další příspěvek, kde se píše, že Murdoch byl opravdový Satanista a rozsekal oběti sekerou, než si sám podřezal žíly. Náhle si Dean na něco vzpomene.

Opět přijdou do hudebního obchodu za Gregem, kde se ho zeptají, jestli si na ně pamatuje. On ale řekne, že na to teď vážně nemá náladu, ale Dean mu odpoví, že je to v pořádku, že si tam jdou koupit jen nějakou desku. Když se tak přehrabuje v albech, vytáhne desku, na které jsou namalovány podivné znaky, kde jeden je totožný s tím, který byl namalován v domě. Greg tedy nakonec přizná, co se doopravdy stalo. Jeho sestřenka Dana měla na vysoké pauzu a tak se začali nudit, a protože neměli nic na práci, tak jí ukázal ten starý opuštěný dům, který našel. Mysleli, že by to byla legrace, kdyby si lidé mysleli, že tam opravdu straší. Na zeď nakreslili symboly z různých alb, některé byly z Daniných náboženských knih. Poté se dozvěděli, že tam žil Murdoch a tak si vymysleli tu historku. Poté se to ale objevilo na internetu, na stránkách těch lovců duchů a najednou, jako by to samo ožilo. Nejdříve to byla jen legrace, ale poté, co zemřela ta dívka, se vše začalo hroutit.Když Dean přijde opět do hotelu, je Sam zrovna ve sprše. Toho Dean samozřejmě využije a na spodní prádlo mu nasype prášek.

Když přijdou do fast foodu, Sam se musí pořád škrábat. Dean se ho zeptá, jestli je v pohodě, Sam mu odpoví, že ano. Vypráví mu, že v minulosti si skupina 20 mnichů představovala, že vytvoří golema a on opravdu vzniknul. Sam Deanovi řekne, ať si zkusí představit, co dokáže 10 tisíc návštěvníků webových stránek, kteří si přečtou legendu o Murdochovi a začnou v ní věřit. Je tedy vysoce pravděpodobné, že Mordechai existuje jen proto, že v něj lidé stále věří. Samy poté Deanovi ukáže tibetský znak, který opsali z teologické učebnice Dany. Užíval se věky a koncentroval myšlenky jako lupa. Lidé na té internetové stránce na ten to symbol zírali a přitom mysleli na Mordechaie. Je možné, že ho to dokázalo přivést k životu. Vysvětluje to také to, jak to, že se Mordechai neustále mění, protože se mění legenda, mění se i on. Proto na něj nefungovala kamenná sůl, protože to není obyčejný duch. Deana napadne, že by mohli tento symbol zničit a stránky stáhnout, ale Sam mu řekne, že to není tak jednoduché. Jakmile se takto něco přivede k životu, žije si svým vlastním životem. Během tohoto výkladu se Sam neustále drbe, řekne Deanovi, že je asi alergický na jejich mýdlo, ten se ale začne smát a Sammy pochopí, že to byl on.

V automobilovém kempu se Ed snaží Harryho přesvědčit, aby se do pekelného domu ještě jednou vrátili. Přesvědčuje ho, že když s ním do toho ještě půjdu, mohou se stát slavnými, mohou si užívat zábavy, peněz a sexu. Najednou někdo zaklepe na dveře jejich karavanu, a když Ed otevře dveře, objeví se v nich Sam s Deanem. Dvojice v nich pozná ty, kvůli kterým skončili v rukou policistů a museli strávit noc ve vězení. Bráchové jim řekne, že musejí zavřít svůj web. Více a více lidí se bude dívat na jejich stránky, což bude mít za následek, že víc lidí poleze do domu, Mordechaiovi přímo do náruče. Poté se chvíli přou, ale Sam nakonec řekne, že to stejně nemá cenu, i kdyby jim řekli to o tom Mordechaiovi. Nakonec se jimi nechá přemluvit, ale výměnou za tuto informaci požaduje stažení stránky z webu. Nakonec těm dvěma chlápkům ukáže úmrtní list, který získal z místní knihovny. Dozvídají se z něj, že příčina Mordechaiova úmrtí byla sebevražda zastřelením. Říká se, že když se na něj vystřelí pětačtyřicítkou, nabitou speciálními železnými náboji, zabije ho to. Poté se oba okamžitě otočí a utíkají zpět do karavanu, nahodit tuto zprávu na internet.

V hospodě Sam s Deanem čeká, až se na jejich stránce objeví informace o Mordechaiovi a nová část legendy se opět rozšíří. Nyní budou muset chvíli počkat, až si tuto novinku přečte více lidí. Přiťuknou si pivem, ale když chce Dean lahev odložit, nemůže. Sam ji předtím natřel lepidlem.


Večer jsou 2 policisté od domu opět odlákáni a tak Sam s Deanem mohou opět nepozorovaně proniknout dovnitř. Když se dívají na dveře od sklepa, přemýšlejí, jestli je za nimi starý Mordechai, najednou se otočí a za nimi je opět dvojice amatérských lovců duchů. Najednou uslyší, že zpoza dveří se ozývá zvuk broušení železného nástroje. Nakonec se dveře rozrazí a v nich stojí Mordechai. Bratři do něj okamžitě vypálí salvu nábojů, ale duch opět zmizí. Zeptají se dvojice, jestli dali na internet jejich informaci, ale dozví se, že ihned poté, co tam byla vložena, se server zhroutil, takže si novou část legendy nestihl téměř nikdo přečíst. Když se všichni snaží dostat se z domu, jsou Ed s Harrym zahnaní do slepé uličky, ale v poslední chvíli jim na pomoc přispěchá Sam, který se začne s duchem prát. Nakonec vymyslí, že celý dům podpálí, protože Mordechai nemůže opustit dům. Nakonec z dálky pozorují, jak hoří. Sama napadne, že je možné, že všechny věci, které doposud lovili, byly skutečné jen díky tomu, že v ně lidé věřili.


Dalšího dne se loučí s druhou dvojicí, kde se bráchové dovědí, že jim volal důležitý hollywoodský producent a chce koupit práva na film. Sam Deanovi řekne, že se musí vyzpovídat, protože to byl on, kdo jim zavolal a vydával se za producenta. Nakonec se oba domluví na příměří.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz