SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 102

Wendigo
(Wendigo)

Blackwater Ridge

Lost Creek, Kolorado

Tři kamarádi kempují v hlubokých lesích. Dva z nich zrovna hrají videohru, zatímco třetí na mobil natáčí pozdrav své sestře Hailey. Hlásí ji, že je v pohodě a že se ozve opět zítra.


Jeden z hráčů – Brad, si musí odskočit, proto vyleze ze stanu a jde k nejbližšímu stromu. Slyší podivné zvuky, ale moc jim nevěnuje pozornost. Hned na to uslyší podivné chrčení v houští. Rozhlíží se a najednou jeho pohled ustrne a začne křičet. Křik uslyší jeho kamarád Gary a jde se po něm podívat. Stačí jen vystrčit hlavu ze stanu a uslyší stejné vrčení, které slyšel i Brad. Podívá se vzhůru, ale v tom okamžiku ho něco vytáhne ze stanu. To vše slyší jejich kamarád Tommy, který je ve stanu sám. Rychle se nakloní k lampě a zhasne ji. Slyší a vidí, že kolem stanu něco chodí, ale nepokouší se to proniknout dovnitř. Pak se ale za ním objeví pařáty, které rozpárají stan, a věc se na mladíka vrhne.


Palo Alto, Kalifornie

Sam jde v obleku po hřbitově a v ruce drží kytici. Přijde až k hrobu své přítelkyně Jess a povídá, že jí přinesl květiny. Klekne si k hrobu a říká ji, že jí měl ochránit a říct jí pravdu. Poté pokládá kytici vedle plyšového medvídka. Najednou se ale z hlíny vynoří ruka a chytne ho.


V tom se ale Sammy probouzí v autě. Dean se ho ptá, jestli je v pohodě a Sam mu odpoví, že ano. Zeptá se ho, jestli měl další noční můru, ale Sammy mu neodpoví. Nabídne mu, jestli chce řídit. Sam je tou nabídkou překvapen, protože za celý jeho život se ho na to nikdy nezeptal. Říká mu, že chápe, že má o něj starosti, ale že je naprosto v pohodě. Sammy chce vědět, kde se teď nacházejí, a proto si vezme mapu, na které je značka velké “X“. Přemýšlí, že možná neměli ze Stanfordu odjet tak brzy. Dean mu ale oponuje tím, že to tam zkoumali celý týden a nic nenašli. Pokud chce najít tu věc, která zabila Jessicu, musí nejdříve najít tátu. Zmizení jejich otce a objevení toho vraha po 20 letech není náhoda. Sammy ale mezitím zkoumá označené místo na mapě, souřadnice, které jim jejich otec nechal v deníku, ale zjišťuje, že tam nic není. Jsou tam jen lesy.

V rangerské stanici zkoumají mapu a zjišťují, že Black Water Ridge je obklopen kaňony a neproniknutelnými lesy. Všude kolem jsou opuštěné doly, kde se těžívalo zlato a stříbro. Deana ale spíš zajímá obraz obřího medvěda. Do jejich hovoru se přidá místní ranger - Wilkinson, který se jich vyptává, jestli plánují výlet do blízkosti Black Water Ridge.


Řeknou mu, že ne, a vydávají se za studenty životního prostředí a že pracují na seminárce. Vyptává se jich, jestli jsou kamarádi Hailey a bratři mu řeknou, že ano. Řekne jim to stejné, co řekl i jí. Její bratr přísahal, že se nevrátí zpět do čtyřiadvacátého, takže stále není pohřešovaná osoba. Chce, aby dívce vyřídili, že její bratr bude v pořádku. Dean nakonec z rangera vytáhne i sepsanou přísahu, kterou její bratr podepsal. Sam chce jít ihned do akce a ani se nechce stavovat u dívky. Dean mu říká, že by se alespoň měli informovat, do čeho vůbec jdou.

U dívky se bratři představí jako rangeři z národního parku. Tvrdí ji, že je poslal ranger Wilkinson. Chtějí se zeptat na několik otázek ohledně Tommyho. Musejí ji ukázat doklady, ale nakonec je do domu pustí. Sam chce vědět, proč si Hailey myslí, že se Tommymu něco stalo. Odpoví mu, že se každý den hlásí telefonem, posílá fotky i videa. Už 3 dny ale o něm nic neslyšeli. Hailey jim také říká, že jejich rodiče zemřeli a v domě žijí jen oni, společně s jejich mladším bratrem Benem. Sam si od ní prohlíží fotky a videa, ale na jednom videu se mu něco nezdá. Dean Haily říká, že najdou jejího bratra, protože se dalšího dne chystají právě do Black Water Ridge. Dívky jim odpoví, že se tam možná setkají, protože najala muže, se kterým se také hodlají vydat do lesa, pátrat po Tommym. Sam se ještě zeptá, jestli by nevadilo, kdyby si od ní zkopíroval jedno video.


V místním hostinci se Sammy s Deanem baví o tom, že do Black Water Ridge mnoho turistů zrovna nejezdí, téměř jen místní. V dubnu tam zmizeli dva turisti a nikdo je doposud nenašel. Během roku 1982 zmizelo dalších 8 lidí. Oficiálně to byl útok grizzlyho. Další případy se odehrály v letech 1936 a 1959. Každých 23 let. Na notebooku Sam upravil video, které si stáhl od Hailey a rozložil ho na jednotlivé snímky. Díky tomu mohli vidět, že během natáčení se za Tommym něco mihlo, ale bylo to tak rychlé, že to bylo vidět na pouhých 3 snímcích, což je asi setiny vteřiny, takže ať je to cokoliv, pohybuje se to velice rychle. Sammy ještě našel údaj z roku 1959, kde jedno dítě tento “útok grizzlyho“ přežilo.

V domě pana Shawa, který jako jediný přežil běsnění útočníka, se opět Sam s Deanem vydávají za rangery, aby se dozvěděli více informací o noci, kdy došlo k útoku. Dean mu říká, že ví, co to je a možná to dokážou zastavit. Muž o tom ale jednoznačně pochybuje. Řekne jim, že by mu stejně nevěřili. Nikdo mu nevěřil. Když se ho Sam zeptá, co viděl, muž mu odpoví, že nic, protože to bylo příliš rychlé na to, aby to viděl. Slyšel pouze řev, které ani člověk ani zvíře nemůže vydávat. Přišlo to v noci a dostalo se jim to do chaty. Spal u krbu, když to přišlo dovnitř. Nerozbilo to okno, ani dveře. Odemknulo je to. Vzbudil se až tehdy, kdy začali jeho rodiče křičet. Vytáhlo je to ven, do tmy. Poté si muž odhrne tričko z krku a na jeho rameni a prsou jsou vidět obrovské jizvy po drápech.


Sam s Deanem se baví, že duch ani démon to být nemohly, protože ti rovnou projdou zavřenými dveřmi, takže to muselo být něco hmotného.

Venku si Dean v kufru auta chystá brokovnici a další zbraně na zítřejší lov. Mluví se Sammym o tom, že nedovolí Hailey jít do lesů samotnou.

V lese se muž Roy baví s Hailey o tom, že by Ben s nimi neměl chodit. Zatímco hovoří, přijíždí k nim Sam s Deanem a v přestrojení opět za rangery se s nimi vydávají na cestu.


V podzemí vidíme Tommyho, který je v bezvědomí. Rukama je připoután k lanu, které ho drží pověšeného ze stropu. Není zde ale sám, je tady i další muž, který je ale vzhůru a sleduje, jak se k němu netvor blíží. Tommy, který se mezitím již probral, vidí, jak monstrum trhá druhého muže na kusy.

Zatímco jdou lesem, Dean se Roye vyptává, jaká zvířata lovil. Odpovídá mu, že nejčastěji jeleny a někdy medvědy. Dean si z něho dělá srandu, ale je překvapen, když ho Roy chytne za bundu a zastaví ho. Vypadá to, že si budou prát, ale Roy vezme klacek a bodne s ním před Deanem do země, kde ho rozdrtí past na medvěda. Hailey jim říká, že s sebou nemají žádné zásoby, jen jednu tašku, takže nejsou rangeři. Chce vědět, kdo doopravdy jsou. Dean jí řekne, že Sammy je jeho bratr a hledají svého otce, který by mohl být někde tady. Po chvíli dorazili do Black Water Ridge. Najednou les kolem nich, jakoby ustrnul. Nebylo slyšet ani živáčka. Roy řekne, že se jde kousek porozhlédnout. Přestože mu bratři řeknou, že to není nejlepší nápad, jen jim odpoví, ať se nestrachují. Po chvíli na ně Roy zavolá, když dorazí na místo, najdou všude kolem rozházené věci a rozpárané stany. Na stanech také najdou krvavé stopy. Hailey začne volat svého bratra, ale Sam ji zarazí, protože by to, co napadlo táborníky, mohlo být ještě kolem.

O kousek dál Dean narazí na stopu, podle které pozná, že těla byla z tábořiště odtažena. Najednou ale stopa mizí.

Hailey našla bratrův rozbitý mobil a ztrácí naději, Dean ji utěšuje, že je zde šance, že může být naživu. Najednou všichni uslyší zoufalé volání o pomoc a tak se za hlasem rozběhnou. Zastaví se uprostřed lesa, ale hlas se již dále neozývá. Sammy řekne, ať jsou zpět k tábořišti. Když přijdou zpět zjistí, že jejich batohy zmizely. Ať je to cokoliv, je to chytré a chce je to odříznout od světa.

Sam s Deanem popojdou kousek od ostatních a prohlíží se deník, který jim jejich táta zanechal. Najdou tam zápis o stvůře Wendigo, která se vyskytuje v lesích Minnesoty nebo v Michiganu, ale ještě nikdy ne tak na západ. Dean mu to vymlouvá, ale Sam se ale tak lehce své teorie vzdát nechce, protože vše na Wendiga poukazuje. Pařáty, napodobení lidského hlasu. Dean mu řekne, že v tom případě jsou jejich zbraně naprosto k ničemu. Když se vrátí ke skupince, oznámí jim, že je čas, aby odešli. Přestože Roy protestuje a tvrdí, že tu věc zvládne, Sammy mu řekne, že tím ji jenom více vyprovokuje. Sam se s Royem pohádá, ale když chce Sam říct, s čím mají to dočinění, ho Deanna poslední chvíli zastaví. Do hádky se také vloží Hailey s tím, že Tommy může být ještě na živu a ona bez něj neodejde. Dean řekne, že se připozdívá a že tato věc loví dobře ve dne, ale v noci ještě líp. Navrhne proto, aby udělali magický kruh na ochranu.

Večer Dean vytvořil kolem jejich tábořiště Anasazijské symboly, které Wendigo nemůže překročit. Poté si jde promluvit se Samem, proč se chová tak podrážděně, vždyť přeci on má být ten hodný. Sammy mu odpoví, že jejich táta tady není a nezanechal jim ani další souřadnice. Dean mu na to řekne, že si ani nemyslel, že tady někdy byl. Pak mu řekne, že jim otec zanechal svůj deník, to nejcennější, co kdy měl. Myslí si, že chce, aby chlapci pokračovali tam, kde on skončil. V rodinném podniku. Sam nedokáže pochopit, proč jim jednoduše nezavolal a neřekl jim, kde je. Dokáže myslet jen na to, aby našel vraha Jess a mohl se pomstít. Dean mu radí, ať se připraví na to, že to hledání může chvíli trvat. Nemůže také nechat v sobě ten hněv hořet, protože ho to zabije. Sam se ptá, jak to může zvládat on a táta. Dean mu řekne, že i když je na tom rodina zle, stále mohou pomáhat ostatním lidem. Pak také pomáhá zabití co možná nejvíce příšer, na které narazí.

Najednou opět uslyší volání o pomoc. Wendigo se je snaží vylákat z ochranného kruhu. Pohybuje se kolem nich, ale nikdo ho nestačí zaměřit. Poté začne Roy střílet a náhle se ozve skučení. Vykřikne, že ho zasáhl a vyběhne z kruhu ven. Dean se Sammym se za ním vydají, ale Hailey a Benovi poručí, aby se ani nehnuli. Mezitím Roy zastaví u stromu, ale ze shora se objeví drápy, chytnou ho za hlavu, zlomí mu vaz a vytáhnou ho do koruny stromu.

Dalšího dne ráno se všichni drží opět uvnitř kruhu. Hailey si s Deanem vypráví o tom, že tyto věci přeci nemají být reálné a chce vědět, kdo vůbec bratři jsou, že ví tolik o těchto věcech. Dean jí řekne, že to mají v rodině. Poté jim bratři společně řeknou více informací o Wendigovi. Je to indiánské slovo a v překladu to znamená “Nenažrané zlo“. Jsou staří několik set let. Kdysi to bývali obyčejní lidé, muži – průzkumníci, horníci, lovci. Všichni se přeměnili stejně a to během kruté zimy, když byli odříznutí od zásob nebo pomoci, začali pojídat ostatní členy kmene nebo tábora a stali se kanibaly. Civilizace věří, že pojídání lidského masa dodává rychlost, sílu, nesmrtelnost. Pokud se toho sní dostatek, za několik let se ten člověk stane nelidskou bytostí. Jsou pořád hladoví. Hailey jim řekne, že pokud to je pravda, jak je možné, že Tommy může být ještě naživu. Dean jí řekne, že Wendigo si dělá zásoby na zimu. Několik jet je v hibernaci, a když je vzhůru, děla si „zásoby“. Pokud je její bratr naživu, bude v jeho úkrytu a to na nějakém temném místě. Jelikož zbraně a nože jsou k ničemu, budou ho muset upálit.

Vydají se proto ještě hlouběji do lesů. Když procházejí kolem stromu, můžeme vidět krvavé otisky drápů v kůře. Když popojdou dále, všimnou si, že jsou i na ostatních stromech. Sam řekne Deanovi, že se mu zdá až moc nápadné, s jakou intenzitou jsou stopy rozmístěny. Když to dořekne, ozve se řev a tak zjišťují, že vlezli do pasti. Ze stromu, u kterého stojí dívka, najednou začne něco kapat Hailey přímo na rameno. Když se podívá vzhůru, jen díky obrovskému štěstí stihne uhnout před padající mrtvolou Roye. Dean zakřičí, aby utíkali. Během útěku se ale rozdělí a Dean s Hailey na Wendiga narazí. Sam s Benem po nich najdou jen rozbitou zápalnou lahev.


Pokračují lesem, když v tom si Ben všimne, že na zemi před nimi leží barevné lentilky, které měl Dean s sebou. Jejich stopa je dovede až k starému opuštěnému dolu. Když pokračují po důlní železnici, náhle uslyší vrčení. Rychle vypnout baterku a schovají se ve výklenu zdi. Pozorují siluetu netvora, jak vychází z dole ven. Pokračují tunely dál, ale Ben stoupne na prkna v podlaze, která zaskřípou a prolomí se pod ním i pod Samem. Dostanou se do další úrovně důlního komplexu. Když se vzpamatují a rozhlédnou se kolem, uvidí na zemi ležet spoustu lidských kostí. Najdou tam přivázaného i Deana s Hailey. Samovi se ho nakonec podaří probudit. Poté, co je odvážou, si Haily všimne, že je tam s nimi i jejich bratr Tommy. Myslí si, že je mrtvý, ale když se ho dotkne, probudí ho. Dean si všimne, že v jeskyni jsou i všechny batohy, které s sebou měli. Napadne ho, že by světlice mohly na Wendiga fungovat.

Když hledají cestu zpět, opět uslyší vrčení monstra. Vědí, že mu nikdy nemohou utéct a proto se rozdělí. Sam má za úkol dostat sourozence ven z podzemí, zatímco Dean bude dělat návnadu. Když se dostanou do většího tunelu, pošle je Sam, aby došli ven sami a on tak mohl Wendiga zdržet. Poté se schová u zdi a čeká. Je mu to podezřelé, že nejde, poté opět uslechne vrčení a když se otočí, zírá Wendigovi do tváře. Vypálí na něj světlici, ale on uhne. Sam se zvedne a utíká zpět k trojici a společně se snaží uniknout. Dostanou se do slepé uličky, kde je Wendigo objeví, ale na poslední chvíli se za ním objeví Dean a vystřelí na něj světlici, která mu uvízne v těle. Nakonec uhoří.


Večer u rangerské stanice podává Ben místní policii výpověď, kde tvrdí, že na ně zaútočil grizzly. Hailey, společně s Benem bratrům poděkují a nasednou do sanitky, která odváží Tommyho do nemocnice. Dean se Sammyho zeptá, jestli ví, že najdou tátu a on odpoví, že ano. Mezitím chce ale po cestě řídit. Dean na chvíli zaváhá, ale nakonec mu klíčky přeci jen hodí a bráchové se opět vydávají na cestu.

Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz