SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 120

Dead Man's Blood
(Nebožtíkova krev)

(Manning,Colorado)


Nacházíme se v baru. Jakýsi starší muž (kterého následně barmanka oslovuje jako pana Elkinse), se dívá do papírů a píše si poznámky. Díky tomu skoro nevnímá nic okolo a když se ho barmanka po několikáté zeptá zda si „dá ještě“, roztržitě odpoví, že ano a dál se zaobírá psaním. Poté vejde do baru skupina mladých lidí. Barmanka je jde obsloužit, když se ale chce ještě zeptat pana Elkinse, zda si nepřeje něco dalšího, zjišťuje, že zmizel a ani si nedopil pití. Elkins mezitím dorazí do staré chaty. Rychle vrazí dovnitř, když se ale otočí, už za ním stojí mladá žena z té podivné skupiny, která byla v baru. Elkins po ní vrhá nůž a prchá do jiné místnosti. Když zavře dveře, zašoupává před ně ještě těžkou skříň plnou knih. Vrhá se k trezoru a vytahuje z něj dřevěnou krabičku. Otevře ji, vyndá starý kolt a náboje a začne ho nabíjet. To už ale vetřelci pronikají do místnosti jak střešními okny, tak zabarikádovanými dveřmi. Žena sbírá kolt ze země se slovy, že je to sice hezká zbraň, ale k ničemu by mu nebyla. Poté říká svým kumpánům, že se dneska nají.

Sam a Dean jsou v restauraci a pročítají zprávy na internetu, kde nachází různé podivné články a přemýšlejí, zda by to nemohl být případ pro ně. Náhle Sam čte titulek, že jakýsi Daniel Elkins byl nalezen umlácený ve svém domě. Dean se nad tím pozastavuje-jméno Elkins už někde slyšel. Samovi to nic neříká, ale Dean vytahuje deník jejich otce. Ukazuje se, že tam John Winchester měl jméno a číslo toho Elkinse zapsané. Rozhodnou se, že to musí prověřit. V chatě nacházejí deník podobný tomu od jejich táty, až na to, že začíná v 60. letech. Na zemi také objeví škrábance a jak později zjišťují, jedná se o číslo schránky. Když ji najdou a otevřou, vytahují dopis adresovaný pro někoho s iniciály J. W. Okamžitě je napadá, že by to mohl být jejich táta. Ten vzápětí ťuká na okno jejich Impaly a po tom co kluci nadskočí leknutím a překvapením, si sedá k nim na zadní sedadlo. John jim vysvětluje odkud zná Elkinse, že ho pravděpodobně napadli upíři a ptá se jich, jestli u něj nenašli zbraň. Když kluci odpovídají, že tam žádnou neviděli jen starou dřevěnou bedýnku, John stanovuje jejich nejvyšší prioritou nalezení té neznámé zbraně.


Mezitím upíři zaútočili na neznámou dvojici. Jakmile se to John a bráchové dozvědí, jdou se podívat na místo činu. Dean je spokojen s tím jak to probíhá a je rád, že je táta zase s nimi, ale Sam se rozčiluje, že s nimi jedná, jako s malými dětmi. Upíři čekají, až se dostaví jejich šéf. Oběti jsou s nimi. Když přijde, jeho upíří přítelkyně mu vypráví, jak dostala Elkinse. Čekala, že ji pochválí, ten se ale spíš rozčílí, že to neměla dělat. Když pak vidí i zbraň, velice dobře ví, čeho je schopná.


Sam se opět rozčiluje kvůli jednání jejich otce. Rád by dostal odpovědi na své otázky, John mu je ale nechce dát. Sam naštvaně říká, že to je důvod proč odešel. John mu vyčítá, že jeho a Deana opustil, když ho potřebovali, ale Sam oponuje, že to byl právě John, kdo za ním zabouchl dveře a řekl ať se už nevrací. Dean se mezi ty dva vloží a řve na ně, aby toho nechali. Po té každý naštvaně nasedají do aut a pokračují v cestě. To už ale upíři mění jednu ze svých obětí. . .

Když John a bráchové dorazí na místo, kde jsou upíři a připravují se na ně, táta se rozhodne jim říct o té zbrani. Vyrobil ji Samuel Colt a prý dokáže zabít jakoukoliv nadpřirozenou bytost. Takže i démona, co zabil jejich mámu. Když společně vejdou do upířího doupěte, jde všechno zpočátku hladce, ale jen do doby než chce Sam osvobodit oběť, kterou upíři přeměnili. Jakmile se vzbouzí, začíná křičet, čímž vzbudí i ostatní upíry. Lovci raději prchají pryč. John říká, že jakmile jednou zachytí jejich pach jde o krk. Dodává, že musí najít nejbližší hřbitov. Mezitím co je Dean pryč na hřbitově, Sam a táta si vyříkávají věci z minulosti. Oba se smějí, když John říká, že peníze, co jim šetřil na studia, utratil za munici. Dean se v tu chvíli vrací se sklenicí naplněnou krví. John se na oba podívá a říká, že vědí, co mají dělat.


Dean dělá návnadu. Zatímco se s ním upírka zaobírá, John po ní střelí šíp namočený v krvi mrtvého. To ji nejdřív znehybní a poté omráčí. Dalšímu upírovi John usekne hlavu. Když společně pracují na tom, aby bráchové zakryli svůj pach pomocí jedné byliny, Sam se ujišťuje, že se poté zase sejdou a použijí kolt spolu. Když John mlčí, Sam vyčítavě říká, že jim táta zase odjede. John na to, že nedopustí, aby se jim něco stalo. Sam se opět rozčiluje, že s nimi jedná jako s dětmi. Dean se do toho diplomaticky vkládá a snaží se po dobrém tátu přesvědčit, aby je vzal s sebou. John říká, že na to nemají čas. Ať udělají svou práci a odjedou. Dodává, že to je rozkaz.


Mezitím co kluci čistí upíří doupě, John se chystá vyměnit zajatou upírku za kolt. Upír-šéf souhlasí a pokládá kolt na zem v tom ale upírka pomalu získává svou ztracenou sílu zpět, praští Johna a utíká ke svým. Ten se kterým John jednal ho mrští na dveře od auta tak silně až rozbije sklo a Johna omráčí. To už se ale objevují Sam a Dean, aby mu pomohli. Zvládají je dobře, ale hlavní upír nakonec zajme Sama a vyhrožuje, že mu zlomí vaz, pokud Dean neodloží mačetu. Dean ji tedy pokládá. Upír se ptá, proč je nemůžou lidi nechat na pokoji, mají přece stejné právo na život jako ostatní. Po tom se otočí, ale to už tam stojí John s koltem v ruce a slovy „To bych neřekl“ střelí upíra do hlavy. Upírka co ji John držel se na něj chtěla vrhnout, ale druhá ji zastavuje a obě odjíždějí rychle pryč.


Když si kluci balí věci, táta přijde a vyčítá jim, že neuposlechli jeho rozkaz. Zároveň ale uznává, že mu zachránili život a že jako rodina jsou silnější. Démona tedy budou lovit spolu.

Samulet

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz