SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 103

Dead In The Water
(Jezero smrti)

Jezero Manitoc, Wisconsin

Muž si v kuchyni čte noviny, jeho syn Will sedí na kuchyňské lince a snídá a dcera Sophie si jde k nedalekému jezeru zaplavat. Jako pokaždé jí varuje, aby byla opatrná. Po několika tempech pod vodou se dívka vynoří nad hladinu a dívá se kolem sebe, protože má pocit, že jí někdo pozoruje. Nakonec se rozhodne plavat dál a opět se potopit. Když se nad hladinu vynoří podruhé, slyší podivné šeptání. Náhle jí něco chytne za nohu a dívka mizí pod hladinou.


V hotelu u cesty si Dean prochází všechna podivná úmrtí v okolí, až narazí na dívku Sophie Carlton. Přijde k němu velmi pohledá servírka a ptá se, jestli bude chtít ještě něco. Než jí ale Dean stačí odpovědět, přijde Sam a řekne, že chtějí jen účet. Poté, co dívka odejde, říká Dean, že jednou za čas mají právo na trochu zábavy. Potom Sammymu ukáže v novinách článek o Sophii, která před týdnem utonula v jezeře. Přestože prohledali celé jezero, její tělo nenašli. Tento rok je již třetí utonulá v jezeře Manitoc. A žádné z těl nebylo nikdy nalezeno. Přestože se baví o případu, Sam opět stočí téma na jejich otce. Nakonec se ještě zeptá, jak je to daleko.


Bratři přijedou k domu Carltonových, kde jim otevře Will. Vydávají se za agenty Ford a Hamill. Jsou z ochrany divočiny spojených států.

Ze břehu jezera pozorují Willova otce, který sedí na lávce. Will jim vypráví, že jeho sestra byla pod vodu stažena, nebylo to klasické utonutí, protože plavala závodně. Sam se ho vyptává, jestli v jezeře neviděl nějaké stíny, temný tvar vynořující se nad hladinu, ale Will mu odpoví, že byla dost daleko. Dean se ho zeptá, jestli neviděl nějaké podezřelé stopy na břehu jezera, ale nic takového tam Will neviděl. Sam se ho zeptá, jestli si mohou promluvit s jeho otcem, ale Will jim naznačí, že po tom všem, čím si prošel, by to nebyl dobrý nápad.


Na místní policejní stanici se šerif divý, proč by se Ochrana divočiny zajímala o náhodné utopení. Sam mu řekne, že Will viděl něco, co chytlo Sophii. Šerif jim řekne, že Will má trauma a v takovýchto chvílích mozek často klame. Prohledali celé jezero, dokonce i sonarem a nic tam nenašli. Vše se ale má vyřešit za 6 měsíců, protože místní přehrada je poškozená a vláda jim nechce poskytnout peníze na opravu a proto otevřou hráz a jezero zmizí, společně s městem.

V rozhovoru je najednou vyruší dívka – šerifova dcera Andrea Bar. Za ní se objeví malý kluk s vystrašeným výrazem ve tváři. Dean ho pozdraví a chce vědět, jak se jmenuje, ale chlapec se otočí a odejde. Šerif jim řekne, že se jmenuje Lucas. Dean se Andrei zeptá, jestli neví, v jakém hotelu by se mohli ubytovat a nakonec jí i přemluví, ať jim jde ukázat cestu.


Během cesty si spolu povídají o Lucasovi, Dean se s ní snaží flirtovat, ale Andrea ho trefně odpálkuje.

V hotelovém pokoji Sam vyhledává další informace ohledně jejich případu. Najde, že tento rok to je již třetí případ utonutí a před tím dalších šest v průběhu 35 let. Jejich těla se také nikdy nenašla. Najdou údaj o muži – Christopher Bar, který se v jezeře také utopil. Byl to Andrein manžel. V článku se dále píše, že si byl se synem Lucasem zaplavat v utopil se, zatímco Lucas byl na dřevěném voru. Trvalo to více jak 2 hodiny, než ho zachránili.


Na dětském hřišti se bratři potkají s Andreou a chtějí si promluvit o tom, co se stalo. Dean si jde promluvit s Lucasem, ale on neřekne ani slovo. Vypráví mu, že i jemu se v jeho věku stalo něco špatného. Řekne mu, že i když se třeba bojí, že když poví, co viděl, lidé mu nebudou věřit. On ale ano. Řekne mu, že mu nemusí říkat, co se stalo, může mu jen nakreslit obrázek. Nakonec mu Dean ukáže obrázek, který mu namaloval. Nakreslil svoji rodinu. Když přijde zpět k Samovi a Andree, baví se o tom, že ani jí neřekl ani jednou slovo od té nehody. Doktoři na to řekli, že je to posttraumatický stres. Žijí společně s jejím otcem, který jim hodně pomáhá. Uprostřed rozhovoru za nimi přijde Lucas a podává Deanovi výkres. Je na něm nakreslen dům. Poté opět odejde.


Will říká svému otci, že by měl něco sníst a že udělá večeři. On mu ale nic neodpoví. Při přípravě najednou v kuchyni začne z vodovodu vytékat kalná voda. Když si toho Will všimne, okamžitě jí zastaví, jenomže voda začne vtékat odpadní dírou. Když je dřez plný, voda se zastaví. Will si myslí, že je dřez zacpaný zátkou, ale když jí vytáhne, voda stejně neodteče. Opět ponoří ruku do vody, ale najednou ho něco chytne a stáhne ho to do dřezu tak, že je hlavou pod vodou. Přestože se snaží ze sevření vymanit, boj prohrává a utopí se. Poté voda sama odteče.


Když se Sammy vrátí zpět do hotelového pokoje, řekne Deanovi, že viděl u Carltonových sanitku – Will je mrtvý. Utopil se ve dřezu. Přemýšlí, co to může být za tvora, který dokáže kontrolovat vodu. Najednou přijdou, že voda je vždy jen z jednoho zdroje – jezero. Jak se jezeru krátí čas, intenzita útoků se zvyšuje. Ať je to cokoliv, dochází tomu čas. Objevují i spojitosti s oběťmi.

Sam s Deanem se rozhodnou jít vyzpovídat pana Carltona. Ten je naprosto zdrcený ztrátou svých dětí. Sam mu říká, že si myslí, že je tu nějaké spojitost mezi úmrtí jeho dětí. Muž jim říká, že ztratit děti je horší než umírání a poté je pošle pryč.

Když jsou bratři k autu, povídají si o tom, že jim asi muž neříká vše. Dean si potom všimne, že dům, ke kterému přišli, se shoduje s kresbou Lucase, kterou Dean od něho dostal na dětském hřišti.

Když si bratři chtějí promluvit s Lucasem, Andrea jim to nechce dovolit. Nakonec jí ale Dean přesvědčí a jde si s ním promluvit. Najdou ho v jeho pokoji, jak si hraje s plastovými vojáčky. Dean si všimne, že Lucas namaloval další obrázek červeného kola, stejného, jaké maloval i na hřišti. Chce vědět, jak Lucas dokázal namalovat ten obrázek. Lucasovi řekne, že stačí jenom přikývnout, ale odpovědi se stejně nedočká. Opět mu vypráví, že když byl malý, stalo se něco strašného jeho matce. Nějakou dobu potom také nechtěl mluvit. Ale věděl, že jeho máma chtěla, aby byl odvážný, a o to se každý den snaží. Řekne mu, že možná jeho otec by také chtěl, aby byl odvážný. Lucas v tu chvíli přestane kreslit a podá Deanovi obrázek. Je na něm namalovaný kostel, dům, plot a červené kolo, u kterého stojí chlapec s modrým kšiltem.

Když Dean se Sammym jedou v autě, baví se o tom, co se stalo Lucasovi a že před nehodou nikdy nekreslil. Vědí také, že musejí najít místo, které jim Lucas namaloval. Baví se také o matce. Dean mu nikdy o tom neřekl.

Když přijedou na místo, jdou si promluvit s obyvatelkou domu. Když se starší dámy zeptají na chlapce v modrém kšiltu a s červeným kolem, zatváří se velmi vyděšeně. Chtějí vědět, jestli tam ten chlapec bydlí. Odpoví jim, že již dlouho ne. Řekne jim, že Peter je pryč již 35 let. Když jim o Peterovi říká víc, všimne si Sam na stole stejné plastové vojáčky, s jakými si hrál i Lucas. Dean se zeptá, jestli zmizel z domu a žena mu řekne, že měl jet po škole přímo domů. Na fotce přidělané na zrcadle Dean objeví fotku, na které jsou dva mladíci. Ze zadu je napsáno: „Peter Sweeney a Bill Carlton 1970“.

Na břehu jezera si muž povídá sám pro sebe, že ztratil všechno, ale že nyní již všechno chápe.

V autě bráchové rozebírají teorii o tom, co se mohlo stát, že je možné, že Bill zabil Petera a jeho duch je nyní naprosto nepříčetný. Chtěl by odplatu. Opět přijedou k domu pana Carltona. Když se podívají na jezero, uvidí, že po něm pluje motorová loď, kterou řídí pan Carlton. Bratři se okamžitě rozběhnou k molu a křičí na něho, že se musí okamžitě vrátit, že musí pryč z vody. Náhle ale do loďky udeří neviditelná síla a vymrští ji do vzduchu.


Na policejní stanici, kam přišli Sam s Deanem a se šerifem, se opět setkávají s Andreou a Lucasem. Slyšela o tom, co se stalo Billu a chce vědět, co se v jezeře opravdu děje. Lucas náhle vyskočí ze židle a začne tahat Deana za rukáv. Dean mu říká, že je všechno v pohodě a když se trochu uklidní, Andrea ho odvede. V kanceláři si povídají se šerifem o tom, co se stalo Billovi a že viděla, jak něco potopilo jeho loď a Billa stáhlo pod vodu, přestože je to vynikající plavec. Nechce jim uvěřit, protože sonarem prohledali jezero a nic nenašli a také ví, že nejdou z ministerstva, protože o nich nikdy neslyšeli. Řekne jim, že mají dvě možnosti. Buďto je zavře do vězení za falešnou totožnost nebo to svedou na špatný den, nasednou do auta a už je nikdy nikdo v tomto městě neuvidí.

Andrea jde kolem pokoje Lucase a uvidí, že něco kreslí.

Přestože jsou Dean se Samem na odchodu, při čekání před semaforem se Dean rozhodne, že město neopustí. Při cestě se Sammy snaží Deana přesvědčit, že je po případu, ale Dean mu tvrdí, že se mu pořád něco nezdálo na chování Lucase, protože byl tak vyděšený.

Andrea si mezitím napouští plnou vanu, přestože ještě není plná, lehne si do ní a zavře oči. Na nohy jí stéká průzračná voda. Najednou se ale voda změní na kalnou a postupně se mění všechna voda ve vaně. Ve vodě se něco pohne, a proto Andrea otevře oči a všimne si, v čem leží. Začne křičet a chce z vany vylézt, něco jí ale drží a táhne jí to pod vodu. Zvenčí na dveře koupelny buší Lucas, ale slyší jen zoufalý křik matky.


Venku před jejich domem na verandě stojí Dean se Samem a přemýšlí, jestli je to dobrý nápad navštívit Andreu takto pozdě. Najednou se ale otevřou dveře a v nich stojí na smrt vyděšený Lucas. Zavede je ke dveřím koupelny, kde zpoza nich začne vytékat voda. Dean je vykopne a Sammy se snaží Andreu vytáhnout z vany. Musí vynaložit obrovské úsilí, ale nakonec se mu to povede.

Dalšího dne ráno jí zpovídají, co se jí stalo. Andrea si myslí, že začíná šílet. Sam ale chce, aby mu řekla naprosto vše. Řekne mu, že se jí zdálo, že slyší hlas, který jí říká: „ Pojď si se mnou hrát“. Chce vědět, co se děje. Zatímco ji Sam poslouchá, Dean prohledává fotoalba, jestli v nich nenajde nějakou stopu. Na jedné fotce, kde jsou vyfocení skauti, po Andree chce, aby mu řekla, jestli je poznává. Řekne, že ne, kromě svého vlastního otce. Na fotce mu muselo být kolem 12ti. Dean přijde na to, že všichni utonutí měli nějakou spojitost s úmrtí Petera. Během hovoru si Dean všimne, že se Lucas na něco dívá. Poté vyjde z domu. Ostatní ho sledují na místo, kousek od domu, které je porostlé mechem. Dean Andreu pošle, ať jde s Lucasem zpět do domu. Poté začnou na místě kopat. Náhle na něco narazí a z hlíny vytáhnou kolo. Jak ho vytáhnou, uslyší za sebou natažení kohoutku na zbrani. Když se otočí, uvidí, jak na ně míří šerif. Chce vědět, jak věděli, že je tam to kolo zahrabané. Dean mu ale řekne, že on, společně s Billem zabili Petera.


To vše ale vidí z okna svého domu Andrea a řekne Lucasovi, aby šel do svého pokoje a zamknul se tam a nevycházel ven.

Mezitím se bratři baví se šerifem, že za všemi úmrtími je pomstychtivý duch, který zabije i Andreu s Lucasem, všechny, koho on miluje. Poté vezme jeho. Šerif si myslí, že jsou šílení, ale Sam mu řekne, že přesně to se stalo Billu Carltonovi, když přišel o svou rodinu a pak sám zemřel. Dean mu řekne, že jediná šance na přežití je najití pozůstatků daného člověka, posolit a spálit jeho ostatky.

Lucas, který je ale pozoruje, najednou uslyší hlas a vydá se z domu k jezeru.

Andrea chce vědět, jestli je to pravda, jestli to její otec opravdu udělal. Chce, aby se na ní podíval a řekl jí, že nikoho nezabil. Šerif se na chvíli odmlčí, ale začne jim vyprávět, co se doopravdy toho osudného dne stalo. Společně s Billem byli toho dne na jezeře. Peter byl ten nejmenší a pokaždé si na něj dovolovali, ale tenkrát se to zvrtlo. Drželi mu hlavu pod vodou. Nemysleli to tak, ale drželi ho tak dlouho, až se utopil. Poté nechali jeho tělo, aby se potopilo. Byli dětmi, když se to stalo. Byli tak vyděšení, že o tom nikomu neřekli. A když se objevila ta teorie o duchovi, bylo to tak neskutečné.

Andrea si najednou všimne, že Lucas se naklání nad vodu u břehu. Ve vodě plave vojáček, kterého chce vylovit. Najednou ho ale za ruku někdo chytne a táhne ho do vody. Šerif se na břehu zastaví, protože uvidí, jak z vody vylézá hlava Petera. Bráchové skočí do vody, ale Sam na Andreu zavolá, ať zůstane na břehu. Přestože oba usilovně hledají, nemohou Lucase najít. Na jiném místě se ale šerif rozhodne, že vkročí do vody. Nahlas říká, že se mu omlouvá. Chce, aby Peter Lucase nechal, protože je to jen malý chlapec a jeho si vzal místo něj. Náhle ho něco chytne za nohu a stáhne pod vodu. V tu chvíli se Deanovi podaří Lucase najít.


U auta Sammy Deanovi říká, že nemohou zachránit každého. Než mu Dean stačí něco říct, zavolá na ně Andrea, která se jde společně s Lucasem rozloučit. Zatímco Dean šel s Lucasem dát do auta sendviče, které jim na cestu přichystal, Sam se baví s Andreou, jak to zvládá. Omlouvá se, ale ona je ráda, že zachránili jejího syna. U auta se nakonec všichni čtyřisejdou a Andrea na rozloučenou a jako poděkování Deana políbí.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz