SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 104

Phantom Traveler
(Démon v letadle)

George Hobs čeká na letišti, ale je kvůli letu nervózní, a proto si jde do umývárny opláchnout obličej, aby se trochu uklidnil. Tam se potká s jedním mužem, který se ho zeptá, jestli je před letem nervózní a on mu odpoví otázkou, jestli je to opravdu tak vidět. Poté, co muž odejde, se začne ozývat šepot a z ventilace se vyvalí černý dým a vleze Georgovi do těla skrze oči.


V letadle se pilot Chuck ptá letušky Amandy, jak se jí vede. S úsměvem mu odpoví, že dobře. Vítá všechny cestující na palubě, ale téměř zkamení, když do letadla vejde George a má celé oči černé.

Během letu se tento George zeptá spolucestující, jak dlouho již letí a dozví se, že již 40 minut. Poté s ní trochu povídá, ale řekne jí, že si musí jít protáhnout nohy. Když jde uličkou, podivně se usmívá. Jeden z cestujících – Chuck si ho všimne a sleduje, kam jde. George se zastaví u dveří a bez větších obtíží je otevře. Okamžitě je vysán z letadla ven a letadlo se pomalu začíná rozpadat. Ze zavazadlového prostoru nad cestujícími se spustí obličejové masky. Piloti se snaží s neovladatelným letadlem přistát.


Dean spí v hotelovém pokoji, ale probudí se, když někdo vejde do místnosti. Ukáže se ale, že je to Sam, který přinesl něco k pití. Baví se o tom, že Sammy toho poslední dobou moc nenaspal a stále má noční můry o Jess. Najednou Deanovi zazvoní mobil a ozve se muž, který se představí jako Jerry Penalksy. On a jeho otec mu před lety pomohli. Nakonec si Dean vzpomene, že to byla ta věc s poltergeistem. Jerry mu řekne, že nyní má snad ještě větší problém. Nechce to ale Deanovi říct po telefonu a navrhuje, aby se někde sešli.

Když k Jerrymu přijedou, baví se o tom, jak mu jejich otec pomohl, protože nebýt jeho, tak by tady již pravděpodobně nebyl. Zeptá se Sama, jestli pořád studuje, ten mu odpoví, že si dává na chvíli pauzu. Jerry mu řekne, že jeho otec na něho byl velice hrdý a neustále o něm mluvil.


V Jerryho pracovně jim pustí nahrávku, ke které by jinak neměl přístup. Je to nahráno z kokpitu letu 2485 United Britannia. Na pásce kapitán letadla volá o pomoc. Na konci je ale slyšet podivný řev. Jerry jim vypráví, že na palubě bylo 100 pasažérů, ale jen 7 jich přežilo. Pilot byl jedním z nich, ale je na tom dost špatně. Sam mu řekne, že budou potřebovat seznam těch, kteří přežili. Budou si muset také prohlédnout letadlo. Jerry jim řekne, že to ale bude trochu problém, protože ho policie zamkla ve skladišti.

V místním obchodě si Dean nechal udělat pro sebe a Sama falešné průkazy Národní bezpečnosti. Sam projel nahrávku přes počítač a zjistil, že na pásce je hlas ze záhrobí, který říká: „Nikdo nepřežije.“ Bratři přemýšlejí, co by to mohlo být za ducha. Sam se Deana zeptá, jestli si pamatuje let 401, kdy části ztroskotaného letadla byly použity k stavbě nových letadel a duch se tak mohl vyskytovat na více místech. Možná, že je to i tento případ. Rozhodnou se, že zajdou navštívit jednoho z přeživších – Max Jaffie.


Bráchové se Maxe vyptávají, jestli náhodou neslyšel nebo neviděl něco podezřelého, ale nic prý neviděl. Dean ale tuší, že jim Max něco neříká a proto na něj trochu zatlačí. Muž jim teda řekne, že na palubě byl jeden muž, který měl černé oči. Otevřel nouzový východ. Díval se na to, ale je to nemožné, protože na dveře je vyvíjen tlak asi 2 tuny.

Dalším místem, kam se bratři vydávají, je dům, kde bydlel George Hobs, muž, který způsobil havárii letadla. Uvnitř se baví s jeho manželkou. Říká jim, že se George bál létat, dále se bratři dozvědí, že byli spolu již 13 let. Nikdy si nevšimla ničeho podezřelého.

Když odejdou z domu, řeknou si, že jediná šance na posunutí se v případu je zajít do skladiště a prozkoumat vrak letadla. Aby jim se mohli vydávat za agenty, musí si sehnat převlek. Zajdou do místního obchodu s obleky, ale Dean výsledkem není moc nadšen. Sam mu ale řekne, že pokud se chtějí do toho skladiště dostat, bude to muset překousnout.


Hlídači ukážou odznaky a on je vpustí do skladiště. V místnosti s letadlem vytáhne Dean EM zařízení, kterým zachycuje elektromagnetické pole, které se nachází kolem duchů. U jedné z trosek – kliky od dveří, začíná přístroj vydávat podivné zvuky a začne chytat signál. Objeví na ni zvláštní látku a Sam si odebere, aby ji mohl důkladněji prozkoumat. Mezitím se u hlídače objevili praví agenti, ale když vtrhnou dovnitř, bratři jsou již pryč. Nakonec se spustí i alarm, ale Deanovi se Samem se podaří z areálu uniknout.


Na letišti se dva muži baví o dnešním letu. Jeden z mužů je Chuck, který přežil nedávnou havárii letu a druhý muž je druhým pilotem. Baví se o tom, že jestli se na to dneska necítí, nemusí letět. Poté jeho kamarád řekne, že jim již naplnili nádrž, zvedne se a odejde. Chuck ještě dopíjí kávu, ale z ventilace se opět objevuje černý kouř a vleze mu do očí.

Bratři jsou u svého přítele Jerryho, který zkoumá vzorek, který seškrabali z trosek letadla. Jerry zjistí, že podivná látka je síra. Dean přemýšlí, že věcí, které nechávají jako stopu síru, není mnoho. Připadá v úvahu posednutí démonem.

Na letišti je najednou Chuck plný energie a připravený odlétnout. Během letu se Chuck zeptá, jak dlouho jsou ve vzduchu a když se mu dostane odpovědi, že 40 minut, najednou obrátí letadlo k zemi. Jeho kamarád se ho snaží zastavit, ale on ho omráčí a nakonec s letadlem narazí přímo do země.

Sam dělá výzkumy ohledně různých legend, ale na nic konkrétního nemůže přijít. Nakonec se shodnou na tom, že je to nový případ démonického vraždění. V průběhu hovoru, kdy si bráchové povídají, jak si přejí, aby s nimi byl otec, Deanovi najednou zazvoní mobil a Jerry mu oznámí, že Chuck je mrtvý. Řekne mu, že se ta nehoda stala asi 60km od Nazarethu. Společně se Sammym se tam rozhodne vydat.

Když přijedou za Jerrymy, opět objeví na místě síru. Domnívají se, že démon šel po Chuckovi. Objeví ale jednu společnou věc, které měly havarovaná lety. Oba spadly přesně 40 minut po startu. Je možné, že to souvisí s Biblí. Noemovi na Arše pršelo 40 dní. To číslo znamená smrt. Sam trochu pátral a za poslední desetiletí spadlo 6 letadel, které havarovaly přesně 40 minut po startu. Nikdo nikdy nepřežil až do letu 2485. A hlas na pásce říkal, že nikdo nepřežije, takže ať je to cokoliv, jde po to přeživších.

Bratři jsou opět na cestě a Sammy zjišťuje, že jedinou zbylou přeživší je letuška Amanda Walker a opět se chystá do práce. Přestože je téměř nemožné stihnout let, který Amanda poletí, Deanovi se to přeci jen podaří odjet a na letiště se dostávají včas. Dean se jí snaží dovolat a nakonec se mu to i podaří. Vydává se za doktora a řekne jí, že její sestra měla lehkou autonehodu. Amanda mu ale řekne, že s ní mluvila před 5 minutami a že byla doma. Zeptá se, kdo to vlastně je. Přestože se jí snaží zdržet, Amanda mu nakonec telefon položí. Když Amanda prochází kolem strážného a zdraví ho, z ventilace se opět vynoří temný kouř a ozve se tajemný šepot. Nakonec ale zaleze zpět. Sam nakonec vymyslí, že nastoupí do toho letadla. Pokud to, co vypátrali, je správné, letadlo ztroskotá. Ukáže se ale, že Dean má strach z létání. Proto všude jezdí Impalou. Sammy mu řekne, že tedy poletí sám, ale Dean ho nakonec nenechá.

V letadle mu Sammy říká, aby se zkusil uklidnit, ale když přijde vzestup letadla, je vidět, jak je Dean vyděšený. Během letu si brouká Metallicu, protože ho dokáže uklidnit. Přemýšlí, že démon posedne někoho, kdo je psychicky slabý nebo má problémy s osobností. Je možné, že Amanda je již posedlá, ale bráchové mají po ruce svěcenou vodu. Je tu ale další způsob, který odhalí démona diskrétněji a to, že se bude bát jména božího – Christo. Když se s Amandou dá Dean do řeči, jen mezi slovy prohodí slovo “Christo“. Protože se ale nedostaví žádný efekt, Dean se jde opět posadit. Přestože se občas letadlo zmítá malými turbulencemi, Dean je na smrt vystrašen. Sam se ho snaží uklidnit, ale Dean ho napadne, že s ním jedná, jako s malým dítětem. Když se uklidní, Sammy mu řekne, že našel silnější rituál, jak se zbavit tohoto démona jednou pro vždy. Nejdříve ho ale budou muset najít.

S EM přístrojem procházejí uličku v letadle v naději, že něco zachytí, jenomže žádný signál nezaznamenají. Je možné, že někoho přehlédli, jenomže to je velice nepravděpodobné. Najednou se ale objeví signál a ze dveří vyleze kopilot. Dean řekne “Christo“ a muž se otočí a pohlédne na bratry temnýma očima.


Protože do havárie letadla zbývá již pouhých 12 minut, rozhodou se bráchové vsadit na jednu kartu a říct Amandě celou pravdu, vše, o co tady jde. Když jí všechno řeknou, řekne jim, že v letadle byl jeden muž, který, když na něho pohlédla, měl temné oči. Řeknou jí, že musí přivést kopilota k nim, do zadní části letadla. Řeknou jí, že si s ním musí jen promluvit. Přestože jde v tomto ohledu Amandě o práci, nakonec souhlasí. Když kopilota přivede, bratři se na něj vrhnou a Sam začne vymýtání. Přestože je vymýtání přerušeno, bratrům se podaří démona z kopilota vyhnat. Jenomže se ukryl opět do ventilace.


Letadlo jde náhle k zemi, ale Sam nakonec dokončí vymýtání a do letadla udeří blesk. Opět začne nabírat výšku.


Nakonec vše dopadlo dobře, s letadlem se podařilo v pořádku přistát. Na letišti pak pilot letadla podal výpověď, kde říkal, že náhle vše zčernalo a ani neví, jak se dostalo letadlo na zem.

Dean se Sama zeptá, jestli je v pořádku, ale Sammy mu říká, že ta věc věděla o Jessice. Dean mu odpoví, že tyto věci dokážou číst myšlenky a to je vše. Vždy jen lžou.

Nakonec se ještě rozloučí s Jerrym, ale před odjezdem se ho Dean zeptá, jak získal jeho telefonní číslo, protože ho má teprve chvíli. Jerry mu řekne, že mu to řekl jeho otec, ale ne přímo. Dozvěděl se to z jeho telefonní schránky. Když na ni Dean zavolá, ozve se otcův hlas, jak říká, že pokud bude mít někdo nějaký problém, ať se obrátí na jeho syna a vyjmenuje jeho telefonní číslo. Poté se oba bratři opět vydávají na cestu.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz