SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 105

Bloody Mary
(Krvavá Máry)

Po stručném připomenutí předešlých dílů se nacházíme v Toledu ve státě Ohio. Je tajemná noc a ocitneme se v jakémsi domě, kde si zrovna hrají tři malé dívky. Když v tom jednu z nich napadne, že si zahrají hru "Krvavá Mary". Dívka se obrátí k další z nich a nařídí jí, že musí jít do koupelny k zrcadlu za absolutní tmy, a tam musí říct do zrcadla třikrát za sebou "Krvavá Mary". Dívka se zvedne a pomalu jde po schodišti nahoru až do koupelny. Je vidět, že má strach, ale i tak stane před zrcadlem, podívá se do něj a začne pomalu říkat "Krvavá Mary". Když to vysloví poprvé, pomyslí si, že je to hloupost, ale po chvíli začne říkat znova, teď už po druhé " Krvavá Mary" najednou se zvedne lehký vítr a přitom málem zhasne svíce, kterou má dívka vedle sebe. Ale i tak dívka pohlédne znovu do zrcadla a naposled pronese: "Krvavá Mary" najednou začne křičet, když uslyší strašné bušení na dveře.


Ale to už se díváme na dvě zbylé dívky, jak se přede dveřmi hrozně smějí. Dívka naštvaně otevře dveře. Zrovna když chce dívky pokárat, přichází její otec a říká jim, ať nedělají takový hluk. Dívky se mu omluví a jejich otec odchází směrem do druhé koupelny, kterou mají až na druhém konci chodby. Když jde temnou chodbou, tak se v zrcadlech po stěnách zjevuje postava ženy, která je zahalená celá v černém.


Když muž přijde do koupelny, otevře skříňku s léky. A když ji zavře, najednou si všimne, že mu z očí teče krev. Ale to už vidíme jak do domu přišla jeho dcera, která se pozdraví s dívkami a jde nahoru. Ale najednou si všimla na chodbě krve. Jde dál a dál až najednou stojí přede dveřmi koupelny. Pomalu otevře dveře a začne hrozně řvát...

Dean se zrovna probouzí v autě Sama, který měl noční můru. Sam se podívá na Deana a ptá se jestli už jsou na místě, ten mu odpovídá, že ano. Sam si vezme noviny a začne si číst zprávu o muži, který prý údajně zemřel na mrtvici. Vystoupí oba z auta a jdou na pitevnu. Na pitevně najdou jen pomocníka doktora. Začnou ho přemlouvat, aby je pustil k tělu, že jsou to studenti a jsou domluvení s doktorem, ale ten je pustit nechce. Po chvíli Sam vytáhne peníze a nabídne je pomocníkovi, který je hned přijme a zavede je k tělu muže. Dean se ho hned začne ptát jak se to stalo. Odpovídá jim: Doktor si myslí, že to byla mrtvice, ale je to divné, protože nemá oči a vyteklo z něho tolik krve kolik jsem před tím neviděl. Poté se ho Dean ptá jestli by se mohli podívat na policejní zprávu, ale pomocník jim odpovídá, že by jim to neměl ukazovat.


Sam v vzápětí vytahuje opět z peněženky peníze... Ale to už vidíme jak jdou po schodišti ven z pitevny a během toho přemýšlí jestli to byla přirozená smrt, nebo ne. Nakonec se rozhodnou navštívit dceru zemřelého. Vejdou do domu, kde zrovna probíhá smuteční pohoštění. Dean se podívá na Sama a povídá, že asi nemají moc vhodné oblečení a jdou do zahrady. Na zahradě jim nějaký muž ukáže, kde najdou Donu (dceru zemřelého). Jdou k ní, kde se nachází i její přítelkyně a její mladší dcera Lilli. Popřejí Doně upřímnou soustrast a představí se ji jako spolupracovníci jejího otce. Když se jí zeptají jestli měl nějaké příznaky mrtvice, tak se ozve Lilli a říká, že to nebyla mrtvice. Dona ji ale okamžitě přerušuje a vysvětluje jí, že to byla mrtvice. Ale Sam jde k Lilli a začne se jí vyptávat co si myslí, že se jejímu otci stalo. Lilli mu začne vyprávět, že to je její vina, protože v koupelně řekla třikrát za sebou "Krvavá Mary". Ale na to jí odpověděl Dean, že to nemůže být její vina, protože by to musel říct její otec sám. Hned po tom se vydali oba bratři prozkoumat koupelnu. V koupelně začali uvažovat co by to mohlo být, co zabilo Doniného otce a jestli by to mohla být "Krvavá Mary". Dean povídá Samovi, že o tom nikdy dřív neslyšel a že by to stálo za průzkum. V tom někoho slyší jak jde po schodech nahoru. Byla to jedna z Doniných kamarádek. Hned se jich začala vyptávat co jsou zač. Tvrdí jí, že pracovali s Doniným otcem, ale kamarádka jim na to řekla, že to není pravda, protože otec Dony byl obchodník a pracoval sám. Po chvíli se přiznávají a říkají jí, že co se stalo otci její kamarádky nebyla mrtvice, že to bylo něco jiného, ale zatím neví co. Sam jí napsal telefonní číslo a říká jí, že kdyby si na něco vzpomněla, tak ať mu zavolá.

To už se Sam a Dean nacházejí v knihovně, kam přišli něco hledat o Mary. Sam povídá Deanovi, že je spoustu legend o "Krvavé Mary" a že jedna dokonce říká, že byla čarodějnice. Poté říká Sam, že musejí hledat ve starých kronikách a novinách, aby zjistili něco o Mary a zrcadlu. Dean mu povídá, že to bude pěkně na dlouho, ale Sam s úsměvem říká, že to budou hledat na počítači, tam to půjde rychle. Když se ale otočí k počítačům vidí na nich cedulky "mimo provoz". Sam se otočí zpět na Deana a říká, že to bude ostrý.

Mezi tím dívka se kterou mluvili jede autem a telefonuje své kamarádce. Vypráví ji o Samovi a Deanovi a také o Donině otci, protože se povídá že zemřel kvůli "Krvavé Mary". Jill tak se jmenuje kamarádka se kterou právě telefonuje se jí, ale vysměje a říká, že jde právě do koupelny k zrcadlu. Podívá se do zrcadla a pomalu řekne třikrát za sebou "Krvavá Mary". Chvíli je v telefonu ticho a najednou se ozve hrozný křik. Dívka, která jede autem má strach a začne se ptát: " Jill jsi tam???" Chvíli se nic neozývá. Najednou se ozve smích. Jill povídá, že je to blbost a že se jí nic nestalo a zavěsí telefon. Hned na to otevře Jill šatní skříň a mi vidíme v zrcadle postavu ženy, která je zahalená celá v černém. Po chvíli jde Jill do koupelny k zrcadlu, kde si všimne, že se na ni ze zrcadla dívá její postava, která ji říká, že to udělala. A najednou Jill začne téct z očí krev.
Ale to už se nacházíme v nějakém hotelu, kde se zrovna Sam probudil ze snu, ve kterém se mu zdálo o své bývalé přítelkyni Jassice, jak je na stropě a začne hořet a přitom se ptá Sama "Proč?" Po chvíli se ptá Deana jestli něco našel, ale ten unaveně odpovídá, že kromě nějakých frustrací nic. Po chvíli začínají uvažovat, že by to nemusela být "Krvavá Mary" ta co zabijí, protože o ní nic nenašli. V té chvíli Samovi zazvoní telefon.

To už vidíme jak se setkává Dean a Sam s kamarádkou Dony v parku, kde jim dívka povídá o její přítelkyni jak ji našli v koupelně mrtvou bez očí. Také jim říká, že to byla "Krvavá Mary", protože slyšela jak to Jill řekla. Sam jí říká, že se tu něco děje a že budou potřebovat její pomoc.

Nyní vidíme jak se dívka zamyká v pokoji, kde Jill zemřela. Jde k oknu a pomáhá Deanovi a Samovi se dostat dovnitř. Když jsou ve vevnitř, zhasnou světla a zapnou kameru s nočním viděním. Precizně kamerou natáčí celí pokoj až dojdou k zrcadlu, kde si Sam všimne krvavé stopy.


Sundá zrcadlo a zezadu ho opatrně rozdělá. Vezme si UV lampu, která odkryje nápis: "Gary Bryman".


Sam se otočí na dívku a ptá se jestli ho zná, ale dívka mu odpoví, že ho nezná. Nyní se nacházíme v parku kam přichází Sam k Deanovi a dívce. Prozrazuje jim, že Gary Bryman byl osmiletý kluk, kterého srazilo auto. Prý to byla černá Toyota, ale nikdy se nezjistila poznávací značka auta. V tom si dívka vzpomíná, že je to auto její přítelkyně, která záhadně zemřela.

Všichni tři jsou zpátky domě Dony, kde zrovna sundávají zrcadlo a pomocí UV lampy zjišťují, že je tam také nápis: "Linda Shoemaker". Jdou za Donou a ptají se jí jestli nezná Lindu Shoemaker. Ta jim odpovídá, že to byla její matka, která zemřela na předávkování prášky na spaní. Ale Dean ani Sam ji moc nevěří a Dona naštvaně odchází. Dívka se jich ptá jestli si myslí, že Doninu matku zabil její otec. Odpovídají jí, že je to možné. A dívka jim říká, že si potřebuje odpočinout. Dona ji upozorňuje, aby si dávala pozor na to, aby neřekla… Ale dívka je upozorní, že to neřekne.

Nyní se nalézáme v hotelu, kde zrovna Dean prohledává na počítači databázi CIA jestli tam nenajde něco o Mary a o zrcadle. A najednou nalézá něco o Mary Worthingtonové. A dozvídá se, že to byla nevyřešená vražda ve Fort Wayne v Indianě.

To už se nalézají naši bratři u bývalého policisty, který kdysi řešil vraždu Mary, ale bohužel bez úspěchů. Bratři říkají policistovi, že vědí, že Mary byla devatenáctiletá dívka, která tu vyhrála místní soutěž krásy. A také mu říkají, že se k Mary někdo vloupal a vyřízli jí nožem oči. Bývalý policista jim ukazuje spis, ve kterém je fotka mrtvé Mary jak měla na tričku krví napsané: "TRE".


Sam se ho ptá jestli neví, kdo by to mohl udělat. Policista mu odpovídá, že podle jeho názoru by to mohl být jeden z místních chirurgů Trevor Samson. Bratři se ho ptají proč si myslí, že to udělal zrovna on. Odpovídá jim, že těžko říct. Trevor psal ve svém deníku, že někoho má a nazýval ho písmenem T a také, že oči Mary byly vyříznuty profesionálně. Nyní se ho začínají ptát jestli neví, kde je Mary pohřbena, ale ten jim odpovídá, že byla spálená v kremaci. Také si všimli, že je na jedné fotce zrcadlo a tak se ho ptají jestli neví co se stalo s tím zrcadlem. Policista jim odpovídá, že bylo vráceno rodině Mary.

Ve škole na záchodcích je dívka a Dona. Ta si myslí, že je dívka blázen, když jim věří to o Krvavé Mary. Dohadují se a po chvíli se Dona podívá do zrcadla a třikrát za sebou řekne "Krvavá Mary", poté se podívá na dívku a vysměje se ji.


Vrátí se do třídy, ale když si otevře šminky, kde má i zrcátko uvidí v něm Mary a začne hrozně křičet. Studenti okolo nevědí co se děje. Když se podívá dívka (Charlie) do okna uvidí v něm také Mary. Vezme židli a okno s ní rozbije. Rychle k ní přiběhne učitel a začne jí uklidňovat, ale když se mu Charlie podívá na brýle uvidí v nich Mary. Vytrhne se mu a uteče.


Hned na to vidíme jak jedou Sam a Dean autem. Sam volá bratrovi Mary a ptá se ho na zrcadlo, ale ten mu říká, že ho před týdnem prodal do starožitnictví v Toledu. Po chvíli Samovi volá vyděšená Charlie. To už vidíme jak je Sam a Dean u Charlie v bytě a zakrývají vše co by mohlo dělat odraz. Když vše zakryjí tak se začne Dean vyptávat na její tajemství, že se muselo něco stát (někdo umřel). Charlie jim prozradila, že měla přítele, se kterým se pohádala. Když odcházela tak jí řekl, že jestli odejde pryč, tak se zabije. Charlie mu odvětila: Tak do toho... a odešla. Charlie jim řekla, že mu nevěřila.

To už jsou Dean a Sam na cestě do starožitnictví. Sam povídá v autě Danovi, že si myslí, že nebude jen stačit, když rozbijí zrcadlo, že by jí měli do toho jejího zrcadla přivolat a to pak ho teprve rozbít. Dean se ho ptá, kdo ji přivolá? Sam mu odpovídá, že on protože po něm půjde. Ale to už byli před starožitnictvím. V autě chvíli Dean rozmlouval Samovi ať to nedělá, ale ten mu říká, že to musí udělat, protože neví kolik ještě zemře lidí. Vešli do starožitnictví, kde byly samé zrcadla a hned se pustli do hledání. Nevšimli si ale, že je tam zapnuté bezpečnostní čidlo. Dean si už myslel, že tam to zrcadlo není. Vtom ho ale Sam našel. Sam neváhal, přistoupil k zrcadlu a pomalu třikrát za sebou vyslovil "Krvavá Mary".


Vtom si najednou všimli, že někdo přijel a tak Dean řekl Samovi, aby byl opatrný a rozbije vše co se hýbe. Dean jde zkontrolovat co se děje. Když vyšel ven, zastavili ho policisté a ten je ujišťuje, že je vše v pořádku, že je synem majitele. Mezi tím si Sam všiml v jednom ze zrcadel Mary a začal rozbíjet jedno zrcadlo za druhým. Ale najednou si všiml, že mu teče krev z očí. Deana venku už začnou unavovat policisté a omráčí je. Ale to už Samovi v zrcadle jeho stín vyčítal, že nikdy nic o sobě neřekl Jassice.Když už na tom byl Sam dost špatně objevil se tam Dean a zrcadlo rozbil. Pomohl Samovi vstát a pomalu odcházeli, ale v tom duch Mary vystoupil ze zrcadla a ochromil jak Sama tak Deana.


Dean ale rychle vstal, vzal zrcadlo a obrátil ho proti Mary. V zrcadle se objevil stín Mary, který jí vyčítal, že je všechny zabila a nakonec se duch Mary zničil. Dean hned rozbil i to zrcadlo, které použil na zničení ducha Mary.


Ale to už vidíme jak Dean a Sam odváží Charlie domů. Před domem ji ještě Dean ujistí, že už je po všem a že už se nemusí bát. Sam jí říká, aby si smrt jejího přítele dopustí, že to nebyla její vina.


A hned na to se vydávají Dean a Sam dál hledat svého otce. V autě se ho Dean začíná vyptávat na to tajemství. Ale Sam mu odpovídá, že ho má rád, že by kvůli němu šel i do pekla, ale že jsou i věci, které si chce nechat pro sebe.

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)
Jách
2020-12-13 18:05:35
Je to píčovina
eliška
2015-04-24 16:26:01
je to kokotina

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz