SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 106

Skin
(Druhá kůže)

Opět jsme shlédli rekapitulaci předešlých dílů a nyní se nacházíme v St. Louis v jakési temné budově, kde vidíme ženu jak je celá od krve a přivázaná k židle.


Do budovy zrovna vtrhla policie, která naštěstí nachází ženu živou. Žena začne ukazovat kamsi do tmy, kde si policisté všimnou nějaké postavy. Okamžitě začínají postavu pronásledovat až k oknu, kde postavu zastaví. Ale to už zjišťujeme, že je to Dean....

Ale to už se nacházíme u benzínové pumpy o týden dřív, kde zastavil Dean, aby mohl natankovat. Mezi tím jak Dean tankuje si Sam ve svém PDA čte e-maily a najedou naráží na jeden od Rebeky Warrenové, jedné kamarádky. Píše, že její bratr Zach byl obviněn z vraždy jeho přítelkyně, ale že Zach to neuděl. Dean se chvíli diví s jakými lidmi se Sam stýká, ale to už mu Sam navrhuje, aby se na to jeli mrknout, protože si také myslí, že to Zach neudělal. Dean mu to chvíli rozmlouvá, ale po chvíli oba bratři odjedou do St. Louis.

V tom ale už překvapená Rebeka otvírá bratrům dveře a po krátkém uvítání je pouští dovnitř.


Sam se jí vyptává co se tedy stalo. Rebeka říká, že když Zach přišel domů, tak našel svoji přítelkyni přivázanou na židli, zmlácenou, celou od krve a nedýchala. Zach okamžitě zavolal policii. Když ale přijela tak okamžitě Zacha zadrželi. Rebeka jim říká, že není možné, aby Zach zabil Emily (svoji přítelkyni), protože by musel být na dvou místech najednou. Ve chvíli, kdy byla Emily zavražděna, má totiž policie i nahrávky, kde je Zach před svým domem. Sam povídá "No tak to by jsme mohli", když se ho Rebeka ptá co by moli, tak ji odpovídá, že by se na to mohli podívat, protože je Dean policista. Dean ji začne vysvětlovat, že je spíše detektiv z Arizony. Rebeka chvíli váhá, když ji ale Sam začne vysvětlovat, že si také myslí, že je Zach nevinný a že by mu chtěl pomoct, Rebeka svolí a jde pro klíče od domu, kde zemřela Emily.

Když přijíždí před dům, Rebeka začíná mít trochu strach, ale Dean ji uklidňuje, že ho mít nemusí, že je policista. Když vejdou dovnitř, je všude okolo krev. Sam se vyptává Rebeky jestli neví, kdo by to mohl udělat, když ne Zach. Ta mu říká, že se tak před týdnem do domu někdo vloupal a ukradl jen Zachovi věci. Ale to už si Dean všímá psa, který pořád štěká. Tak se ptá Rebeky, proč tak moc štěká a Beky mu povídá, že se ten pes chová divně od smrti Emily. Za chvíli se Dean ptá jestli by jim nemohla sehnat ty pásky, na kterých je Zach. Ona jim odpovídá, že je už má doma, že je vzala právníkům. Sam si chvíli prohlíží fotku, na které je on, Zach a Rebeka.

Ale to už vidíme postavu Zacha jak sleduje mladý pár. Nyní se nacházíme u Beky doma, kde si Sam a Dean prohlížejí ty pásky. Beky jim vykládá, že její právníci si najali nějakého experta na videozáznamy, který zjistil, že ty pásky jsou pravé. Ale to už ji Sam žádá, aby jim donesla něco k jídlu. Když Beky odešla do kuchyně, Sam ukazuje Deanovi, že Zachovi svítí oči. Dean si myslí, že je to záblesk kamery, ale Sam říká, že takový záblesk nikdy neviděl a že by to mohl být Zachův dvojník. To by i vysvětlovalo proč byl Zach na dvou místech současně.


Mezitím se nacházíme v domě, kam se zrovna vrací muž, kterého před tím sledovala postava Zacha. Muž volá na svoji ženu, ale ta se mu neozývá, když v tom si všímá na zdi krve.


Jde do vedlejšího pokoje, kde nachází svoji ženu spoutanou na židli. Když ji sundal šátek z úst, tak žena se strachem povídá, ať už ji nechá… ať ji už nebije.


Ale v tom muž něco slyší a začne procházet dům. Když v tom se před ním objeví postava, která vypadá stejně jako on. Podivná postava muže uhodí.


Druhého dne si Sam a Dean prohlíží místo přímo za domem, kde byla zabita Emily. Tam si Sam všímá na sloupu krvavé stopy, když v tom kolem nich projíždí sanitka. To by to nebyli oni kdyby nešli zjistit co se děje. Nasedají do auta a jedou za sanitkou. Když přijíždí na místo, kde se stalo další brutální přepadení, začínají se vyptávat jedné přihlížející dívky. Ta jim říká co se stalo, že vlastí manžel spoutal a zmlátil svoji ženu a také jim říká, že toho muže znala. Říká že ho vídávala jak ráno chodil do práce a že to byl milý člověk. Ale to už si Sam prohlíží prostory kolem domu. Když k němu přichází Dean, povídá mu, že se trochu vyptával strážníka a ten mu řekl příběh toho muže (Alexa). Prý se Alex vracel ze služební cesty a když přišel domů, našel svoji ženu spoutanou v pokoji a poté viděl sám sebe. Dean povídá Samovi, že by to mohla být ta samá osoba co zabila Emily. Že by to mohl být Měňavec. Sam se ptá Deana jestli by Měňavec mohl létat, protože se jeho stopa vždy záhadně ztratí. Dean mu odpovídá, že se dá jít i jinam a hned na to si všímají poklopu od kanálu. Okamžitě vlézají do kanálu a začínají ho prohledávat. Po chvíli si na zemi všímají svlečené kůže z Měňavce.

Za chvíli jsou Dean a Sam u auta. Dean nabijí zbraň, když v tom volá Samovi Rebeka, která mu povídá, že toho mají nechat, protože se bavila s právníky a ty ji zjistili, že Dean žádný detektiv není. Sam se jí to snaží vysvětlit, ale Beky mu zavěšuje. Dean začíná uklidňovat Sama ať si z toho nic nedělá, Podává mu zbraň a jdou zpět prohledávat kanál. Po chvíli hledání si Dean všímá další svlečené kůže Měňavce. Chvíli si ji oba prohlížejí a najednou se za Deanem objeví Měňavec, ten Dean udeří do ramene.


Sam po něm okamžitě několikrát vystřelí, ale mine ho. Zeptá se Deana jestli je v pořádku a ten mu řekne ať ho chytne. To už vidíme jak Měňavec vylézá z kanálu a mizí někde ve tmě. Když vylézají z kanálu i oba bratři, tak se rozdělí a začínají měňavce hledat . Dean běží temnou uličkou a vypadá to, že ho někdo sleduje. Sam jde rušnou ulicí a v tom se ze tmy vynoří Dean, který mu říká, že nic nenašel a navrhuje, aby se vrátili k autu. Když se vrací k autu, Dean se ptá Sama jestli má klíče, ale ten se ho ptá jestli si nepamatuje, jestli se táta někdy setkal s Měňavcem. Sam mu odpovídá, že to nebyl Měňavec, ale Psionik. Po té mu Sam hází klíče a popochází kousek dál. Když Dean otevře kufr auta, tak na něho Sam namíří zbraň a říká mu, ty nejsi Dean. Po menší hádce ho Dean no vlastně Měňavec udeří. Sam se probouzí svázaný někde ve stoce, kde je i Měňavec. Ten k němu přijde a praští ho do obličeje. Sam se ho začíná vyptávat, kde je Dean. Měňavec mu ale říká, že by to nechtěl vědět a prozrazuje, že se dozvěděl docela dost o jejich rodině. Sam se ho ptá co tím myslí, najednou se Měňavec zamyslí a Sam slyší všechny Deanovi vzpomínky. Po chvíli k Samovi přistupuje Měňavec a začíná Samovi vyčítat, že odešel od jejich rodiny. Také mu říká, že je on (Dean) jiný než Sam. Hned na to povídá Měňavec Samovi, že by si to Dean s malou Beky rozdal, tak že půjde zjistit jak to dopadne.


To už se nacházíme u Beky doma, která právě jde otevřít dveře. Ve dveřích stojí Měňavec vydávající se za Dean a povídá Beky, že ji přišel vysvětlit proč ji s bratrem lhali. Mezitím se ve stoce Sam snaží přeřezat provaz, ale nedaří se mu to, když v tom se ozve Dean a Sam je šťastný, že je jeho bratr naživu. Hned na to Sam prozrazuje Deanovi, že Měňavec šel za Beky. Dean začne humorně vtipkovat. Ale to jsme zase zpátky u Beky doma, kde Měňavec vysvětluje Rebece, že venku je něco co vypadá jako její bratr a že se to jmenuje Měňavec. Beky mu moc nevěří, ale Měňavec (Dean) jí začíná vysvětlovat, že je to nějaký genetický mutant, který se narodil jako člověk, ale postupem času zmutoval. Ve stoce se Dean snaží přeříznout lano, kterým je svázán, o hranu, kde je připoután. Netrvá to dlouho a úspěšně přeřezává lano. Hned na to běží ke svému bratrovi, kterému pomáhá se dostat z lana. Vylézají rychle z kanálu a běží pomoct Beky.


Mezi tím u Beky doma Dean (Měňavec) vysvětluje Rebece, že rozumí Měňavcovi a že ví jak se cítí, protože na tom jsou úplně stejně. Za krátkou chvíli začíná Beky osahávat, ta ho ale po chvíli odstrčí a říká mu, aby vypadl. Hned na to se snaží zavolat policii, jenže k ní přistupuje Dean (Měňavec) a ztrhává telefon na zem. Rebeka se snaží utéct, ale v tom ji Měňavec podkopává nohu a Beky padá k zemi. Měňavec Beky sváže. A to už vidíme Beky spoutanou na židli, Měňavec vytahuje nůž a chce Beky zabít, když v tom do domu vtrhá policie. Měňavec se snaží uprchnout, ale po chvíli ho policie zastavuje.


Měňavec po jednom z nich hází nůž a vyskakuje z okna. Policie po něm střílí, ale bez úspěchů a Měňavec mizí někde ve tmě.

Nyní se nacházíme někde v kanále, kde se Měňavec začíná svlékat z kůže. Vypadá to strašlivě a hlavně dost nechutně!!Mezitím jdou Dean a Sam ke svému autu, ale v tom je vyrušuje policie, která je vyzívá, aby dali ruky nad hlavu. Sam říká Deanovi aby utekl, ale ať nechodí do kanálu sám. Ale Dean ho moc neposlouchá a hned ráno si z auta bere zbraň a jde hledat Měňavce. Chvíli pátrá v kanále a po chvíli nachází místnost, kde je spoutaná Beky. Mezi tím je Sam v domě Beky, kde je s ním Měňavec, který se vydává tentokrát za Rebeku. Rebeka (Měňavec) se začíná vyptávat Sama jak chtějí Měňavce zastavit a ten ji odpovídá, že stříbrnou kulkou do srdce. Rebeka (Měňavec) mu říká, že je blázen a udeří ho do hlavy.

Mezitím Dean pomáhá Beky se dostat z provazů a ta mu vykládá jak šla po ulici a jak ji někdo praštil a že se probudila až tady, ve chvíli, kdy se to svlékalo z kůže.


Mezitím se Měňavec svlékl z kůže a změnil se v Deana, po krátké debatě Dean (Měňavec) vytahuje nůž a zabodává ho do stolu hned vedle Sama. Ten najednou kopne do Měňavce a rychle si přeřezává nožem lano, kterým má svázané ruce a začíná se s Měňavcem rvát. Po strhující rvačce, když už to vypadá, že Měňavec Sama zabije, tam najednou vpadne Dean. Měňavec odskakuje od Sama a ve chvíli, kdy chce napadnout Deana, na něj Dean vystřelí a zasáhne ho přímo do srdce. Beky okamžitě běží k Seamovi, ale ten ji ujišťuje, že je v pořádku. Dean si chvíli prohlíží mrtvého Měňavce a pak si všímá, že má Měňavec jeho přívěšek a tak mu ho hned strhává z krku.


Druhý den před domem, Dean u auta vytahuje mapu a přemýšlí, kam se vydají. Mezitím se Sam loučí s Beky, když Sam přichází zpět k autu, tak se ho Dean ptá jak je na tom jeho přítel Zach. Sam mu odpovídá, že ho brzy pustí. Bratři nasedají do auta a vyrážejí za dalším dobrodružstvím.


V autě ještě Dean vykládá Samovi, že už asi nikdy nebude mít příležitost být na svém vlastní pohřbu...

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz