SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 107

Hook Man
(Muž s hákem)

Díl ve stylu teenagerovských vybíječek a něčeho na způsob kombinace Freddyho Krugera a Jeppers Creepers, začíná po malinko pozměněných úvodních titulkách v Iowe na univerzitě v dámském pokoji převlékací scénou, jenž nás seznamuje s dobráckou WOTW (woman of the week), Loraine, jenž se chystá na rande se svým přítelem. (uff, tohle že jsem napsal? )

Přítel "náhodou" zastaví pod mostem někde uprostřed lesů a před kamerou se začíná zjevovat hák... nějaká ta líbačka v autě, nepřijatý hovor od tatínka, a najednou divný zvuk odněkud zvenku. A jelikož američtí hoši mají pořád zachraňovatelský komplex, musí se samozřejmě Rich vydat prozkoumat, co se to jenom děje. Loraine po dalších divných zvucích a zmizení Riche jako zběsilá zamyká auto. Když se konečně odváží ven, zjišťujě, že její přítel visí na ocelovém laně a je jaksi "rozpáraný".

V dalším střihu vidíme Deana a Sammyho v nějaké kavárně, jak diskutující nad otcovým zmizením a případem "Muže s hákem".

Oba bratři teda přijíždí do Iowy kde se nechávají zapsat na kolej. Jejich spolubydlící se právě natírá na modro (ano, skutečně na modro). Začnou vyzvídat o té smrti a dozví se, že Loraine je dcerou reverenda atk jsou na návštěvu do kostela. Výměna pohledů Loranie a Sama, následuje představovačka i s reverendem (Deanovy nezpomenutelné ksichty při "Jsem rád, že i mladí lidé jsou otevřeni Božímu slovu."). Sam si povídá s Loraine, ta se mu svěřuje, že policie si myslí, že to udělala ona a že jí nikdo něří a že měla halucinace a že....

Daší střih následuje do místní knihovny, kde zaščnají pátrat po legendě Muže s hákem. Objeví, že to byl kdysi kněz, co nenáviděl hříšníky a tak mu jeden den ruplo v bedně tak, že zabil 13 prostitutek (Sigmund Freud by jistě řekl, že je to sexulání frustrací ).

Loraine se pohádá se svým otcem o tom, že už je velká holčička a že už může pít alkohol...

Dean a Sam se mezitím vydávají na místo činu řádně vyzbrojeni brokovnicemi, avšak jsou zatčeni šerifem.

Když se ráno Loraine probudí, zjistí, že její spolubydlcí byla zavražděna pár metrů od její postele a na zdi je vyrytý nápis "Buď ráda, že jsi nerozsvítila".

Bráchové jsou propuštěni, ale vzápětí vydí, jak je na celé stanici poplach a všichni ujíždějí ke kolejím. Vloupají se do pokoje (přičemž Dean málem akci pokazí kvůli ženskému zadku ) a najdou onen nápis a symbol, jenž měl i muž s hákem.

Na kolejní pařbě sedohodnou, že Sam bude hlídat Loraine a Dean půjde najít hrob ohákovaného kněze (ale málem neodolal partičce biliáru s jednou blondýnou).

Samy má opět konverzaci (rozuměj: líbali se) s Loraine, před jejím domem, když se objeví její otec a chce jí vynadat, tak ho Muž s Hákem mírně napíchne. Sam vytáhne brokovnici, párkrát po něm vystřelí a hook man zmizí.

Později v nemocnici se všichni setkávají a dean říká, že to není možné, že jeho kosti spálil a pohřbil do soli. Ovšem hák tam nikde nebyl. Po chvilce pátrání zjistí, že hák byl vyroben ze stříbra a místní kostel z něj potom odlil nějaký stříbrnmý předmět.

Tak pod rouškou tmy začnou v kostele spalovat všechny byť jen trochu stříbrné předměty. Nachomýtne se tam i všudypřítomná Loraine, která se tam šla vybrečet. Ovšem na scénu přichází i Hákový muž, jenž nevypadá na to, že by se přišel pomodlit. Následuje menší potyčka, ve které zjišťují, že asi něco stříbrného přehlídli. Nakonec zjistí, že onou věcí je křížek, co má Loraine na krku. Dean ho vhodí do ohně a Muž s hákem v pravou chvíli vzplane.

Na závěr loučení Loraine a Sama a pak už jen vstříc novým dobrodružstvím.

Hodnocení:

Moje osobní hodnocení 6/10. Celkově příběh nic moc, ale pár momentů to mělo, jak akčních tak vtipných, hudba jak jinak než výborná.

Popis zpracoval: Shadow

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz