SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 108

Bugs
(Kletba)

Po krátkém seznámení s minulými díly seriálu se nacházíme na velkém staveništi v Oasis Plains v Oklahomě. Dva z dělníků si povídají jaké je to pěkné místo, když v tom se najednou pod jedním z nich proboří půda a on se propadne.


Druhý dělník okamžitě běží pro lano, ale když se vrátí už je pozdě. V díře už jen vidí mrtvého kamaráda jak mu teče krev z očí, nosu a uší...


To už se nacházíme před hospodou, kde čeká Sam při čtení novin na svého bratra Deana, který si šel vydělat nějaké peníze hazardem (to je mu podobný). Když se vrátí, tak mu Sam přečte článek v novinách (po malém bratrském rozhovoru), kde se píše o dělníkovi, který při práci zemřel záhadně na nemoc šílených krav. Po přečtení celého článku se rozhodnou, že se na to podívají.

Když přijedou do Oklahomi, hned se zastaví u jednoho z dělníků (Travise), představí se mu jako synovec zemřelého dělníka (Dustina). Začnou se ho vyptávat co se stalo, ale Travis jim nic moc nepoví a ukáže jim místo, kde se to stalo. Přijíždí na místo, kde Dustin zemřel.


Dean se chce nechat spustit do díry, ale Sam mu řekne aby spustili jeho. Ale to už oba bratři jednou autem a Sam si prohlíží brouka, kterého našel v díře. Sam si myslí, že by za úmrtím Dustina mohli stát brouci, ale Dean mu moc nevěří.


V tom si Dean všimne, že v jednom z domů je zahradní grilování a tak si řeknou, že by bylo dobré si popovídat z místními lidmi. Když zaklepou na dveře domu, kde probíhá zahradní grilování, otevře jim stavební projektant a zároveň majitel domu (Larry). Larry je přivítá a pozve je dál. Když je vede na zahradu tak jim mezitím povídá, že v údolí, kde se nachází všechny ty domy okolo, byli jen křoví a veverky a také jim prozrazuje, že byl první majitel domu v údolí. Na zahradě jim představí svoji ženu (Joennii), při rozhovoru s Joennií jim do rozhovoru skočí Linda. Joennie jim poví, že Linda je druhá majitelka domu v údolí a hned odejde. Dean s ní nechá bratra o samotě a odejde za Larrym. Když ho Larry provádí svým domem, Dean si všimne sklenic s hmyzem. Lerry mu prozradí, že je to jeho syna, který má poněkud zvláštní koníček. Mezitím si Sam povídá s Lindou. Při tom si všimne jak po stole, na kterém má Linda položenou ruku, leze tarantule.


A také si všimne kluka jak se ušklibuje. Uvědomí si, že je to jeho pavouk. Nabere tarantuli do dlaně a jde za klukem (Mattem), který ho žádá, aby to neřekl jeho otci. V tom, ale už k nim přichází jeho otec i s Deanem, omluví se za Matta a odvede ho bokem. Když Sam s Deanem sledují rozhovor Larryho a Matta, tak mu Sam řekne, že mu to připomíná sebe, když byl mladší. Dean řekne, že smrt Dustina nebyla první nevysvětlnou smrtí. Že před rokem tu zemřel jeden z dělníků a že to zapříčinili brouci.

Sam s Deanem jedou autem a přemýšlejí co mohlo způsobit smrt obou dělníků. Dean říká Samovi, ať zastaví u jednoho prázdného domu, ve kterém přespí. Mezi tím se ocitáme v domě Lindy, která se zrovna chystá do sprchy. Ve sprše si najednou všimne hordy pavouků.


Linda začne křičet a prorazí dveře sprchy. Po chvilce ji vidíme na zemi mrtvou obsypanou hordou pavouků.

Sam vyrušuje Deana ve sprše a říká mu, že někdo volal na polici, že našel mrtvolu tři bloky odsud. Bratři se hned vydávají na místo činu. Tam potkájí Larryho, který jim poví, že Linda zemřela. Bratři si řeknou, že by se měli podívat dovnitř. Tak počkají, až policie odjede a oknem se dostanou dovnitř. Všude na zemi je sousta střepů a Sam si všimne na zemi ručníku. Když ho zvedne, vytřepe z něj mrtvé pavouky. A tak si řeknou, že by měli navštívit Matta.

Přijedou před zastávku, kde vidí jak Matt vystupuje z autobusu a jde přímo do lesa. Okamžitě ho následují. V lese najdou Matta jak si prohlíží jakýsi hmyz.Matt je z nich nejprve zmatený, ale Sam a Dean ho uklidní, že mu nic neudělají. Řeknou mu, že si myslí, že by se smrtí Lindy mohl mít něco společného, ale Matt jim řekne že je to absurdní a zavede je na jakési místo v lese. Tam si něčeho všimnou. Jdou blíž a vidí spoustu žížal, když Dean na to šlápne proboří se.


Dean strčí do díry ruku (teda fuj to já bych nikdy neudělal) a za nedlouho vytáhne lebku člověka.

Bratři vystoupí z auta před univerzitou antropologie. Chvíli si povídají o svém otci a pak jdou dovnitř, kde mají schůzku s profesorem. Profesor v domnění, že jsou to studenti jim poví, že ty kosti, které našli jsou tak 170 let staré a že jsou to kosti domorodého Američana. Profesor jim poradí, že 60 mil odsud je vesnice domorodých Američanů a že by tam mohl někdo znát podrobnosti.

Bratři se tam samozřejmě hned vydají, když dorazí do vesnice vejdou do malé hospůdky. Vevnitř se zeptají jednoho starého indiána jestli o tom něco neví a ten jim řekne jeden starý příběh: „ Že prý v údolí, kde teď stojí domy, dříve bydleli indiáni a jednoho dne na ně zaútočila americká kavalérie a že je všechny pozabíjela. A když šestého dne náčelník pochovával mrtvé, domlouval nebesům, aby způsobili smrt bílému muži tak jako kavalérie indiánům“.


Bratři se okamžitě vydali zpět, protože věděli, že Larrymu a jeho rodině hrozí nebezpečí. Na cestě volali Larrymu, aby se svojí rodinnou hned odešel. Ale ten nechtěl. Tak zkusili volat Mattovi. Tomu řekli, ať si něco vymyslí, aby dostal rodiče pryč. Když dojeli k jejich domu, tak zjistili, že tam ještě pořád jsou. Larry s Mattem vyšli před dům a Larry jim říká, aby se nepřibližovali k Mattovi, že nevěří tomu co říkají.


Když v tom uslyší strašný bzukot a najednou se na obloze objeví obrovský roj včel.


Všichni se okamžitě schovají do domu. Smaží se zavolat pomoc, ale telefon ani mobil nefungují. Rychle se zabarikádují v jednom z pokojů, ale najednou se z krbu vynořil roj včel, který se je snaží zabít. Všichni rychle utíkají na půdu, Dean je odhání sprejem ze kterého si udělal plamenomet. Na půdě si najednou všimnou, že červotoči dělají otvor ve střeše a v tom se ve střeše udělala díra. Roj včel se valí dovnitř.


Po chvíli se daří díra bratrům zakrýt, ale za chvíli červotoči udělali další díru a po chvíli další. Dean, Sam a Larryho rodina se schovává v rohu místnosti a kryjí si obličeje, když v tom vyjde slunce a vidí jak včely mizí na obloze.To už vidíme jak Sam a Dean přijíždí k Larrymu domu. Před domem stojí auto stěhováků a Larry povídá bratům: "Tady už bydlet nebudou. Tahle stavební investice byla nehorší v mé kariéře, ale je mi to jedno." Sam si ještě jde na chvíli promluvit s Mattem, který zrovna vyhazuje svoji sbírku hmyzu. Po chvilce se Sam vrací k autu za Deanem. Chvíli pozorují Šťastného Larryho s Mattem a při tom říká Sam Denovi, že by chtěl strašně moc najít svého otce, aby se mu mohl omluvit. Po chvíli nasedají do svého Chevroletu Impala ´67 a vyrážejí na cestu plnou tajemných a neobjasněných případů....


Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman & Jagi

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz