SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 109

The Journey Home
(Zpátky domů)

Po krátké rekapitulaci předešlých dílů se nacházíme v Larsence ve státě Kansas, ve sterém domě Sama a Deana, kam se nastěhovala nová rodina (matka s dcerou a synem). Zrovna se nacházíme v jednom z pokojů, kde si matka prohlíží fotky, když v tom za ní přijde její dcera. Matka se jí zeptá proč není v posteli a dcera odpoví, že je něco ve skříni.


Matka se jde podívat do skříně, ale nic tam nenajde. Ujistí dceru, že tam nic není a že může v klidu spát. Dcerka si vleze do postele a odpoví matce, že se jí tenhle dům nelíbí. Když matka odchází z pokoje, dcera jí ještě požádá, aby dala židli ke skříni, tak aby nešla otevřít. Matka to udělá a odchází zpátky do pokoje, kde si prohlížela fotky, ale v tom najednou uslyší jakési škrábání.


V domnění, že jsou to krysy odchází do sklepa, kde nachází akorát krabici se starými fotkami rodiny Winchesterů. V ložnici malé dcerky se pomalu začne odsunovat židle. Malá dcerka má strach. Sleduje skříň, když v tom se dveře skříně začnou otevírat a najednou se ve skříni objeví hořící postava. Dcerka začne hrozně křičet...


Ale to už se nacházíme v Samově snu, když v tom projede kamion, který Sama vzbudí. Ten je z toho trochu mino, ale to už Dean vypráví co zajímavého našel na internetu za neobjasněné případy. Při tom vidíme Sama jak si kreslí strom, když v tom si vzpomene, že ten strom už někde viděl. Otevře tátův deník a zjistí, že je to ten stejný strom, který je na fotce před jejich starým domem. Sam Deanovi poví co se mu zdálo a že by měli navštívit jejich rodný dům, protože rodina, která tam teď žije může být v nebezpečí. Dean se do domu vracet nechce, ale po namáhavém Samově přemlouvání Dean svolí a oba bratři odjedou do Kansasu. Hned po příjezdu navštíví jejich starý dům. Otevře jim matka, když se ji představí tak je pozve dál. Ptají se jak se jim tu líbí. Matka odpoví, že dům respektují a že už dům stárne... Ale v tom se ozve dcerka, která jim poví jak viděla ve skříni hořící postavu, ale matka ji ujišťuje, že se ji jen něco zdálo. Když bratři vyjdou před dům tak Sam přemlouvá Deana, že by se na to měli podívat a že rodině hrozí nebezpečí a může to být ta věc co zabila jejich mámu. Deanovi se nejprve do toho moc nechce, ale pak svolí.

To už jsme před benzinovou stanicí, kde se Sam a Dean domlouvají co by měli tedy udělat. Postupně se dostávají k tomu co se stalo před 22 lety v jejich domě. Nakonec si řeknou, že by měli obejít pár bývalých přátel a sousedů. V tom Dean řekne Samovi, že si musí odskočit odejde z dohledu Sama. Dean zavolá tátovi, ale v telefonu se ozve jen záznamník. Nechá tátovi zprávu, že jsou zpátky doma a že se děje něco z jejich starým domem a že by to mohla být ta věc co zabila jejich mámu.


Nyní se nacházíme zpět v jejich bývalém domě, kam přijel údržbář opravit dřez. Žena mu řekne, že mu nebude překážet. Když údržbář opravuje džez tak ho vyruší nějaká hračka, ale ta se zanedlouho vypne a údržbář pokračuje. Po chvíli do dřezu strčí ruku, aby zjistil proč je ucpaný. V tom mu něco vtáhne ruku dovnitř a celou mu ji rozdrtí. My jen vidíme jak do kbelíku pod dřezem teče krev.

Mezi tím oba bratři navštívili autoservis, kde jejich otec dřív pracoval. Majitel dílny jim poví, že po tom co to stalo jejich mámě se jejich otec začal chovat divně. Prý začal číst jakési staré knihy a začal chodit do města za věštkyní.

Sam hledá v telefonním seznamu všechny věštkyně ve městě. Když čte Deanovi všechny věštkyně co našel, najednou ho u jednoho jména Dean zarazí. Vzpomněl si totiž, že už to jméno někde viděl, tak se okamžitě podívá do tátova deníku. Měl pravdu. Hned na první straně o ní měl táta ve svém deníku záznam: „ Šel jsem k Missouri a pochopil jsem pravdu.“

To už se, ale nacházíme v čekárně u věštkyně. Věštkyně má zrovna zákazníka, kterého uklidňuje, že si nemusí dělat starosti, protože ho jeho žena miluje. Hned na to pozve bratry dovnitř. Uvnitř bratrům vysvětlí, že umí číst myšlenky a že umí vycítit různou energii. Bratři jí prozradí, že je něco v jejich rodném domě.


Mezi tím jsme zpět v jejich starém domě. Matka uslyší nějaké škrábání a tak se jde podívat co to je. Když odejde a nechá malého synka samotného, z ničeho nic se mu odjistí západky od postýlky a otevře se lednice. Chlapec jde k lednici, kde uvidí svůj džusík.


Vleze si do lednice pro džusík, v tom se za ním lednice zavře a chlapce uvězní uvnitř. Když se vrátí jeho matka tak ho okamžitě začne hledat, ale marně. V tom si všimne jak z lednice kape mléko, okamžitě lednici otevře a chlapce vysvobodí. V tu chvíli u ní zazvoní Dean, Sam a věštkyně. Když jim žena otevře, věštkyně matce vysvětlí, že se něco děje v domě a že ví o čem mluví. A že ji chtějí pomoct. Žena je pustí dovnitř a když jsou v pokoji ve kterém zemřela jejich matka, ucítí věštkyně divnou energii. Věštkyně ujistí Sama a Deana, že to není ta věc, která zabila jejich matku a že je tu více energií najednou, ale že tu jednu nemůže zařadit. Dean se zeptá věštkyně jak ty démony můžou zastavit a věštkyně jim dá „ Andělský kořen“ a řekne jim, že ho musí dát do stěn (do jižního, severního, západního a východního rohu) ve všech patrech.

Pošlou ženu s dětmi do kina a pustí se do práce. Věštkyně jim poví, že musí pracovat rychle dokud si duchové neuvědomí co dělají! Okamžitě se pustí do práce. Ve chvíli, když dává věštkyně do zdi kořen, tak ji něco chytne. To už se díváme na Deana jak do zdi dělá sekerou díru, aby do ní mohl vložit kořen. V tom se pomalu otevře šuplík s noži. Duch hodí po Deanovi nůž, ale Dean naštěstí uhne a schová se rychle za stůl, do kterého se zabodávají další nože.


V pokoji, kde Sam dává do zdi kořen se mu najednou kolem krku omotá elektrická šňůra od lampičky a začne ho škrtit. V tu chvíli vrazí do pokoje Dean a snaží se Samovi šňůru rozmotat, ale nedaří se mu to. Vezme poslední balíček s kořenem a vloží ho do zdi. Najednou se rozzáří světlo a Samovi se uvolní šňůra kolem krku a může v klidu dýchat. V kuchyni se bratři ptají věštkyně jestli už je po všem a ta jim odpoví, že je po všem. Matka se vrátí i s dětmi a zhrozí se, když uvidí ten strašný nepořádek. Věštkyně ji ujistí, že to Dean uklidí. Sam si myslí, že ještě není po všem tak pro jistotu s Deanem čekají v autě před domem. Když si matka lehne do postele najednou se s ní začne postel třást a začne křičet. Běží k oknu a začne na něj bušit.


Sam si toho všimne a řekne Deanovi ať zachrání ženu a že on půjde pro děti. Dean vyrazí dveře do ložnice a dostane ženu ven, ale ta má strach o děti. Dean ji ujistí, že nemusí mít strach, že pro ně šel Sam. Sam rychle bere chlapce a rychle běží i pro malou dcerku. Když vejde do jejího pokoje, tak vidí hořící postavu. Vezme rychle dcerku a syna a běží ven. Přede dveřmi jim řekne, ať rychle utečou ven. V tom ho něco chytne za nohu a zatáhne do kuchyně.


Děti rychle vyběhli ven a řekli Deanovi co se stalo Samovi. Dean si vytáhne z kufru auta zbraň a utíká na pomoc Samovi, který je uvězněný v domě.

Vyrazí dveře, nachází Sama a hořící postavu.


Namíří na ni zbraň, ale Sam mu řekne ať nestřílí, že tu postavu zná. V tom se hořící postava promění v jejich matku.


Ta vyzve zlého ducha, aby opustil její dům a aby nechal její syny nepokoji. Jejich matka ducha zničí a tím i sebe.


Nejednou je Sam volný a povídá Deanovi, že teď už je opravdu po všem.

My už vidíme jak žena předává krabici s fotkami Deanovi. Sam si ještě chvíli povídá před domem z věštkyní, ale po chvíli se rozloučí i s matkou a oba bratři odjedou.

To už je věštkyně u sebe doma a povídá, že Sam má velikou sílu. Tam na ni ovšem čeká Samův a Deanův otec.

Ten se ji zeptá jestli si myslí, že Sama a Deana zachránil duch jeho ženy. Ona odpoví, že ano. Věštkyně se ho ptá proč si nepromluví se svými syny. Ten ji řekne, že by je moc rád viděl, ale že ještě nemůže dokud nezjistí co se doopravdy stalo jeho ženě.

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman & Jagi

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E13):
Příští epizoda
Partneři 4news.cz