SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 201

In My Time Of Dying
(Ve chvíli mé smrti)

Konečně asi po pěti měsících jsem se dočkali je tu zase náš oblíbený seriál. Premiérový díl druhé řady začíná sestřihem toho nejlepšího co se odehrálo v první řadě. Režie nás ani tentokrát neochudila o výbornou hudbu, kterou můžete slyšet v sestřihu. Jedná se o song od Teda Nugeta a písnička se jmenuje Stranglehold.


Je noc a Chevrolet Impala '67, ve které jel Sam, Dean a jejich otec John, byl právě sražen kamionem. Chvíli se díváme na vraky aut, ale pochvíli vystoupí řidič kamionu a jde k řidiči Chevroletu, kterým je Sam. Když k němu řidič kamionu přistoupí okamžitě vytrhne dveře s pantu. Ale Sam, který jako jediný je při smyslech na něho okamžitě tasí vzácný kolt. To už si všímáme, že do řidiče kamionu se vtělil zlý duch a proto není sám sebou. Po chvíli, když mu Sam pohrozí, že ho zastřelí z něho zlý duch vylétne ven a řidič kamionu se zhrozí nad tím co provedl. To už je, ale ráno a na místě nehody jsou záchranáři, ti okamžitě všechny tři převážejí vrtulníkem do nemocnice.

Nyní se už nacházíme v nemocnici, kde se právě probouzí Dean. Ten vstane z lůžka a začne hledat Sammyho. Prochází nemocnicí až dojde k recepci, kde je sestra. Když začne na ni mluvit sestra mu neodpovídá a tak začne luskat prsty, ale sestra nereaguje. Dean nechápe co se děje běží po chodbě nemocnici, když v tom najednou vidí v jednom pokoji ležet sám sebe bezmocného a napojeného na přístroje. Po chvíli přichází Sam, který až na pár šrámů je celkem v pořádku. Dean na něho začne mluvit, ale Sam ho vůbec neslyší. Dean si říká, že by ho měl slyšet, když slyší různé zvuky. V tom přijde do místnosti doktor, který sdělí Samovi, že se jeho otec probudil. Sam se ho zeptá jak je na tom. Ten mu sdělí, že je na tom špatně, že má poraněné ledviny a játra a přitom ztratil hodně krve. A také mu řekl, že není jisté jestli se vůbec probudí. Sam, který má hrozný strach o bratra odchází do pokoje podívat se na svého otce. Ten mu dá svoji kreditní kartu kvůli pojištění a zeptá se Sama co ještě říkal doktor, ten na to že nic. Tak se otočí na otce a řekne mu, že když s tím nemůžou nic udělat doktoři, tak že se o to musí postarat sami. Že najde nějakého léčitele. Jeho otec na to, že někoho zkusí najít a po té se zeptal Sama, kde je kolt. Ten po něm vyjel, že jeho syn umírá a on chce kolt. Zanedlouho teda Sam prozradí otci, že je kolt v kufru a že odvezli auto na vrakoviště. John na to, že by měl zajet na vrakoviště a vyklidit kufr. Sam mu odpovídá, že už volal Bobbymu, aby odvezl auto. John mu řekl, že by měl jet za ním a pomoct mu. Tak se Sam zvednul z postele a těsně něž odešel mu dal otec ještě lístek a řekl mu, aby ho dal Bobbymu. Sam se podíval na lístek a zeptal se ho na co potřebuje ty věci a otec mu odpověděl: "Na ochranu". Sam říká otcovi, že prý ten démon mu říkal, že pro něho a děti jako je on má plán a zeptal se ho jestli neví co tím měl na mysli. Jeho otec na to, že neví tak se Sam otočil a odešel. V tom je záběr na Deana, který stojí v rohu otcova pokoje a poslouchal celý rozhovor. Dean se ušklíbl a povídá, že jeho otec něco ví.

My se, ale už nacházíme na vrakovišti, když Sam přijde k jejich autu tak se úplně zhrozí, když vidí v jakém je stavu.


Bobby se ho zeptá jestli to má cenu opravovat, že prý ať vyprázdní kufr a nechají ho tam. Sam ale povídá, že by ho Dean zabil. Bobby si auto obejde a povídá, že rýmy jsou pomačkané, motor je v háji a konstatoval, že to auto už prostě nemá cenu opravovat. Sam musel na něho apelovat ať ho odvezou k Berrymu. A tak Bobby na to, že ano a Sam mu podá ještě lístek od jeho otce. Bobby si ho prohlédne a zeptá se ho k čemu to jeho otec má a Sam na to, že na ochranu před démonem. Bobby se ušklíbne a Sam povídá: co se děje? A Bobby mu říká, že nic jen...

To už jsme, ale zase zpět v nemocnici, kde právě John sedí v pokoji Deana. Dean na něho mluví a ptá se ho proč nikomu nezavolá, proč se nesnaží mu pomoct, ale otec ho neslyší v tom najednou se ozve divný zvuk Dean vyjde ze dveří a v tom najednou před něm prolítne nějaký duch. Dean ho okamžitě následuje. Prochází chodbou, až ho najednou uvidí vlétnout do nějakého pokoje tak se za ním vydá, když vejde do pokoje vidí na zemi ležet nějakou ženu, která se právě dusí. Začne volat o pomoc, ale nikdo ho neslyší.

V pokoji Johna právě chce Dean říct Samovi, že v nemocnici něco je, ale pochopitelně ho Sam neslyší. Sam se otočí k otci a začne na něho křičet, že ty věci nepotřeboval na ochranu, ale na to, aby vyvolal duchy. John na to, že má plán, ale Samovi se to nelíbí a začne mu vyčítat, že místo, aby pomohl Deanovi se honí za duchy.


Když Dean viděl jak se hádají tak na ně začal křičet ať toho nechají, ale pochopitelně ho neslyšeli. Deana to tak vytočilo, že máchl rukama a přitom shodil ze stolku na zem sklenici s vodou, která se rozbila. John a Sam ztichli a netušili co se děje. V tom najednou Dean pocítil velikou bolest padl k zemi a vypadalo to jako, kdyby začal mizet.


Najednou plno lékařů běželo po chodbě a John řekl Samovi, ať se jde podívat co se děje. Sam neváhal a šel se podívat, když došel do pokoje, kde ležel Dean viděl jak se ho lékaři pokouší resuscitovat. Když do pokoje došel i Dean, tak viděl jak nad jeho tělem je duch.


Okamžitě po něm vyrazil a snažil se ho dostat pryč od svého těla. Když ho uchopil tak ho duch odhodil na zeď podíval se na něj a odletěl pryč.V tom najednou Dean začal dýchat a lékaři konstatovali, že je stabilizovaný. Dean se okamžitě vydal za duchem, ale na chodbě nic neviděl vrátil se k Samovi, který obávající se o bratra stál na chodbě před bratrovým pokojem. Řekl mu, že je tu duch a že když ho dokáže chytit tak ho musí dokázat i zabít a také mu sdělil, že se o něho postará dřív než on se postará o něho. Tu se Sam ohlédl, ale nikoho neviděl.

Dean šel po chodbě, když v tom najednou někdo volal: "Copak mě nikdo nevidí, copak mě nikdo neslyší???" Dean se vydal za hlasem, když došel ke schodišti viděl jak nějaká dívka mluví na lidi, ale nikdo si ji nevšímá. Tak se ji oslovil a zeptal se ji jestli ho slyší. Dívka se otočila a odpověděla, že ano. Dean se ji zeptal jak se jmenuje a ona mu odpověděla, že Tessa. To už, ale stáli před jejím pokojem.

Tessa mu prozradila, že je krátce po operaci Dean na to, že zřejmě nastali nějaké komplikace. Tessa se ho ptala jestli je to sen a Dean na to, že to není sen. Poté konstatoval, že jsou zřejmě duchy lidí blízké smrti. Tessa na to jestli umřou, Dean ji řekl, že ne pokud vydrží.

V pokoji, kde ležel John mu Sam povídá, že cítil jako by tam s ním byl Dean a zeptal se svého otce jestli je možné, aby tam někde byl duch Deana. Otec na to, že je možné všechno Sam se zamyslel a po chvíli řekl, že je jediný způsob jak to zjistit. Po těchto slovech řekl otci, že si musí jít něco koupit a že se zachvěli vrátí. Těsně před tím, než odešel mu ještě otec slíbil, že nebude lovit toho ducha dokud nebude vědět, že je Dean v pořádku. To už vidíme jak se Dean prochází s Tessou po chodbě a diví se, že to tak dobře zvládá, dokonce lépe než on.


Když v tom najednou uslyšel nějaké hlášení. Rozběhl se, aby se podíval co se děje. Vběhl do pokoje, kde viděl jak se lékaři pokoušejí oživit malou holčičku a také tam viděl nad ní toho ducha. Okamžitě na něho zakřičel, ať od ni vypadne. V tom najednou duch zmizel. Ale bohužel lékařům se holčičku oživit nepodařilo.

To už jsme, ale zase zpátky v Deanově pokoji, kam právě přišel Sam. Podíval se na bezmocného Deana vytáhl z papírového pytlíku desku a kámen pomocí kterého se dá mluvit s duchy (vypadá to jako člověče nezlob se s písmenky) položí to na podlahu a sedne si na zem.


Uchopí kámen na ukazování písmen a zeptá se: "Deane jsi tu?". Dean tomu moc nevěří, ale také si sedne na zem. Uchopí kámen a posune ukazatelem na slovo: "Ano". Sam je celý šťastný, že konečně slyší svého bratra. Poté Dean napíše ukazatelem slovo: "Lov".


Tím chce naznačit Samovi, že po něčem jde. A také mu napíše, že je to Smrtka. Ale je tu problém přece zabít smrt nelze. Sam se zamyslí a říká, že musí existovat nějaký způsob a poté odejde. Jde za otcem do pokoje. Když vejde dovnitř najde tam jen prázdné lůžko.

To už se nacházíme někde ve sklepení nemocnice, kde zrovna John vytahuje křídy a kreslí něco na podlahu. Mezi tím přijde k Deanovi do pokoje Sam a sdělí mu, že jejich otec není ve svém pokoji, ale že má aspoň jeho deník, že možná něco najdou. Když Sam otevře deník a nalistuje jednu stránku tak se do něho zadívá.


Dean se slovy: "Zkurvysyn" odejde. V tom Dean vejde do pokoje Tessy ta zrovna sedí na lůžku. Dean se ji zeptá jestli věděla, že Smrtka může změnit lidské vnímání a brát na sebe lidskou podobu třeba hezké dívky? Tessa mu řekne, že jen tak bylo možné si s ním promluvit a také mu řekne, že už nastal jeho čas. Mezi tím John ve sklepení se snaží vyvolat ducha to se mu po chvíli povede.


Přistoupí k němu muž, který ho chytne za rameno, a zeptá se ho co tu dělá a ať ho následuje ven, nebo zavolá ochranku. Ale John vytáhne zbraň, namíří na něho a řekne, že není blbej. Ten duch mu povídá, že jestli vystřelí tak může minout a má jen jednu ránu, ale na to John odloží zbraň a prozradí mu, že ho nechce zabít, že se s ním chce dohodnout.


Mezi tím v pokoji Deana Sam povídá, že v deníku nemůže nic najít, ale že se bude snažit dokud bude bojovat. Zoufalí Sam Deana prosí ať ho neopouští. To už jsme zase zpátky v pokoji Tessy. Dean ji přemlouvá, že ho nesmí nechat zemřít, protože jeho rodina ho potřebuje vždyť jsou uprostřed války. Tessa mu na to odpoví klidným hlasem, že už vysvobodila spoustu lidí z války. Dean ji poví, že to jeho bratr bez něj nezvládne, že může umřít. Tessa mu prozradí, že nemusí jít s ní, ale také se nemůže vrátit do svého těla, ale že po několika desetiletích zešílí a stane se agresivním zrovna takovým jaké oni samy loví.

Ve sklepení se démon diví Johnovi, že se vůbec odváží s ním vyjednávat. John na to, že mu dá Colt i náboj, když pomůže Deanovi. Zlý duch na to jestli to není jeden z jeho triků. Ale John mu řekne, že není, protože chce pomoct Deanovi. A zeptá se ho znovu jestli dokáže pomoct Deanovi. Démon řekne, že ne, ale že ví o někom kdo ano. John se usměje a povídá: "Tak dobrá jsme dohodnuti", ale duch ho zarazí a řekne mu, že ještě ne, že to musí ještě vylepšit něčím co chce stejně jako Colt možná i ještě víc...

To jsme, ale zase zpátky v pokoji Tessy (Smrtky), která Deana utěšuje, že se s tím má smířit... Když v tom najednou začnou blikat světla a z ventilace se vyvalí černý dým, který vlétne Tesse do úst.Po té se Tessa, do které se vtělil ďábel, otočí a řekne: "Dnes je tvůj šťastný den" a položí svoji ruku na Deana.


V tom se bezmocný Dean probudí užaslí Sam okamžitě volá na doktora, který mu řekne, že si to nedokáže vysvětlit, že je Dean zcela zdráv.To jsme, ale zase zpátky v pokoji Tessy (Smrtky), která Deana utěšuje, že se s tím má smířit... Když v tom najednou začnou blikat světla a z ventilace se vyvalí černý dým, který vlétne Tesse do úst. Po té se Tessa, do které se vtělil ďábel, otočí a řekne: "Dnes je tvůj šťastný den" a položí svoji ruku na Deana. V tom se bezmocný Dean probudí užaslí Sam okamžitě volá na doktora, který mu řekne, že si to nedokáže vysvětlit, že je Dean zcela zdráv. Po té co odejde se vyptává Dean co se stalo protože má "okno jak vrata" a tak mu Sam prozradí, že po něm šla smrtka. Po chvíli se ve dveřích ukáže jejich otec. Ten je celej šťastnej, že je Dean v pořádku. Sam se ho hned začne vyptávat, kde byl a jestli hledal toho démona. Ale otec mu řekne, že ho nehledal a řekne, že už nechce, aby se hádali. Sam na to jestli je vše v pořádku John se jen usměje a řekne, že ano a poprosí Sama, aby mu donesl kafé. Když Sam odešel tak John Deanovi poděkoval za to co všechno pro něho udělal a poprosil ho, ať se dobře stará o bratra. Poté se k němu naklonil a něco mu pošeptal do ucha a odešel. Když přišel do svého pokoje tak položil zbraň na stolek a řekl: "tak jo". Když se vracel Sam po chodbě s kávou najednou vidí jak jeho otec bezvládně leží na podlaze.
Upustí kávu na zem a běží k němu (smutná scénka). Lékaři se snaží resuscitovat jejich otce, ale po chvíli zjistí, že to nemá cenu. Jeden z lékařů konstatuje: "čas úmrtí 10:41".... Oba bratři jsou zdrceni... Jejich otec umírá...

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz