SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 202

Everybody Loves a Clown
(Klauna má každý rád)

Po shrnutí předešlého dílu v doprovodu velmi vhodně zvoleného songu "od The Chambers Brother - Time Has Come Today" se ocitáme na pouti. Najednou si jedna holčička všimne klauna, který stojí opodál.


Chvíli se na něj usmívá a poté na něho začne mávat i klaun na ni začne mávat, po chvíli se dívenka obrátí k rodičům a řekne jim ať se podívají na klauna. Když se otočí zpět směrem kde stál klaun, tak už tam ale není. To už ale vidíme jak se rodinka v noci vrací z pouti domů, když v tom najednou dívenka uvidí v houští u silnice toho klauna z pouti. Opět na něj začne mávat a i klaun začne mávat. Dívka volá na rodiče, že je tam klaun, ale ti ji nevnímají. To už se ale ocitáme v dívčině pokoji. Dívka nemůže spát, když se otočí uvidí na stropě nějaký stín. Zvedne se s postele a jde k oknu, když odhrne závěs nestačí se divit. Venku stojí klaun, který na ni mává. Dívka nadšená běží po schodech dolů až ke dveřím, kde už na ni čeká klaun. Pomalu odemkne zadní dveře chytne klauna za ruku a vezme ho dovnitř.

Nyní se ocitáme na úplně jiném místě, kde právě naši bratři Sam a Dean spalují na hranici tělo svého milovaného otce. Oba bratři sledují jak tělo hoří a přitom jim po tváři stékají slzy. Nemohou se s jeho smrtí pořád smířit. Jak tak sledují jak tělo hoří tak se Sam zeptá Deana jestli mu otec před smrtí něco neřekl, cokoliv. Dena se zamyslel a odpověděl, že ne.


O týden později ... Dean se právě snaží dát do kupy auto, které je totálně na šrot.


Vtom za ním přijde Sam a ptá se ho jestli nepotřebuje s něčím pomoct. Dean mu ale sdělí, že nepotřebuje že je v pohodě. Když se ho Sam zeptá ještě jednou tak Dean na Sama vyjede, že je v pohodě a že nepotřebuje, aby za ním pořád chodil a ptal se ho jestli je v pohodě. V tom mu Sam podá telefon jeho otce a řekne ať si poslechne tuhle zprávu. Dean si ho vezme a poslechne si to a ptá se ho co to je. Sam mu řekne, že je ta zpráva 4 měsíce stará a že je od nějaké Ellen. Dean se ho zeptá jestli o ní psal otec v deníku. Sam na to že ne, ale našel si její číslo i adresu.

To už naši bratři přijíždějí ve vypůjčeném autě od Bobbyho k nějaké staré hospodě. Vystoupí oba s auta a porozhlíží se po okolí. Dean je trošku nasranej, protože to auto co jim Bobby půjčil je pěkná rachotina. Když nikoho nevidí neváhají a vejdou dovnitř. Vejdou dovnitř a vidí jen opuštěnou hospůdku. V rohu blbne světlo a když dojdou až ke kulečníkovému stolu tak vidí, že na něm leží nějaký muž. Sam se od Deana oddělí, aby hospodu trochu prozkoumal. Když je Dean sám tak mu najednou kdosi ze zadu přiloží pušku k zádům. V tom mu někdo dívčím hlasem řekne ať se nehýbe, ale Dean jako obvykle neposlechne, otočí se a zebere dívce pušku a myslí si jak ji převezl. Dívka ale neváhá a udeří Deana pěstí do obličeje a vezme si pušku zpátky. Dean se chytne za nos a volá na sama, že by potřeboval pomoct. V tom ale Sam vychází ze dveří s rukama za hlavou a říká Deanovi, že to nepůjde.


Když žena, která míří na Sama slyšela jméno Sam, zamyslí se a řekne "Sam? Dean? Winchestrovi?" A dívka, která míří na Deana se jí zeptá jestli je zná a ona na to, že ano, že jsou to synové Johna Winchestra. Žena se usměje a odloží zbraň. Řekne, že se jmenuje Ellen a ta dívka se jmenuje Jo. Ellen podá Deanovi kapesník. Dean se ptá s čím tátovi chtěla pomoct. Ta mu řekne, že samozřejmě s démonem. Po krátké konverzaci se Ellen zamyslí a povídá, že vlastně jejich otec by je za ní nikdy neposlal kdyby ... Podívá se na kluky a zeptá se jich jestli je jejich otec v pořádku. Dean se podívá na Sama a ten ji řekne že není, že to udělal ten démon. Že dostal jejich otce dřív než on dostal jeho. A zeptá je jí jestli jim může nějak pomoct. Ona na to že ne, ale Ash ano a zakříčí "ASHY" v tom se z kulečníkového stolu zvedne muž a praví "Co?". Sam se podívá na Jo a zeptá se ji "to je Ash?". Ona jen přikývne a řekne mu, že je to génius.


Bratři dají Ashovi spisy, které nashromáždil jejich otec za celý svůj život. Dean se jen usmívá protože si myslí, že na to Ash nemá, aby to pochopil. Ash se na to podívá. Chvíli se v tom přehrabuje. Je z toho docela užaslej, když vidí co je to za materiál. Sam se ho zeptá jestli díky tomu vystopuje toho démona. Ash na to, že jo. Zamyslí se a řekne ať mu dají 51 hodin.


To už je záběr na pěknej zadek Jo, kterej si prohlížejí oba bratři a přitom sedí za barem. V tom se zeptá Sam Ellen co to tam má a ukáže na něco za ní. Ellen se ohlídne a řekne, že je to jen policejní skener ... Sam na to že nemyslí to, ale tu složku. Ellen vezme složku a podá ji Samovi. Dean se ptá Jo jak se její máma dostala k lovení. Ta mu řekla, že její táta byl lovec, ale že už dávno zemřel. Dean sklopil oči a řekl, že je mu to moc líto. Když se Sam otočil na Deana a řekl, aby se šel na něco podívat a ukázal mu výstřižky novin a řekl, že je tady několik nevysvětlených vražd, jen kousek odsud.

Ale to už oba jednou autem a Sam vysvětluje Deanovi o co jde. Povídá mu že je to klaun, který vraždí rodiče a dětí se ani nedotkne. Dean se ho zeptá jestli předtím byly na nějaké pouti a Sam na to, že ano. Prý na nějaké Cooperově pouti. Dean se ho také ptá jestli se už ty vraždy stávali někdy dřív. Sam se podívá a řekne mu, že v roce 1981, když do města přijel Cirkus Bunker Brother se to stalo také. Stejný způsob a třikrát na třech různých místech. Dean se Sama vzápětí ptá proč to, proč tak najednou se do toho vrhl, že mu to není podobný. Sam se otočil na Deana a říká, že si myslí, že by to jejich otec chtěl.

My už se ale nachází na pouti v bludišti, kde je právě nějaký otec ze svým synem. Klučinu jak je vidět nějaké nástrahy neudivují a nic si z toho nedělá. Kdežto jeho otec je ze všech těch nástrah docela vystrašený. V tom najednou klučina uvidí za sklem klauna, který na něho mává, otočí se vystrašený na otce. Otec hned přijde k němu a ptá se co se stalo. Klučina na to, že viděl klauna, ale když se podívá na to místo kde ho viděl, nikdo tam už není.

Poté se dostáváme do domu, ve kterém klučina bydlí s rodiči. Tu klučina stojí u tátovi postele a začne ho budit a povídá "měl jsi pravdu, je můj přítel" táta si pořádně protře oči podívá se a vidí klauna jak jeho chlapce drží za ruku v tom najednou začne hrozně křičet.

To ale už Sam a Dean stojí před poutí. Sam jde blíž, když v tom jde kolem něj klaun a zastaví se přímo před ním. Ona je to vlastně žena trpaslík. Po chvíli k němu přijde Dean a zeptá se ho jestli má její číslo ... Sdělí mu, že se minulou noc stali další dvě vraždy a také tam byl kluk, který ovšem přežil. Ten prý viděl Klauna jak mizí. Sam na to, že nalezení toho magického předmětu je jako hledat jehlu v kupce sena, protože to může být cokoliv. Dean na to, že musejí prohledat všechno a přitom si všimne cedulky, kde je napsáno "hledáme výpomoc". Řekne Samovi, že musejí splynout s davem. Když vešli do jednoho ze stanů narazili tam na jednoho může, který vrhal nože. Dean se ho zeptal jestli neviděl pana Coopera. Ale ten muž co vrhal nože hned po Deanovi vyjel ... Jestli si dělá prdel ze slepce nebo co. Oni totiž nevěděli, že ten muž je slepý.


Když se tak tam s ním Dean dohadoval tak tam vešel nějaký muž trpasličího vzrůstu a tak nějak se zapojil do hádky. Sam se jen v pozadí směje a vyžívá se jak se do Deana pustili. Ale nakonec se z toho dostali a mi už jen vidíme jak oba bratři vstupují do maringotky pana Coopera. Když vešli do maringotky byli tam dvě židle jedna docela obyčejná a jedna ve tvaru klauna. Dean se rozběhl a rychle si sednul na tu obyčejnou. Sam si bohužel musel sednout na tu ve tvaru klauna. Pan Cooper se jich zeptal jestli někdy pracovali v cirkusu Sam na to, že ano. Že pracovali minulý rok v Texasu, když se jich Cooper zeptal co tam dělali, tak mu řekli, že od každého trochu. Cooper na to vy jsem nikdy v cirkusu nepracovali, že?? A Sam na to, že nepracovali. Cooper, ředitel cirkusu, jim to začal rozmlouvat, že prý tahle práce není pro ně, spíš pro zoufalce a tak. Ale Sam na to, že se nechtějí vrátit do školy ani nechtějí žít normální život, že chtějí tohle. Venku se Dean ptá Sama jestli to myslel vážně s tím, že už se nechce vrátit do školy. Sam říká, že neví, ale Dean na to, že říkal jak oddělají démona tak, že se chce vrátit do školy ... Proč najednou taková změna? Sam na to, že by to určitě tak jejich otec chtěl.

Další den vidíme Sama v cirkusácké bundě jak sbírá odpadky. Když se dostane až k domu hrůzy. Řekne si, že by to mohl prověřit a tak se vydá dovnitř a EM měřičem začne zkoumat jestli se tam nenachází nějaké nadpřirozená síla.


V tom najednou se dolů ze stropu spustí kostra. To už ale vidíme Deana také v cirkusácké bundě jak sbírá odpadky. V tom mu najednou zazvoní telefon Dean ho zvedne a v něm se ozve jeho bratr, který mu říká, že v domě hrůzy našel lidskou kostru, a že má přijít před dům hrůzy kde se sejdou. Tak Dean položí telefon, když v tom ho za ruku uchopí ten vrhač nožů a ptá se ho co to mluvil o lidské kostře, co je to EM pole ... Dean se zamyslí a zeptá se ho jestli pak věří na duchy. Muž je z toho vyjevený. Dean mu povídá, že prý s bratrem píší knihu o duchách. Poté co Dean dojde k Samovi tak se ani nepustí do konverzace, když v tom uslyší jak nějaká holčička říká: "hele mami klaun" Sam a Dean jdou k ní, ale žádného klauna nevidí. Bratrům to nedalo a sledovali pro jistotu tu dívku až před její dům. Zaparkovali auto a vyčkávali co se bude dít dál. V autě Dean Samovi prozradil, že předtím než se stal Cooper majitel cirkusu tak se cirkus jmenoval Boker Brother.

Jak tak čekali v autě tak najednou se v domě rozsvítilo a Sam viděl tu malou holčičku jak někam jde, tak okamžitě vzbudil bratra. Holčička otevřela zadní dveře a tam stál klaun.


Ta se ho zeptala jestli si s ní chce hrát. Klaun jenom kývl hlavou a holčička ho uchopila za ruku a vzala ho dovnitř. Jak tak šli chodbou, tak Sam a Dean už na něho číhali. V tom Sam vyskočil a vzal dívku, poté vyběhl i Dean a vystřelil na klauna z brokovnice. Jak tak klaun ležel na zemi tak se z ničeho nic zvedl a proskočil jako duch skleněnými dveřmi.


Druhý den ráno pro jistotu na autě vyměnili značky a schovali auto dál od cirkusu. Jak tak šli po silnici tak přemýšleli, že ten klaun bude něco hodně divného, když ho nezastaví ani náboje se solí. Tak Sama napadlo že by mohl zavolat Ellen, že ona nebo třeba Ash by mohli něco vědět o té potvoře. Dean ale po chvíli na Sama vyjel proč to všechno dělá, že už je pozdě, že si sobě nemá nic namlouvat a tak. Sam se na Deana podíval, slzy v očích, a řekl že jde radši zavolat Ellen. Když položil telefon tak Deanovi prozradil vše co mu Ellen řekla. Že je to jakási prastará stvůra, která se živí lidským masem, ale nemůže vstoupit do domu dokud ji tam někdo nepozve. Dean se zamyslí a povídá, že by to mohl být Cooper ten jedinej pracoval v obou cirkusech. Sam Deanovi také prozradil, že ta stvůra spí na posteli pod kterou je hmyz, a že jde zabít jedině dýkou s čistého mosazu. Dean navrhl, aby se Sam podíval na Cooperovu postel jestlipak tam nemá brouky, a on že se podívá na po té dýce. Tak se v noci Sam vloupal do Cooperovi maringotky, který ho tam záhy chytil. Dean šel za tím vrhačem nožů jestlipak ten nemá nějaký nůž z mosazi. Vešel s ním do jeho stanu a slepec hůlkou zaklepal na jeden z kufrů. Dean ho otevřel a nestačil se divit. Byl tam klaunský kostým. Tak se otočil na toho slepce a zeptal se ho. To ty? Ten slepec pustil hůlku na zem odhodil brýle a řekl ano já, a s ďábelským úsměvem na tváři najednou zmizel a zůstala po něm jen pára.Dean se snažil dostat ven, ale dveře našli otevřít v tom najednou ten duch po něm hodil dýku, která se zabodla do dveří kousek od jeho hlavy. Dean se otočil, ale nikoho neviděl najednou mu kousek od hlavy přistály další dýky. V tom najednou se mu podařilo otevřít dveře a rychle vyběhl. Kousek od stanu narazil na Sama, který mu pověděl, že to Cooper není. Dean na to, že to je ten slepec, ale že nemá tu mosaznou dýku. Sam se zamyslí a řekne ať jde za ním a oba bratři běželi do domu hrůzy. Jak tak procházeli domem hrůzy tak se před Deanem najednou zavřeli dveře, takže oba bratři byli od sebe odděleni. Sam řekl Deanovi, aby prošel bludištěm. Dean se otočil a šel. Sam se vydal dál až došel k místu s varhany co tam stáli a snažil se z nich vyrvat jednu s trubic protože byly celé z mosazi.


Chvíli na to za ním přišel Dean tu najednou kdosi po Deanovi vrhl nožem a Deana to přišpendlilo ke zdi. Sam se s plných sil snažil vyrvat jednu z trubic. Za chvíli se mu to podařilo a snažil se najít toho ducha. Najednou vidí jak pro ti němu letí dýka. Naštěstí stihl včas uhnout. Tu si Dean všimne uzávěru páry a okamžitě ho otevře a v celém bludišti je najednou spousta dýmu. Najednou si Dean všimne jak ten duch stojí za Samem a zařve na něj ten se otočí a propíchne toho ducha trubicí.


Deanovi se hned na to podaří vytáhnout dýky ze zdi a také zavře uzávěr. Když se pára v místnosti ztratí vidí tam jen zmačkaný klaunský kostým.

Zanedlouho na to se už zase nacházíme v hospůdce, ve které jim už Ellen podává pivo. Hned na to se Jo na Sama upřeně dívá a Sam po chvíli pochopí, že chce být sama s Deanem a tak odejde.


Jo se ptá Deana jestlipak ho ještě někdy uvidí. On na to, že určitě ve správný čas na správném místě. V tom do dveří vrazil Ash, který se ptá kdepak se Sam a Dean flákali, že už na ně čeká nějakou dobu. Oni na to, že měli nějakou práci s klaunem. Dean se ho zeptal jestli našel toho démona. Ash položil na stůl notebook trochu v tuningu a řekl, že tu není, ale jak se objeví tak jim dá vědět.


Že prý jeho radar mu to zahlásí. Sam se ho začal vyptávat, kde se to naučil a on na to, že v MIT to je škola v Bostnu. Daen s úsměvem na tváři si dopil své pivo. Když už byli na odchodu tak jim Ellen povídá, že jestli chtějí tak, že tam má pár volných postelí tak můžou u ní klidně přespat. Dean ale řekl, že si ještě musí něco zařídit. Poděkovali a odešli.

Na vrakovišti k Deanovi přišel Sam a povídá mu, že měl pravdu o něm a o otci. Že na to co dělá už je pozdě a že se mu strašně moc stýská. Také mu řekl, že není v pohodě. Ale že on taky ne a odešel. Dean se podíval na auto popadnul páčidlo a začal vší silou mlátit do kufru auta.


Moje hodnocení:

Podle mě byl tohle velice zdařilý díl. Výborné ztvárnění Klauna, který jak jsme se dozvěděli, díky malému dítěti se dostane do domu a zabije rodiče. Velmi povedený děj. Docela by mě zajímalo jestli se Ellen, Jo a samozřejmě i Ash ukáží v dalších dílech, ale řekl bych, že ano. Protože jak jsem si všiml Ash má výbornou mašinku na detekování démona, takže bych řekl, že bude určitě Deana a Sama informovat. Epizodu provází spousta emocí díky smrti Johna Winchestera. Oba bratři se celou epizodu tváří navenek v pohodě, ale na konci dílu zjišťujeme, že jsou z otcovi smrti velice zdrceni.

Takže moje známka tohoto dílu je: 8,5/10.

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz