SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 203

Bloodlust
(Chuť krve)

Po výborné ukázce předešlých dílů, kdy nám opět režie přikládá k této rekapitulaci i výborný song, a to tentokrát v podání od skupiny Journey s názvem písně Wheel In The Sky, se ocitáme v lese, kde právě nějaká dívka před někým utíká. Schová se za strom a když má pocit, že útočníkovi unikla, tak vyleze zpoza stromu, ale v tom se najednou před ní onen útočník objeví se srpem v ruce. Dívka nestačí ani cuknout a útočník se po ní tím srpem ožene a usekne jí hlavu. Dívčino tělo padá bezmocně k zemi.

Ale to už jsme v záběru na silnici ke kterému nám hraje náš známý song od AC/DC - Back In Blafl, kde se najednou vynoří náš oplakávaný auťák Chevroletu Impala ´67 a v něm kdo jiný, než dva bratři Sam a Dean, který jak jinak než tenhle auťák kočíruje. Uznejte samy není to nádherný pohled opět vidět pěkně nablýskanou karoserii a parádně nažhavená kola? Mě to teda úplně vzalo dech. Dean s úsměvem ve tváři je štěstím bez sebe, že má opět svoje auto. Ale mají tu i případ... Sam se diví, že po pár useknutých hlavách je Dean tak nadšen. Dean se zeptá Sama jak daleko je to ještě do Red Lodge, Sam na to že je to asi 300 mil dále. Dean na to: "tak fajn" a šlápne na plyn...


Nyní jsou naši bratři vydávající se za reportéry u místního šerifa a vyzvídají od něj vše, co jen jde. Když začnou spojovat dvě vraždy a smrt dobytka k sobě, šerif je z toho úplně mimo a smíchem se ani pomalu neudrží na židli. Když se jich zeptá co jsou vlastně zač a bratři mu odpoví, že reportéři, tak je okamžitě vyhodí.

Bratři nelení a jdou omrknout tělo zavražděné do márnice. Když vejdou do kanceláře jednoho z doktorů, tak mu Dean řekne, že ho hledá jeden profesor.


Jakmile to doktor uslyšel, okamžitě běžel za profesorem. Poté bratři přišli k mrazícímu boxu a vytáhli tělo té zavražděné dívky. Když tělo vysunuli, byl tam i box s hlavou oběti. Dean ho otevřel a řekl Samovi aby prohlédl ústa mrtvé. Samovi se do toho moc nechtělo, ale co mu jiného zbývalo. Nasadil si gumové rukavice a vložil ruce do úst mrtvé díky.


Nic tam nenašel, ale jakmile je vytáhnul, tak si Dean něčeho všiml. Ústa jí pořádně rozevřel a v tom si všiml díry v dásni. Když na tu díru zatlačil, nestačili se divit. Vylezl z ní upíří tesák. Dean a Sam přišli na to, že to s tou vraždou bude asi trochu jinak než si oba mysleli...

Ale to už Sam a Dean navštěvují místní hospůdku. Jdou až k baru, u kterého stojí barman. Sam mu řekne, že hledají nějaké lidi. Když vidí že barman nechce spolupracovat, vytáhne z kapse 50 dolarů, barman se na ně podívá a okamžitě si peníze vezme. Po té se ho opět Sam zeptá, jestli tu někdy neviděl nějaké lidi, co jsou velice hluční a bývají tu jen v noci. Barman jim řekne, že nedaleko odtud je farma, která byla pronajata a že z té farmy tu bylo pár lidí, co odpovídají jejich popisu. Bratři se na sebe podívají, poděkují a odejdou. My si během jejich rozhovoru můžeme všimnout muže, který jejich rozhovor zpozoroval, ale když bratři odchází tak po něm u stolu zbylo jen nedopité pivo. Poté co vyjde Dean a Sam z hospody, jdou do nedaleké temné uličky. Muž, co je poslouchal v hospodě, jde za nimi. Dojde až na konec uličky,ale najednou neví co se děje. Ohlíží se, ale nikoho nevidí. V tom se před ním najednou oba bratři objeví a Sam neváhá a přitiskne ho ke zdi, kde mu ke krku přiloží dýku se slovy: "usměj se". Muž netuší co se děje, ale Dean mu řekne, ať ukáže ty svoje tesáky. Muž odpoví, že není upír a Dean se zarazí a zeptá se ho, co ví o upírech. Muž jim prozradí že ví, jak je zabít, ale Sama ani Deana to nějak nepřesvědčilo a tak jim muž ukázal svoji pusu, aby jim dokázal, že není upír... A tak ho Sam pustil. Když mu řekli, co jsou zač, tak se nestačil divit a bez váhání jim ukázal svůj arzenál zbraní. Tu se ho Dean zeptal, jestli ty dva upíry zabil a on odpověděl, že ano. Řekl, že po nich jde už přes rok Dean mu nabídne pomoc, ale on odmítne s tím, raději pracuje sám. Nasedne do svého auta a odjede.

Hned na to se ocitáme v budově, kde je nějaký muž, který zrovna něco zaslechl, a tak se zvedne ze židle a prochází místnosti, aby se podíval jestli tam někdo není i když to vypadalo, jako by ho při tom někdo sledoval. V tom se za ním najednou objevil ten lovec, co s ním mluvili Sam a Dean. Lovec okamžitě na muže zaútočil. Muž se samozřejmě okamžitě začal bránit, a byly na něm vidět jeho pekelně velké tesáky. Nyní i my zjišťujeme, že je to upír. Ten lovce povalí přímo pod pilu a vší silou do něj buší. Poté uchopí rukojeť pili a snaží se lovce rozřezat. Ale to už vidíme, jak se na pomoc hrnou Sam a Dean. Sam lovce okamžitě vytáhne a Dean naopak upíra povalí pod pilu. Nejprve mu do hrudi zabodne nějaký bodák a poté uchopí pilu a... jistě všichni tušíte, co mohlo následovat. Dean byl plný nadšení a hlavně celý od krve. Tedy nejen Dean, ale i vše kolem. Hned po tom se otočil Dean na Sama a také na toho lovce. Lovec se jen usmál a prohlásil, že by jim teď měl asi koupit drink.


Nyní už jsou naši milí bratři i s lovcem někde v baru. Dean i lovec zapíjí zabití toho tesáka, (to je ve slangu toho lovce upír), jenomže Sam jen zamračeně sedí. Lovec se na něj ušklíbne a povídá mu, aby se trochu usmál, vždyť je o jednoho tesáka méně, ale Sam mu odpoví, že zabíjení, to není jeho hobby. Když sleduje, jak je Dean z lovce maximálně nadšený, tak se zvedne a odejde do motelu. Zatímco Sam se vrací na motel, Dean vypráví lovci zážitky z dětství.


Lovec mu potom také prozradí, jak začínal. Že jednou večer slyšel rozbít okno, tak vzal tátovu zbraň a běžel nahoru do sestřina pokoje, kde uviděl upíra. Okamžitě po něm vystřelil, ale to nebylo nic platné. Upír ho odhodil na stěnu a on omdlel. Když se poté probudil, upír i sestra byli pryč. Snažil se to nějak vysvětlit svým rodičům, ale nikdy se mu to nepodařilo a tak se sebral a utekl z domu. Na ulici potkal upíra který se stal prvním, koho zabil...


Po krátké debatě o Johnovi se vracíme zpátky k Samovi, který právě volá Ellen a ptá se jí, jestli nezná nějakého lovce jménem Gordon. Ta mu odpoví, že ano, je to prý dobrý lovec, ale že by si na něj měli dávat pozor, protože je nebezpečný všemu a všem. To ale Gordon vykládá Deanovi, jak se mu tahle práce líbí, že všechno je jen černé a bílé a také že on i Dean jsou stejní, jen Sam že je jiný. Po těchto slovech se Dean zamyslí...

My už se ale opět vracíme k Samovi, který si jde právě ven do automatu koupit něco k pití. Má pocit jako by ho někdo sledoval, ale pokaždé, když se ohlédne, nikoho nevidí. Jde rychle ke dveřím a zavře se do bytu. Po té, co položí plechovku s pitím na stolek, po něm někdo skočí. Samozřejmě, je to upír. To by ale nebyl Sam, kdyby si s ním nedovedl poradit. Dal upírovi pořádnou ránu do obličeje a když už si myslel, že nad ním zvítězil, tak ho někdo ze zadu přetáhnul telefonem po hlavě.

Krátce na to, se díváme na auto, které jede po nějakém mostě.


To už však vidíme jak Sam sedí na židli celý svázaný a je tam s ním i jeden muž, který vzápětí na to otevře pusu a začne na Sama cenit své ostré tesáky. Sam dostane strach, ale najednou se tam objeví nějaká dívka jménem Leonora, která mu sundá roubík a požádá ho, aby si s ní promluvil.


Leonor mu řekne, že se ho nemusí bát, že ho nekousne, ale Sam se diví zda si z něj dělá jen srandu, nebo to myslí vážně. Leonor mu odpoví, že to myslí vážně, že už hodně dlouho nepijí lidskou krev, protože si našli jiný zdroj - a to dobytčí krev. Řekne mu také, že by potřebovali pomoct, protože se vždy najde nějaký lovec, který po nich jde a i když utečou, tak si je lovci i přes to najdou. Sam celý udivený neví, co na to pořádně říci. Leonor se k němu nakloní a zeptá se ho, jestlipak pak ví, co s ním teď udělá?..."Nechám tě jít", odpoví a Sam je z toho ještě víc mimo. Leonor se otočí k upírovi a řekne mu, aby ho vrátili a neublížili mu. To už ale vidíme, jak dva muži vedou Sama s pytlem přes hlavu a nakládají ho do dodávky.

To už ale Gordon hledá na mapě, kde by asi tak upíři moli mít své hnízdo. Dean se ale začne pomalu dívat na hodinky a ptát se sám sebe, kde by asi mohl být Sam. V zápětí se Sam objeví ve dveřích a požádá Deana, aby s ním odešel na chvíli ven, že si s ním potřebuje vážně promluvit. Když vyjdou ven, první co Dean udělá je to, že se zeptá Sama kde byl a ten mu odpoví, že v upířím hnízdě. Zaskočený Dean vykulí oči a okamžitě se pokouší dozvědět další informace, jak se tam Sam dostal, jak to našel... Sam se jen ušklíbne a odpoví mu, že oni si našli jeho. Také mu Sam prozradí, že mu nezkřivili ani vlásek a že nepijí lidskou krev, ale dobytčí. Jenomže Dean mu nevěří. Řekne, že sice neví proč ho pustili, ale že je najdou a vyhubí. Jenomže na to Sam apeloval, nač je zabíjet, vždyť nejsou zlí. Dean na to že Gordon říkal..... To se Sam zarazí a zeptá se ho, jestli ho poslouchá, protože volal Ellen a ta mu řekla že si na něj má dávat pozor. To už ale Dean po Samovi vyjede, že Ellen ani nezná a tomu se Sam začne smát.

Začne promlouvat Deanovi do duše, že si nemůže jen tak vyplnit místo v jeho srdci po otci někým jiným. To Deana naštve a vší silou Sama praští do obličeje. Když poté se Sam a Dean vrátí do bytu, Gordon už tam není. Dean řekne Samovi ať mu dá klíčky od auta že ho půjdou najít. Když se ale Sam ohlédne na místo, kam klíče pokládal, tak už tam klíče nejsou a zjistil, že mu je Gordon sebral. Tak Dean nastartoval auto dvěma drátkama. Sam řekl, že i když měl přes obličej pytel, tak si počítal jak dlouho jeli, takže nebude problém to hnízdo najít. Jakmile se dostali do domu, kde upíři bydlí, tak tam našli Leonor, která byla svázaná, umlácená a celá pořezaná a byl tam také Gordon, který na ni míří nožem. Když ho požádali, aby nůž odložil, tak ho bez jakýchkoliv protestů a námitek položil, ale v zápětí vytáhl mačetu se slovy "máte pravdu, ona nám nic neřekne, tak jí to trápení usnadním" . Ale v tom se mu snaží zabránit Sam. Gordon ho začne ohrožovat mačetou. To ale přistouí Dean a povídá, že ví jak se cítí a že s jeho sestrou je mu to moc líto. Na to ale Gordon odpoví, že to už nebyla jeho sestra, že to byla zrůda a také jim prozradí, že svoji sestru zabyl bez nejmenšího zaváhání. Na to Sam odpoví, že ví, že nepijí lidskou krev a nikomu neubližují, ale Gordon povídá, že jsou to upíři a to se nezmění a vzal Samovu zápěstí, řízl ho a dal jej nad hlavu Leonor. Na ni začala kapat krev. Nejdříve to vypadalo, jako by ho Leonor chtěla pokousat, ale nakonec se tomuto pokušení ubránila.Poté Dean řekne Samovi, aby ji odvedl. Ten ji vezme do náruče a odnese ji.


Gordon začne s Deanem vyjednávat aby ho pustil, ale Dean o tom nechce ani slyšet a tak Gorodn zabodne mačetu do stolu. Hned na to Dean vysune zásobník z pistole a schová si ho do kapse. Ale to už ho Gordon udeří pěstí. Dean se nenechá zahanbit a vrátí mu to. Gordon se snaží Deanovi namluvit, že ti upíři jsou zlí, ale Dean mu dá pěkně do těla. Když Dean Gordona totálně vyřídí, tak vezme lano, posadí ho na židli a sváže ho.


Druhý den se tam vrátí Sam. Dean se ho začne vyptávat jestlipak je Leonor pořádku. Sam mu odpoví, že jsou všichni v pořádku a v bezpečí. Dean přistoupí ke Gordonovi a poví mu, že tak za dva, nebo tři dny někomu zavolá aby ho přijel rozvázat.


Ještě těsně než oba bratři odejdou, tak se Dean rozmáchne a znovu Gorgona udeří pěstí takovou silou, že se svalí i s celou židlí na zem. Na to se Sam jen ušklíbne. Venku se ještě Dean dlouze zamyslí, jestli neudělali při lovu nějakou chybu, zda-li pak nezabili někoho, kdo si to nezasloužil, ale to ho Sam začne uklidňovat, že nemusí mít strach.


A tak Sam nasedne do auta. Dean se ještě dlouze zadívá do prázdna, ale poté si také nastoupí do auta a oba bratři odjíždí vstříc dalším nástrahám.

Popis zpracoval: L.u.k.e.
Popis upravil: JRoman

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz