SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 206

No Exit
(Není úniku)

(Philadephia,Pennsylvania)


Mladá žena se za neustále blikajícího světla po telefonu rozčiluje, že pojistky má v pořádku a bylo jí slíbeno, že až se nastěhuje, bude to vše opraveno. Dožaduje se, aby dotyčný přišel okamžitě a závadu opravil. Když telefon pokládá, na stůl kápne cosi černého. Žena na to s výrazem zhnusení sáhne prstem, ale to už jí černý sliz kápne i na rameno. „Co to...“ říká si a jde se podívat na zásuvku, ze které začíná tahle podivná konzistence vytékat ve velkém množství. Když se podívá ještě blíž, zahlédne tam oko a křičí...

„Los Angeles,Californie.“ prohlašuje Dean směrem k Samovi. Když se Sam ptá, co tam je, bratr odpovídá, že holka, prý ji unesla nějaká sekta. Sam se (teď už s pobaveným výrazem) ptá, jak se jmenuje. Když Dean odpovídá, že Katie Holmes, směje se s tím, že je to zvláštní. „Že by až taková náhoda?“ dodává pobaveně, když v tom se za bratry ozývá rámus a křik. Dean chvíli poslouchá a pak se zvednutým obočím povídá: „Ale tohle taky, holky se perou.“ Měl na mysli Ellen a Jo. Když vešli do jejich motorestu, vidí jak se ty dvě hádají. Jo by chtěla jít na lov, ale Ellen jí to nechce dovolit. Když vidí ty dva ve dveřích, jen jim suše oznámí, že jdou nevhod. Bráchové raději zařazují zpátečku, ale Jo chce, aby na to ti dva řekli svůj názor. V tu chvíli do motorestu přichází rodinka, která je zřejmě na výletě. „Promiňte, máte otevřeno?“ Ptá se muž opatrně. Ellen a Jo na něj unisono zařvou „Ne!“ a rodina se klidí se slovy, že se podívají,zda není něco vedle... Když zazvoní telefon a Ellen ho zvedá, Jo se rychle otočí na bratry a podává Deanovi jakousi složku se slovy, že nějaká holka zmizela z bytu ve Philadelphii. Zatímco si Dean složku prohlíží, Jo jim říká detaily o případu mezitím i to, že všechny oběti byly mladé blondýnky. Dean ji zastavuje s otázkou, kdo ty informace sehnal a dal do kupy. Myslí si, že Ash, ale Jo ho opravuje s tím, že to dělala ona. Sam říká, že už zkoumali větší hlouposti, když v tom ho přerušuje Ellen s tím, že jestli se jim to líbí, ten případ je jejich. To se ovšem zase nelíbí Jo. Ellen o ni zkrátka nechce přijít a proto jí to nedovolí.


Bráchové jsou v bytě té mladé ženy. Sam říká, že je hloupé, že Jo vzali případ s čímž Dean sice souhlasí, ale zároveň si neumí představit, jak se s tím Jo pere sama. Nic moc nenacházejí, ale Sam nakonec objevuje kapku toho černého slizu v zásuvce. Nejdřív neví, co to je, ale Dean to poznává-je to ektoplazma. Sam říká, že tohle viděl asi dvakrát. Na to musí být duch pořádně naštvaný. Když bráchové vychází z bytu, zaslechnou hlasy. Okamžitě se klidí z dohledu, nepotřebují, aby někdo věděl, že v bytě byli. Když ale zbystří, zjišťují, že s majitelem se nebaví jen někdo neznámý, nýbrž Jo. Když ti dva vylezou z úkrytu, Dean se ptá Jo, co tam dělá. Ta jeho otázku okamžitě hraje do autu s větou „Tady jsi zlato!“ a majiteli je představuje jako svého přítele a jeho kamaráda Sama. Jo říká, že by si ten byt rádi pronajali. Když Dean líčí, jak se mu líbí, že je vzdušný a kdesi cosi, majitel ho přerušuje s podezřívavou otázkou, jestli tam byl. Dean trochu nejistě zalže, že bylo otevřeno,ale to už ho Jo opět přerušuje otázkou na majitele. Chce vědět, kdy se odstěhoval poslední nájemník. Majitel odpovídá, že je to asi měsíc-žena prý odjela a nezaplatila nájem. Po dalším divadýlku s Deanem si Jo byt pronajímá.


V bytě se Dean ptá Jo, jestli o tom její máma ví. Jo říká, že ne, napovídala jí, že je ve Vegas a pro jistotu dala Ashovi stopu kreditky až do kasína. Deanovi se to nelíbí a posílá Jo pryč. Ta mu jen s úšklebkem oznamuje ať si zvykne, že už tam je. V tom Deanovi zvoní telefon-volá Ellen. Hned se ptá , jestli je Jo s nimi. Po tom, co ji Dean pozdraví, Ellen říká, že Jo nevěřila. Ta zas mezitím Deanovi vyhrožuje, že jestli něco řekne, tak uvidí. Dean sice šeptem protestuje, ale nakonec zalže, že Jo neviděl a kdyby se tam ukázala, přitáhne ji zpátky do motorestu. Pak s naštvaným výrazem zavěsí. Jo na něj hází vítězný úsměv. Spolu pak zjišťují, kde by mohl být problém. Shodují se na tom, že to nejspíš bude nějaký předmět, který s sebou nese ducha. Prohledají tedy dům. Jo se chce rozdělit, aby šlo vše rychleji, ale Dean nesouhlasí a chce, aby šla s ním. O tom se s ní bavit nehodlá. Lhal Ellen, takže ji musí hlídat. Snaží se jí vysvětlit, že se o ni máma bojí. Není to o tom, že by jako holka neuměla lovit, ale jde o to, že je amatér. Má prý v hlavě jen představy z historek od štamgastů. Jo namítá, že Dean mluví jako její máma, ale on to myslí smrtelně vážně. „Chce pro tebe něco lepšího a to je dobře. Neházej všechno za hlavu, pak se budeš těžko vracet. “dodává. Pak cítí nějaký zápach. Zná ho, ale neví odkud. Jo si klekne před ventilaci a měřič EMF se zblázní. Dean jí gratuluje, že našla prvního ducha. Klekne si k ní a svítí tam baterkou, ale nic nevidí, tak odšroubovává víko ventilace. Když tam svítí znovu, konstatuje, že tam něco je, strči tam ruku a šátrá. Když ji zase vytáhne, drží v ní chomáč blond vlasů i s kusem kůže.


Mezitím si v jiném bytě mladá žena s blond vlasy prohlíží došlou poštu. Když se dívá na pozvání na párty, odněkud jí na papír kápne černá kapka slizu. Když se podívá na strop, nic tam není. Zhnuseně papír zmuchlá a hodí do koše, když v tom začínají blikat světla a na stropě se objeví prasklina. Žena jen hudrá, že je to příšerný barák a hodlá to nechat být, ale praskliny se objevují všude, zvětšují se a ze stropu přechází i na zeď. To už ženu vyděsí, naštvaně prohlásí, že už tam nebude ani minutu a chce otevřít dveře, to však nejde. Chce tedy přes telefon zřejmě zavolat majiteli, ale ten taky nefunguje. S hrůzou sleduje rozšiřující se praskliny, z nichž jedna směřuje k ventilaci, ve které se za chvíli objevují černé prsty. To už je žena opravdu vyděšená. Když vyleze celá ruka, chňapne ji po noze a shodí na zem, žena křičí...


Dean spí na gauči zkroucený jak paragraf. Po tom, co mu Jo oznámí, že Sam šel koupit kafe, skuhrá, že ho bolí záda. Jo ho sleduje a pohrává si s kapesním nožem. Dean ji chvíli pozoruje a pak vytahuje ze své tašky nůž mnohem větších rozměrů, než je ten Jo a podává jí ho. Když se ho ptá na co to je, Dean jen říká, že je lepší, než ten žabikuch, co si s ním pořád hraje. Jo se na něj chvíli dívá a pak mu svůj nůž podává. Když si ho Dean pořádně prohlédne, vidí na něm vyryté iniciály W.A.H. Znamená to Wiliam Anthony Harvell-otec Jo. Dean se jí omluví, vrací jí nůž a bere si zpátky ten svůj. Jo se ho ptá, co ho jako první napadne, když pomyslí na svého tátu. Dean nejdřív nic neříká, ale pak Jo vypráví, že mu bylo tak šest nebo sedm let, když ho vzal poprvé střílet. Prý tenkrát sundal všechny lahve. „Podíval se na mě tak...“ Dean větu nedokončil. „Byl na tebe pyšný.“ doplnila za něj Jo. Když se ji Dean také ptal, jak si ona pamatuje na tátu, řekla, že byla malá, když umřel. Ale věděla, jaké to bylo, když se vracel z lovu... Vyprávění zakončí tím, že říká Deanovi, proč chce tohle dělat-aby mu byla zase blízko. Když se ho ptá, co je na tom špatnýho, Dean chápavě odpovídá, že vůbec nic... V tu chvíli vráží do dveří Sam. Když se ho Dean ptá, kde má kafe, bratr jeho otázku přejde oznámením, že jsou venku policajti-prý zmizela nějaká holka... Když všechno obhlédnou něco jim nesedí. Jo říká, že možná hledají na špatném místě. Nakonec zjišťují, že dům, kde zmizela další oběť, stojí na místě, kde se dřív popravovalo a hned vedle byla věznice. Jo okamžitě volá Ashovi o informace a nezapomene mu přitom vyhrožovat, aby neřekl nic Ellen.


Když Sam listuje ve jménech, říká, že je to 157 lidí. Dean souhlasí, že to musí nějak zúžit, jinak budou muset vykopat hromady mrtvol. Sam naráží na jméno,které mu připadá povědomé. Herman Webster Mudgett. Ptá se Deana, jestli se tak náhodou nejmenoval H.H.Holmes. Dean jen konstatuje, že “to snad není možný“. Nakonec zjišťují, že mají co dočinění přímo s H.H.Holmesem osobně. Když se Jo ptá, kdo to je, Dean odpovídá,že výraz “sériový vrah“ vynalezli pro něj-byl první sériový vrah v Americe. Sam doplňuje, že se přiznal k 27 vraždám, ale měl jich prý na svědomí přes sto. „Prý měl slabost pro hezký drobný blondýny...“ říká Dean s významným pohledem na Jo. Pak si vzpomněl, že je zabíjel chloroformem. Hned si uvědomil, že to bylo přesně to, co cítil předchozí večer na chodbě. Najít kosti a spálit je ovšem nebude tak snadné-když ho pohřbili, nalili na něj tuny betonu. Když se Jo překvapeně ptala proč, tak jí Dean odpověděl, že prý nechtěl, aby jeho tělo někdo zohavil-přesně to totiž dělal on svým obětem. Sam také popisuje, že Holmes si postavil dům, který byl hotová továrna na smrt. Oběti měl prý ve zdech... Je to jasné. Musí prohledat dům a zkontrolovat všechny zdi, do kterých by se vešla holka. Poslední oběť je totiž dost možná naživu.


Sam už skoro prohlédl první patro, ale žádnou skrýš tam nenašel. Dean se při prohledávání zastavuje-další zeď je moc úzká, nevejde se tam. Jo se cpe před něj. Dean ji přemlouvá, aby tam sama nechodila, ale když se ho ptá, jestli má lepší nápad, nechává ji jít. Dean se ptá,kde Jo je, ona odpovídá, že u severní zdi. Pak mu oznamuje, že leze dolů nějakou ventilací. On na to, aby zůstala kde je,a le Jo chce najít zmizelou oběť. Dean tedy říká, že jí jde naproti. Když Jo sleze dolů, dál už nemůže, tak si jen kolem svítí baterkou. Najednou vidí, jak z jedné zdi teče ektoplazma a bezděčně zašeptá do telefonu “bože“. Dean se jí hned ptá co je, ale to už ji jen slyší křičet... Okamžitě běží a rozmlátí jednu zeď, když pak do ní svítí baterkou, vidí tam jen její mobil. Volá na ni, ale Jo neodpovídá... Dean se vztekle vrací zpátky a přitom vrazí do Sama. Okamžitě mu oznamuje, že duch chytil Jo. Když se Sam ptá, jak to, Dean odpovídá, že s ní jen mluvil po telefonu. „Šla sama..sakra!“ Sam ho uklidňuje, že ji určitě najdou. Dean se ptá jak, ve zdech přece nic nenašli. Sam říká, že to ten Holmes možná dělá jinak, a že na něco přijdou. Deanovi najednou zvoní mobil. Je to Ellen. Ví,že jí Dean lhal, Ash je prý někdy jako malý kluk... Dean si uvědomuje, že je v maléru. Nejen,ž e má starost o Jo, teď je na něj naštvaná i její matka. Ellen chce Jo k telefonu. Dean se z toho nejdřív snaží vymluvit, ale když je jasné, že mu Ellen nevěří, jen říká, že ji se Samem najdou. To už je Ellen rozčilená i nervózní zároveň. Dean jí říká co se stalo. Slibuje, že se Jo vrátí. Ellen jen rozčileně konstatuje, že tohle už od Winchestra slyšela mockrát. Říká Deanovi, že sedne na první letadlo a hned přiletí. Dean už je opravdu hodně nervózní. Sam jen říká, že na něco přijdou, ale to už se ho bratr ptá, jestli něco našel. Sam mu popisuje nové skutečnosti mezi hlavním i to, že Jo by mohla být v kanalizaci, ale ani to nestačí všechno doříct, protože Dean jen zavelel “Jdeme!“ a už vyrazil ze dveří. Sam šel hned za ním.

Jo se mezitím probouzí v nějakém stísněném prostoru. Panikaří, když vidí škrábance, jak se někdo před ní snažil dostat ven, ale pak se snaží opět zachovat chladnou hlavu a kouká se ven škvírou. Moc toho nevidí, ale tuší, že po obvodu místnosti, jsou další takové uzavřené prostory a tak jen tiše řekne “haló? Je tady někdo?“ Když vidí, jak se za jinou škvírou někdo hýbe hned se ptá jestli se dotyčná jmenuje Tereza. Když slyší kladnou odpověď říká, že ji šla zachránit a ať se nebojí, že její přátelé už je jistě hledají. Najednou se duch vrací. Strčí k Jo ruku a vytrhne jí pramen vlasů, ta jen křičí bolestí...


Sam a Dean procházejí město s detektorem kovu. Ten je nakonec zavede na opuštěnou louku. Dean okamžitě bere lopatu a začíná kopat na místě, kde byl signál detektoru nejsilnější. Bratři nacházejí poklop, který následně otevírají. Berou si ještě nějaké zbraně a lezou dolů. Jo se mezitím snaží vykopnout jednu stěnu, ale protože leží, nedaří se jí to a je hned vyčerpaná. Když slyší rámus a opět se podívá škvírou, vidí tam jen ústa ducha, který šeptá, jak je hezká. Když k ní prostrčí ruku, tak se Jo snaží nalepit co nejvíc na protěší stěnu, aby na ni nedosáhl, což se jí nedaří. Duch jí nejdřív přejíždí rukou po krku a potom po ruce. Jo se najednou otáčí a bodne ho svým nožem po otci. Duch se okamžitě stáhne zatímco Jo křičí: „Jak se ti to líbí? Čistá ocel, zrůdo odporná, slizká!“ Sam a Dean prolézají kanalizací. Duch se zase dobývá na Jo, ale to už tam ti dva vrážejí a Dean po něm střílí. Když bráchové vytahují obě holky ven, Jo říká, že musí zmizet, než se vrátí. Dean ale s omluvným výrazem říká, že dělat návnadu byl sice blbej nápad, ale nic lepšího nemají. Jo tam bude muset zůstat.


Jo sedí uprostřed místnosti a čeká. Za zády se jí zanedlouho objeví duch. Dean zařve „Teď!“ a on i Sam střílí na předem určené místo. Ze stropu spadne sůl tak, že je kolem všech východů. Když to duch vidí, zděšeně křičí. Jo na něj huláká, ať si řve jak chce, ale přes tu sůl se nikdy nedostane. Když všichni vylezou ven, Jo se ptá, co bude, když třeba tu sůl spláchne voda. Sam říká, že má dobrý nápady a ať si počká. Jo se jen ptá “na co“, ale to už přijíždí Dean. „Ty jsi ukradl míchačku?“ ptá se Jo nevěřícně a pobaveně zároveň. „Já ji vrátím.“ odpovídá jí Dean se svým typickým úšklebkem. Se Samem jen všechno správně nasměrují a zalijí díru betonem. Dean dodává, že tohle už tam ducha stoprocentně udrží navěky. Všichni se, teď už i s Ellen, pak vrací Impalou do motorestu. Dean se, opět vtipný, snaží navázat konverzaci s Ellen, ta ale jen nasupeně mlčí. Když pustí muziku, Ellen ji hned vypíná. Dean jen oznamuje, že je to ještě daleko, ale není mu to nic platné.


Ráno dorazí do motorestu. Deanovi je jasné, že je Ellen hodně naštvaná a tak se jí omlouvá, že to byla jeho chyba a za to, že lhal. Zároveň také dodává, že by byl táta na Jo pyšný, opravdu jí to šlo. Ellen jen naštvaně říká, že o tom už nechce slyšet ani slovo a chce s Jo mluvit o samotě. Když bráchové odejdou ven, začínají se ty dvě zase hádat. Ellen naštvaně říká “jaký otec, takový synové“. Jo se zarazí a ptá se mámy, zda jí nechce něco říct. Bratři mlčky čekají venku, když v tom Jo vyrazí ze dveří, významně se na Deana podívá a jde dál. Ten jde hned za ní. Když se jí ptá, co se stalo, Jo na něj jen zařve, aby ji nechal být. „Promiň, tak ahoj“ reaguje Dean a jde pryč. Jo ho zastavuje. Říká mu, že její táta měl při posledním lovu parťáka. Ten to zvoral a její táta umřel. Když se Dean ptá, co to s tím má společného, Jo odpovídá, že to byl jeho táta. To byl důvod, proč se už nikdy nepřijel podívat do motorestu a Samovi s Deanem o Jo a Ellen nic neřekl. Pak jen dodává, aby už raději jeli a nechává tam zmateného Deana stát...

Popis zpracovala: Samulet
Popis upravil: Lukasss

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz