SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 601

Exile on Main Street
(Před minulostí neutečeš)

Dean se probouzí vedle Lisy v posteli, je zrovna sedm hodin ráno, když jim zazvoní budík. Když se Lisa probudí, zeptá se, jestli je v pořádku a on jí odpoví, že ano. Při dělání vajíček, když se sáhne po krabici se solí, promítne se obraz, kdy se Sammem solili kosti, sypali sůl proti démonům kolem oken, když otevře krabici, uvidíme, jak otevírá kufr svého auta, kde měl všechny možné druhy zbraní a také když nasedá do svého nového auta, uvidíme, jak je ve své Impale. V práci, když tluče železo mezi dřevo, vidíme, jak zabíjel upíra, když řeže elektrickou pilou – řeže upírovi hlavu. Když na zahradě při grilování podává lahvi piva svému příteli – podává mu ji Sam. Když se synem zpravují auto – Dean učí Sammyho, co je co v autě. Večer zkontroluje dveře, Bena a jde si lehnout k Lise. Vidíme, že pod postelí má pro jistotu svěcenou vodu se zbraní.


V baru se baví se svým kamarádem o tom, že dlouho cestoval, ale ten ho musí tlačit k tomu, aby mu vůbec něco řekl. Dean mu tedy zalže, že byl hubič škůdců, neustále na cestě, jen se svým parťákem. Když jim servírka přinese účet, lehce se dotkne Deanovi ruky. Kamarád mu okamžitě řekne, že se jí určitě líbí a potvrdí to i její jméno a telefonu napsaného na účtence. Nakonec ji Dean roztrhá. Když se před hospodou s kamarádem rozloučí, jde Dean ke svému autu, ale náhle uslyší v protějším domě křik. Vezme si tedy baterku a jde se podívat dovnitř. Když prochází chodbou, je připraven ke střelbě. Nakonec, po odhrnutí plachty zjistí, že je to jen holub, co vydávalo podivné zvuky. Náhle ale na stěně uvidí něco, co připomíná stopy po drápech a kousek od toho vidí na stěně krvavou stopu.
Večer někomu volá a chce vědět, jestli poblíž místa, kde našel krvavou skvrnu, nejsou hlášené nějaké pohřešované osoby, ale dostane se mu odpovědi, že ne. Když k němu přijde Lisa, ihned stáhne z plochy počítače údaje o 911 a mapy. Když se ho zeptá, kdo to byl, tak jí odpoví, že Sid a jen svolávají partičku na poker. Večer, jako obvykle, kontroluje, jestli není něco podezřelého kolem domu, zkontroluje zámek a podívá se i pod koberec u hlavních dveří, kam namaloval démonickou past.

Když jede dalšího dne do práce, objeví na nedalekém sloupu další škrábance, stejné, jako viděl v domě včera večer. Když k němu zajede, jde i přes zahradu, kde objeví na bílém prostěradle stejný škrábanec. Opět jej uvidí na dveřích kůlny, a když uslyší a uvidí, že se za nimi něco hýbe, raději na ně namíří zbraní. Když dveře otevře, z kůlny vyběhne pes. V této situaci jej ale uvidí Sid, kterému ale řekne, že na zbraň má povolení a že si myslel, že v kůlně je vačice a protože jako bývalý hubič škůdců ví, že vačice přenášejí vzteklinu a proto ji chtěl zastřelit. U dveří ale uvidí žlutý prášek, který identifikuje jako síru.
Jde k sobě do garáže, kde si do batohu dá všechny potřebné zbraně, které vytáhne z kufru Impaly. Když uslyší, že k němu někdo jde, rychle vše zamaskuje, a když se ve dveřích objeví Lisa, Dean předstírá, že si jen bere kladivo. Když mu řekne, že mluvila se Sidem, zeptá se také, jestli se něco děje. Když jí odpoví, že ne, řekne mu, že mu nevěří. Dean jí nakonec řekne, že má pocit, že se něco děje. Lisa se ho zeptá, jestli něco loví, ale Dean jí odpoví, že si nejprve myslel, že ano, ale teď si je jistý, že o nic nejde. Řekne jí, ať vezme Bena do kina, ať si vyrazí mezi lidi a on zkontroluje, že je všechno na 100% v pořádku.

Ze staré truhly vytáhne svůj starý plášť, otcův deník, ale při jeho prohlížení mu začne nad hlavou blikat žárovka. Vezme si do ruky zbraň a náhle uslyší, jako by se něco pohnulo u auta, odkud se taky vykutálí míč. Když se tam podívá, nic nenajde. Když se ale otočí, uvidí starého známého - žlutookého démona. Přestože do něj Dean vypálí dávku kamenné soli, nic se mu nestane. Démon začne Deana škrtit, ale náhle se objeví Sam a bodne démonovi do zad injekční stříkačku s bílou tekutinou.
Dean se probudí v místnosti, kde naproti němu sedí Sam. Řekne mu, že čekal objetí nebo svěcenou vodu do tváře. Dean se ho zeptá, jestli je mrtvý a dostal se do nebe. Když začne mluvit o žlutoočku, Sam se ho zeptá, jestli to je to, co viděl, protože byl otráven. Takže ať již viděl cokoliv, nebylo to skutečné. Dean se ho zeptá, jestli on je skutečný, ale Sam mu místo odpovědi ukáže, jak se řízně do ruky, přitom mu teče krev a jak nasype do svěcené vody sůl a trochu jí vypije a přitom se mu nic nestane. Nakonec se obejmou.


Dean chce ihned vědět, jak je možné, že se dostal na povrch, ale Sammy mu říká, že on sám neví. Řekne mu také, že týdny hledal to, co ho zachránilo. Dean se ho zeptá, jak dlouho je zpátky a nakonec se dozví, že téměř rok. Trochu se pohádají kvůli tomu, že mu Sam nenapsal ani jednu smsku, že je v pořádku, ale Sam to zdůvodňuje tím, že chtěl, aby měl normální život, že ví, že on sám to chtěl, protože ho zná. Když se ho Dean zeptá, co celou tu dobu dělal, dostane se mu odpovědi, že lovil. Spojil se i s dalšími lidmi. Když Sam otevře dveře, objeví se za nimi 3 lidé. Jedna z nich je žena – Gwen Campbell, druhý je muž – Christian a třetí muž leštící zbraň je Mark. Všichni mají stejné příjmení – Campbell, stejně jako měla jejich matka.
Dean se dozví, že tito lidé jsou jejich bratranci z třetího kolena. Najednou se v místnosti objeví i další osoba – jejich děda Samuel, o kterém si mysleli, že je mrtvý.


Když se baví o samotě, nikdo netuší, co Sama vytáhlo z pekla. Samuel chtěl pro Deana dojít, ale Sam byl neoblomný a chtěl, aby Dean zůstal mimo. Jenomže Deana pak napadli džinové a tak museli začít jednat. Naštěstí měl Samuel protijed a tak jejich útok přežili a mohli zachránit Deana. Dean chce vědět, proč po nich džinové jdou a Sam mu odpoví, že před nějakou dobou džina zabila tak si byl jist, že po tom, co zaútočili na něj, půjdou i po něm. Dean si vzpomene, že nechal Lisu a Bena samotné doma a ihned tam musí dojet. Když přijedou k domu, uvidí, že dveře jsou otevřené. Zatímco Dean vběhne do domu, Sam si všimne, že ve vedlejším autě je mrtvý muž. Nikoho doma nemůže najít, a tak se Lise snaží dovolat. Když se najednou objeví ve dveřích, okamžitě jí obejme a řekne, ať si sbalí věci, protože musí odejít z domu. Ve dveřích se objeví Sam, kterého Lisa okamžitě pozná.

Dean vezme svoji rodinu k Bobbymu, kterého přes rok neviděl. Ten mu řekne, že když k němu přišel, jistě se musí něco dít. Když do domu vejde i Sam, Dean čeká, že Bobby bude stejně překvapený, jako byl on, ale čeká ho ještě větší šok, protože Bobby o Samovi věděl od té doby, co se vrátil. Opět se rozčiluje, že mu nic neřekl, sám nasbíral stovky knih, kde by mohl být náznak toho, jak by mohl Sammyho dostat zpět. Sam mu řekne, že mu přeci slíbil, že nic takového neudělá, ale Dean na něj vyjede, že to přeci nemohl nechat jen tak být.

V domě se na schodech Dean potká s Lisou a omlouvá se jí, že měl vědět, že tyto věci po něm opět půjdou. Měl vědět, že když s ní zůstane, tak něco přijde, protože vždycky to tak je. Řekne jí, že se za všechno omlouvá. Lisa mu ale řekne, že je idiot, protože to vše chce hodit za hlavu, všechno, celý společný rok. Víc než cokoliv na světě chtěla muže, ke kterému by mohl Ben vzhlížet. Jako k tátovi. Řekne mu, že to byl její nejlepší rok v životě.

Když bratři přijedou opět do jejich základny, přijdou ve chvíli, kdy se jejich skupinka vypravuje. Mark Deanovi řekne, že byl nějakou dobu mimo, ať to nechá raději profesionálům, Dean jim dokáže, že z toho ještě tak docela nevypadl. Řekne jim, že džinové jdou dobře vylákat na návnadu a protože chtějí Sammyho a jeho, nejlepší nápad by byl jít k Deanovi domů.

V domě se Sam strašně diví, že Dean začal hrát golf, ale pak to nechá plavat. Když za ním přijde Samuel do kuchyně, Dean ho pobízí, ať si klidně o něm myslí, že je hospodyňka. On mu ale řekne, že chápe, že chtěl normální život, protože jeho máma ho taky chtěla. Řekne mu, že teď pracují, jak nejvíce mohou, protože se děje něco velmi divného – džinové vylézají z úkrytů, noční příšery útočí ve dne, vlkodlaci běhají při půlměsíci, objevují se příšery, které nikdy neviděli. Brodí se v napůl snědených lidských srdcích, viděl vysáté 10tileté děti a to vše jej ničí.

Venku se Dean baví s jedním ze svých bratranců, který mu řekne, že na stromech nedaleko jejich domu jsou 3 džinové.

Když Dean přijde do domu, řekne Samuelovi, že všichni musí odejít, protože džinové jen vyčkávají, až budou se Samem doma sami a budou moci udeřit. Nakonec Samuel svolí. Chce ale, aby mu chlapci zavolali okamžitě, jak přijdou.

Poté, co všichni odjedou, čeká Dean se Samem v kuchyni. Sam se ho ptá, jestli je v pořádku, ale Dean mu odpoví, že ne. Myslí tím jeho, dědu, cokoliv je přivedlo zpět, tak to nechce být nalezeno. Dean chce ale vědět, co TO chce. Dean se ho zeptá, jestli si pamatuje klec, ale Sammy o tom nechce mluvit. Když se Dean během rozhovoru podívá ven z okna, uvidí, že u sousedů jsou džinové a vraždí je. Dean chce okamžitě běžet k nim do domu, ale Sam mu říká, že přeci ví, že jsou již mrtví. Dean se ale přesto rozhodne tam vtrhnout, ale když chce za ním jít i Sam, postaví se mu do cesty další džin. Zatímco Sam s jedním z džinů bojuje, Dean se chytne do léčky a zatímco ho jeden džin drží, další džinka mu do těla přenáší jed.


Samovi se podaří svého protivníka zabít jednou z golfových holí, jenomže se ihned objevují další dva džinové, kteří nakazili Deana. Ten mezitím leží v halucinacích, kde vidí, že se do domu, kde jsou připraveni 2 džinové, vydává Lisa s Benem. V další vizi se ocitá v Benové pokoji, kde se objeví Ben s Lisou i žlutooký démon. Ten nechá Bena, ať se napije jeho krve, zatímco Lisa je připoutaná neviditelnou silou ke stropu a následně začne krvácet z břicha. Během toho mu Lisa neustále říká, že je to jeho chyba. Najednou se ale kolem ní objeví oheň a ona skončí stejně jako jejich matka nebo Sammova přítelkyně Jessica.
Mezitím přijde Sammovi na pomoc jeho děda a společně s dalším lovcem chytnou džinku. Nezabijí ji, místo toho jí dají do dodávky tak, aby to neviděli chlapci.

Když dalšího dne Dean prochází domem, baví se s Sammym, který mu říká, že se s příbuznými sejdou na dalším místě. Zeptá se ho, jestli s ním půjde, ale je překvapen, když mu Dean odpoví, že ne. Sammy mu říká, že by měl zvážit fakt, že Lisu s Benem vystavuje nebezpečí, ale Dean mu oponuje s tím, že je lepší, když s nimi zůstane namísto toho, kdyby je nechal samotné bez ochrany. Ještě spolu prohodí pár slov a poté Dean řekne, že by si Sam měl vzít jeho staré auto.


Sam mu odpoví, že děkuje, ale že má své vlastní auto a má jej rád. Před odjezdem Sam Deanovi řekne, že bylo skvělé ho opět vidět a poté odjede.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz