SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 610

Caged Heat
(Spoutaný žár)

Vidíme svázaného Crowleyho, jak je mlácen sám sebou. Muži mluví o Očistci, protože je to místo, kam svázaný přijde. Věznitel poté vezme nůž z iridia a zajatci řekne, aby raději začal raději mluvit, nebo mu začne odřezávat kousky, které „vyčuhují“. Vězeň mu ale nechce nic říct a proto mu Crowley bodne nůž do ramene. Když mu muž plivne do obličeje, Crowley vezme ze stolu chůvičku a oznámí mu, že v tomto vězení jsou také jesle. Z mikrofonu se poté ozve dětský pláč. Řekne muži, že má 5 sekund na to, aby mu řekl, kde se Očistec nachází, jinak před ním jeho vlastní děti nechá naporcovat. Vězeň mu na to odpoví, aby je klidně všechny zabil, protože si nadělají další. Crowley poté vezme mačetu a uřízne měňavci hlavu.


Dean se Samem přijedou k trafostanici, kde na ně již čeká pár mužů. Když bratři vystoupí z auta, vytáhnou s sebou ještě muže, který má ovšem na hlavě černý pytel. Je to rugaru. Dean chce vědět, kde je Crowley, ale muž/démon mu odpoví, že mu do toho nic není. Poté se Dean ještě zeptá, jestli Crowleyho ještě někdy uvidí, ale démon je pošle někam a následně nasedne se svým partnerem do auta a spolu s vězněm odjedou.Dean se rozčiluje, protože jsou nuceni pro Crowleyho pracovat a stejně se jim nepodařilo dost blíž k tomu, aby mohli Samovi vrátit duši. Sam mu na to ale řekne, že se budou muset držet plánu a Crowleymu posluhovat. Dean se ho zeptá, jestli duši ještě chce, ale Sam mu řekne, že je to přece samozřejmost. Dean se k němu otočí zády, aby si nalil pití, ale když se otočí zpět, Sama nevidí. Když ho volá a nikdo se mu neozývá, pro jistotu si přichystá zbraň. Ve vedlejší místnosti jej najde ležet na zemi. Když se k němu pomalu přiblíží, neznámý útočník jej omráčí.


Oba bráchové se probudí spoutaní a přivázaní k židli. Náhle se za Deanem objeví jejich „stará známá“ Meg. Dean ji řekne, že by ji nejraději viděl rozpáranou, Meg mu na to odpoví, že je to zvrhlé, ale líbí se jí to. Chce vědět, kde je jejich šéf. Sam jí řekne, že přestože pro něj dělají již několik měsíců, neznamená to, že se s ním vídají. Meg se snaží řečmi Deana vyprovokovat, ale ten se nenechá. Poté mu přiloží k hrdlu nůž a hrozí mu podříznutí. V tom se ale Sam začne smát. Když se ho Dean zeptá, co je na tom tak směšné, Sammy mu řekne, že je to v pohodě, protože jim Meg nemůže nic provést. Protože kdyby mohla, už dávno by byli mrtví. Ona totiž utíká a to právě před Crowleym. Dává to smysl, protože Crowley by určitě chtěl pochytat všechny přívržence Lucifera, když se teď z něho stal šéf. Sam dále řekne, že je potřebuje, aby se k Crowleymu dostala a mohla mu bodnout nůž do krku. Sam jí náhle nabídne, ať s nimi spolupracuje. Když se na Sama podívá překvapený Dean, Sam řekne, že jí pomůžou Crowleyho před ní naservírovat. Podmínkou ale je, že jim pomůže z něj vymáčknout ještě jednu informaci, než ho rozseká. Meg s ním nakonec souhlasí. Poté i se svým pomocníkem odejde.


Dean Samovi poté, co se dostanou z pout, vyčte, co ho to proboha napadlo, spolupracovat s někým takovým jako je Meg. Dean mu připomene, že to byla Meg, kdo před časem zabil Ellen a Jo. Je jisté, že je Meg podrazí při první příležitosti. Proto jí budou muset podrazit jako první. Budou mít pojistku.

V noci Sam na liduprázdné silnici volá Casse. Potřebují jeho pomoc, ale když se Cass stále neozývá, vymyslí si Sammy lež a řekne, že našli Archu úmluvy. Náhle se vedle něj opravdu Castiel objeví. Cass se cítí dotčeně, protože mu Sam o tak důležité věci lhal, protože je zrovna uprostřed války. Chvíli se hádají, až mu Sam nakonec řekne, že pokud jim nepomůže, najde si ho a zabije ho.

Dean se docela diví, že Sam přišel zpět i s Cassem. Cass provede rituál, který má Crowleyho vystopovat, ale ten nefunguje.

Když hledají informace v lovecké kolonii, narazí tam na Samuela. Řeknou mu, že chtějí vědět, kde se právě nachází Crowley. Chtěl by jim pomoci, ale prostě to nejde. Dean chce vědět, co na něj Crowley má, že nechce pomoci své vlastní krvi. Dluží jim alespoň toto vysvětlení. Samuel jim nakonec ukáže fotku jejich matky. Řekne jim, že mu Crowley slíbil, že mu jí vrátí. Věří, že když Crowley přivedl jeho i Sama zpět k životu, dokáže to udělat i s ní. Dean se s ním začne hádat, protože z takovéto dohody nemůže vzejít nic dobrého. Chce, aby se poučil z jejich vlastních chyb. Takto je to pokaždé, je to totiž jejich Achillova pata – jejich matka. Samuel ale nechce nic víc slyšet a vyhodí je.

Dean se Samem procházejí různé zdroje, zatímco se Castiel dívá na porno a snaží se pochopit jeho děj. Dean se mu snaží vysvětlit, že se to nedělá, když je v místnosti plno chlapů. Náhle ale někdo zaklepe na dveře, a když jde Dean otevřít, objeví se v nich Samuel. Trochu jej zarazí, když uvidí Casse sledovat televizi a nemůže si nechat ujít příležitost je takto popíchnout a zeptat se, jestli takhle tráví svůj volný čas – sledováním porna s andělem. Poté jim ukáže mapu a na ní místo, kde se s Crowleym setkává. Chystá se odejít, ale Sam mu řekne, aby s nimi šel. Samuel mu ale odpoví, že je možná měkký, ale rozhodně není sebevrah.


Venku se před domem naše trojice setká s Meg a jejími pomocníky. Žena se Casse zeptá, jestli si jí pamatuje, protože ona jeho ano. Meg chce také vědět, kde je Crowley, ale Sam jí odsekne, že v žádném případě jí to neřeknou, jinak by je okamžitě podfoukla. Souhlasí ovšem s tím, že jí to místo ukáže, ale dovnitř půjdou společně. Poté po ní chce, aby mu dala nůž, který dokáže zabíjet démony. Meg nejdříve nesouhlasí, ale nakonec svolí. Sam nůž vezme a bez mrknutí oka zabije jednoho z Megininych démonů. Nůž ale Meg už nevrátí.


Při balení věcí Cass Deanovi řekne, že si není jistý tím, že vrácení Samovi duše je dobrý nápad. Chce totiž, aby přežil. Samova duše je uvězněna v Kleci s Michaelem a Luciferem více než rok a oni nemají nic lepšího na práci, než vybíjet si frustraci právě na ní. Když se pokusí vrátit duši zpět do těla, nemají sebemenší tušení, jak by to mohlo dopadnout. Mohlo by mu to způsobit paralýzu, šílenství, psychickou bolest tak hlubokou, že ho to uzavře ve vlastním těle do konce života. Dean mu odporuje s tím, že to není jisté, že výsledek bude takto katastrofický, protože je tady i šance, že bude v pořádku. Sam je ale při rozhovoru slyšel.

Na místě se dostanou pomocí Casse velice jednoduše přímo do budovy. Dean nadhodí, že to byla až příliš jednoduché.

Uvnitř budovy v jedné z místností uvidí bratři džinku, která Deana, kdysi napadla v jeho domě. Prosí je, aby jí pomohli dostat se odtud, ale skupinka musí pokračovat dál. Při chůzi se najednou všichni zastaví, protože Cass něco vycítí. Za několik okamžiků to uslyší i ostatní – pekelní psi. Meg, Cass, Sam a Dean se podaří dostat skrze dveře, ale ostatní dva démoni již takové štěstí nemají a psi je rozsápou. Sam nasype před zavřené dveře sůl, ale ani to je nemůže dlouho udržet. Když chce Meg zmizet, zjistí, že se nemůže dostat ze své schránky. Je to kouzlo, které Crowley použil, aby se nemohl nikdo takový dostat z budovy. Sam vytáhne nůž a podá ho Meg. Řekne jí, že jako jediná může ty psy vidět a na chvíli je zdržet. Poté se Meg otočí ke Castielovi a políbí ho. Cass jí ale vezme a přimáčkne jí na zeď a začne jí líbat ještě vášnivěji. Když se ho Meg zeptá, co to mělo znamenat, Cass řekne, že to viděl v jednom „filmu“. Při polibku mu ale Meg nepozorovaně sebrala andělskou zbraň. Poté, co trojice odběhne, se psům podaří dveře rozrazit a vrhnou se na Meg. Ta se ale začne bránit a sekat.

Když jdou Sam s Cassem a Deanem po schodech, náhle se objeví oslňující světlo a Cass zmizí. Bratři si všimnou, že za to může Samuel, který anděla nechal pomocí symbolu zmizet. Zaprodal je. Poté se za nimi objeví dva démoni a Crowley. Ti dva bratry odvedou do vězení a zamknou je tam. Mezitím se Meg podaří zabít posledního psa, ale na chodbě narazí na Christiana, který jí omráčí a vezme andělskou zbraň.
Ve vězení na sebe Dean se Samem pořvávají, ale náhle se u Deana otevřou dvířka ve dveřích a v nich se objeví Samuel. Hádají se, protože je Samuel zaprodal, vybral si démona namísto svých vnuků, své vlastní krve. Samuel mu řekne, že Sama vůbec nezná a on je pro něho naprostý cizinec. Dean mu řekne, že je chlápek, kterého nechce vidět znovu. Protože jestli se tak stane, tak ho zabije. Samuel mu ale řekne, že si nemyslí, že bude nějaké příště. Poté sem zavře dvířka a odejde. Po chvilce se ale otevřou dveře a dva démoni jej odvedou.

Christian se chystá na mučení Meg, kterou přivázal pouty se speciálními symboly proti démonům.


Sam se v cele kousne do ruky, až mu začne téci krev.


Dean se dostane do místnosti, kde vidí lidské vnitřnosti a torza těl. Poté se otevřou dveře a do místnosti démon vhodí dva muže se slovy, ať si to užijí.


Muži si přijdou i pro Sama, který se krčí v koutě. Chce vědět, co udělali Deanovi a jeden z nich mu odpoví, že se k němu brzy přidá. Když se k němu chce ještě více přiblížit, zjistí, že to nejde. Jeden z nich se podívá na strop a zjistí, že na něj Sam namaloval pomocí vlastní krve past na démony.Dean mezitím bojuje s ghúly, ale Sam mu již běží na pomoc. Přijde na poslední chvíli a oba dva zneškodní.

Meg je Christianem mučena, ale nic mu nechce říct. Přesto, že prožívá nesnesitelnou bolest, se začne smát. Když se jí Christian zeptá, co je tak směšného, objeví se za ním Dean a probodne ho nožem. Deanjí poté pomůže z pout.

Crowley se si mezitím povídá s džinkou a chce vědět vše o jejich Alphovi. Než mu ale žena stačí odpovědět, ozve se alarm a Crowley odejde zjistit příčinu.

Když přijde na místo, kde mučili Meg, alarm se vypne. Crowley se otočí a uvidí, že jej spustil Dean. Sam ho poté udeří do hlavy. Když se postaví na nohy, zjistí, že stojí v pasti. Poté se objeví Meg a mávnutím ruky začne Crowleyho mučit. Řekne, že by po něm Sam něco chtěl. Poví mu, že chce zpět svoji duši. Když jej Meg znovu dostane na kolena, Crowley řekne, že jí nemůže získat. Byl to téměř nepředstavitelný úkol dostat Sama z Klece a on nehodlá riskovat a jít zpět pro tak nicotnou věc jako je jeho duše. Sam nakonec Meg řekne, že si s ním může dělat, co bude chtít. Dají jí nůž, ale když Meg vejde do kruhu, Crowley jí podrazí nohy a nůž zabodne přesně do hrany symbolu. Poté volně vykráčí ven a mávnutím ruky bratry odhodí. Na místě se ale objeví Cass, který mu řekne, ať je nechá být. Když Crowley odmítne, Cass vytáhne z pytle, který s sebou přinesl kosti. Když se na ně Corlwey zeptá, dozví se, že jsou jeho. Nejdřív mu nevěří, ale Cass mu řekne, že je asi neschoval tak dobře, jak měl. Cass se zeptá, jestli může Samovi vrátit duši, ale když odpoví, že ne, zapálí jeho ostatky a Crowleyho zničí.
Když se Sammy sehne pro nůž a poté se podívá na místo, kde před chvílí stála Meg, zjistí, že zmizela. Dean řekne, že je chytrá, protože se jí chystal zabít.

Venku bráchové Cassovi děkují, protože kdyby se tam uvnitř nezjevil a nepomohl by jim, asi by to dopadlo hodně špatně. Řekne jim také, že Crowley měl pravdu a v Nebi to pro něj v tuto chvíli nevypadá moc dobře. Cass Samovi řekne, že najdou nějaký jiný způsob, jak mu získat zpět duši. Poté, co zmizí, se bráchové opět trochu chytnou kvůli tomu, že si Sam začíná myslet, že vrátit mu duši asi nebude až tak dobrý nápad. Protože když se anděl a démon shodnou na něčem takovém, tak je docela velká šance, že by to pro něj nemuselo dobře dopadnout, asi na tom něco bude. Sam poté odejde.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz