SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 611

Appointment In Samarra
(Schůzka se smrtí)

Dean přijede do čínské čtvrti. Zastaví před jedním z obchodů, ale pro jistotu si ještě zkontroluj adresu na papírku. Když vejde do obchodu, chce se prodavače na něco zeptat, ale ten ho rovnou pošle dozadu. Dean poté po schodech dojde až do chodby, kde se setká s postarším mužem – Dr. Robertem. Muž k Deanovi přijde a řekne mu, že jeho tátu zašíval vícekrát, než dokáže spočítat. Bylo to samozřejmě před lety, v době, kdy měl lékařskou licenci. Oba poté vejdou do bytu, který je zařízen jako ordinace. Dr. Robert představí Deanovi svoji asistentku Evu, která ale na Deanův pozdrav nezareaguje. Pro jistotu se ještě Dean ujišťuje, že to již dělal mnohokrát. Před zákrokem ještě Dean doktorovi podá obálku peněz. Když se Dean posadí na lehátko, zeptá se doktora, kdyby se náhodou něco pokazilo, jestli by mohl odeslat jeden dopis. Vidíme, že je adresován Benovi. Eva ho poté přirazí na lehátko a zavede mu kanylu. Doktor mu vstříkne látku, po které se mu zastaví srdce a uvede jej do klinické smrti. Dean se náhle dívá na své tělo, ale poté z místnosti odejde. Když sejde do prodejny, řekne latinské zaříkadlo a za ním se objeví jeho stará známá – Tess. Zeptá se ho, proč jí volal. Poté si uvědomí, že Dean je mrtvý. Dean jí řekne, že od ní potřebuje laskavost. Potřebuje mluvit se Smrtí. Chvíli se s ní dohaduje, protože ona to nechce udělat, ale náhle se za Deanem ozve známý hlas – Smrt.


Řekne Deanovi, že má moc práce, tak ať si pospíší. Dean mu řekne, že má něco, co mu patří. Smrt se ho zeptá, jestli myslí ten prsten, který mu dočasně půjčil. Dále se ho Smrt se ho zeptá, co chce. Dean mu řekne, že si uvědomil, že je jeden z mála, kdo dokáže utéct z Luciferovi Klece. Chce po něm, aby dostal ven jak Samovu duši, tak Adama. Smrt mu ale řekne, že si bude muset jednoho z nich vybrat. Dean poté bez váhání řekne Sama. Pak pokračuje s tím, že jeho duše je tam přes rok a slyšel, že je zdemolovaná. Zeptá se, jestli je nějaký způsob, kterým by se mohla oddělit pekelná část. Mezitím ho ale začne doktor s asistentkou oživovat. Smrt se Deana ptá, jestli si myslí, že duše je něco jako koláč, který by mohl jen tak rozkrájet. Duše může být bita, mučena, ale nejde rozlomit. Ani on to nedokáže. Smrt ale přitaká, že je zde jeden způsob. Nemůže vymazat tuto pekelnou část, ale může postavit jakousi zeď, která ji oddělí od zbytku. Vzpomínky na Peklo jsou nepředstavitelné. Dean je rád, že našli nějaký způsob. Do rozhovoru se ale vloží Tess, která podotkne, že zeď nevydrží navždy. Dean se rozhodne, že to riskne. Chce, aby byl Sam takový, jaký dříve býval. Smrt ale řekne, že nikdy neřekl, že to udělá. Řekne mu, že to bude jeho výhra. Když se Dean zeptá, o co se tedy vsadí. Smrt mu řekne, že až si dojde pro prsten, ať si ho nasadí. Chce po něm, aby byl Smrtí na jeden den. Pokud to vydrží 24 hodin, Sam získá svou duši, ale pokud si prsten sundá dříve, prohraje. Dean tedy souhlasí, ale když se zeptá proč a Smrt mu chce odpovědět, probudí se. Doktor je rád, že se mu ho povedlo přivést k životu, ale Dean moc nadšený není a ptá se ho, proč mu nemohl dát ještě 5 vteřin. Doktor mu řekne, že byl pryč 7 minut. Myslel si, že si ho smrt již udrží.

Dean se později se Samem hádá kvůli tomu, co udělal. Sam na něj vyjede, protože slyšel Casse a Crowleyho říkat, co by se z něj mohlo stát, kdyby se mu vrátila duše. Dean mu ale řekne, že by mu vytvořili v mysli zeď, která by mu mohla dočasně udržet vzpomínky na Peklo. Sam mu ale řekne, že je to jeho život, se kterým si zahrává, jeho duše. Do hádky se ale vloží Bobby s dotazem, co za to Smrt bude chtít, protože z dobré vůle to asi neudělá. Dean mu tedy řekne, že se jím bude muset stát na jeden den. Řekne, že neví, proč, ale udělá to. Sam odejde, ale když se jej Dean zeptá, kam jde, Sam mu řekne, že si to musí nechat všechno projít hlavou.

Na parkovišti se Sam dostane k místu, kde je v zemi vykopaná malá díra. Náhle se za ním objeví Dean s tím, jestli hledá prsten. Sam ale řekne, že se jen prochází. Nakonec s plánem vrátit mu duši souhlasí. Není úplně přesvědčený, ale Deanovi řekne, že je to on, který rozezná dobré od zlého, tak je to na něm.


V domě se Sam Bobbyho zeptá, jestli na něj vytáhne zbraň a někam ho zavře. Bobby se ho zeptá, jestli musí a Sam mu odpoví, že ne.

Dean si mezitím venku nasadí prsten. Náhle se objeví ve městě a setká se tam s Tess. Ta mu řekne, že z něj není nadšená a také, že nechce, by se něco pokazilo. Poví mu také, že aby předešli všemožným průserům, bude Dean příštích 24 hodin dodržovat pravidla. Když se na ně Dean zeptá, Tess mu řekne, že zabije každého, na koho přijde řada. Dean s tím souhlasí.
Sam v odlehlé hale provádí rituál, pomocí kterého přivolá Balthazara. Řekne mu, že potřebuje jeho pomoc. Baltazar mu ale připomene, že když se viděli naposled, chtěl ho Sam zabít. Sammy mu řekne, že to bylo nedorozumění a že potřebuje radu od anděla. Nemůže se ale zeptat Casse. Chce vědět, jestli existuje kouzlo nebo zbraň, prostě cokoli, co dokáže zadržet duši, navždy. Sam mu poté prozradí, že je to pro něj. Řekne, že Dean našel způsob, jak mu ji vrátit. A on to nechce. Baltazar mu nakonec poví, že mu poradí a navíc zadarmo. Když se nad tím Sam podiví, Balthazar mu vysvětlí, že je rád, že bude mít dlužníka jako je Sam a navíc ho těší, že Sam ušije podraz na svého vlastního bratra. Poté mu řekne o kouzlu. Samotný rituál je jednoduchý, ale je tu jedna věc. Aby zabránil duši vrátit se do těla, musí zjizvit nádobu, kam má být duše umístěna – tedy vlastní tělo. Čin, který ji učiní neobyvatelnou – otcovražda. Když mu Sam řekne, že jeho otec je již roky mrtvý, Balthazar mu řekne, že to nemusí být krev jeho otce, ale někoho, kdo mu byl otcem. Sam poté pochopí, koho bude muset zabít.


Dean s Tess přijdou ke svému prvnímu případu. Je to přepadení v malém obchodě. Ozbrojený muž míří na prodavače – otce, který se snaží chránit svého syna, který je v tu dobu s ním. Dean chce nějak zakročit, ale Tess mu řekne, že je nevidí, ani neslyší. Chce, aby to nechali tak, jak se situace vyvine. Prodavač využije situace, kdy se lupič nedívá, vytáhne ze zásuvky zbraň a ozbrojeného muže postřelí. Ten se poté skácí na zem. Tess na Deana kývne, protože už oba ví, kterého muže má Dean vzít. Ten ale několik okamžiků čeká, protože muž právě prožívá nepředstavitelné bolesti a chce ho tím potrestat. Nakonec se ho přeci jen dotkne a muž umírá. Když se od mrtvoly otočí a postaví, se, uvidí duši muže, který se jen zeptá proč. Dean mu řekne, že je to proto, že byl hajzl a ať si užije cestu do Pekla. Tess jej poté odvede pryč.Další případ je muž, který zrovna jí. Dean řekne, že to asi bude infarkt a jakmile to dořekne, muž se složí na zem. Dean se jej dotkne a opět se muž vedle nich objeví. Když se také zeptá proč, Dean mu řekne, že to možná bylo tím sýrem navíc, co měl na pizze. Muž přitaká a řekne, že byl výborný. Když se ho Dean zeptá, jestli to má odtud, Tess ho napomene a Dean muži řekne, že je na čase, aby šel. Při odchodu se ale muž Deana zeptá, co to všechno znamená. Dean mu řekne, že „všichni jsme jenom prachem ve větru“. Muž se ohromeně zeptá, jestli to je všechno, písnička od Kansas, ale Tess ho vezme kolem ramen a odvede jej.


Sam se potká s Bobbym, který se ho zeptá, kde byl. Sam mu odpoví, že se byl projet, nic důležitého to nebylo. Poté mu Bobby nalije skleničku.

Dean se s Tess ocitnou v nemocnici. V jednom z pokojů je malá nemocná dívka se svým otcem. Dean se Tess zeptá, o koho jde. Dozví se, že je o dvanáctiletou dívku. Tess mu také řekne, že muž nemá jinou rodinu. Na chodbě se s ní Dean trochu chytne kvůli tomu, že nechce vzít tak mladou dívku. Tess mu ale řekne, že nemůže přeskakovat v seznamu. Musí ji vzít. Dean ale řekne, že to neudělá. Tu dívku nevezme. Dnes neumře.Při karetní hře si Sam všimne, že má Bobby na kuchyňské lince hasičák.

V nemocnici jeden z doktorů vysvětluji otci malé dívky, že její zázračné uzdravení nedokáže z lékařského hlediska vysvětlit. Z postranní místnosti vyjde žena a náhodou projde skrz Tess. Volá svému partnerovi, protože dnes v noci přijede dříve domů, protože plánovaná operace se nekoná.

Bobby Samovi nabídne další pivo, a když se sehne do lednice pro další lahve, Sam se nepozorovaně přikrade za něj a vezme si na něho hasičák. Bobby ale z lednice vytáhne něco, čím Sama omráčí dříve, než on jeho. Když se k němu otočí zády a vezme si provaz, všimne si, že Sam z podlahy zmizel. Bobby prohledává dům ve snaze Sama najít. Náhle do zamčených dveří něco uhodí. Ve dveřích se náhle začne objevovat stále větší díra, jak do nich z druhé strany Sam tluče sekerou. Řekne Bobbymu, že to musí udělat, je mu to ale velice líto. Bobby pak zatáhne za páku a podlaha pod Samem se rozevře. Sam se propadne až do sklepa. Když se snaží dostat pomocí páčidla skrze dveře, ozve se Bobby a řekne mu, že dveře jsou vyztužené ocelí a nemá cenu se namáhat. Poté chce, aby mu Sam své chování vysvětlil. Sam tedy řekne, že nemá na vybranou. Bojí se, že když do něj Dean strčí duši zpět, může to dopadnout velice špatně. Řekne také, že Deanovi na něm nezáleží. Ten chce pouze dostat svého malého brášku Sammyho z pekla. Bobby mu řekne, že chápe, jak strašné to musí být, ale ještě strašnější je to, jak se chová právě teď. Když mu ale Sam neodpovídá, rozhodne se otevřít dveře. Opatrně vejde do sklepa a při pohledu dveřmi v protidémonském bunkru si všimne, že si Sam v místnosti postavil žebřík a vylezl větracím otvorem.V nemocnici se Tess naštvaně žene chodbou. Náhle se ale zastaví a řekne, že to věděla. Když se Dean zeptá, co věděla, otevřou se dveře a záchranáři přivezou zdravotní sestru – ta, která telefonovala manželovi. Dean Tess obviní z toho, že věděla, že se tohle stane. Ona mu ale řekne, že ne. Věděla pouze, že přeskočením jména v seznamu spustí domino efekt. Poté Deanovi řekne, že ji musí vzít. Ten se tomu ale brání, ale když mu Tess řekne, že by tím spustil další řetězovou reakci, nemá na vybranou. Poté se sestřička objeví vedle dvojice. Když ale ohromená žena řekne, že je přece tak mladá, Tess ji přitaká a řekne, že ve skutečnosti měla žít ještě mnoho let a měla mít děti, vnoučata. Žena se pak zeptá, proč tedy musela umřít a Tess ji řekne, že to Dean podělal. Poté obě ženy odejdou. Ještě před odchodem ji Dean řekne, že ho to mrzí. Na místo přijde ženin muž, který se zhroutí vedle mrtvého těla své ženy.Dean se s Tess opět objeví v pokoji s malým děvčátkem. Tess mu řekne, že viděl, co se stalo té sestřičce a proto opravdu nemá na vybranou – musí dívku zabít. Z okna nemocnice ale Dean vidí, že se opilý manžel sestřičky dopotácel k autu a nasedá.

Bobby mezitím u sebe na vrakovišti najde stopy krve, pomocí které se snaží vystopovat Sama. Uvidí zakrvácené dveře do stodoly, ale když je otevře, nikdo v ní není. Náhle na něj zezadu Sam zaútočí a omráčí ho.

Opilý řidič se plnou rychlostí řítí ulicí. Dean, sedící vedle něj, se ho snaží zastavit, ale řidič ho samozřejmě neslyší. Když hrozí nevyhnutelná srážka s autobusem, Dean se rozhodne, že si prsten sundá a tím pádem se zviditelní. Na poslední chvíli strhne volant a muži nabourají do zaparkovaného auta. Dean z auta vystoupí a zavolá Tess. Řekne, že prohrál, tak jestli je spokojená. Poté si prsten znovu nasadí. Na místě se náhle objeví Tessa a řekne, že je ji líto, že sázku prohrál. Oba se najednou ocitnou zpět v nemocnici, v místnosti malé dívky. Tess mu řekne, že je konec a nemusí již nic dělat. Sundal s i prsten a tím to všechno končí. Dean se jí ale zeptá, že stejně nikoho nemůže přeskočit a Tess mu dá za pravdu. Dean poté řekne spícímu muži, že by se měl rozloučit. Muž se opravdu probudí, ale náhle se ozve alarm a dívce se zastaví srdce. Když se u Deana s Tess dívka objeví, zeptá se, jestli je mrtvá. Když jí to potvrdí, stále nechce opustit svého otce. Bojí se o něj. Dean jí ale řekne, že bude v pořádku. Dívka řekne, že to není fér a chce vědět, proč se jí to stalo. Dean jí řekne, že je to něco jako přirozený běh věcí. Tess s ní poté odejde.
Spoutaný Bobby říká Samovi, že to nemusí dělat. Ten ho ale skoro neposlouchá. Když Bobbymu zvrátí hlavu a napřáhne se, aby mu mohl probodnout krk, objeví se na poslední chvíli Dean a zastaví ho. Poté ho omráčí.
Dean poté pozoruje připoutaného Sama v krytu. Bobbymu řekne, že už takhle dál nemůže. Nemůže Sama svázat pokaždé, když se pokusí někoho zabít. Ani jeden neví, co dál dělat.

U Bobbyho v kuchyni se Dean neočekávaně potká se Smrtí. Jí tam všechno možné jídlo z fast foodů. Když se ho na to Dean zeptá, Smrt mu řekne, že si před nasazením prstenu chtěl udělat radost. Dean mu řekne, že už určitě ví, že jako on stál za nic, s ním šel přirozený řád k čertu. Smrt se ho zeptá, kdyby se mohl vrátit, jestli by to malé děvče zabil. Dean mu odpoví, že kdyby věděl, co se stane, když tak neudělá, tak by ji bez váhání zabil. Chvíli mu Smrt vykládá a svém údělu a poté mu řekne, že lidská duše je sice zranitelná, ale je mnohem mocnější, než by si myslel. Poté mu Smrt řekne, že si myslí, že se dnes něčemu přiučil. Dean mu řekne, že si myslí, že on věděl, že jeho práci nezvládne od samotného začátku. Smrt mu ale řekne, že nemá tušení, o čem to mluví. Dean po něm ale stejně chce, aby měl alespoň takovou kuráž a přiznal, že to byl podvod od samotného počátku. Smrt se zarazí a poté mu řekne, že většina lidé k němu mluví s větším respektem. Pak řekne, že skončili a nyní se chystá jít do Pekla pro Samovu duši. Dean se ho překvapeně zeptá, proč by to pro něj dělal. Smrt mu ale na to řekne, že to pro něj nedělá. On a jeho bratr se neustále vracejí. Jsou urážkou nerovnováhy ve vesmíru a působí rozruch v obrovském měřítku. Ale pak řekne, že jsou užiteční, zrovna teď jsou něčemu na stopě. Chce, aby v tom pokračovali. Řekne mu jen, že všechno se točí kolem duší. Až přijde čas, tak tomu porozumí. Předtím, než si Smrt opět nasadí prsten, se Dean zeptá, jestli Samovi bude ta zeď fungovat. Smrt mu řekne, že tak na 75%.

Dean poté utíká za Bobbym do sklepa, kde mu řekne, ať rychle otevře dveře do krytu. Když oba vejdou dovnitř, uvidí, jak si na Samovu postel sedá Smrt. Poté vytáhne z černé kabely zářivou kouli. Předtím ale Samovi řekne, že mu do mysli vloží zeď. Chce po něm ale laskavost – nemá si tu zábranu škrábat. Protože to, co by následovalo, by se mu nelíbilo. Sam ale Deana úpěnlivě prosí, aby to nedělal, ale Smrt mu do hrudi vloží zářivou kouli. Sam začne prožívat ohromné bolesti.
Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz