SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 602

Two and a Half Men
(Dva a půl chlapa)

Nad hořícím krbem vidíme fotku šťastných manželů. Na dalších snímcích jsou i s malým dítětem. Náhle jednu fotografii rozbije zakrvácená ruka. Matka s malým dítětem utíká před neznámým útočníkem do ložnice. Snaží se dovolat pomoci, ale telefon nefunguje. Protože uslyší útočníka za dveřmi, schová se i s dítětem pod postel. Ve škvíře pode dveřmi vidí jeho nohy, ale postava za několik málo vteřin odejde. Žena si oddychne, ale když se podívá za sebe, uvidí svého manžela ležet podříznutého v kaluži krve. Jen stěží potlačí výkřik. Když si myslí, že už je v bezpečí, někdo ji chytne za nohy a vytáhne zpod postele. Poté slyšíme pouze zvuk, který připomíná řezání a trhání.Dean si opět prohlíží kufr svého auta. Kontroluje nabitou brokovnici, ale po chvíli ji opět uloží na původní místo. Vezme krabici s nápisem „kuchyň“ a jde za Lisou. Když přijde do kuchyně, Ben jim řekne, že se chce porozhlédnout po okolí. Dean ovšem nechce, aby kamkoli chodil. Řekne mu, že přece nemůže nechat svou mámu vybalovat celou kuchyni samotnou. Lisa pak Benovi řekne, že si zajdou někam na oběd a porozhlédnou se okolo.

Lansing, Michigan

Sam se baví s jedním z vyšetřovatelů, co se stalo s rodinou, před jejichž domem právě stojí. Agent mu odpovídá, že rodiče našli nahoře a bylo to dost brutální. Alarm se však nespustil. Pohřešuje se ovšem jejich dítě.


Dean mezitím pro celou rodinu objednal pizzu. Když se s ní vrátí domů, jak Lisa, tak Ben se na něho dívají vyčítavým pohledem. Slíbil jim, že na oběd půjdou ven. Dean se omluví, že na to zapomněl, ale moc přesvědčivě nezní.


Sam po průzkumu domů obětí volá Samuelovi, že nenašel žádné stopy po síře, ani žádné EMF. Je to už čtvrtý případ unesených dětí. Nemůžou přijít na to, co rodiny spojuje. Sam si ale náhodou všimne, že rodina měla zařízený alarm od společnosti Harprer Cain Security.

Dean nachytá Bena, jak si prohlíží jeho brokovnici. Naštve se, protože Ben chce, aby ho naučil střílet, protože prý moc dobře ví, o co jde. Řekne Deanovi, že si určitě myslí, že po nich něco jde, proto se museli přestěhovat do nového domu. Dean se neudrží a Bena seřve.

Samuel Sammymu potvrdí, že i ostatní rodiny měly tentýž alarm. Řekne mu, že do jejich profilu (rodina s 6ti měsíčním dítětem) zapadá jedna v okolí. Sam chce okamžitě adresu.

Lisa přijde za Deanem do garáže a chce vědět, co se stalo mezi ním a Benem. Ten je prý několik hodin zavřený ve svém pokoji a tvrdí, že na něj křičel. Dean jí nakonec řekne, že se mu vrtal v nářadí. Zeptá, se jestli si chce promluvit o tom, že křičí na Bena, drží je v domě. Řekne jí, že se možná něco blíží, ale neví to jistě.


Večer přijede Sam k domu, který může být terčem útočníka. Když vejde dovnitř, objeví podříznuté rodiče. Jde se porozhlédnout po domě, ale náhle na něj zaútočí vrah. Sam ho řízne stříbrným nožem a zjistí, že jde o nadpřirozeného útočníka. Po krátké rvačce se útočníkovi ovšem podaří uprchnout. V domě pak Sammy najde něco, co opravdu nečekal…Později zavolá Deanovi s tím, že potřebuje jeho pomoc. Tomu se do toho moc nechce, ale Sam mu řekne, že je od něj 30 minut a klidně teď v noci přijede a zaklepe na jeho dveře. Nakonec mu řekne, co v domě našel.

Na odlehlém poli se oba bratři setkají. Dean se pouze zeptá, kde je a Sam mu odpoví, že je připoutaný k zadní sedačce. Když se Dean podívá dovnitř, uvidí malého chlapce.


Lisa Deanovi předvádí, že dokáže zacházet s jeho zbraní a dokáže se ubránit. Přestože Dean nechce odejít, Lisa zažertuje, že by měl raději odejít nebo ho zastřelí. Po jeho odchodu je na ní ale vidět, že si o něj dělá starosti.

Dean se opět potkává se Sammym a chce vědět, co tedy o útočníkovi ví. Řekne mu, že se dost vyděsil, když jej řízl nožem. Tím se jejich výběr zužuje na ghoula, zombie, měňavce a několik dalších věcí. Než nastalou situaci vyřeší, musí se nejprve stavit s dítětem v obchodě a koupit nějaké věci.

V obchodě se jim dítě u pokladního pultu nedaří uklidnit. Přijde k nim starší žena a zeptá se na jméno dítěte. Každý z bratrů řekne něco jiného a následně ho pojmenují Bobby John. Na záznamu z bezpečnostních kamer si ale Dean všimne, že ženě nepřirozeně svítí oči. Pozná se tak, že jde o měňavce. Když po ní Dean chce, aby jim dítě vrátila, žena řekne, že jej klidně ještě chvíli pohlídá. Dean ji poté řekne, ať jim dítě vrátí nebo jí vrazí nůž do krku. Žena se s Bobby Johnem rozběhne, ale bratrům se nakonec podaří dítě získat zpět a ujet. Žena/měňavec za nimi vyběhne, ale zahlédne pouze jejich poznávací značku. Během cesty se bráchové baví, jak je možné, že je měňavec našel tak rychle. Sam řekne, že je možné, že jej sledoval již od té noci, co dítě odnesl z domu. Dean řekne, že musejí sjet ze silnice a dostat Bobbyho Johna do bezpečí.
Vidíme, že jeden z místních policistů nahlašuje jejich poznávací značku jako hledanou. Když se ale kamera pohne dolů ke kolům auta, vidíme, že je tam hromádka podivného slizu, co vypadá jako rozpuštěná kůže a mrtvý policista. Měňavec si tedy přisvojil jeho podobu.


V hotelovém pokoji se mezitím Dean snaží dítě uspat a kupodivu se mu to i daří. Následně se dohodnou, že Sam se vydá za mužem, který se rozvedl se ženou, kterou policisté našli podřezanou a opět s pohřešujícím dítětem. Dean pro jistotu zůstává s dítětem v motelu. Ještě než odejde, proběhne mezi nimi debata, že styl výchovy, kterým Dean Bena vychovává je téměř stejný, jak je vychoval jejich otec.

V autoopravně se Sam baví s majitelem – mužem, který ztratil manželku a dítě. Sammymu řekne, že se s ní rozvedl, protože mu lhala. Nějakou dobu neměli sex a on odjel na pár dní mimo město. Když se vrátil, manželka mu řekla, že je těhotná. Řekla také, že to dítě je jeho. Tvrdila, že k ní jednou v noci přišel a řekl, že se vrátil z cesty dřív. Muž ale ví, že to nebyl on.


Zatímco si Dean užívá v motelu masážní postel, najednou uslyší od postele Bobbyho Johna podivný zvuk a plesknutí. Když se tím směrem podívá, uvidí, že po stěně je nalepený podivný zkrvavený sliz. Než se dostane k postýlce, zavolá mu Sam. Řekne mu, že si myslí, že otcem dítěte bude nejspíše měňavec. To mu Dean může jen potvrdit, protože v postýlce se objeví malý černoušek, stejný, jako byl na krabici od dětských plínek nedaleko postýlky.Deanovi se nedaří Bobbyho Johna uklidnit a v tu chvíli začne klepat na dveře správce s tím, jestli je všechno v pořádku. Když chce, aby mu otevřel, Dean odmítne. Když se dveře otevřou, objeví se v nich policista, který nahlásil jejich poznávací značku. Řekne, že dítě by mělo být se svým otcem a chce, aby mu jej Dean dal. Ten samozřejmě odmítne. Měňavec mu řekne, že tu nemluví o jednom otci, ale o jejich otci. Začnou se prát, a když to vypadá, že Dean měňavce nezastaví, objeví se ve dveřích Sammy a muže zastřelí.


Při cestě se bráchové baví, že to má měňavec velmi chytře vymyšlené. Promění se v pracovníka, který zařizuje alarmy, vyhlédne si rodinu, počká, až manžel odjede na služební cestu a poté se k manželce vetře. Za několik měsíců se vrátí pro dítě. Baví se, že dítě nemůžou odložit do nějakého sirotčince, protože by ostatní mohl vyděsit, kdyby se proměnil třeba v Asiata. Nakonec se i přes Deanův negativní postoj rozhodnou dítě vzít k Samuelovi.

Když Samuel chce, aby mu Dean dítě podal, odmítne. Bojí se, že se dítěti něco stane, když na něj nebude dávat pozor. Nakonec si dítě vezme Sam a předá jej Samuelovi. Když se Dean zeptá, co s ním udělají, Samuel mu odpoví, že jej vychovají. Dean má ale proti tomu námitky, ale nakonec proti rozhodnutí nic nezmůže. Samuel se zeptá jednoho z přítomných lovců – Christiana, jestli mají se svou ženou Arlene konečně štěstí na dítě a když odpoví, že ne, tak mu Samuel svěří dítě do péče. Náhle se ozve štěkot psa, což značí problém. Dean se Samem a Bobby Johnem schovají v krytu, zatímco ostatní se rozhodnou bránit svou kolonii. Všichni jsou ale překvapení, když se otevřou dveře a v nich se objeví Samuel s tím, že mají něco, co patří jemu. Všichni lovci se jej snaží zastavit, ale nakonec to skončí tím, že měňavec zlomí Markovi vaz a přes ostatní se dostane až ke krytu. Když se Sam rozhodne jít podívat, jak to nahoře zvládají, objeví se přede dveřmi měňavec a vytrhne dveře. Sama odchodí a Deana chytne pod krkem a vyzvedne do vzduchu. Nakonec Deanovi nezbývá nic jiného, než dítě měňavci předat.
S ostatními lovci se poté, co se dají trochu dohromady, baví o tom, že tento tvor byl pravděpodobně král měňavců – Alpha – ten, který stvořil ostatní. Vysvětlovalo by to i to, že dokázal vždy určit polohu dítěte. Neví se, jestli vůbec půjde zabít.

Venku se Dean Sammymu zmiňuje o tom, že při rvačce s měňavcem v hotelu se zmínil o „otci“, čímž myslel Alphu. Zeptá se Sama, jestli ho to slyšel říct. Když mu odpoví, že přesně neví, protože se na to, co měňavec říkal, nesoustředil, Dean mu řekne, že jestli ho slyšel, mohl chtít použít dítě jako návnadu na přilákání Alphy. Sam mu to ale vyvrátí. Na Deanovi je ale vidět, že mu nevěří.


Později má Samuel tajemný hovor s někým a baví se o události s měňavcem. Vysvětluje, že jej nechytil, protože to zabilo tři jeho lovce. Řekne, že si není jistý, jestli to vůbec chce chytit, nakonec ale řekne, že to přinese.


Když se Dean vrátí domů, ihned se shání po Benovi. Když mu Lisa řekne, že jezdí po venku, Dean si okamžitě začne dělat starosti. Lisa to na něm vidí, a když se ho zeptá, co se děje, Dean ji opět neodpoví. Neví, co má dělat. Neví, jestli má zůstat a dávat na ně pozor nebo má od nich odjed co možná nejdál. Nakonec si uvědomí, že se chová přesně jako jeho otec. Lisa mu řekne, že ten život, co teď žije, není jeho. Je lovec a tím také navždy zůstane. Přestože chce být s ní, jeho bratr někde venku loví příšery a ona ví, že chce být s ním. Nakonec mu řekne, že nechce, aby měli pokaždé tento rozhovor, když se vrátí z lovu a nakonec mu tedy řekne, že bude muset odejít. Rozloučí se s tím, že ona zde s Benem zůstane a po něm chce, aby se nakonec vrátil živý a zdravý.V garáži poté Dean stáhne ze své Impaly plachtu a vydává se na cestu.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz