SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 603

The Third Man
(Ten třetí)

V šatně si muž utírá umytý obličej, když v tom si všimne, že má na tváři malou ranku. Zranění se mu začíná objevovat i na druhé tváři. Když si na ránu šáhne, odlepí se mu kus kůže. Když odstoupí od zrcadla, zůstávají po něm krvavé šlápoty, jak se z něj kůže stále loupe. Vidíme, že začne krvácet i na zádech. Když se jeho kolega, který byl mezitím celou dobu otočený ke své kabince, na něj podívá, uvidí ho, jak se kácí k zemi. Na podlaze po něm ale zůstává pouze zkrvavená kaše.


Dean se probouzí vedle Lisy, ale při líbání uslyší podivné dunivé zvuky. Náhle se probouzí v autě a kolem projíždí troubící náklaďák.

Zatímco se Dean snaží rozhýbat, Sammy začíná den posilováním. Ve dveřích koupelny se objeví neznámá žena, která mu řekne, že minulá noc byla podle jejího názoru úžasná. Při odchodu ji Sam předá peníze, na které by ona málem zapomněla. Nakonec mu řekne, že příště ji může zavolat i když bude mít volno. Po odchodu ale Sam papírek s číslem vyhodí. Zazvoní mu mobil, kde se na druhém konci ozve Dean. Sammy po něm chce, aby za ním přijel. Je v Pensylvánii v městečku Easter. Již pracuje na dalším případu.


Jeden z policistů hlídkuje v služebním autě a na malé lesní cestě tajně měří rychlost ostatních řidičů. Někdo mu zavolá, ale on na otázku odpoví pouze to, že je mrtvý a nechce o tom mluvit. Během rozhovoru je vidět, že jej něco pozoruje zpoza stromu. Náhle se mu na krku, na rukou a na obličeji začnou objevovat hrozivé vředy. Snaží se dovolat o pomoc, ale do vysílačky může jen stěží chraptět.


Před budovou místní policie již Sam na Deana čeká. Sam se ho zeptá, jak to šlo s Lisou, když odcházel. Dean mu řekne, že to vzala překvapivě dobře. V budově jdou do márnice, kde se chtějí podívat na muže, který zemřel kvůli vředům. Dozvídáme se, že se jmenoval Toby Gray a byl členem místního policejného sboru. Příčinou smrti bylo podle pitevní zprávy extrémní alergická reakce. Vředy má nejen po celém těle, ale i uvnitř. Dean nadhodí, že to vypadá na čarodějnici, ale Sam již vše prověřil a prohledal a nikde nenašel žádné stopy. Jediným svědkem záhadnému úmrtí je strážník Ed Colfax. Je to ten muž, co viděl, jak se jeho kolega doslova rozpustil.


Bratři se vydají k domu Eda Colfaxe. Když u něj zaklepají na dveře, přijde jim otevřít v policejní uniformě. Nevypadá ale příliš zdravě. Chtějí si promluvit o smrti jeho partnera. On ovšem rázně odmítne a poté jim zabouchne před nosem. Sam se naštve a neváhá rozkopnout dveře. Když vejdou do domu, objeví muže, jak sedí u stolu a vyškrabuje na fotografii svůj obličej. Dean mu řekne, že si myslí, že jeho parťák nezemřel přirozenou smrtí. Když se ho zeptá, jestli je možné, že by měl nějakého nepřítele, Ed mu odpoví, že je to docela možné. Poté bratrům řekne, že oba si o to koledovali. I on sám. On bude další a pak bude po všem. Řekne jim také, že poté bude Bůh spokojený. Dean se zeptá, proč by je chtěl mít Bůh mrtvý a Ed mu odvětí, že kvůli Christopheru Birchovi. Dítě, které nemá tvář. Náhle se muži na obličeji objeví pramínek krve. Když jej na to Dean upozorní, Ed mu řekne, že ho strašně svědí hlava. Poté padne na stůl. Když mu Sammy sundá čepici, objeví, že má v hlavě vyžranou díru, ze které lezou kobylky. V hotelu poté bratři zkoumají, že věci, které se stali třem obětem, mají co dočinění s egyptskými ranami. Sam mezitím vypátral, že Christopher byl minulý měsíc střelen do hlavy, poté co byl pronásledován strážníky Hatchem, Grayem a Colfaxem. Všichni napsali naprosto stejné hlášení. Dean Sammymu řekne, že by měl zkusit zavolat Castielovi. Odpoví mu, že to bylo to první, co se ocitl venku z Pekla, ale že se mu neozval. Neozval se ani poté, co ho za minulý rok mnohokrát volal. Dean zkouší vymyšlenou modlitbu a náhle se Cass v místnosti objeví.
Sam mu vyčte, že se neozval ani jednou, co se ho snažil zkontaktovat. Když se do něj pustí i Dean, Cass jim řekne, že se neozval proto, že nemá odpovědi na jejich otázky – neví, kdo Sama vytáhl z Klece a ani neví, proč se tak stalo. Nebyl to ani Bůh, protože ho už dlouho nikdo neviděl. Cass jim také řekne, že nepřišel za nimi dolů jen proto, že ho Dean zavolal, ale kvůli jejich případu. Vraždy byly spáchány jednou z jejich zbraní – Mojžíšovou holí. Když se Dean diví, jak je možné, že se jim ztratila tak mocná zbraň, tak jim Cass vysvětlí, že před Apokalypsou bylo Nebe zkorumpované, ale stabilní. Ale od té doby, co válka skončila, panuje v Nebi chaos. V tomto zmatku bylo několik mocných zbraní ukradeno. Když je Cass požádá o pomoc, bráchové jen ironicky odpoví, že je to skvělé, ale poté na ně Castiel vyjede s tím, že pokud mu nepomohou tuto zbraň nalézt, zemře mnohem více lidí než doposud. A protože andělé za vraždy nemůžou, jediná věc, která spojuje tyto tři úmrtí je zastřelení dítěte.


Muž zastřeleného syna si čte noviny, které informují o smrti policisty. Jeho syn se ho snaží přimět, aby s tímto již přestal a noviny vyhodil. Muž ale odmítá. Náhle se ale v místnosti objeví trojice a chce po muži vysvětlení, kdo může za vraždy. Řeknou mu, že ví o tom, že zbraň u jeho syna byla pouze nastrčená a chtějí vědět, jestli muž vraždil. Když chce Cass vědět, kdo se nachází Mojžíšova hůl, objeví se za nimi chlapec a v ruce drží hůl. Je to ovšem pouze její část. Aaron se jim přizná, že to byl on, kdo vraždil, řekne jim, že hůl mu dal anděl. Každý den se modlil k Bohu, aby muže, kteří jeho bratra zabili, potrestal, ale vyslyšel ho právě tento anděl. Nakonec trojici řekne, že hůl koupil. Andělovi za ni dal svoji duši. Když se Casse zeptají, jestli je to vůbec možné, odpoví jim, že se to nikdy předtím nestalo. To vysvětluje, proč je hůl rozřezána na kousky. Víc kusů – více nakupujících=více duší. Poté Cass přenese chlapce a bratry zpět do jejich pokoje. Řekne jim, že anděl, kterému chlapec prodal svou duši, po sobě zanechal značku, ale její zjištění je velmi bolestivé – jak psychicky, tak fyzicky. Sam bez zaváhání s “mučením“ souhlasí, ale Dean je naprosto šokován, protože toto jednoduše nemohou provést dítěti. Nemají ale na vybranou a tak Cass začne zjišťovat potřebné informace. Nakonec zjistí, že tento anděl byl jeho dobrý přítel, ale myslel si, že zemřel ve válce – Balthazar. Náhle se ale v místnosti objeví jeden z andělů a Cassovi poděkuje za jméno. Poté se na něj s nožem v roce vrhne a pokusí se ho zabít. Chvíli se perou a nakonec oba vyskočí z okna. Než se Castiel stačí dát dohromady, úročník zmizí.

Bratří se od Casse dozvědí, že tento muž byl jeden z Rafaelových vojáků. Sledoval ho, když zareagoval na Deanovo volání. Dean se naštve, protože se začíná ztrácet - podle něj je tu „příliš mnoho andělů“. Cass mu tedy vysvětlí, že Rafael a jeho služebníci chtějí, aby vládl Nebi, ale on a mnoho dalších si přejí naprostý opak. Znamená to, že v Nebi teď probíhá něco na způsob občanské války. Kdyby se Rafael dostal k moci, nastolil by apokalypsu. Poté Cass provede rituál, aby Balthazara našel.Večer se trojice ocitne před jedním z vilových domů. Když vejdou dovnitř, narazí Cass na zábradlí na velkou ropuchu. Poté vejde do místnosti, kde hraje hudba a svítí barevná světla. Náhle se objeví Balthazar. Řekne mu, že se dozvěděl, že je v domě. Když se na něj Cass nechápavě podívá, Balthazar ukáže do místnosti, kde leží muž, kterému vyleze z úst žába, která předtím Casse sledovala. Cass mu vyčte, že byl pro něco jako bratr, bojovali spolu a teď se chová, jako nějaký zloděj, když vzal božské zbraně. Cass je po něm chce, ale o tom Balthazar nechce ani slyšet. Pomocí zbraní by poté mohl válku zastavit. Baltazar mu ale řekne, že to nikdy neskončí. Poradí mu, aby něco cenného ukradl a pak sehrál svou vlastní smrt. Náhle se ale ozve podivný zvuk a Balthazar řekne, že to byl alarm. Těsně před obchodem Castielovi řekne, ať vyřídí Rafaelovi, ať si políbí. Poté luskne prsty a zmizí. Před domem se objeví Rafaelovi vojáci. Dva z nich Dean donutí, pomocí symbolu namalovaný krví, zmizet. Jednoho Cass zabije. Náhle se ale u Casse objeví samotný Rafael a začne Casse mlátit. Když to vypadá, že Casse zabije, objeví se Balthazar a ukáže Rafaelovi krystal. Ten jej promění na sůl. Když chce Balthazar zmizet, objeví se Dean a zapálí kolem něho svatý oheň. Trojice nakonec Balthazara donutí, aby vrátil duši malému chlapci. Dean se také dozví, že shání duše, protože mají neuvěřitelnou sílu. Když chce, aby jej Dean pustil, odmítne. Cass ovšem jen mávne rukou a oheň zmizí. Udělal to proto, že mu předtím v boji zachránil život.Dalšího dne se bráchové chystají na cestu, a když si balí, zeptá se Dean, jestli je Sammy v pořádku. Poukazuje na to, že když se mělo rozhodovat o mučení chlapce, Sam vypadal, že mu na něm ani nezáleží. Sam souhlasí s tím, že se změnil, protože celý minulý rok lovil sám a tak se stal trochu ostřejším. Když Dean ukáže na to, že pobyt v Pekle člověka změní, Sammy mu řekne, že přeci nejsou stejní a na každého to působí jinak. Poté nasedne do auta. Na Deanovi je ale vidět, že se mu přeci jen něco nezdá.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz