SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 604

Weekend at Bobby's
(Bobbyho víkend)

Před rokem

Bobby provádí rituál, pomocí kterého přivolá Crowleyho. Baví se s ním o tom, jak pěkně vypadal Samův skok do Klece, ale Bobby démona nezavolal, aby si popovídal. Chce po něm, aby mu vrátil duši. Dohoda, kterou s Crowleym uzavřel, byla taková, že pokud se jim podaří vrátit Lucifera do Pekla, on smlouvu roztrhá. Crowley mu ale řekne, že si ji nepřečetl celou. Když se tomu Bobby podiví, začnou se mu na těle objevovat do krve vyryté části jejich smlouvy. Podle dohody má Crowley udělat, co je v jeho silách, aby mu duši vrátil zpět. Znamená to, že „by rád“, ale nemůže. Za 10 let bude Bobby stažen do Pekla. Bobby mu na to řekne, že si myslel, že to nějak takto bude probíhat a proto démonu řekne, že zde může hnít až do konce života. Zhasne a na podlaze, přesně na místě, kde Crowley stojí, se objeví fluoreskující barvou namalovaný symbol, který jej drží na místě. Crowley ale zapíská a ozve se děsivé vrčení – přivedl si s sebou pekelné psy. Dá proto Bobbymu na výběr – buďto 10 let nebo být ihned sežrán psy. Bobby se proto sehne a nožem seškrábe část symbolu a díky tomu Crowley bez problému vykráčí pryč z kruhu.

Kenosha, Wisconsin

Současnost

Nedaleko dětského hřiště se Dean přehrabuje v hrudníku zavražděného muže. Zpoza stromů se vynoří Sam a řekne mu, že nenašel žádné stopy EMF. Dean ovšem u těla našel podivně vyhlížející pařát. Bratři si s tím nevědí rady, a proto zavolají Bobbymu. Dean mu řekne, že jsou ve Wisconsinu a mají tu šest těl s rozervanými hrudníky. Nenašli žádné stopy EMF, síry, ani čarodějnické váčky. Poté Bobbymu pošle fotku pařátu. Ani on si s tím ale neví rady. I přesto začne hledat. Doma ovšem nemá potřebnou literaturu a proto se musí vydat do místní knihovny. Tam ale mají zavřeno a proto se dovnitř musí vloupat. Když se chce vrátit, smůla se mu pořád lepí na paty. Nenastartuje mu auto, a proto se domů vydává pěšky. Když konečně dorazí domů, hledá informace o záhadném tvorovi pozdě do noci. Nakonec se mu ale podaří objevit, co je tvor zač. Zavolá Deanovi a oznámí mu, že loví Lamii. Je to příšera, která rozmačkává srdce a pije krev. Nikdy ovšem neslyšel, že by opustila Řecko. Zabít ji můžou pomocí stříbrného nože posvěceným od kněze.
Poté se jde Bobby podívat do sklepa. Má tam spoutanou démonku, po které chce, aby mu řekla Crowleyho pravá jméno – když ještě byl člověkem. Když se žena zmíní o jeho ženě, Bobby se pouze otočí a dojde pro pytel. Žena mu řekne, že to nebude fungovat, protože je to jenom pověst. Bobby ji odvětí, že to brzy zjistí. Poté začne pytel pálit. V tu chvíli začne žena křičet. Když Bobby s pálením přestane, žena mu řekne, že nemůže říct Crowleyho jméno, protože Bobby nemá ani představu o tom, co by ji udělal. Řekne mu, že je král Pekla. Náhle se ale ozve zvonek. Bobby se podívá kukátkem a zjistí, že jde o jeho sousedku Marcy, která mu přinesla zázvorovo-broskvový koláč. Při hovoru u dveří se začne ze sklepa ozývat křik, aby démonce někdo pomohl. Bobby Marcy řekne, že je to pouze scénka z jeho oblíbeného hororového filmu. Marcy mu řekne, že také miluje horory a proto ho pozve v sobotu v sedm hodin na večeři a podívají se na film „Stáhni mě do Pekla“. Když se začne Bobby ostýchat, Marcy mu řekne, že to nevadí, ale že by potřebovala, aby se jí podíval na štípačku na dříví, protože slyšela, že je celkem zručný.

Ve sklepě Bobby pokračuje s mučením démona. Nakonec ženu/démona přemůže bolest a svolí, že mu dá jméno. Jmenuje se Fergus MacLeod. Poté, co mu jméno prozradí, chce démon, aby jej Bobby pustil. Ten ale pytel polije hořlavinou a zapálí ho.


Dalšího dne vyřizuje Bobby několik telefonátů. Když si chce konečně odpočinout, objeví se jeho starý přítel Rufus Turner. Chce u Bobbyho na parkovišti zakopat Okami, kterou potkal v Billings. Vždy se ale vyskytovaly pouze v Japonsku. Bobby mu řekne, že jestli to spolu nějak souvisí, Sam s Deanem zrovna stopují Lamii. Příšery se v poslední době chovají velice podivně. Při zakopávání těla se baví o tom, že Bobby konečně zjistil pravé Crowleyho jméno. Bude ho muset najít ve Skotsku. Rufus mu řekne, že tam má nějaké kontakty a mohl by párkrát zavolat. Bobby mu ale odpoví, že ho nežádá o pomoc, na to mu Rufus odvětí, že nežádá o povolení. Později Bobbymu opět volá Dean s tím, jaký je další způsob, jak zabít Lamii. Bobby mu řekne, že pomocí sole a rozmarýnu. Během telefonátu se ale do Bobbyho domu začne doslova cpát agent Adams z FBI, se kterým je tam s ním i šerifka Mills. Nakonec se bratrům podaří Lamii porazit a Bobby se tak může věnovat návštěvě. Agent mu ukáže podobiznu Rufuse a chce vědět, jestli jej někdy viděl. Když mu řekne, že ne, tak mu Adams poví, že má pár chlapů, co pracují na dálnici a ti ho prý viděli, jak u Bobbyho zastavoval a nesl tělo. Bobby to ovšem popře, ale prohlídce pozemků se neubrání. Když to vypadá, že se muži začnou prát, vloží se do toho šerifka a řekne, že je Bobby ve své náladě a po agentu Adamsovi chce, aby jí nechal místo prohlédnout samotnou, protože se s Bobbym již 10 dobře znají. Řekne mu, aby počkal venku. Když odejde, Bobby jí řekne, že jedno tělo má ve sklepě a druhá na dvorku. Když se šerifka podívá ven z okna, zjistí, že agent tam není. Proto jdou společně na místo, kde Bobby s Rufusem tělo zakopali. Na místě je pouze hluboká jáma. Když se ho agent zeptá, jestli to nechce vysvětlit, Bobby jen řekne, že mu vybouchla žumpa.

Večer volá Rufuse kvůli tomu, aby se ihned vrátil. Řekne mu, že Okami není mrtvá. Při krátké slovní přestřelce se Bobby dozví, že ji Rufus střelil pouze pětkrát, místo sedmkrát. Dozví se také, že jde po svobodných bílých ženách a loví je ve spánku.

Mezitím vidíme Marcy, jak se chystá ke spánku. Poté, co zajistí okno a jde chodbou do ložnice, ale vidíme, že se před domem něco pohybuje. Najednou se ale rozrazí přední dveře a do domu jí vtrhne Bobby. Zeptá se jí, kde má ložnici. Když tam vejde a všechno prohledá, nic nenajde. Náhle se ale Marcy podívá do rohu stropu, kde uvidí Okami, která se na Bobbyho vrhne. Po krátké rvačce vyhodí Bobbyho oknem a vyskočí za ním. Venku se oba chvíli perou, ale nakonec se Bobbymu podaří zapnout štípačku a nacpat Okami do ní. Ven vystříkne pouze krvavá kaše, ale tak nešťastně, že postříká Marcy. Aby Bobby odlehčil atmosféru, řekne, že si myslel, že je rozbitá. Marcy, která je naprosto v šoku mu řekne, že to řekla jen proto, aby ho k sobě dostala. Poté Bobby poví, že by občas mohl zajít na večeři, ale Marcy se to příliš nelíbí.

Dalšího dne si Bobby opět volá s Rufusem, kterému poví, jak se mu podařilo Okami zabít. Nakonec mu Rufus poděkuje. Během telefonátu se Bobby dozví, že Rufus našel stopu, která by jej mohla dovést k Crowleyho ostatkům. Fergus se narodil v Canisbay, ve Skotsku roku 1661. Dozví se také, že Crowley měl syna Gavina. Byl kapitánem obchodní lodi, které se potopila v Massachusetts v roce 1723. Lovci pokladů vrak objevili, ale nevyvedli kosti. Místo toho získali prsten s pečetí. Ten je v nynější době součástí výstavy „Hlubinné poklady“ v museu Maritime v Andoveru. I když se to Bobbymu moc nelíbí, požádá Rufuse o prsten. Ten mu ale řekne, že je jako vždy o krok před ním, protože právě stojí před tímto muzeem. Bude u něj kolem půlnoci.

Večer Bobbymu volá Dean a řekne mu, že se mu Sam nějak nezdá. Řekne mu, že je jiný. Během rozhovoru Bobbymu telefon zapípá a ohlásí druhý hovor. Řekne proto Deanovi, aby chvilku počkal. Ten se tváří překvapeně, protože nečekal, že by ho mohl Bobby takto „odbýt“. Na druhém konci se ozve Rufus s tím, že šlo vše v celku dobře, ale teď ho sledují policisté. Bobby mu řekne, aby prsten hlavně nepolykal, ale Rufusovi nakonec nezbývá jiná možnost. Poté se opět vrátí k Deanovi. Bobby Deanovi řekne, že má nějaké věci na práci. Dean si to ovšem přebere podle sebe a řekne mu, že je trochu sobecký, že není všechno o něm. Bobby mu na to řekne pouze to, aby přivedl Sama k němu do místnosti. Poté mu Dean oznámí, že je na hlasitém odposlechu. Vyčte bráchům, jak si vůbec opovažují nazvat ho sobcem poté, co pro ně pokaždé vyhledal informace, které potřebovali. Začne na oba křičet s tím, že by si měli uvědomit, že se vše netočí jen kolem nich. Řekne jim také, že Crowley má jeho duši a on nehodlá jen tak sedět a čekat, až si pro ni přijde. Pro jednou by mohli přestat skuhrat a mohli by mu naopak pomoci.


Dalšího dne se Bobby setká se šerifkou. Chce po ní, aby zařídila, aby ho k nim vydali. Šerifka mu ale vyčte, že je to strašně složité a navíc by tím riskovala svoji kariéru. Má ho velmi ráda, ale tohle prostě nemůže udělat. Nemůže tak riskovat, protože by mohla ztratit vše, co si budovala.


Večer Bobby popíjí, ale když si chce na chvíli odpočinout, opět ho někdo vyruší klepáním na dveře. Když se jde podívat, kdo přišel, objeví, že ve dveřích stojí šerifka, spolu s Rufusem. Když chce vědět, jak se jí to podařilo, šerifka mu jen řekne, aby se neptal, a poté mu oznámí, že má hodinu a poté volá federály a řekne jim, že utekl.


Později Bobby vykoná rituál, pomocí kterého se podaří přivolat Gavina. Když se objeví, Bobby mu řekne, že si musí promluvit.Bobby vykoná další rituál, kterým přivede Crowleyho. Opět ho chytí do démonské pasti. Chvíli se baví o tom, že Luciferův plán zabít všechny démony nebyl tak špatný. Jsou to jen podlí parchanti, kteří dokážou jen lhát. Náhle se v místnosti objeví Gavin. Crowley mu řekne, že je to tak dlouho a že ho má moc rád. Pak se ale ušklíbne a řekne Bobbymu, že určitě chce, aby mu vrátil jeho duši výměnou za syna. Problém je ale v tom, že on svého syna nesnáší. Bobby mu ale odpoví, že si s ním promluvil a získal o něm několik peprných informací. Když se zaražený Crowley zeptá Gavina, co mu řekl, odpoví, že všechno. Bobby tak zjistil, kde jsou pohřbené Crowleyho kosti. Poté mu hodí telefon a na druhém konci se ozve Dean, který je se Samem v Irsku a zrovna telefonují u vykopaného hrobu. Jeho kosti mají připravené na spálení, pokud by nechtěl přistoupit na jejich dohodu. Crowley Bobbymu řekne, že je to směšné a celá věc se s pálením kostí je jen pověra. Bobbymu odpoví, že ví o jednom z jeho „zaměstnanců“, kteří by s jeho tvrzením nesouhlasili. Když před časem ukazoval démonce ve sklepě pytel, byl plný jejich kostí. Když je spálil, zničil i ji. Crowley nakonec Bobbymu duši vrátí a sám se okamžitě přenese k Samovi s Deanem, a odnese se si kosti neznámo kam.
Večer si bráchové s Bobbym volají a ten jim děkuje, že se kvůli němu vydali až do Skotska. Ví, že oba moc rádi nelétají, ale Dean řekne, že let zvládl v klidu. Sam ovšem dodá, že Dean prozvracel celou cestu. Když se jim chce omluvit za telefonát, kdy na ně vyjel, Sam mu skočí do řeči s tím, že měl pravdu, protože ho považovali za samozřejmost. Když Bobby zavěsí, sedne si do křesla a chce si konečně dát koláč, kterým mu přinesla Marcy, opět mu zazvoní telefon, takže mu každodenní práce začíná nanovo.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz