SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 605

Live Free or Twi-Hard
(Trochu jiné stmívání)

Mladá dívka si na falešný průkaz koupí v baru pití a vypadá, že někoho hledá. Při odchodu ale narazí na mladíka, který pohotově chytne mobil, který dívka upustila. Je ráda, že ho vidí. Poté si jdou sednout do jednoho z boxů. Povídají si o básních, které Kristen napsala. Při vytahování další básně se ale řízne do ruky a začne jí trochu téct krev. Mladík náhle znejistí a otočí se od ní. Řekne jí, že musí jít. Kristen sedí ještě nějakou dobu v boxu, a když zvedne hlavu, uvidí, že se mladík vrátil. Řekne jí, že by zde neměl být, ale nemůže na ni přestat myslet. Řekne jí také, že spolu nemohou být. Udělal špatné věci a měla by utéct. Když ho chce dívka políbit, mladík uhne. Pak jí řekne, že jí něco musí ukázat. Odhrne si horní ret a odhalí upíří špičák. Kristen mu řekne, že to věděla, ale že se nebojí. Bojí se pouze toho, že toto je sen a ona se probudí ve škole na hodině matiky. Mladík jí řekne, že jí ukáže jeho svět a odvede jí pryč. Venku jdou po liduprázdné ulici až k velmi starému domu. Ze dveří náhle vyskočí postarší muž a pochválí mladíka – Robbiho. Když chce vylekaná dávka utéct, starší muž se do ní zakousne.
Dean telefonuje s Lisou, že je nedaleko a až něco vyřeší, mohl by se za nimi stavit. Když s ní domluví, usměje se. Přicházející Sam si toho všimne, ale Dean mu řekne, že o nic nejde. Sammy mu ukáže, že se pohřešuje šest dívek za sedm dní. Dean Samovi řekne, že mají šest směrů, jak pátrat, tak ať si vybere číslo. Sam mu řekne sedm, protože dnes se pohřešuje již sedmá dívka.

Bráchové se vyptávají Kristenina otce, jaká dívka je. Ten jim řekne, že je trochu naivní, ale jinak obyčejná. Když bratři vejdou do jejího pokoje, objeví, že je zařízený ve stylu uctívání upírů. Ne těch pravých, ale z filmu připomínající Stmívání. Při krátké prohlídce pokoje Sammy narazí na dívčin notebook a po prolomení jejího hesla se jim ukáže dívčin profil. Zjistí, že její schránka je plná pošty od nějakého kluka, který se vydává za upíra. Když Sam otevře jednu zprávu, dozví se, že se s Kristen chtěl tento tajemný mladík sejít na místě zvaném Black Rose.V noci projíždí prázdnou ulicí dodávka. Náhle před ní vjede auto a donutí ji zastavit. Z auta vyběhne několik mužů a vrhnou se na řidiče, kterého zabijí. Další muži rychle otevřou dveře dodávky a ukradnou všechny bedny, které auto převáželo. Poté všichni urychleně nastoupí do auta a odjedou. Vidíme, že řidič leží mrtvý u svého auta a také to, že auto převáželo krev.


Ráno se Sam baví se Samuelem, že je na 100% jistý, že jde o upíry. Vše zapadá do profilu – pohřešované mladé dívky, přepadení auta převážející krev, již ve čtvrtém městě to probíhá naprosto stejně. Sam ale nechápe, proč, když upíři mají mladé dívky – chodící jídelny – ještě potřebují krev v pytlících. Samuel mu na to řekne pouze to, aby našel hnízdo a vyřešilo to.

Večer jdou Sam s Deanem obhlédnout Black Rose. Vidí několik podezřelých osob, ale nakonec se rozhodnou sledovat dva muže – jeden z nich jde pryč z místnosti a druhý si odvádí jednu dívku. Toho se rozhodne sledovat Dean, zatímco Sam následuje podezřelého do sklepa. Při sledování se mu ale ztratí. Když na Sammyho ze skrýše zaútočí, uřízne mu hlavu.

Mladík, kterého sleduje Dean, si chce s dívkou užít, ale Dean mu to překazí. Mladíka odhodí a dívce řekne, aby utekla. Donutí ho, aby mu ukázal zuby. Pozná, že jsou falešné a ještě víc se podiví, když uvidí, že mladík má na sobě třpytky. Ten mu řekne, že je to proto, aby si užil. Nakonec mu Dean řekne, aby i on utekl. Když se vrací zpět do baru, zastaví ho muž, který vysál Kristen. Řekne mu, že je hezký. Dean mu řekne, že je mu to líto, ale nehraje za jeho tým. Otočí se k němu zády, ale muž ho chytí za bundu a odhodí ho několik metrů na kontejner. Omráčený Dean se snaží bránit, ale upír je několikanásobně silnější. V uličce se ale objeví Sam, ale místo toho, aby přispěchalo bráchovi na pomoc jen se zájmem pozoruje jejich souboj. Mezitím upír přirazí Deana ke stěně, kousne se do ruky a vetře mu do úst svoji krev. Na Sammyho tváři vidíme lehký úškleb. Když je po všem, Sam vytáhne mačetu a utíká Deanovi na pomoc. Muž ale uteče.

Při návratu do hotelu musí Sam zatáhnout všechny závěsy a zhasnout všechna světla, protože Dean na ně začíná být citlivý. Velmi se mu také zlepšuje sluch. Řekne Sammymu, že ho Samuel určitě zabije, až k nim přijede. Udělá to on, protože Sam by to nikdy neudělal. Ten mu ale odpoví, že to nějak vyřeší a dostanou ho z toho. Najednou se Sama zeptá, proč není vyděšený. Sam mu řekne, že je, ale Dean slyší jeho tlukot srdce a to vůbec nezní, že by měl strach. Sam mu na to řekne, že se snaží zůstat v klidu. Chvíli se dohadují o tom, co dělat. Poté si Dean odskočí do koupelny. Před zrcadlem si všimne, že mu začíná růst upírský zub. Poté opět pustí vodu z kohoutku.

Sam mezitím čeká v pokoji, ale protože se Dean dlouho neozývá, vstoupí do koupelny. Ta je ale prázdná a Sam si všimne, že je otevřené okno.


Náhle se Dean objeví u Lisy a sleduje jí, jak spí. Lisa se náhle probudí a Dean jí řekne, že ji chtěl vidět. Lisa chce vědět, co se děje, ale Dean jí to nemůže říct. Chtěl jí pouze za všechno poděkovat. Lisa mu řekne, že ho děsí, ale Dean jí řekne, že už musí jít. Když chce Lisa říct, co se mu děje, Dean jí řekne, že nemůže to své svinstvo nosit k ní domů. Když na něj žena zatlačí, aby jí řekl, co se mu to děje, na chvíli se Dean neovládne a přimáčkne ji na zeď. Na okamžik to vypadá, že ji chce buď políbit, nebo kousnout, ale včas se z toho dostane a odvrátí se od ní. Začnou se mu objevovat i další upírské zuby a proto se chce dostat co nejrychleji od Lisy i Bena. Na chodbě se ale s chlapcem potká, a když se k němu Ben pokouší přiblížit, Dean s ním praští o zeď.

Mezitím do motelu přijel Samuel a Samovi vyčte, že nedokáže pohlídat ani vlastního bratra. Při rozhovoru se ale z temného kouta místnosti ozve Dean s tím, že říkal, že ho Samuel přijede zabít. Když se ho děda zeptá, jestli se už nakrmil, řekne, že se byl rozloučit s Lisou. Poté mu řekne, že nikoho nevypil, ale byl blízko. Po Samuelovi chce, aby ho zabil. Ten mu řekne, že pokud na tom trvá, tak to může udělat nebo ho může zachránit a přivést zpátky. Oba bratři se na dědu nechápavě podívají. Ten jim ukáže zápis jeho dědy, kde je napsán lék, jak se proměnit zpátky v člověka. Některé věci na přípravu lektvaru mají, ale některé teprve musí získat. Největší problém bude získat krev upíra, který Deana přeměnil. Dean řekne, že tedy půjde do hnízda a krev získá. Když mu Sam řekne, že chce jít s ním, odpoví mu, že nemůže, protože je cítit jako hamburger. On je jeden z nich a proto ho nebudou podezřívat. Problém je, že hnízdo ještě nenašli. Dean jim ovšem řekne, že to nebude problém, protože on je cítí. Před odchodem ho ještě zastaví Samuel a dá mu injekční stříkačku s krví mrtvého muže, dost na to, aby zneškodnil strážné a několik kusů navíc. Když Dean odejde, zeptá se Samuel Sama, co se to s ním děje. Když se na něj Sam nechápavě podívá, Samuel mu řekne, že přeci věděl o tom léku. Sam to ale popře. Děda mu řekne, že před několika měsíci s ním o tom mluvil. Sam mu řekne, že se o tom musel bavit s Christianem. Samuel na to řekne, že je to zvláštní, protože kdyby to věděl, mohl by Deana využít, aby se dostal do hnízda a zneškodnit Alphu. Poté odejde.
Dean se nepozorovaně dostane do hnízda upírů. Hned na začátku se potká s Robbiem, který se ho zeptá, jak mu je. Ví, že Dean je ten muž, kterého Boris přeměnil před barem. Je rád, že to vládl. Poté mu řekne, aby ho následoval. Přijdou k lednici, odkud Robbie vytáhne balíček krve. Dean mu řekne, že cestou sem zabil mnoho lidí. Mladík mu řekne, že nyní je to tak, že lidi jen tak nezabíjí. Chce, aby mu řekl, jaké to je, zabít člověka. Dean mu řekne mu, že mu to ukáže. Poté ho Robbie přivede do velké haly. Na vzdálenějším konci je stůl, u kterého sedí Kristen a Boris jí diktuje temné básně. Když jde Dean pomalu k němu, všimne si, že po stěnách jsou zařízené klece, ve kterých jsou upírky, které dostávají krev. Když Kristen dopíše vzkaz, pošle jí, ať si dá trochu krve, ale ať se pak vrátí. Poté si jde Boris promluvit s Deanem. Je rád, že mu Sam neusekl hlavu. Dean mu řekne, že mu utekl. Muž se poté zeptá, jestli jedl. Řekne mu, že bude potřebovat sílu. Když se Dean zeptá na co, Boris mu vysvětlí, že půjde ven a přivede mu další dívky. Také mu řekne, že dívky jsou v klecích do té doby, než se uklidní. Poté vyrazí ven a budou mu přivádět kluky jako je Dean. Když se ho Dean zeptá, jestli tento systém vymyslel Boris, ten se jen zasměje a řekne, že ne. On to jen uvedl do provozu. Jejich Otec to vymyslel. Když se k němu Boris otočí zády, vyndá Dean z kapsy stříkačku a chystá se bodnout muže do zad. Těsně před tím, než to udělá mu, ale z hrotu jehly ukápne kapička krve na zem a muž to uslyší. Na poslední chvíli se otočí a Deana zneškodní. Náhle se ale podívá ke stropu a uslyší velmi divný zvuk. Poté se zhroutí k zemi. To stejné se děje i s dívkami v klecích a nakonec i Deanovi. Má velmi podivnou vizi, ve které vidí dvě dívky – dvojčata a další obrazce. Poté, co se probudí, uvidí, že Boris otevřel klece a vypustil na něj všechny upíry. Na schodech se mu pomocí krve mrtvého muže podaří zneškodnit jednoho strážného, ale Boris za ním vyšle všechny ostatní.


Venku mezitím na Deana čekají Sam se Samuelem. Náhle jim na střechu auta skočí upír, ale Samovi se podaří ho zneškodnit. Na Deana, poté, co zneškodní všechny upíry v hnízdě, zaútočí Boris.

Sam se Samuelem se vydají do hnízda, ale po cestě najdou jen bezhlavé mrtvoly. Nakonec v hale potkají samotného Deana. Tomu se podařilo Borise zneškodnit a uříznout mu hlavu.V hotelu nakonec přichystají lektvar a Dean ho i přes velký odpor vypije. Nejdříve si myslí, že nefunguje, ale po chvíli začne zvracet tmavě modrou tekutinu. V mysli se mu přehrává vše, co dosud jako upír zažil a ve flashbacku vidí i Sama, jak se dívá na to, jak ho Boris nakazil. Vidí i jeho podivný úsměv. Poté se probudí na podlaze už jako člověk.Později všichni balí, a když Dean vyjde z koupelny, Sam se ho okamžitě zeptá, co v hnízdě viděl. Řekne mu, že upíři dostávají rozkazy od Alphy, který s nimi má jakési telepatické spojení. Posílá jim zprávy. Jejich prioritním úkolem je nabírání lidí a stavění armády. Nejhorší ale je, že už nemají z lovců strach.

Venku se Dean snaží dovolat Lise, ale když jí chce nechat zprávu na záznamníku, rozhodne se a telefon vypne. Sam se ho zeptá, jak to s ní šlo a Dean mu řekne, že se jí ani nedovolal. Poté mu řekne, že aspoň má jeho, protože mu kryje záda. Zeptá se ho, jestli se na něj může spolehnout, ať jde o cokoli. Sam mu odpoví, že je to samozřejmost. Dean o tom ale velice pochybuje.Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz