SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 606

You Can't Handle the Truth
(I pravda zabíjí)

Calumet City, Illionis

Servírka během obsluhování telefonuje a při hovoru řekne, že vše, co chce vědět, je znát pravdu. Poté hovor ukončí. Když má odnést talíř ke stolu, kuchař ji zastaví a řekne jí, že je smutná a patetická a že mu je jí líto. Dívka se na něj nechápavě podívá a zaraženě odejde. Když vyjde z kuchyně, potká se s vedoucím a ten se jí zeptá, jestli zná novou dívku Místy, protože je o dost hezčí než ona. U stolu se servírka starší paní zeptá, jestli jí může donést ještě něco. Ta odpoví, že děkuje, ale ne. Poté dodá, že jednou srazila bezdomovce a ani nezkontrolovala, jestli je v pořádku. Když jde kolem rodiny s holčičkou, řekne jí, že nenávidí svou maminku a chtěla by jí ve spánku zapálit. Další zaměstnanec jí řekne, že neví, čím to je, ale má z ní divný pocit. Stále zoufalejší servírka otevře zásuvku a vytáhne z ní zbraň. Opět si s někým neznámým volá a ptá se, jestli jí může vyzvednout. Na druhém konci telefonu se ozve ženský hlas, který ji řekne, že je šílenec a celá rodina jen čeká na okamžik, až se znovu sesype. Je chodící katastrofa. Poté se zeptá, proč se nezabije, protože by ostatním usnadnila život. Roztřesená dívka si přiloží zbraň pod krk a zmáčkne spoušť.
Dean volá Bobbymu a říká, že ví, co viděl ohledně věci se Samem. Ten mu říká, že ho testovali vším možným – solí, stříbrem, svěcenou vodou. Dean mu řekne, že ho Sam strčil k upírovi a není to jeho bratr. Bobby se zeptá, jestli zkoušel volat Cassovi, ale ten neodpovídá. Nejde jen o tento incident s upíry, je jiný od té doby, co skočil. Bobby mu řekne, ať ho pozoruje, protože potřebují získat informace, co se s ním ve skutečnosti děje. Protože pokud to není Sam, tak neví, co to je. Ať je to ale cokoli, musí nejdříve najít způsob, jak se toho zbavit. Deanovi se nechce ani v nejmenším se k Samovi přiblížit, ale nezbývá mu nic jiného, než s ním spolupracovat na případu.
Náhle se vedle něj Sammy objeví a Dean se rychle vymluví, že nechával Lise zprávu, protože se stále neozvala. Sam se ho zeptá, jestli je v pohodě a Dean se ho na oplátku zeptá, jak se daří jemu. Sam mu odpoví, že skvěla a poté mu ukáže noviny a řekne mu, že toto je již čtvrtá podivná sebevražda ve městě, takže by to měli prověřit.

Jako federálové se dostanou do domu servírky, která se jako poslední zabila. Je s nimi její sestra, která nechápe, proč se federální agenti zajímají o sebevraždu. Sam řekne, že je to jejich nový přístup. Žena jim řekne, že vše již vypověděla policistům – Jane měla velice špatný den a tak se jí snažila rozveselit. Řekla jí, aby v práci vydržela. Sam ale náhle ženě řekne, že to, jak si právě odhrnula vlasy za ucho, jí prozradilo. Řekne jí, že lže a chce slyšet, co jí doopravdy řekla. Žena nakonec svolí a řekne jim, že když sestře volala, chtěla jí říct, že ji miluje, ale místo toho jí řekla, že je přítěž, tak ať už se prostě zabije. Nemohla si pomoci.Venku se Sam Deana zeptá, jestli v domě něco našel, ale ten mu řekne, že žádné čarodějnické váčky, síra, ani EMF.

V zubní ordinaci se právě doktor chystá udělat svému pacientovi zákrok. Je to jeho dobrý přítel. Těsně před tím, než doktor začne pracovat, mu pacient řekne, že k němu musí být upřímný. Nechce zde být a svou ženu nemiluje – z její povislé kůže se mu chce zvracet. Zeptá se ho, jestli si pamatuje na společné kempování, které musel odřeknout kvůli své nemoci. Řekne, že jen nechtěl být poblíž jeho dcery. Pak u nich doma ale pořádali přespávací párty a on se nemohl ovládat. Ne ale až tak docela, protože věděl, že na to nikdo nepřijde. Náhle ho doktor začne škrtit a zabodne mu do krku vrtačku. Ve dveřích ordinace se objeví sestra, a když vidí tento hrůzný výjev, začne křičet.
Dean si opět telefonuje s Bobbym, ale ten zatím na nic nepřišel. Dean mu řekne, že má husí kůži, jenom z toho, když s ním má být v pokoji. Neví, jak dlouho to ještě vyřeší. Poté zavěsí. Rozhodne se, že zavolá Lise, ale po prvním zazvonění telefon položí. Náhle do pokoje vkročí Sam s tím, že mají další případ – zubař, který uvrtal k smrti svého pacienta. Dean mu řekne, ať jde napřed a on ho poté dožene. Chce totiž udělat menší průzkum. Samovi se to nezdá, ale poté i tak odejde.

Sam se před policejním oddělením baví se setrou, která vše viděla. Zavolá Deanovi, a když se ho zeptá, co zjistil od zubaře, řekne mu, že než se k němu dostal, stihl se oběsit v cele. Dean nadhodí, jestli je možné, že obě oběti byli nějak prokleté – všichni jim museli vždy říct pravdu. Poté Deanovi řekne, že se půjde podívat na tělo do márnice a po něm chce, aby se zašel podívat k zubařovi do ordinace.

V ordinaci Dean uvidí naprostou krvavou lázeň. Když vejde do vedlejší místnosti, uvidí na stojanu saxofon. Dále také najde vodítko mezi oběťmi – obchod s hudebními nástroji.


V obchodě s hudebními nástroji se prodavače na servírku a zubaře zeptá. Od něj se ale nic nedozví. Při odchodu se jej muž zeptá, jak to vypadá se jeho rohem. Když se na něj Dean nechápavě podívá, dozví se, že byl prodavači odcizen a byl to velice cenný kousek – jeden z milionu. Byl odcizen v době sebevraždy servírky.


V pokoji se Dean snaží dovolat Cassovi. Objevil totiž, že by roh mohl být jednou z andělských zbraní. Když se objeví, Dean mu vyčte, že když jde o Sama, tak nepřišel, ale když jde o nějaký hloupý roh, tak k němu okamžitě přiletí. Cass mu řekne, že za ním nepřišel proto, že nemá o Samovi žádné další informace. Je ale jasné, že to není Lucifer, protože kdyby ano, tak by to vycítili. Dean mu řekne o tom, že si myslí, že by v tomto městě mohl být Gabrielův Roh pravdy. Náhle Cass zmizí. Za několik vteřin se opět objeví a řekne mu, že to není tento Roh, protože po něm zrovna pátral a nikde ho nenašel. Cass Deanovi opět řekne, že neví, co je se Samem, ale že se na něj poptá. Poté odletí.V márnici Sam doktorovi řekne, že by chtěl vidět těla všech sebevrahů. Doktor mu ale řekne, že to není možné, protože jednoduše zmizela.

V jednom z místních barů sleduje Dean televizi a při popíjení mu zazvoní mobil. Na konci se ozve Sam a řekne mu, že všechna těla zmizela. On má ale stopu. Jedno z chybějících těl patřilo ženě, která zemřela týden předtím, než to vše začalo. Příčinou smrti byla autonehoda, ale stejně tak to mohla být sebevražda. Je tedy víc než jasné, že kdokoli to dělá, začalo to u ní. Sam je zrovna u oběti doma. Dean mu řekne, aby mu dal chvíli, a pak za ním přijede. Při rozhovoru s barmankou řekne, že by chtěl slyšet podělanou pravdu. Náhle mu žena řekne, že si myslí, že důvod, proč nemůže otěhotnět je ten, že její manželství je lež. Poté si uvědomí, co řekla a nechápe, proč to udělala.Dean zaplatí a při odchodu jej zastaví žena s tím, že sedí tak, aby se mohl podívat na její prsa. Potřebuje velmi mnoho pozornosti. Když vyjde z baru, zavolá Bobbymu. Tem mu řekne, že zrovna sleduje telenovelu. Dále se Dean dozví, že si Bobby občas zajde i na pedikúru. Když začne zacházet do podrobností, Dean raději mobil položí. Nasedne do auta a zavolá Samovi. Nechá mu ve schránce zprávu, že se s ním potřebuje sejít.


Mezitím Sam vyslýchá známou první oběti. Řekne jí, že spáchala sebevraždu. Žena mu řekne, že její kamarádka prožívala velice špatné období. Měla problémy ve škole, ztratil se její kocour a nejvíc k její sebevraždě přispěl její přítel. Byla si totiž jistá, že ji podvádí, jenomže on byl velice dobrý v zahlazování stop. Časem jí to dohnalo k posedlosti – chtěla zjistit pravdu za každou cenu.


Deanovi zavolá Lisa s tím, že viděla, že volal. Řekne mu, že Ben o tom, co se stalo, nechce mluvit. Dean jí řekne, že teď zrovna není ten pravý čas na rozhovor, ale ona mu řekne, že praštil s jejím dítětem o stěnu a měli by si o tom promluvit. Dean jí řekne, že to nemůže vysvětlit. Poté mu Lisa řekne, že toho v sobě strašně moc drží. Řekne, že v momentě když k nim přišel Sam věděla, že jejich vztah bude mít velké problémy. S bratrem totiž mají ten nejnezdravější a nejzamotanější vztah, jaký kdy viděla a dokud bude v jeho životě, nikdy nebude šťastný. Poté se zarazí a řekne, že nechtěla, aby to takto vyznělo, ale Dean jí zarazí s tím, že ví, jak to myslí. Pak jí řekne, že má se Samem problémy, ale když chce pokračovat, Lisa mu skočí do řeči a ihned poté, co domluví, položí telefon.Sam objeví v dívčině pokoji truhličku s kočičí lebkou a dalšími magickými věcmi. Na schodech domu se potká s Deanem, který mu řekne, že si musejí promluvit. Chce se ho zeptat na několik věcí a chce, aby mu řekl pravdu. Sam pozná, že Dean má na sobě prokletí ohledně pravdy. Dean se jej tedy zeptá na to, proč tenkrát, když ho napadl upír, jen stál v uličce a nepomohl mu. Sam mu odpoví, že nestál. Zamrzl. Poté už bylo příliš pozdě. Chce, aby mu to věřil, protože se kvůli tomu cítí dost mizerně. Je jeho bratr a předhodit Deana nějaké zrůdě, to by nikdy neudělal. Dean se mu poté omluvil a řekne mu, že se asi spletl. Měl docela dost špatný den.V motelu provádějí bráchové menší výzkum a přijdou na to, že kombinace kočičí lebky, semínka afroamerického rajského zrna a kaliny poslouží jako silné vyvolávací kouzlo. Žena vyvolala bohyni Veritas. Teď, kdokoli si ve městě řekne o pravdu, dostane ji. Ne ovšem zadarmo. Lidí jsou na člověka tak upřímní, že ho to dožene k šílenství a postižená osoba si pak šáhne na život. Oběti poté slouží jako potrava této bohyně. Proto si musí pospíšit, jinak z Deana bude další chod. Její přirozený nepřítel je pes. Jako bohyně sestupovala z Hory a promlouvala k lidem. Nechtěla, aby jí jen naslouchali, ale aby jí i uctívali. Dean se zamyslí, jak je v 21. století možné promlouvat k davům.Večer přijedou k televiznímu studiu, kde pracuje reportérka, kterou Dean viděl v televizi, kdy si řekl o pravdu. Po podplacení vrátného se jim podaří ze studia odnést harddisk se všemi záběry reportérky. Při prohledávání záznamů si všimnou, že při jedné z reportáží v terénu na ní přes plot vyjede pes a nechce se uklidnit. Ve stejný okamžik jí zasvítí oči.


Později večer bratři reportérku sledují až k jejímu domu. Ještě než vyrazí do akce, namočí své dýky do psí krve. Poté se nepozorovaně dostanou dovnitř. Uvnitř vypadá dům jako každá jiná luxusní vila. Když jdou bráchové hlouběji do domu, objeví obraz této bohyně. Všude okolo jsou kočky. Při otevření dalších dveří uvidí několik zohavených mrtvol.


Náhle se za nimi objeví Veritas a mávnutím ruky je odhodí. Když se Sam s Deanem probudí, jsou připoutaní ke kovovému zábradlí. Sam nepozorovaně vytáhne nůž a začne svá pouta přeřezávat. Mezitím si bohyně užívá svého jídla – jazyka. Ten je podle ní nejchutnější, protože na něm se tvoří lži. Těší se, až si pochutná na jejich. Jsou totiž ti největší lháři. Ještě před tím, než je zabije, si s nimi ale chce trochu pohrát. Chce si zahrát hru „pravda nebo pravda“. Zeptá se Deana, co si doopravdy myslí o návratu svého bratra. Ten jí řekne, že už je to lepší. Ještě včera ho chtěl zabít ve spánku. Myslel, že je monstrum. Ale teď si myslí, že se jen chová jako on. On sám si namlouval si, že bude mít rodinu, bude otec. Ale je jen vražící chlápek, který není nic jiného než zabiják. Poté se bohyně Sama zeptá na to, jak se cítí, když jsou opět spolu. Ten jí řekne, že to, co dělají, je těžké. Ale starají se navzájem o sebe a to je nejdůležitější. Veritas ale řekne, že to je lež. Začne se zlobit, protože neví, jak jí dokáže obyčejný smrtelník obelhat. Chce vědět, co je Sam zač. Řekne, že není člověk. Když se Dean zeptá, jak je to možné, bohyně se jen ušklíbne s tím, že se diví, že to nevěděl. V tu chvíli se Samovi podaří přeřezat provaz a nůž hodí Deanovi. Poté s bohyní začne bojovat. Při škrcení Sama se ale přestane soustředit na to, co dělá Dean a ten toho využije – bodne ji otrávenou dýku do zad. Bohyně se k němu otočí, ale v tom jí bodne dýku do hrudi Sam. Veritas se poté svalí mrtvá k zemi.


Pak se proti sobě postaví Dean se Samem. Dean na něj míří nožem, ale Sam se ho snaží přesvědčit, že je to on. Chce, aby ho nechal vysvětlit, co se mu stalo. Přizná, že s ním něco je. Lhal mu a nechal ho proměnit v upíra. Věděl totiž o tom léku, stejně jako věděl o tom, že Dean je dost silný na to, aby přežil proměnu zpět a získal informace v hnízdě. Dean na něj vyjede, že mohl zemřít a mohl zabít Lisu a Bena. Sam přizná, že toto ho mělo zastavit, ale on to jednoduše necítil. Od té doby, co se vrátil zpět, je lepší lovec, než kdy byl. Nic ho neděsí, protože nic necítí. Neví, co s ním je. Myslí si, že potřebuje pomoc. Dean poté odloží nůž, ale uhodí Sama pěstí do obličeje, až ho povalí k zemi. Tak do něj začne bušit, dokud Sam neomdlí.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz