SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 607

Family Matters
(Rodinná záležitost)

Sam se probouzí přivázaný k židli. Když se diví, co se to děje, Cass ho prohlíží a ptá se, jestli měl v poslední době horečky. Když se ho začne vyptávat na další věci, Sam se zeptá, jestli se tímto způsobem snaží zjistit, co se to s ním stalo. Když se snaží něco namítnout, Dean mu okamžitě skočí do řeči a seřve ho. Cass se ho najednou zeptá, kolik naspí. Sam chvíli váhá s odpovědí a pak řekne, že nespí. Deana to opět rozčílí, protože Samovi to asi nepřipadalo důležité říct, že nespí od té doby, co se vrátil z Klece. Když se Cass Sama zeptá, co zrovna teď cítí, řekne, že zlomený nos. On ale nemyslel fyzický pocit. Myslí, jaké má pocity. Sam mu řekne, že neví. Cass poté vezme opasek a Samovi řekne, že to bude nepříjemné a dá mu jej do úst, aby se pořádně zakousl. Poté mu ponoří ruku do těla. Když vytáhne ruku, Dean se ho zeptá, jestli na něco přišel, ale Cass mu odpoví, že ne. Fyzicky je naprosto v pořádku, ale jde o jeho duši. Nemá ji.Dean to není schopen pochopit a proto mu to Castiel ještě jednou vysvětlí. Když byl Sam vzkříšen, bylo to bez jeho duše. Ta je pořád uvězněna v Kleci s Luciferem a Michaelem. Když po něm Dean chce, aby Samovi pro duši zašel, Cass mu řekne, že k tomu, aby ho vytáhli z Pekla, bylo potřeba několik andělů a navíc nebyl tak dobře hlídaný, jako byl Sam. Sam jim skočí do rozhovoru s tím, jestli by ho mohli odvázat, ale Dean mu řekne, že ne, protože neví, jestli není třeba nějaký psychopat. Sam mu ale řekne, že mu nechce ublížit. Poté jim poví, že se omlouvá. Je to pořád on. Pak se zvedne a řekne jim, že ho přeci nebudou držet tady, ani v nějakém krytu, ani nikde jinde. Dean nakonec souhlasí a řekne Castielovi, aby mu napravil rozbitý obličej. Poté řekne, že musí zjistit, jak získat zpět jeho Samovu duši a také zjistit, kdo ho vytáhl z Klece. Ani Sam nemá tušení, co ho dostalo ven a proto se bratři obrátí na Casse. Ovšem ani ten nic netuší. Pro jistotu se zeptá Sama, jestli nemá nějaké vzpomínky na vzkříšení, ale ten mu řekne, že si pamatuje jen to, jak se probudil na poli. Pak si ale uvědomí, že jedno vodítko přeci jen má.

V noci dojedou do kempu ostatních lovců. Když bratři vejdou dovnitř, uvidí, že všichni přítomní na něčem usilovně pracují. Christian je oba přivítá a řekne, že se Samuel nachází v zadu. Dean mu řekne, že se ho potřebují zeptat na několik věcí. Chce vědět, co se stalo v den, kdy se vrátil. Samuel jim ale řekne, že už to jednou probírali, ale Dean mu poví, ať jim to ještě jednou zopakuje pro Casse. Samuel jim tedy řekne jim, že se ocitl na místě Elton Ridge. Dean se ho poté zeptá, jestli by nevadilo, kdyby si to ověřili. Christian z vedlejší místnosti uslyší tlumený křik, rychle popadne pušku a vrazí do místnosti. Tam uvidí zkrouceného Samuela, který mu ale řekne, že je vše v pořádku. Poté, co odejde, jim Cass řekne, že jeho duše je nedotčená. Samuel jim řekne, že je samozřejmé, že má duši. Poté se ale zastaví a zeptá se Sama, co se děje. Ten mu řekne, že cokoli ho vytáhlo, kousek z něj dole zapomněl. Dean se ho zeptá, jestli to věděl, ale děda mu řekne, že ne. Měl ovšem pochybnosti. Věděl, že se něco děje. Aby pravdu řekl, Sam ho občas děsí. Bratři mu poté řeknou, že mají spoustu slepých uliček a jeho. Náhle se Cass zadívá na nebe a poté řekne, že bude muset odejít. Řekne jim, že bude v dosahu. Když zmizí, Dean se zeptá, co se to vepředu děje. Samuel mu řekne, že se chystají na lov. Sam ale náhle řekne, že ho určitě našel. Samuel našel Alphu upírů. Na lov vyrážejí za úsvitu. Sam se ale zatváří dotčeně, protože je děda na lov nezavolal. Dean ale náhle řekne, že to je kvůli němu. Samuel mu totiž nevěří. Ten mu řekne, že ho pouze nezná. Dean mu odpoví, že o takový lov nechce přijít a že mu věří.Když ale bráchové vyjdou ze dveří, Dean okamžitě řekne, že Samuelovi nevěří. Sam se podivuje, že zrovna Dean nevěří vlastní rodině. Poté se ho zeptá, jestli si myslí, že je Samuel nějak zapojený do té věci s duší, ale Dean mu řekne, že je to pouze jediná stopa, kterou mají.

Uvnitř domu se všichni lovci připravují na akci. Dean se nenápadně vytratí a chce se dostat k Samuelovi do místnosti. Když se pomocí paklíček dovnitř dostane, vyruší ho Christian. Dean mu řekne, že si chtěl v soukromí zatelefonovat, ale muž mu na to odpoví, že v Samuelově zamknuté kanceláři soukromí určitě najde. Když se ho Christian zeptá, komu volal, Dean mu řekne, že jeho ženě, aby jí dal vědět, že to dnes nestihne. Vypadá to, že mezi nimi dojde ke rvačce, ale poté, co se Christian Deana zeptá, jestli si je jistý s tím, že s nimi zítra půjde, protože se nehody stávají, ho Dean pustí.


Ráno lovci dojedou na místo. Samuel jim řekne, že kromě Alphy je na místě ještě asi tucet upírů. Všem rozdělí úkoly a Deanovi s Gwen řekne, aby zůstaly v zadu a postarali se o ty, co by chtěli uniknout. Gwen má sice námitky, ale Samuel na ně nehledí.

Gwen se později Deanovi omluví za to, že ho nazvala odpadlíkem. Baví se spolu o tom, že Samuelovi asi připomíná jeho dceru, proto ji nechává v zadu. Náhle uslyší zapraskání v křoví. Na Gwen najednou zaútočí muž a povalí ji k zemi. Poté se začne prát i s Deanem. Když ho odhodí na zem a vypadá to, že ho bude chtít pokousat, vystříkne na Deana sprška krve a za mužem, kterému odpadne hlava, se objeví Gwen s mačetou. Když se Dean postaví na nohy, oba uslyší několik výstřelů. Dean se za hlukem rozběhne, přestože za ním Gwen volá, že měli zůstat na místě.


Dean se nepozorovaně dostane až k velkému domu. Na střeše uvidí korouhev a vzpomene si, že tu stejnou viděl ve své vizi, když byl v upířím hnízdě. Kolem domu vidí mrtvá těla upírů. Náhle uslyší tlumený křik, a když se podívá směrem k domu, uvidí, že na okno zevnitř buší mladá dívka. Něco jí ale ihned popadne a odtáhne od okna. Po chvíli na sklo vystříkne krev. Zpoza rohu Dean uvidí, jak skupinka lovců odvádějí postavu v kukle, napojenou na kapačku s krví mrtvého muže, do přistavené dodávky. Před tím, než muž do auta vleze, uvidí Dean jeho ruce. Jsou naprosto stejné, jako viděl ve své vizi. Sam, který je s přítomnými lovci, se podívá směrem, kde Dean před chvílí stál, ale už jej tam nespatří.Chvilku poté, co Dean přijde zpět za Gwen se na místě objeví Samuel s ostatními a ptá se, jestli je všechno v pořádku. Gwen mu řekne, že zabili jen jednoho upíra, který jim utekl. Dean se dědy zeptá, kde je Alpha, protože by se s ním chtěl "rozloučit", ale on mu řekne, že jej zabili.

V noci se při jízdě autem Dean zeptá, jak to při akci šlo. Když mu Sam řekne, že žádné problémy nebyly, Dean strhne volant a prudce zastaví auto. Oba vystoupí a Dean Samovi řekne, že viděl, jak vyváděl Alphu ze dveří. Sam mu řekne, že o tom neměl vědět. Samuel totiž chytá takováto monstra a poté je někam odveze "podusit". Sam mu poté řekne, že to byl jeho nápad. Deana v týmu nechtěli, protože nejdřív střílí a poté se teprve ptá. A oni nejdřív potřebovali znát několik odpovědí. Dean se ho zeptá, jestli byl někdy u výslechu a co po nich Samuel vůbec chce. Sammy ale neví. Když mu Dean vyčte, že mu to nepřišlo ani trochu divně, Sam mu na to řekne, že je to přeci jejich děda. Dean se ho poté zeptá, jestli si toho nevšiml – nemá totiž žádný instinkt. Poté mu řekne, že v tom jedou spolu a od této chvíle mu bude říkat o všem, protože on pozná líp, jestli se jedná o něco důležitého nebo ne. Náhle ale Dean obrátí a pošle Sama za Samuelem. Je to na něm.

Ve skrýši za Samuelem přijde Sam a řekne mu, že se chce zapojit do výslechů. Může totiž pomoc. Když se ho děda zeptá na Deana, Sammy mu odpoví, že se s ním nepohodl a asi před hodinou odjel. Děda mu ale řekne, že do doby, než získá svou duši, potřebuje, aby dělal to, co doposud. Sam poté odejde. Venku Sam nenápadně vleze do černé dodávky a trochu si pohraje se Samuelovým mobilem. Když pak nasedne k Deanovi do auta, řekne mu, že mu zapnul na mobilu GPS. Poté vytáhne počítač a během několika sekund zjistí přesnou polohu vozidla.


Černá dodávka přijíždí ke skladu, ale Samuel ani Christian si nevšimnou, že je bráchové sledují. Na dveřích pak objeví velkou krvavou skvrnu – krev mrtvého muže. To zabrání upírům, aby vtrhli dovnitř. Dean se poté pomocí paklíče dostane dovnitř. Chvíli komplexem bloudí, ale náhle se před nimi objeví Christian, který je jen velkou náhodou neuvidí. Bráchové se poté přiblíží ke dveřím a škvírou uvidí Alphu, jak je přikovaný hřeby a spoutaný řetězy v mříži a ještě ke všemu má zavedenou kanylu s krví mrtvého muže. Samuel ho vyslýchá a chce vědět, kde to je a jak to najdou. Když mu Alpha neodpoví, pustí do něho elektřinu. Tomu to ale vůbec neublíží. Rozčilený Samuel se jen stěží ovládá, aby upíra nezabil, ale uklidní se a odejde z místnosti. Když se bráchové chtějí vydat dál, Alpha jim řekne, že se nemusí za těmi dveřmi skrývat. Poté vidíme, že se mu na pravé ruce na jednom z prstů objevil delší nehet a tím začne drápat svá kožená pouta. Bratři se teda rozhodnou k upírovi přiblížit. Dean mu řekne, že má na něj několik otázek. Když jej Alpha osloví jménem, podiví se, že ho zná. Upír mu řekne, že krátkou dobu byl přeci jedním z jeho dětí. Zeptá se ho, jestli se mu to líbilo. Dále mu poví, že když se jeho druh naučil používat oheň, on byl ten přízrak ve stínu. Při rozhovoru jim řekne, že jim poví, co chtějí vědět. Když se zeptají proč, Alpha jim odpoví, že za chvíli bude stát po kotníky v jejich krvi, takže to stejně bude jedno. Sam se poté zeptá, že když je opravdu ten první svého druhu, kdo stvořil jeho. Alpha jim řekne, že všichni mají svou matky. Dokonce i on. Dean chce vědět, co má znamenat to rekrutování nových upírů. Je to jakoby se chystali do války. Alpha se ale náhle točí k Sammymu a řekne, že z něj cítí chlad. Poté řekne, že nemá duši. Zeptá se ho, jestli cítí, jak je prázdný a pokud ano, jaké to je. Dále se baví o tom, že to je jednoduchá záležitost, když má někdo duši. Umře a jde buďto nahoru nebo dolů. Zrůdy, jako on nejde ani do pekla, ani do nebe, ale do Očistce. Je plný duší, jako je on. Záhadou ale je, kde se nachází. A Samuel chce zjistit tuto polohu. Když se Sam Alphy zeptá, proč by se jejich děda chtěl dostat do Očistce, upír jim řekne, že jemu o to nejde. Dělá to, co mu bylo řečeno. Když se Dean zeptá na to, kdo tedy ovládá Samuela, ozve se za nimi natáhnutí zbraně, a když se bratři otočí, uvidí tam stát Samuela, Christiana a ještě jednoho lovce.
Na chodbě poté musejí odložit všechnu svou výzbroj. Dean Samuelovi mu řekne, že cokoli dělá, přivede to všechny ostatní do hrobu. Poté dojde ke krátké potyčce, kde se Dean snaží zmocnit zbraně, ale v tu chvíli již na něj míří Gwen. Dean poté zbraň opět položí na zem.

Mezitím je jeden z lovců u Alphy a ten se ho zeptá, jestli se ho bojí. Být na jeho místě on, bál by se. Lovec jej chce ale potrestat a pustí do něj proud. V té chvíli se ale upírovi podaří přetrhnout nařezaná pouta a dostat se ven z klece.

Skupina na chodbě pak už uslyší pouhý křik. Bráchové si rychle vezmou své věci, a když všichni dorazí na místo, najdou hlídače naležet na zemi v kaluži krve. Nádrž s krví mrtvého muže je rozbitá. Samuel podotkne, že to byla poslední, co jim zbyla. Náhle ale Christian vytáhne dvě poslední stříkačky s krví. Za hodinu, možná i méně, bude mít Alpha sílu opět na 100%. Dean se pohádá s dědou, protože ten chce Alphu opět chytit a dát za mříže, ale Dean mu chce useknout hlavu. Dean nakonec řekne, že se rozdělí, a když jej najdou, budou střílet. Nezabijí ho, ale bude se pohybovat pomaleji, když bude mít rozstřílená kolena. A pokud to on se Samem přežijí, budou mít velkou rodinnou poradu. Nějakou dobu skupinky lovců skladiště prohledávají. Christian, který jde se Samem a Samuelem se zeptá, jestli si myslí, že utekl, ale když to dořekne, objeví se za ním Alpha a zlomí mu vaz. Samuel do něj střelí brokovnicí, ale upíra to jak nezpomalí. Sammyho znehybní a řekne mu, že pro něj má velké plány. Bude perfektní zvíře. Když jej chce kousnout, objeví se za ním Christian a bodne mu do krku dvě stříkačky. Když se Alpha sesune k zemi, Sam uvidí, že Christian má černé oči bez bělma – je posedlý. Na místě se náhle objeví další tři démoni, kteří se na Alphu vrhnou a než se všichni nadějí, zmizí. Pak všichni v místnosti uslyší potlesk – Crowley. Samuel na něj vyjede, aby mu Christiana vrátil. Crowley mu ale řekne, že to nepůjde, posedlý byl totiž již několik let. Dean je velice překvapený, že se ti dva se znají. Crowley mu řekne, že v obchodním smyslu. Sam řekne, že je určitě Crowleyho posluhovač. Ten to jen potvrdí a řekne, že za toho Alphu dostane Samuel zlatou hvězdu. Sam mu řekne, že se klidně s nimi o informace může podělit, protože ví, že hledá Očistec. Řekne jim, že Očistec je veliký, nevyužitý, s Peklem sousedící prostot a on ho chce. Když se Dean zeptá, na co, Crowley jej odbude s tím, že by raději měl držet hubu. Zaměstnanci se totiž na takovéto informace nevyptávají. Dean se ale ohradí, že není žádný zaměstnanec, ale Crowley mu řekne, že díky svému dědovi již nějakou chvíli jsou. Crowley jim také řekne, že věděl, že jsou dost hákliví na věci jako rodinná loajalita, takže když jim děda řekne, aby skočili, tak to udělají. Když mu Dean řekne, že hra skončila, Crowley mu řekne, že o tom pochybuje, pokud tedy ještě někdy chtějí vidět Samovu duši. Samuel jim řekne, že to byl Crowley, kdo je oba přivedl zpátky. Dean ale namítne, že jim Cass říkal, že na takovou akci je potřeba ohromná moc. On je ale teď králem Pekla. Stačí lusknout prsty a může dostat Samovu duši zpět z Klece anebo může na Zemi zůstat sám a Sama strčí zpět do Klece. Poté jim řekne, že je rád, že si to vyjasnili a jejich práce je jednoduchá. Mají mu přinášet stvoření, ale taková, která jsou vysoko na potravním řetězci. Poté se s nimi rozloučí a zmizí.

Samuel poté řekne Gwen, že je na čase, aby odešli. Pošle ji pro dodávku, ale ona na něj vyjede, jestli od teď budou poslouchat démona. Samuel jí ale řekne, že se nic nezměnilo. Loví a tečka. On se o vše postará. Když Gwen odejde, Sam svému dědovi řekne, že si o něm myslel něco jiného. Ten mu na to odpoví, že jej vůbec nezná. Dean chce vědět, co je tak důležitého, že se stal poskokem krále Pekla. Samuel mu pouze řekne, že má svoje důvody. Pak jim řekne, že jsou rodina. Chce, aby se rozhodli – buďto jej pustí nebo mu vpálí kulku mezi oči. Sam to okamžitě chce udělat, ale Dean ho zastaví. Když Samuel odejde, začnou se bráchové bavit o tom, co udělají. Dean řekne, že pro Crowleyho přeci nemůžou pracovat. Sam mu řekne, že to chápe, ale asi nebudou mít jinou možnost. Na nějakou chvíli to asi budou muset hrát. Budou muset mezitím hledat nějaký jiný způsob, jak získat zpátky Samovu duši a poté si Crowleyho najdou a zabijí.Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz