SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 608

All Dogs Go to Heaven
(Všichni psi půjdou do nebe)

Buffalo, New York

Muž cestou ke svému auto telefonuje s někým, kdo se stará o jeho dítě. Nasedne do auta a sehne se k sedadlu spolujezdce. V tu chvíli vidíme, že se něco k autu rychle přiblíží a skočí na kapotu. Když se muž narovná a uvidí, co má na autě, vidíme v jeho očích údiv i strach. Náhle věc proskočí přením sklem a poté se na okně objeví cákanec krve.


Dean si telefonuje s Bobbym, jak vyřešit situaci s Crowleym, ale náhle se vedle něj samotný Crowley objeví. Oznámí bráchům, že pro ně má práci. Když jim chce Crowley říct, kam je pošle, Dean mu skočí do řeči s tím, že zjistil několik věcí a nejdou do toho. Crowley se poté dotkne Samovi ruky a na ní se mu objeví hrozivě vyhlížející puchýř. Crowley poté řekne, že on vlastní jeho duši, takže je to stejné, jako s rukojmím. Poté luskne prsty a zranění Samovi ihned zmizí. Řekne mu, když mu přinesou živého Alphu, vrátí Samovi duši a navrch něco přidá. Poté jim řekne o vraždě muže, kterého jsme viděli na začátku. Dean si myslí, že to byl vlkodlak, ale nebyl úplněk a navíc i Sam přiznává, že se Samuelem něco takového před šesti měsíci zabili a tehdy byl poloviční měsíc. Crowley jim řekne, že jsou tedy domluveni a poté zmizí.V autě se pak Dean baví se Samem, jestli je to, co od teďka budou dělat. Deanovi se nezdá, že musí pracovat pro démona. Neví také, čeho je Sam schopný teď, když nemá duši. On ho ale ujišťuje, že je pořád stejný, líbí se mu pořád stejná hudba, má vzpomínky.

Na místě další nehody se představí jako agenti Holt a Wilson. Chtějí, aby jim vysvětlili, co se stalo. Oběť měla roztrhaný hrudník a chybělo jí srdce. Muž měl nepřátele, ale není pravděpodobné, že by mu to někdo udělal.

V motelu poté, co se Dean probudí, uvidí, že Sam nespal a zjistil několik informací k případu. Zjistil, že oběti mají spojitost.

Jako agenti přijedou k jednomu domu, pro jistotu se zbraněmi. Otevře jim žena s malým dítětem. V kuchyni se začnou bavit o tom, že má přítele Cala, kterého bratři považují za podezřelého. Když muž přijde do kuchyně, řekne jim, že s kamarády ponocoval. Cal chce vědět, o co jim jde. Bráchové mu řeknou, že jsou zde kvůli vyšetřování úmrtí Ronalda Garrigana – Calova bratra. Když muž neprojeví smutek a bráchové na to poukážou, Cal jim řekne, že měli nějaké problémy. Měl rád svého bratra, ale on měl výbušnou povahu. Naposledy, kdy ho viděl, musel zavolat policisty. Sam mu skočí do řeči s tím, že jejich domácí byl nalezen mrtvý a jestli o tom ví. Nyní se do rozhovoru vloží i žena, která řekne, že to přeci byl útok zvířete a oni za nic nemůžou. Bráchové na to řeknou, že se řídí protokolem a pak odejdou.


Venku Sam Deanovi říká, že Cal je tedy vůdcem. Dean se nejdříve chce ujistit, že je to opravdu on, koho hledají. Nechce totiž předhodit nevinnou oběť démonovi. V noci sledují Cala, který opravdu popíjí se svými kamarády. Hlídkují až do východu slunce a muž se pořád chová normálně a je stále člověkem.

Cal se rozloučí se svým kamarádem a chce nastoupit do auta. V tom ale k němu přijde jeho pes Lucky, který na něj ale zaútočí a roztrhá ho. Náhle se ale pes promění v muže.Muž se poté objeví u Calovi manželky v ložnici a sleduje, jak spí. Pak ale uslyšíme podivný zvuk a k ženě se přitulí její pes. Za nějakou chvíli se žena probudí a zjistí, že její manžel nepřišel domů. Pes jí poté sleduje do koupelny.

Bráchové se opět ocitnou u případu – jsou svědky toho, jak policisté odvážejí tělo Cala. Dean přiznává, že se v něm asi spletli. Sam poté řekne, že mají jen jedinou podezřelou. Tou je Calova žena Amanda. Sam se Deana zeptá, jestli je schopen jí nacpat do kufru a předhodit Crowleymu. Ten mu řekne, že to zvládne.

Žena se mezitím stará o nemocného syna. Náhle se v pokoji objeví Lucky, který dítěti přinese jeho oblíbenou hračku. Později pes sleduje televizi, ale Amanda jej chce vzít na procházku. Když mu uvazuje obojek, všimne si, že má na sobě zaschlou krev. Myslí si, že je to od ptáka a pokárá ho za to.


Bráchové si s Amandou přijedou promluvit o tom, že zemřel její manžel. Povídají si spolu a při rozhovoru je sleduje její pes. Amanda by si raději o všem promluvila až později, protože má nemocné dítě a téměř celou noc nespala.

Venku se bratři baví o tom, že Amanda není tím vrahem. Dean jí věří a tak mu Sam řekne, ať se jde podívat na místo, kde našli Cala, jestli náhodou něco nepřehlédli a on bude hlídkovat u domu. Dean mu navrhuje opak, ale nakonec tedy Sam zůstává na hlídce. Oknem uvidí uvnitř domu Luckyho, jak zmizí za stolem a náhle se na místě objeví nahý muž. Oblékne se, a když vyjde z domu, Sam ho začne sledovat. Uvidí, že se baví s neznámým mužem. Ten ale pozná, že ho Sam pozoruje, a proto se dá na útěk. Při běhu ze sebe strhne šaty a dál pokračuje opět jako pes. Pes ale vběhne na silnici, kde ho srazí auta. Než Sam stačí dorazit, řidič psa odveze.Dean v hotelu přemýšlí nad tím, jestli má zavolat Lise, ale nakonec si to rozmyslí. Náhle mu zazvoní mobil a na druhém konci se ozve Sam s tím, že něco našel. Nejedná se tedy o vlkodlaka, ale o Skinwalkera. Ani jeden z bráchů o něm dlouho neslyšel. Sam ale právě od Bobbyho zjistil, že se může změnit kdekoli a kdykoli. Člověka nakazí jediným kousnutím. Jsou to takoví bratranci vlkodlaků. Ublíží jim stříbrné kulky a živí se lidskými srdci. Nechytil ho, ale má stopu, kde by mohl být.

Dalšího dne si bratři pro psa přijdou do útulku. Dean mu ukáže, že má zbraň nabitou stříbrnými kulkami. Poté mu řekne, že to mohou udělat po dobrém nebo po zlém.

V motelu již přeměněného muže drží provazem, který je obmotán stříbrným řetězem. Sam se ho vyptává, proč žije s rodinou, jestli to je třeba nějaká úchylka. Dean mu řekne, že chápe, proč je s rodinou. Zabil každého, kdo je nějak ohrožoval, protože mu na nich záleží. Chtějí ale vědět, kdo je ten muž, s kterým se bavil minulou noc, kdy ho Sam viděl. Muž jim nakonec řekne, že ten muž je to stejné, co on. Sam se od něj dozví, že je jich okolo 30ti a že byli něco jako naverbováni. Když jsou v podobě psa a dostanou se k rodině, čekají na rozkazy, co dělat dál. Poté jim nadřízení nařídí, aby všichni přeměnili své rodiny. Za jednu noc se jejich počet změní z 30 na 150. Jsou něco jako spící buňka. Organizuje je jejich vůdce smečky. Pravděpodobně ale nejde o Alphu, protože muž si je jistý, že takových, jako jejich vůdce existuje v dalších městech ještě víc. Když mu bráchové řeknou, že jim musí pomoci dostat vůdce, muži se do toho nechce, protože vůdce je nelítostný. Dean jej nakonec přemluví ke spolupráci.Venku se Dean se Samem chystá na útok. Protože tito tvorové mají dobrý čich, budou je muset odstřelit. Sam ale namítne, že Crowley z toho nebude mít radost. Dean ale řekne, že nemohou riskovat nárůst takového počtu monster.

Na místě si bráchové najdou vhodnou pozici na odstřel. Když k muži, který zavolal své kolegy, přijede auto, vystoupí z něj několik lidí, včetně Amandy a jejího syna. Vůdce ale stojí tak, že není možné jej odstřelit a tak se nakonec bráchové musejí vydat do haly osobně.
Uvnitř se lidé baví o tom, že šéf je na muže naštvaný, protože spáchal několik vražd a neměl ani povolení. Aby vůdce odškodnil, musí rodinu před ostatními přeměnit nebo všechny zabijí. V místnosti se náhle objeví Sam mířící na vůdce. Neváhá ani chvíli a zastřelí ho. Mezitím z dálky odstřeluje ostatní muže Dean. Muž se snaží pomoct své rodině, a proto jim řekne, aby se schovali v jedné z místností - on sám je bude chránit vlastním tělem. Několik dalších mužů ale střelbu přežilo a přeměnilo se zpět na psy. Nakonec se strhne rvačka mezi posledním skinwalkerem a tím, co chrání svou rodinu. Před očima své rodiny se přemění v psa, aby je mohl lépe ochránit. Skinwalker ale vytáhne zbraň a Luckyho postřelí. Když jej chce dorazit, okamžik pře tím ho trefí Dean. Sam se mezitím dostane k rodině, ale po Luckym na zemi zbude pouze krvavá skvrna.

Dalšího dne se muž vrátí ke své rodině a chce Amandě jen říct, že jí děkuje za to, že s nimi mohl žít. Amanda je ale ze všeho ještě velmi rozrušená a vyhodí ho. Muž se poté přemění zpět na psa a odejde.Sam se při jídle baví s Deanem o tom, že není Sam, není jeho bratr. Tvářil se, že mu na Lise a Benovi záleží, ale není to pravda. Nezáleží mu ani na Deanovi. Řekne mu, že udělal horší věci, než si dokáže představit. Zabil několik nevinných lidí, ale nic kvůli tomu necítí. Neví, jestli se změnil k dobrému nebo k lepšímu, protože to jednoduše necítí. Nic jej netrápí. Byl tímto druhým Samem nějakou dobu a zdá se mu, že být tím "Samem s duší" je obtížnější. Ale raději by byl opět jím. Dean mu řekne, že udělá, co bude moci, aby získal svého bratra zpět.Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz