SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 609

Clap Your Hands If You Believe
(Ať zatleská, kdo tomu věří)

Elwood, Indiana

Mladý pár si užívá uprostřed kukuřičného pole, ale náhle se kolem nich mihne podivný stín. Mladíkovi se poté zdá, že je něco z kukuřice pozoruje. Náhle před sebou opravdu něco uvidí. Dívka mu řekne, že jí děsí, ale hoch se rozhodne vejít do pole. Dívka se nakonec rozhodne, že půjde za ním. Patrik se dostane až na místo, kde je kukuřice slehlá, ale v tu chvíli se nad ním objeví oslnivá záře a mladík zmizí. Chvíli poté přijde na místo jeho dívka, ale svého přítele již nenajde. Poté vidíme, že se nachází v podivném obrazci.Vidíme muže – Wayna Whitakera, který tvrdí, že se Elwood v Indianě stal centrem mimozemských aktivit. Poté uslyšíme výpověď dívky, které zmizel chlapec. Další výpovědi místních lidí bratry utvrdí v tom, že se ve městě děje něco podezřelého. Jedna starší žena jim řekne, že je jisté, že nejde o UFO, ale o víly.Po sérii výpovědí se Sam Deanovi svěří s tím, že si snad nemyslí, že tu jde opravdu o mimozemskou aktivitu. Mezitím se také baví o tom, že se Sam nedokáže vcítit do lidí, neví, co je soustrast, nedokáže se přemoci, aby mu záleželo na něčem, na čem mu nezáleží. Dean mu tedy řekne, že chce, aby to hrál. Sam mu řekne, že to dělal od té doby, co se vrátil a že to bylo strašně únavné. Dean mu pak sdělí, že bude jeho „svědomí“.

Bratři se vydají navštívit starého hodináře – pana Brannana. Řeknou mu, že jsou od novin a chtějí se zeptat na několik informací. Přišli za ním proto, že protože jeho syn Patrik byl první, kdo se stal obětí únosu. Muž se s nimi nechce bavit a chce je vyhodit. Pak se ale zhroutí na židli a řekne jim, že mu stejně nemohou pomoci a nic mu jeho chlapce nevrátí. Dean mu poté nechá v obchodě vizitku, kdyby si s nimi chtěl ještě promluvit. Když bratři odejdou, muž se podívá ke svému nářadí a zeptá se, jestli je to v pořádku. Poté vidíme, jak se hodinky zavěšené na řetízku otočí jako odpověď.

Venku se bratři baví o tom, že muž dozajista něco skrývá. Dean Samovi řekne, ať tu počká a hlídá ho a on mezitím půjde zkontrolovat kruhy v obilí. Chce, aby mu zavolal, pokud se cokoli stane.


Večer Dean dojede na místo v kukuřici a prohlíží si vytvořený symbol. Náhle mu zazvoní mobil a na konci se ozve Sam, který hlídá hodináře v místním baru. Náhle Dean uslyší podivný zvuk a pro jistotu si nachystá zbraň. Náhle se podívá na nebe a uvidí podivné velké světlo. Poté začne křičet UFO a začne utíkat. Světlo ho ale začne pronásledovat. Když se Dean dostane na malý plac s polehlou kukuřicí, vytáhne připravenou zbraň, ale náhle se objeví oslepující záblesk a Dean zmizí.Po chvíli se Sam na místo Deanova zmizení dostane a najde tam i jeho mobil. Po bratrovi ovšem jinak ani stopa.

V kempu pro zastánce teorií o UFO únosech se Sammy potká s Waynem, po kterém chce vědět, jak ulovit mimozemšťana. Když mu řekne, že mu unesli bratra, přidá se k nim jedna dívka. Je tím naprosto fascinovaná. Když od muže odejde, žena mu řekne, že by ráda pomohla, pokud tedy může.


Mezitím se v poli objeví oslňující záblesk a objeví se Dean, který má v ruce zbraň a s křikem střílí.

V motelu pak objeví Sama s dívkou v posteli. Před odchodem se Deana ale musela zeptat, jak vypadali. Ten jí odpoví, že to byli chamtivý, zářící vypatlanci. Po odchodu Sam pozná, že je Dean naštvaný. Ten mu řekne, že byl unesený mimozemšťany a on mezitím, než aby se ho snažil najít, si krátí čas sexem. Poté mu řekne, že byl pryč jen chvíli, ale většinu času mu zabrala cesta do města. Sam mu ale řekne, že se mu nejspíš musely pokazit hodinky, protože byl pryč celou noc. Poté Sama napadne UFO časová smyčka. Tím by se vysvětlovaly i ostatní únosy. Dean mu řekne, že když ho unesly, bylo tam jasné bílé světlo a pak byl náhle na jiném místě a byli tam nějaké bytosti, moc zářivé na to, aby se na ně mohl přímo podívat, ale cítil, jak ho strkali k nějakému stolu. Dělal, co mohl, aby se ubránil, kopal, střílel a bytosti tím byly vlastně překvapené.

Toho dne se v místním podniku baví o tom, že po všech příšerách, se kterými se setkali, jsou mimozemšťané reální. Během hovoru se ale Sam vyzývavě podívá na místní servírku a Dean ho opět sjede, že místo toho, aby truchlil, se oddával sexu s hippie holkou. Sam ale nechápe, proč by nemohl, jak Dean říká trpět a zároveň si užívat sexu.Při odchodu z podniku si Dean všimne, že ho za oknem pozoruje podivný muž. Když o něm řekne Samovi, ten nikoho nevidí. Když se Dean otočí zpět k Samovi a pak pohlédne opět k oknu, muž záhadně zmizí.

Dean v motelu projíždí stránky o UFO, zatímco Sam hledá nějaké informace v knihovně. Náhle Dean uslyší podivnou hudbu a poté zhasnou světla. Za oknem se objeví zářící světlo a náhle se rozrazí dveře. Do místnosti vlétne podivná zlatá koule, která Deana napadne. Jemu se ale podaří ji zavřít do mikrovlnky a spustit ji.Když Sam přijde za hotelu, Dean mu ji ihned ukáže. Ten ovšem nic nevidí. Nevidí žádnou krev, kterou ovšem Dean vidí. Dean mu řekne, že to, co v kouli viděl, byla malá nahá žena. Poté se Sam zeptá, jestli náhodou neměla křídla. Dean mu řekne, že ano, ale nechápe, jak to může vědět. Sam mu vysvětlí, že slyšel jednu takovou bláznivou teorii, o které mluvila starší žena Crystal. Tvrdila, že s únosy nemá UFO vůbec nic společného. Byly to víly.Bráchové se rozhodnou Crystal navštívit. Řekne jim, že víly mají mnoho tvarů a velikostí. Jsou to bytosti z jiné reality. Jedině ti lidí, kteří se odtud vrátili zpět do naší dimenze, mohou víly vidět i zde. Také jim poví, že víly unášejí pouze prvorozené syny. Osobně si myslí, že je berou do Avalonu, aby sloužili Oberonovi, Králi víl. Dean se zeptá, jak se mohou s vílami domluvit. Crystal mu řekne, že pokud je chtějí nějak podplatit, mají jim nechat misku smetany, protože jí přímo zbožňují. Všechny víly nenávidí železo a temné víly pálí dotyk stříbra. Účinnou „zbraní“ je také před ně vysypat sůl nebo cukr, protože každá víla se musí zastavit a spočítat všechna zrníčka.


Venku se bráchové radí, co udělat dál. Dean si najednou všimne, že u obchodu si starý hodinář, který s nimi nechtěl mluvit o zmizení svého syna, nakládá velké zásoby smetany do auta.


Muže sledují až do jeho obchodu. Dean řekne, že půjde zkontrolovat obchod a Sam bude hlídat starého pána.

V obchodě Dean přes zavřené dveře uslyší cinkání a podivné rachocení. Když se nepozorovaně dostane do dílny, uvidí malé lidi, jak pracují na hodinkách. Bez toho, aby si ho všimli, se vyplíží ven. Zavolá Samovi, co se děje. Sam se pokusí získat z pana Brannana nějaké informace. Když se s ním muž nechce bavit, Sam trochu přitvrdí. Když se ho zeptá, co jej přimělo, aby za pár skřítků vyměnil svého prvorozeného syna, muž mu řekne, že to tak vůbec nebylo. Poté se ale rozhodne, že mu poví pravdu.


Deana na ulici opět sleduje muž, kterého viděl skrze okno v baru.

Muž Sammymu vykládá, že 30 let živil rodinu výrobou hodinek. Pak ale dostal Parkinsona. Vše se tím změnilo. Babička mu vždy říkávala, že víly jsou opravdové. Rozhodl se je tedy pomocí starodávně knihy vyvolat. Nemyslel si, že by to mohlo vyjít, ale byl zoufalý a proto se pokusil udělat cokoli, aby nezkrachoval. Když udělal rituál, objevil se podivný muž. Řekl, že je skřítek. Muž jej prosil pouze o to, aby mu vyléčil Parkinsona, ale on řekl, že má něco lepšího. Udělá ho úspěšnějším, než kdy byl a to za pomocí svých vlastních pracovníků. Chtěl po něm jen „sklidit ze země ovoce a sádlo“. Muž nepřemýšlel a souhlasil. Ovšem tím „ovocem a sádlem“ bylo míněno vzít si jeho prvorozeného. Ne ale pouze jeho. Unesli i další. Je tu šance, jak je zastavit – kouzlem v knize, která je ovšem v sejfu v obchodě a oni jej nenechají se k ní přiblížit.


Dean se snaží neznámému zmizet, a když zajde za roh, chce si na podivného muže počkat. Když poté zpoza rohu vyjde postava, Dean po ní skočí a povalí jej na zem. Ukáže se ale, že muž je malého vzrůstu a Dean si ho s podivínem spletl.Sam s hodinářem míří do dílny a chtějí provést rituál, kterým se zbaví víl. Během cesty ale uvidí Deana, jak jej odváží policie.

V cele se strážník Deana ptá, jestli má něco proti homosexuálům nebo proti malým lidem. Dean se mu snaží vysvětlit, že proti nikomu z nich nic nemá. Policista mu řekne, že muž, kterého napadl je prokurátor okresu Tipton. Poté odejde. V cele pak zhasne.


Mezitím se hodinář vydá se Samem do dílny. Všichni skřítci po smetaně spí a tak se Brennan pokusí vzít knihu z trezoru. To se mu také podaří, ale když začne číst, objeví se za ním Wayne, který je ve skutečnosti skřítek a zabije ho. Poté si se Samem povídá o tom, že měli s hodinářem dohodu a jakmile jednou přijdou, už tu zůstanou. Po chvíli mluvení mu skřítek řekne, že ze Sama něco chybí, pozná, že nemá duši. Také mu řekne, že mu duši může sehnat, ale za něco. Sam ho s tím ale pošle někam a napálí do něj železo. To ale leprikóna nezastaví.


Ve vězení se mezitím u Dean a objeví jeho „pronásledovatel“ a začne se s ním prát.


V hodinářství se Sam marně snaží přemoci skřítka stříbrem, až jej nakonec napadne před něj vysypat sůl. Muži nezbývá nic jiného než začít počítat všechna zrnka. Sam mezitím dočte zaklínadlo a donutí víly zmizet. Tím zachrání i Deana, kterému chtěl muž uštědřit poslední smrtelnou ránu.
Na polní cestě se bráchové baví o tom, jestli by bylo možné, aby skřítek vrátil Samovi duši. Dean se Sama zeptá, proč na nabídku řekl ne. Sam mu řekne, že to byl obchod, takže by z toho nevyšlo nic dobrého. Dean ale začíná mít podezření, že Sam duši vrátit nechce.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz