SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 701

Meet the New Boss

Sam, Dean a Bobby nevěřícně zírají na Casse, který jim právě oznámil, že je jejich novým Bohem. Jako první se před ním pokloní Bobby, ale když se chystají to stejné udělat i oba bráchové, Cass je zastaví. Nevidím důvod, proč by to měli udělat, když to nemyslí vážně. Jen se ho bojí. Sam chce něco namítnout, ale Cass jej zastaví s tím, že mu nemá, co říct, když ho bodl do zad. Poté jim řekne, že Cass, kterého znali, je pryč. Když se ho Dean zeptá, co bude dál, jestli je zabije, odpoví mu, že je velmi odhodlaný bezmocný tvor. Proti němu by neměli sebemenší šanci, a proto je prozatím nechá na živu. Navíc byli jeho oblíbení mazlíčci, než se proti němu obrátili. Dále jim řekne, že pokud povstanou, srazí je k zemi. Pak se otočí k Samovi, kterému není evidentně dobře. Cass se ho přesto zeptá, jak mu a Sammy mu odpoví, že to ujde. Dean na Casse vyjede, že slíbil, že mu pomůže. Ten mu ale řekne, že za to, jak se vůči němu chovali, by ještě měli být vděční. Navíc klidně mohl Sama opět uvrhnout do Klece. Ještě než zmizí, trojici řekne, že pro jejich vlastní dobrou doufá, že už se nikdy neuvidí. Samovi se náhle spustí krev z nosu a opět se mu vrátí vzpomínky na Peklo.


Cass při chůzi vykládá, že už není, kam se schovat. Pokud následovali Raphaela, pokud se proti němu postavili, jejich trest je na místě. Poté, co je opustil jejich otec, si myslel, že jeho vůli je, aby měli všichni svobodnou vůli. Nyní ale pochopil, že musí mít nad sebou pevnou ruku. Potřebují otce a on je nyní jejich otcem. Poté se podívá k zemi a vidíme, že všude kolem něj je mnoho mrtvých andělů.Dean se u Bobbyho snaží napravit svoje auto, které dostalo po náletu démonu pořádně zabrat. Ani jeden z nich neví, co mají dělat. O tom, co se zrovna stalo, nenajdou zmínku ani v knihách a když se pokusí někde něco vyšťourat, Cass je zastaví. Dean Bobbymu řekne, že on se pokusí spravit auto, protože to je to, co může udělat. A jakmile se Sam vzbudí, pokusí se ho dát dohromady.


Když si jde Dean do kuchyně pro pivo, potká se tam se Sammym. Je překvapený, že ho vidí na nohou, poté, co se po rozhovoru s Cassem jeho stav rapidně zhoršil. Dean se ho pro jistotu zeptá, jestli je v pohodě, ale i Sam je z toho celý překvapený. Sice ho trochu bolí hlava, ale v podstatě se cítí normálně. Když se Deana zeptá na Casse, ten mu řekne, ať mu jde pomoci s autem a on ho zasvětí do situace. Když se ale zvedne k odchodu, uslyší z vedlejší místnosti podivný zvuk.


V jednom z kostelů se během kázání objeví Cass. Když se nepohodne s reverendem, jeden z přítomných chce Casse vyvést, ale když si stoupne, Cass ho pouhým pohledem usadí zpět na místo takovou silou, že pod ním lavice praskne. Reverend se ho zeptá, kdo je a Cass mu odpoví, že Bůh. Poté řekne, že ti, kdo lžou jeho jménem, se udusí vlastním jazykem a tak se i stane, protože se kazatel sesune mrtvý k zemi. Ostatní lidé jsou tím, co zrovna viděli, naprosto ohromeni. Při odchodu ale Casstiel uslyší hlas, který volá jeho jméno. Zastaví se a podívá se směrem k vitráži, kde je Bůh vyobrazen s holí a svatozáří. Poté, co odejde, se vitráž změní a na místě se objeví Castielova podobizna.
Sam prohledává sklep, ve kterém slyší podivné zvuky. Když si vezme do ruky klíč a podívá se zpět do prostor sklepa, náhle kolem sebe vidí řetězy a kousky kůže a slyší děsivý smích. Z vidiny ho vytrhne Bobby, který mu přišel oznámit, že možná přišli na něco, co by se mohlo Casse týkat.

Ve zprávách sledují, že po celých státech jsou hlášeny podivné vraždy kazatelů. Jedna žena popisuje muže, který je zodpovědný za vraždy a popis přesně odpovídá Castielovi. Během opravy auta bráchové slyší více a více zpráv spojených s úmrtími kněží. Poté se domlouvají, jak postupovat dál. Sam navrhuje promluvit si s Cassem, ale Dean ho okamžitě zastaví s tím, že to není jen tak ledajaký chlápek, ale je Bůh a navíc pěkně naštvaný.Crowley sleduje v karavanu zprávy, ale během reportáže se televize vypne. U jeho křesla se objeví Castiel. Řekne mu, že nevypadá moc dobře. Crowley si myslí, že ho Cass přišel zabít, ale když se od něj dozví, že proto tu není, je docela překvapený. Má s ním totiž plány. Nechá ho žít a on se vrátí na svůj post krále pekla. Ale bude rozhodovat, kam která duše přijde. Musí zastrašit své nepřátelé a také musí udržet Michaela a Lucifera v Kleci. Crowley bez váhání Cassovu nabídku přijme. Castiel se náhle podívá na svou ruku, kde se mu pomalu začínají objevovat boláky. Snaží se je ignorovat a předtím, než zmizí, Crowleymu řekne, že s ním bude v kontaktu.Sam při pročítání novin opět uslyší podivný zvuk. Na chvíli zpozorní, ale pak si řekne, že se mu to asi zdálo. Náhle uslyší podivný zvuk, jak když někdo proboří něčím zeď. Podívá se nad sebe na strop, ze kterého se náhle probourá řetěz a ovine se mu kolem krku a vytáhne jej do vzduchu. Opět se ozve podivný smích. Při snaze dostat se na pevnou půdu kope nohama na tak se mu podaří shodit jednu z knih, která leží na stole. Poté se s trhnutím probudí. Když se ujistí, že se mu to jen zdálo, začne se shánět po Deanovi a Bobbym.


Ti mezitím obdivují nově opravené auto. Bobby se začne vyptávat, jak to tedy se Samem je. Je velice podivné, že když mu Cass odstranil z mysli zeď, která bránila vzpomínkám na Peklo, se i přesto Sam cítí být v pořádku. Zvenku je ale při rozhovoru Sam uslyší, ale nedá o sobě vědět a dále poslouchá. Bobby se Deana zeptá, jestli si myslí, že když Sam řekne, že je v klidu, jestli mu to věří. Dean mu odpoví, že ano. Po chvíli ale odpoví, že ne, řekne také, že nikdy jim nešlo nic tak hladce, tak proč by se tak najednou dělo. Sam poté vejde do místnosti s tím, že teprve přišel a nedá na sobě znát, že právě slyšel jejich rozhovor. Všichni tři se shodnou, že Casse je potřeba zastavit. Sam chce vědět, jestli existuje nějaká zbraň, která by na něj mohla mít účinek. Možná z těch věcí, co ukradl Balthazar. Musí existovat něco, co mu dokáže ublížit. Dean mu řekne, že je Bůh, ale poté dodá, že je tady někdo, kdo by mohl něco vědět.


Bobby provede ve sklepě rituál a přivolají Crowleyho. Okamžitě ho polapí do démonské pasti. Když Crowley zuří, co mu udělali, Bobby mu řekne, aby se netvářil tak překvapeně. Crowley jim ale odpoví, že za to, jak s ním mluví, je jeho nový šéf zabije. Poté jim řekne, že pracuje pro Castiela. Řeknou mu, že potřebují kouzlo. Kouzlo, pomocí kterého dokážou polapit a zotročit Smrt. Lucifer to udělal, tak proč ne oni. Smrt je jediný, kdo má tu sílu, aby zmohl něco proti Cassovi. Crowley se ale rozčílí, protože je oba mohou rozmáčknout jako červy. Když se jich Crowley zeptá, proč si myslí, že s nimi půjde do sebevražedné mise, Bobby se mu odpoví otázkou, jestli opravdu chce, aby Cass velel celému vesmíru. Crowley mu na to neodpoví, pouze si nalije sklenku pití.


Slepý bezdomovec žebrá na ulici o peníze. Lidé kolem něj procházejí, ale nikdo mu nic nedá. Najednou se u něj objeví Cass a vhodí mu několik drobných do pohárku. Muž mu řekne, aby mu požehnal Bůh. Cass mu odpoví, že je skutečný věřící. Poté se ho dotkne na čele a muži se vrátí zrak. Když muž uvidí Cassovu tvář, zeptá se, co s ní má, protože se mu na obličeji začínají objevovat další rány.V zrcadle se pak Cass prohlíží a opět uslyší hlasy, které mu říkají, aby je pustil ven. Když si rozepne košili, vidí, jak se mu na břichu objevuje bole, a přes kůži prosvítají ruce, která se snaží dostat se z těla ven.Bobby dostane od Crowleyho obálku, ve které je starý pergamen, na kterém je návod, jak spoutat Smrt. K provedení kouzla ovšem budou potřebovat ještě několik věcí. Jednou z nich je velice vzácný krystal. Jeden je naštěstí vystaven v aukci a jeho majitel žije jen 9 hodin od nich.


V noci trojice dorazí k domu. Bobby si vezme na starost elektřinu, ale při akci je nachytá hlídač. Naštěstí se ale za ním objeví Dean a omráčí ho a tak může akce bez problémů pokračovat. V domě nakonec Dean krystal objeví. Když jej chce vzít, objeví se za ním majitel s manželkou a míří na něj zbraní. Deanovi se ovšem podaří oba zneškodnit, a když k němu přijdou Sam s Bobbym, jsou již manželé pevně svázáni. V domě pak přichystají vše, aby mohli vykonat rituál. Při odříkání latinského zaříkadla se dům začne okamžitě otřásat v základech. Náhle ale zemětřesení ustane. Dean se poté zeptá, jestli je s nimi Smrt. Náhle se za nimi opravdu Smrt objeví. Dean mu řekne, že to není tak, jak to vypadá. Smrt mu ale řekne, že si nemyslí. Ukáže mu své ruce, které jsou spoutané zářícím provazem. Dean Smrti nabídne jídlo, aby si ji udobřil, ale Smrt ihned řekne, že jej zavolali proto, že má Sam své vidiny. Bobby se s Deanem poté na Sama překvapeně podívají. Smrt poté chce, aby jej rozvázali. Sam mu řekne, že to zatím nejde. Dean mu řekne, že potřebují, aby zabil Boha. Když se jich Smrt zeptá, proč si myslí, že by to zvládl, mu Dean odpoví, že mu to řekl. A když se jich potom zeptá, proč by měl, Dean mu řekne, že teď jsou jeho šéfové oni. Náhle se vedle nich objeví Cass, kterému se rány v obličeji značně zhoršily. Sam mu chce opět něco říct, ale Cass mu skočí do řeči s tím, že je nechtěl zabít, ale nyní již asi nebude mít na vybranou. Chystá se je zabít lusknutím prstů, ale Dean mu řekne, že Smrt teď pracuje pro ně. Smrti Cassovi řekne, že jeho schránka se rozpadá. Brzy exploduje. Cass mu ale odpoví, že se tak nestane, protože až dokončí svou práci, opraví se. Smrt mu řekne, že jsou v Očistci horší věci než duše, které nyní má v sobě. Cass mu ale řekne, že to není důležité, protože je ovládá. Dean se Smrti zeptá, co myslel těmi horšími, staršími věcmi v Očistci. Smrt mu odpoví, že dlouho předtím, než Bůh stvořil anděly, stvořil příšery – Leviathany. Jenomže je shledal velice nebezpečné a proto stvořil Očistec – místo, které dokáže tyto tvory uchovat z dosahu všeho ostatního. A teď je Castiel doslova spolykal. A právě teď je Cass jen slabá membrána, která dělí tyto monstra od jejich domovů. Cass Smrti řekne, že všem prokazuje službu, když se postavil na místo Boha. Uklízí nepořádek. Castiel se Smrti poté zeptá, co je doopravdy zač, ale on mu neodpoví. Pouze řekne, že on zná Boha a on rozhodně Bůh není. Když Dean Smrti poručí, aby Castiela konečně zabil, Smrt napřáhne ruku, ale Cass pouze luskne prsty a Smrti zmizí z rukou pouta. Poté se Smrt usadí a začne si pochutnávat na jídle, které mu Dean přinesl. Cass ovšem opět zmizí.

Castiel se objeví v místnosti, kde se lidé připravují na volby. Chce jít za senátorkou, ale jeden z pracovníků jej zastaví. Chce ji potrestat za to, že jeho jménem šíří chudobu a zoufalství. Pak se otočí k ostatním lidem v místnosti a řekne, že je lepším Bohem, než byl jeho otec. Poté opět uslyší hlas volající jeho jméno.


Smrt si nadále užívá jídlo, ale když mu chce Dean něco říct, ihned ho umlčí. Pak se ho zeptá, jak je to dlouho, co ho varoval, co můžou duše způsobit a i tak tu nyní jsou a čelí novému problému. Dean mu odsekne, že měl možná vybrat někoho lepšího, kdo bude neustále zachraňovat planetu. Poté se do rozhovoru vloží Sammy s tím, jestli by jim Smrt mohl něco dát, něco, čím by jim pomohl. Smrt řekne, že najde toho namyšleného anděla. Ovšem jedinou nadějí je, že ho přinutí vrátit vše do Očistce. Musí vše vrátit a navíc se vzdát své moci. Pro otevření dveří do Očistce ovšem musí být zatmění a to už bylo. Smrt ale řekne, že udělá další – v neděli v 3:59, před svítáním. Před ochodem ale Smrt Deanovi řekne, že jestli se ho ještě jednou pokusí spoutat, zemře dřív, než vůbec začne.

Castiel se probudí v místnosti v kaluži krve. Všude kolem něj jsou mrtvá těla. Začíná panikařit a v tu chvíli opět začne slyšet šepot hlasů.


Sam řekne Deanovi, že musí vyrazit, pokud chtějí vše stihnout. Deanovi je ale jasně, že Cass nedokážou přinutit, aby se vzdal duší i své moci. Cass, kterého znali, je pryč. Sam mu ale řekne, že to není pravda, ten pravý je někde hluboko uvnitř. Dále mu poví, že on sám měl podobných stavů povícero a stejně se Dean nikdy nevzdal a věděl, že ten pravý Sam je někde uvnitř. Dean na něj ale vyjede ohledně jeho halucinací. Štve ho, že se to musí dozvědět právě od Smrti. Chtěl, aby mu nelhal, aby se mu svěřil se svými problémy. Sammy mu ale řekne, že neviděl důvod proč, protože mu stejně dokáže pomoc. Sám má starostí nad hlavu a on ho svými nechtěl ještě více zatěžovat. Dean mu řekne, že má všeho po krk, už se nechce snažit a vždy zachránit situaci, prostě bude pít a sledovat kreslené asijské porno. Když se podívá do počítače, nechce se mu věřit, co uvidí. Najde zprávu o masakru, který se týkal voleb. Na stránce je video, na kterém je zachycen Castiel, který se usmívá do kamery, která za chvíli přestane fungovat.
Venku se Sam snaží Castielovi dovolat. Neví, jestli to má vůbec smysl, neví, jestli nějaká část se o ně ještě vůbec zajímá, ale on si pořád myslí, že je jedním z nich, někde hluboko uvnitř.


V domě si bráchové chtějí dát skleničku, ale náhle se u nich objeví zkrvavený Cass. Řekne, že ho slyšel volat. Potřebuje pomoc. Poté se přenesou do laboratoře, kde otevřeli Očistec jim Cass řekne, že potřebují správnou krev, aby vše vyšlo. Cass se snaží Deanovi omluvit za to, co jemu a Samovi provedl, ale ani jeden z nich se poté stejně necítí líp.


Když se Samovi konečně podaří najít krev, kterou potřebují, a chce se vrátit, objeví se před ním Lucifer. Sam se snaží uklidnit, protože vše – řetězy, Lucifer jsou jen halucinace, protože se mu mentální zeď hroutí a on si začíná vzpomínat na Klec. Lucifer mu řekne, že je to pěkná teorie, ale je špatná. Poví mu, že tohle je asi nejlepší forma mučení, kterou vynalezl – přimět ho uvěřit, že se dostal ven z Klece, ale ve skutečnosti je to pouze iluze a on je stále uvězněný v Pekle. Nikdy Klec neopustil. Je stále uvnitř, s ním.


Zatmění se blíží, a protože se Sam nevrací, Bobby pošle Deana, ať se jde podívat, jestli se něco nestalo. V uličce narazí na zemi na skleničku krve, ale protože již nemají čas, rozhodne se vrátit zpět k Bobbymu a Castielovi. Dean poté namaluje složitý symbol na stěnu a Bobby začne odříkávat zaříkadlo. Cass se na chvíli otočí na Deana a řekne mu, že ho to mrzí. Poté se ve stěně objeví díra a z Castiela vystřelí zářící paprsek. Poté se zhroutí k zemi. Oba si myslí, že je mrtvý, ale náhle Cass otevře oči a zmizí mu jeho zranění. Poté se začne omlouvat. Když chtějí všichni odejít a najít Sama, Cass je od sebe odstrčí. Řekne, že ho už déle v sobě neudrží. Řekne, že se udrželi uvnitř – Leviathani. Náhle se Cass postaví, jako by mu nic nebylo a řekne, že už je pozdě. Začne se usmívat a Deanovi poví, že Cass je pryč – zemřel. Poté ho odchodí na protější stěnu. Bobbyho omráčí také. Než odejde, řekne, že vše ještě bude velká legrace a na krku se mu objeví černé žíly.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz