SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 710

Death's Door

Bobby leží v dodávce v bezvědomí. Dick ho zasáhl do hlavy. Dean okamžitě zavolá na pohotovost a snaží se zjistit, kde je nejbližší nemocnice.
Trojice přijde ke stromu, ze kterého visí mrtvý muž. Nejspíš jde o Phila. Bobby si ale okamžitě uvědomí, že tady něco nehraje. Stane se něco zlého. Poté se podívá na ruku, na kterou mu začne kapat krev. Sáhne si proto na hlavu a zjistí, že mu odtud teče krev. Dojde mu, že se něco špatného už stalo. Když trojice dojde do jejich chatky, Bobby si vzpomene, že ho trefili do hlavy. Když to bráchům poví, Sammy s Deanem netuší, o čem to mluví. Celý den byli s ním. Bobby jim pak řekne, že jim něco musí říct. Ne jim, ale těm ve skutečném světě. Jde o nějaká čísla. Předtím neměl čas jim říct, na co se Leviathani chystají.Najednou se objeví v ložnici se svou ženou Karen. Řekne jí, že je nádherná. Žena mu řekne, že mu něco musí říct. Bobby si ale uvědomí, že tento okamžik už jednou prožil. Náhle uslyší hrom. Když vyhlédne z okna, všechny hvězdy a s nimi i Měsíc začnou mizet. Od nedalekého lesa se začne šířit temnota. Před ní ale utíká nějaký hoch. Ženě pak řekne, že se omlouvá, ale bude muset jít. Jakmile vyjde ze dveří, ocitne se venku před kostelem společně se starým známým – Rufusem. Řekne mu, že potřebuje jeho pomoc. Ten si ale myslí, že si Bobby dělá srandu a proto mu nijak nepomůže a rovnou vejde do kostela. Bobby pak na chodníku před budovou spatří chlapce, kterého vyděl z okna ložnice. Rufus se k němu vrátí, protože bude potřebovat jeho pomoc. Když se Bobby opět otočí, uvidí, že je chlapec jen pár desítek centimetrů u něj. Chytne ho za ruku a řekne mu, že ho Bůh potrestá. Bobby pak uslyší zvuk rozbitého skla. Když se opět otočí, uvidí, že je na zemi rozbitá sklenice mléka. Chlapec mezitím zmizí.
Když Bobby vejde do kostela, začne zemětřesení. Lidi, které vidí u oltáře, začnou mizet a lampy v kostele přestávají svítit. Zezadu k němu přijde muž, který mu řekne, že nadešel jeho čas. Bobby ihned pozná, že jde o jeho smrtku. Řekne mu, že se nenechá jen tak snadno ulovit.

Další vzpomínkou je Sammyho hádka s Deanem. Nemůžou se shodnou, jestli je lepší Chuck Norris nebo Jet Li. Když po něm Dean chce, aby je rozsoudil, ten je naprosto ignoruje. Místo toho otevře dveře do kuchyně, kde uvidí výjev ze svého mládí. Jeho matka zrovna chystá večeři.

Opět se ocitáme na lovu s Rufusem. Bobby se mu snaží říct, že potřebuje jeho pomoc, protože po něm jde smrtka. Rufus mu ale odpoví, že ta jde po všech.


Vracíme se do reálného světa, kde bráchové dorazí na pohotovost a lékaři se zrovna snaží Bobbyho zachránit.

Rufus otevře rakev, ve které jsou kosti ženy, které měl Bobby plamenometem zničit. Když se ale otočí, objeví se u něj duch ženy. Ta mu vrazí ruku do hrudi. Přesně v tu chvíli v reálném světě Bobbymu začínají selhávat životní funkce. Rufus naštěstí ducha od Bobbyho odstraní, ale po chvilce je zpátky a lovce odchodí na schody, kde se praští do hlavy a omdlí. Bobbymu se ale podaří dostat až k ostatkům a spálit je.
Doktor bratrům řekne, že je Bobby pro tuto chvíli stabilizovaný.

Bobby opět vidí chlapce. Chce vědět, co je zač a proč kolem něj pořád pobíhá. Pak si ale uvědomí, že ho zná. Když ho vyruší Rufus, kterého vyveze z nemocnice zdravotní sestra, chlapec opět zmizí. Bobby se ho zeptá na to, jaký byl jeho zážitek s téměř překročením na „druhou stranu řeky“. Rufus mu řekne, že se ocitl v chodbě s postraními dveřmi. Pokaždé, když otevřel nějaké dveře, přehrála se nějaká kapitola z jeho života. Nakonec se mu ale podařilo najít východové dveře. Našel je tak, že šel hlouběji do svého nitra. Musel si projít tím, na co chtěl už navždy zapomenout. Cestou pryč byla jeho nejhorší vzpomínka. Opět Rufusovi řekne, že bude potřebovat pomoc. Zrovna teď prožívá jednu z těch šťastnějších vzpomínek. Během hovoru se ale začne opět ozývat hrom a zvedne se vítr. Rufus nakonec souhlasí s tím, že mu pomůže.
Opět se ocitne u své ženy. Ta mu vyčítá něco, co provedl. Zlomil jí srdce. Chce po něm, aby ihned odešel. Bobby jí řekne, že mu je to líto. Vždycky bylo. Rufus se pak zeptá, za jak dlouho poté ji posedl démon. Bobby mu odpoví, že to bylo za 3 dny. Tohle je to, čeho v životě nejvíc lituje – této hádky. Bylo to kvůli tomu, že ona chtěla dítě, ale Bobby ne. Kdyby věděl, co se stane, řekl by jí všechno, co by chtěla slyšet. Rufus mu pak poradí, ať zkusí otevřít dveře. Když je otevře, vejde do světla.
Oba se ocitnou v parku. Uvidí tam Bobbyho, jak jde s malým Deanem. Chlapec mu řekne, že otec po něm chtěl, aby dnes cvičili střílení. Bobby mu na to řekne, že si dneska zaházejí s míčem.

Starý Bobby pak Rufusovi řekne, že budou muset najít další dveře. Když se otočí, jedny uvidí. Cestou k nim se baví o tom, že Bobbyho otec byl ožrala a on se bál, že bude stejný, jako on. Pak otevře dveře.Uvidí scénu, kde ještě jako rodina večeřeli všichni 3 – on, jeho máma a otec. Oba se muže bojí. Když chce, aby mu někdo podal sušenky, malý Bobby se rychle natáhne přes stůl, aby mu vyhověl, ale při tom nešťastnou náhodou shodí sklenici mléka. Otec pak na něj kvůli tomu vyjede. Začne na něj křičet, že zničí všechno, na co šáhne. Žena chce vše vyřešit bez hádek, ale muž místo toho shodí na zem svůj talíř s jídlem.

Bobby pak jde a dveře zavře. Rufus do něj začne rýt, že určitě něco skrývá. Bobby mu ale řekne, že takto vypadala každá jejich večeře. Ví, že tohle není ta správná vzpomínka. Pak se opět ozve zemětřesení. Rufus mu řekne, že už mu pomalu dochází čas. Zvuk, který slyší, je to, jak si pro něj jde smrtka. Bobbyho pak napadne jedna věc. Potřebuje získat víc času, takže bude muset smrtku zastavit.

Doktor sděluje bráchům diagnózu. Bobbymu se kulka v hlavě neroztříštila, ale zůstala pohromadě. Zasáhla pouze část jeho mozku. Jen tohle je ale na situaci pozitivní. Ve většině případů pacienti svým zraněním podléhají.K bratrům poté přijde muž, který si s nimi chce promluvit o Bobbym. Na chodbě se Deana zeptá, jestli s nimi Bobby někdy mluvil o tom, jestli nechce po své smrti darovat své orgány. Dean se strašně naštve a muže téměř udeří. Zařve na něho, ať zmizí. Musí pak jít na čerstvý vzduch. Venku si všimne černého auta stojící před nemocnicí a dojde mu, že je v něm Dick. Zabuší mu na okno a začne na něj křičet, ať vyleze a vyřídí si to spolu. Disk se mu jen vysměje. Dean mu pak řekne, že si pro něj přijdou a zabijí ho.

Bobby si prohlíží staré knihy, které jsou ale úplně prázdné. Z jedné knihy pak vytáhne schovaný kříž. Když se ho Rufus zeptá, na co to je, Bobby mu řekne, že Sam s Deanem na tyhle zmetky už párkrát narazili a naučili se pár triků, jak je zpomalit.

Dean se pak vrátí k Sammymu, který se ho hned zeptá, co muž chtěl. Dean mu zalže, že to bylo něco kvůli pojištění. Taky mu řekne, že venku viděl Dicka Romana. K ničemu ale nedošlo. Sam mu pak řekne, že Bobbymu otok začíná pomalu mizet a protože bojoval s intubací, museli mu ji vyndat, takže teď dýchá sám. Podle doktora je to to nejlepší, co se mohlo stát.

Sam si pak chce s Deanem promluvit o tom, co budou dělat, když umře. Dean se ale o tom nehodlá za žádnou cenu bavit.Rufus Bobbymu pomáhá připravit kouzlo na zpomalení smrtky.

Během hledání přísad se mu zjeví další vzpomínka.


Bobby v ní telefonu s otcem Sama a Deana. Pohádá se s ním kvůli tomu, že místo střílení si hráli.

Dvojici se pak pomocí kouzla podaří přivolat smrtku. Muž se Bobbymu přizná, že je to poprvé, kdy ho někdo takhle dostal, navíc v bezvědomí. Bobby mu řekne, že má ještě nějaké věci na práci. Smrtka na něj ale vyjede, protože to, co přichází, nejde zastavit. Viděl, jak se blíží temnota. Věci okolo něj, vzpomínky, začínají postupně mizet.

Když se Bobby kolem sebe rozhlédne, uvědomí si, že z knih v policích zmizely potisky, tváře na fotografiích jsou rozmazané tak, že nejde poznat, kdo je na nich vyfocený. Kulka postupně ničí jeho mozek. Už téměř nemá místo, kde by se mohl schovat. Past, ve které je smrtka chycena nevydrží dlouho, protože místnost, kde se právě nacházejí, také dlouho nevydrží. Smrtka mu poté nabídne, aby s ním odešel, protože si odpočinek zaslouží. Nebo může zůstat, bojovat a pak se proměnit v ducha. Smrtka mu také řekne, že dostal malý bezvýznamný život a něco s ním udělal. To je něco, co většina lidí nedokáže. Bobby mu odpoví, že mu na ničem, co mu říká nezáleží. Má totiž v reálném světě svoje kluky. Pak si uvědomí, že bude muset projít tou nejhorší vzpomínkou, aby se dostal ven.
Bobbyho matka uklízí střepy. Manžel jí pak začne vyčítat, že Bobby je takový, protože ho špatně vychovala. Když mu žena řekne, že všechno bude v pořádku, ať si dá další drink, muž se naštve a silně ji udeří do obličeje. Starý Bobby najde odvahu a postaví se svému otci. Nazve ho ožralou. Vyčte mu, že poté, co umřel, se tak strašně bál, že se jednou stane jím, že ani nechtěl mít svoje vlastní děti. Otec mu pak řekne, že zničí, na co šáhne. Na to mu Bobby odpoví, že adoptoval dvě děti, ze kterých vyrostli skvělí lidé. Vyrostli z nich hrdinové.
Sammy se od zdravotní sestry dozví, že Bobby vykazuje známky reagování. Budou ho operovat. Sestra pak bráchům poradí, že pokud ho ještě chtějí vidět, ať jdou rychle za ním.

Muž na ženu opět začne křičet. Za ním se ale objeví malý Bobby se zbraní v ruce. Muž chytne ženu a chce jí opět udeřit, ale Bobby ho zastřelí. Starý Bobby pak svému mladšímu já řekne, že udělal, co udělat musel. Tady se naučil, že oběti nikdy neřeknou díky, když je zachrání.

Když se Bobby otočí, zjistí, že smrtka se dostala ze své pasti. Bobby ale rychle otevře dveře a zalije ho světlo.

Sestra bratrům řekne, že už musejí jet. Sam ho ještě před odchodem chytne za ruku a poděkuje mu za všechno. Bobby se pak náhle probudí. Sundá si kyslíkovou masku a Sammymu na ruku napíše několik čísel. Pak se na bráchy usměje a řekne jim, že jsou blbci. Poté se mu zastaví srdce.
Bobby si bere z ledničky pivo, a když zavře dveře, objeví se u něj smrtka. Řekne mu, že má poslední šanci s ním odejít. Ujišťuje ho, že bráchové budou v pořádku. Bobby pak přejde do vedlejší místnosti, kde se bráchové hádají kvůli jídlu. Najednou pak oba zmizí. Smrtka mu pak položí otázku – zůstaneš nebo odejdeš?Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz