SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 711

Adventures in Babysitting

Muž na benzínové stanici sleduje oknem pár. Servírka s ním prohodí pár slov, ale když muž z okna uvidí, že žena se svým „zákazníkem“ odcházejí, rychle zaplatí a vydá se za nimi. Když vstane, uvidíme, že má za opaskem nůž.Pár se muži ztratí mezi kamiony. Když uličkou postupuje dál, náhle se otočí a za ním se objeví servírka se slovy, jestli se ztratil. Muž začne vidět dvojmo a žena mu řekne, že mu do pití přimíchala „speciální smetanu“, když se nedíval. Když na ní muž nožem zaútočí, žena ho odhodí na kamion a omráčí ho.


První týden

Sam s Deanem jen sedí a mlčí.Druhý týden

Dean přemýšlí nad významem číslic, který jim Bobby nadiktoval, než zemřel. Snaží se najít spojitost mezi nimi a Dickem Romanem.Třetí týden

Sam Deana přeruší s otázkou, jestli by neměli obvolat lidi, kteří Bobbyho znali. Dean na něj vyjede, že on rozhodně nikomu volat nebude. Během hovoru je přeruší Bobbyho telefon. Když Sammy hovor zvedne, na druhém konci linky se ozve dívka, která se zeptá, jestli mluví s Bobbym Singerem. Sam jí poví, že tu Bobby není, ale je jeho přítel. Dívka mu řekne, že jí otec řekl, že má mluvit jen s ním. Když jí chce Sam říct, že pokud potřebuje s něčím pomoct, uprostřed věty ho přeruší tón oznamující, že volající zavěsil. Když pak Deanovi řekne, kdo to byl, dodá, že by to pro jistotu měli prověřit, protože dívka podle hlasu zněla docela vystrašeně. Dean mu okamžitě vyčte, že důležité věci chce odsunout na druhou kolej. Jejich prioritou je zjistit, co čísla znamenají. Pak dodá, že ať si jde dívku zkontrolovat, on se pokusí najít Franka.

Dean si všimne, že mu záhadně zmizelo pivo. Myslel si, že mu ho vypil Sam, ale ten řekne, že si ho určitě vypil sám.
Sam přijede k motelu, kde bydlí dívka, která mu volala. Když Samovi otevře, řekne jí, že byl poblíž a v telefonu mu přišlo, že zněla dost vystrašeně, tak se pro jistotu zašel podívat, jestli se něco neděje. Řekne jí také, že jí našel podle toho, že Bobby měl uloženou adresu jejího otce v diáři. Když se ho dívka zeptá, kde je Bobby, Sam jí po pravdě odpoví, že zemřel. Sam Krissy (tak mu dívka řekne, že se jmenuje) řekne, že pokud její otec věřil Bobbymu, jemu můžou také důvěřovat. Dívka ho pak pustí dovnitř. Sammymu řekne, že její otec se jí už 5 dní neozval. Ten jí na to řekne, že se ho pokusí najít. Dozví se, že muž se naposledy ozval, když byl nedaleko Dodge City. Dívka mu pak ukáže tátův pokoj. Když jí pošle udělat kávu, v rychlosti prohledá místnost. V šatníku pak najde vystřižené články z novin o pohřešovaných osobách.Krissy pak řekne, že asi ví, kde začít, takže bude muset odjet. Před odchodem jí dá telefonní číslo, na které má zavolat, kdyby se dlouho neozýval.

Dean přijede k Frankovu domu. Když ale vejde dovnitř, zjistí, že je naprosto prázdný. Když se rozhlíží kolem, uslyší za zády zvuk natažení zbraně. Když se otočí, míří na něj Frank. Ten ho totiž považuje za Leviathana. Věří totiž, že ho chtějí dostat. Dean se ho snaží přesvědčit, že on mezi ně nepatří. Aby to dokázal, vytáhne nůž a řízne se do předloktí. Když začne krvácet, Frank ihned složí zbraň. Pak Dean podá nůž Frankovi. Ten je také „čistý“. Pak Deana odvede do obytného přívěsu, kam si přestěhoval všechnu elektroniku. Řekne mu, že se o Leviathanech povídá, že mají svoje lidi nastrčené všude. Dean je ale naštvaný, protože to jsou už 4 týdny, co mu naposled volal. Zaplatil mu 15 tisíc a on se mu ani neráčil ozvat. Potřebuje vědět, co ta čísla znamenají, protože Bobby kvůli nim zemřel. Když chce Dean odejít, protože nevidí možnost v tom, že by mu Frank nějak mohl pomoci, muž se zmíní o pravděpodobnosti. Řekne Deanovi, že je možné, že Bobby jedno číslo vynechal. Nakonec přišel na to, že čísla jsou souřadnice. Odkazují na pole ve Wisconsinu. Dean tomu ale nechce věřit, protože by jim Bobby určitě nedal čísla na místo v nějakém zapadákově. Frank ho ale přeruší a řekne mu, že jim dal souřadnice parcely, kterou nedávnou zakoupila firma Willman, Inc, dceřiná firma Richard Roman Enterprises. Rozhodnou se, že tam pojednou a nainstalují pozorovací zařízení.

Sam v márnici zkoumá mrtvolu Matthewa Havlena. Příčinou smrti bylo vykrvácení. Po těle měl velké množství kousanců. Venku zavolá Deanovi a zeptá se ho, jestli našel Franka. Ten mu řekne, že ano a taky mu poví o tom, že čísla jsou ve skutečnosti souřadnice. Zrovna na dané místo jedou. Dean se naopak zeptá, jak to vypadá s dívkou, která jim volala. Sam mu poví, že snad ani neví, že její otec je lovec.

Když dvojice dorazí na místo, jsou převlečení jako pracovníci, kteří mají na práci údržbu elektrického vedení. Pomocí vysokozdvižné plošiny se Dean nechá vyzdvihnout k transformátoru, ale protože se si Frank všimne, že v okolí jsou nainstalované bezpečnostní kamery, řekne Deanovi, aby toho nechal a sjel k němu dolů. Budou se muset na jejich kamery napíchnout.

Nakonec se jim to podaří a tak můžou v dodávce na monitorech sledovat obraz z nepřátelských kamer. Jen co Frank Deanovi řekne, že si bere první hlídku, Dean okamžitě usne. Neslyší ani to, že se mu Sam snaží dovolat.
Ten mu zanechá ve schránce zprávu, že muž nejspíš lovil Vetalu. Zabije se tak, že se jí bodne do srdce stříbrný nůž, zatočí se jím a je po ní. Tvrdí se, že to jsou samotáři, kteří nejraději oběť omráčí, odvlečou domů a začnou se na ní pomalu krmit. Pořád je tady šance, že Krissyn táta je pořád naživu.

Sam poté zajde na benzínku, kde byl naposledy viděn Krissyn otec. Zeptá se na něj přímo ženy, která ho před 5ti dny napadla. Servírka ho odkáže na ženu, která postává venku, protože s ní prý mluvil.

Když Sam dívce ukáže fotku muže, řekne mu, že zde není bezpečno a odvede ho mezi kamiony. Tam Sammymu řekne, že se děje něco divného a bojí se, že bude další na řadě. Během hovoru za sebou Sam uslyší kroky, a když se za sebe podívá, uvidí, jak k němu míří servírka. Křikne na ženu - Sally, aby utekla, ale ta mu podrazí nohy a kousne ho do krku. Sam pak omdlí.

Dean se probudí až po 36 hodinách. Frank mu ukáže záznam z kamer, kde se dívají na ženu – Amandu Willer – která pracuje pro Richarda Romana. Na parcele se chystají něco postavit. Frank se pak do Deana začne navážet, což nakonec vyústí v hádku. Opět jde o to, že Dick zabil Bobbyho a oni nemůžou dělat nic jiného, než sedět a pozorovat. Frank pak Deanovi poradí, aby se vším skončil. To ale nepřipadá v úvahu. Chce Bobbyho pomstít a navíc je tady Sam, kterého by nemohl opustit. Frank mu pak dá radu, aby se zachoval jako on. Poté, co v 26 letech přišel domů a našel svou ženu a dvě děti roztrhané na podlaze, řekl si, že bude do konce týdne v pohodě. Donutil se usmívat, protože zůstal na živu. Další týden to udělal znova. Ať dělá, co dělá, důležité je to dělat s úsměvem.

Dean pak zvedne telefon, kde si poslechne zprávu od Sama. Po chvilce mu zazvoní telefon a na druhém konci se ozve Krissy. Ta Deanovi řekne, že pokud by se Sam dlouho neozýval, měla zavolat na tohle číslo. Dean ihned pozná, že se něco stalo.


Sam se probudí v hale, připoutaný ke křeslu. Všimne si, že vedle něho sedí muž. Jmenuje se Lee Chambers – otec Krissy. Sammy mu řekne, že ho hledal. Taky se dozví, že se monstra na Leeovi živí. Pokud ale člověka vysají třikrát nebo čtyřikrát, skončí mrtvý. Na Leeovi se už nakrmili třikrát.Dean přijde ke Krissy a chce vědět, co Samovi řekla. Když přijdou do pokoje, který Sam prohledával, Dean Krissy bez okolků řekne, aby na něho počkala v obýváku, protože její táta by určitě nechtěl, aby o něm věděla každou věc. Krissy ale neodejde. Dean pak ve skříni najde útržek mapy. Trochu na dívku vyjede, protože je pořád podrážděný, ale Krissy na něj ihned namíří zbraň. Její táta odešel a už se nevrátil, Sam to stejné, takže pokud Deanovi řekne, kam oba šli, rozhodně půjde s ním. Ne nebere jako odpověď. Nakonec mu řekne, že veškeré informace o tom, kam jel její otec, spálila. Ale naštěstí pro Deana si všechno pamatuje.Když se chce Krissy Deana po cestě na něco zeptat, hned jí řekne, že na mluvení nemá náladu. Má toho v hlavě docela dost. Když jí po chvilce přemlouvání odpoví, že má docela velký průser, dívka se ihned začne zajímat, o co jde. Dean jí řekne, že jde o pomstu.

Krissy se pak zeptá, jak je možné, že monstrum její ho otce a Sama dostalo. Oba jsou velmi zkušení lovci. Dean jí vysvětlí, že Vetalas obvykle loví v párech. Její táta a Sam si myslel, že loví jednotlivě. On to ví díky tomu, že jednou lovil jedno monstrum, ze kterého se vyklubaly 2. Krissy mu vyčte, že to neřekl Samovi. Dean se brání tím, že Sam byl na Standfordu. Když si Dean všimne, jak je dívka zaražená, když řekl o tom, že byl Sam na univerzitě, poví jí, že by klidně mohla jít také studovat.

Když se Sally vrátí, chce se začít krmit na Leeovi. Sam jí ale přinutí, aby začala s ním. Řekne jí, že lovil její druhy a pěkně si vychutnával jejich zabíjení.

Dean s Krissy pozorují parkoviště s kamiony a trochu do sebe ryjí. Dean jí tvrdí, že jí vidí na obličeji, jak se bojí, ale Krissy mu odporuje, protože ona se na tohle cvičila celý svůj život. Dívka si ale všimne, že poté, co prostitutka odláká řidiče za kamion, přijde servírka, která s kamionem odjede. Dvojice se ji rozhodne sledovat.

Když Dean s Krissy opět kempují, Dean si s ní chce ťuknout pěstí, protože se jim podařilo dostat se k nim tak blízko a nepozorovaně. Dívka se nejdřív brání, ale když k němu natáhne ruku, Dean jí v mžiku připoutá želízky k volantu. Když chce vylézt z auta, Krissy mu řekne, že to nemá cenu, protože jak její táta, tak i Sam jsou s největší pravděpodobností již mrtví. Tyhle věci se stávají. Ona sama viděla svou mámu roztrhanou na kusy. Poprosí ho, aby jí pustil a ona mohla jít monstra zabít. Dean se ale nenechá obměkčit. Před odchodem jí ještě sebere paklíč.


Deanovi se podaří nepozorovaně dostat až k monstrům a poslouchá, jak se baví o tom, že jedna z jejich obětí je už skoro mrtvá. Využije okamžiku a servírku/Vetalas omráčí. Pak začnou bojovat s druhou příšerou. Když se mu podaří jí od sebe odrazit a chce jí zabít, přiběhne Krissy a chce svého otce osvobodit. Jenže Sally, kterou Dean před chvílí omráčil, se rychle vzpamatuje a vezme si dívku jako rukojmí. Dean nechá servírku jít výměnou za to, že Sally dívku nepokouše. Sally pak Deanovi poručí, aby odhodil nůž. Servírka se začne na Leeovi krmit. V nestřeženém okamžiku se Krissy otočí a bodne Sally do srdce stříbrnou dýku. Sam, kterého Krissy během chvilky osvobodí, pak zneškodní i druhou Vetalas.


Bráchové se později zastaví za Krissy a jejím otcem do nemocnice. Dean Leeovi řekne, že jelikož má rodinu, měl by lovení nechat. Ten mu řekne, že to nejde. Když se ho Lee zeptá, jestli zná někoho, kdo takhle skončil, Dean mu řekne, že ne, protože všichni dřív umřeli.

Před nemocnicí Krissy dožene Deana a vyčte mu, že se s ní ani nerozloučil. Řekne mu pak, že s lovením končí. Poví mu, že možná taky půjde na Stanford, jako Sam. Pak se rozloučí.V autě se Dean Sama zeptá, jak se cítí. Ten mu řekne, že to není dobrý. Možná jen potřebuje pracovat, aby na to nemyslel. Dean mu dá za pravdu. Sam pak pustí písničku a pokusí se usnout. Dean se mermomocí snaží donutit se k úsměvu.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz