SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 712

Time After Time

Sam s Deanem jsou na hlídce. Když uvidí muže v obleku, rychle vyskočí z auta a nepozorovaně se za ním vydají. Dohodnou se, že mu nadběhnou. Když ale Dean přijde do uličky, spatří muže, jak někoho doslova "vysává". Když po něm skočí, oba zmizí v červeném světle. Sammy, který přiběhne právě ve chvíli, kdy Dean s mužem mizí, už nemůže nic dělat.
O dva dny dříve

Dean do noci vyhledává informace o Dickovi. Sama vzbudí mobil, a když přijme hovor, ozve se hlas jejich známé Jody. Má pro ně něco, co by je mohlo zajímat. V Cantonu, v Ohiu se našlo tělo. To patří pohřešovanému studentovi - Charlesi Durbinovi, když se ho ale našli, byla z něj mumie. Je to už druhé tělo v posledních dvou týdnech.

Sam pak Deanovi řekne, kdo volal a o co jde. Pak taky poví, že je to poprvé, co doufá, že sleduje ty svoje kreslený prasečinky. Protože kdybych opět hledal informace o Dickovi, bylo by to jen další sebetrýznění.
Canton, Ohio

Bráchové přijedou k polorozpadlému domu. Rozhodnou se v něm ubytovat.

Později přijedou k domu, kde bydlí svědek útoku. Podle policie je ale neseriózní. Když zaklepou na dveře, přijde jim otevřít muž. Bráchové se mu představí jako agenti FBI. Jsou zde kvůli vyšetřování vraždy studenta. Muž se jich hned zeptá, jestli se mu také přišli vysmívat, jako všichni ostatní.

Vykládá jim, že byl zrovna na schodech, když slyšel hádku. Když se podíval, o co jde, uviděl svého souseda, jak se pere s mužem, který byl oblečený jako jeho děda – měl na sobě dobové oblečení. Pak také viděl něco, jako červenou energii, která přešla z Durbina do muže v obleku. Muž mu zestárl před očima.

V domě pak hledají na netu informace, co by mohlo způsobit, že by se muž proměnil ve vyschlou mumii. Sam objeví v místním novinovém archivu zprávy o podivných úmrtích. V roce 1928 - byla nalezena 3 mrtvá těla, příčinou smrti bylo prý samovolné vzplanutí. Těla byla seschlá, ale bez příznaků hoření. V roce 1974 - nalezena 3 vyschlá těla, 1957 - další 3, příčinou smrti byla tehdy uvedena dehydratace. Tehdy ale jedna dívka našla tělo blízko jejího kostela. Jmenovala se Terry Carvantes. Není zde žádný systém obětí, vždy jde ale o 3 lidi. Pořád tedy zbývá jedna oběť.
Dean si pak od Sammyho vezme notebook a něco zadá do vyhledávače. Ukáže se, že během okamžiku dokázal najít přenosy z webových kamer rozmístěných po městě. Když pak upřesní zadání a podívají se na přenos z benzínové pumpy, kde byla nalezena poslední oběť, uvidí, že v okolí se pohybuje muž, který odpovídá popisu muže, o kterém jim vyprávěl svědek.

Sam pak porovná muže ze záznamu s fotkou muže, který stál v hloučku lidí, když malá dívka objevila tělo. Jde o toho samého člověka. Nezestárnul ani o den.

Rozhodnou se, že se pokusí ženu - Terry vypátrat.


Když jí najdou, zeptají se jí na záhadného muže. Žena jim řekne, že žil v ulici, kde bydleli její rodiče. Jmenoval se pan Snider. Dean se jí pak zeptá, kde její rodiče bydleli.


Večer jsou bráchové v autě a čekají, jestli se objeví muž. Po nějaké době ho uvidí, jak vyjde z domu. Když je jisté, že je nevidí, vydají se za ním. Dean Samovi řekne, aby zkontroloval ulici, zatímco on alej. Sejdou se uprostřed. Dean pak v uličce objeví muže, jak vysává svou třetí oběť. Rozběhne se a skočí po něm. Když oba dopadnou na zem, muž se Deanovi vysmekne. Předtím si ale stačí všimnout, že má na ruce podivný prsten se zvláštním symbolem podobným přesýpacím hodinám. Když pak za ním z uličky vyběhne, nemůže Dean uvěřit tomu, co vidí. Vrátil se zpět do minulosti. Naneštěstí ihned natrefí na policii, která ho bezprostředně zatkne, když uvidí, že má v ruce zbraň.

Na policejní stanici si pak policista prohlíží jeho věci. Muž si myslí, že Dean je špion. Když mu policista řekne, že je hloupý, protože padělal odznak FBI, který na sobě nese datum 2012, Dean ihned začne počítat a zjistí, že se dostal do roku 1944. Během výslechu přijde do místnosti muž, který policistu vystřídá. Ihned se začne Deana vyptávat, co se stalo v aleji. Dean mu popravdě vypoví, že muže sledoval, pak uviděl, jak svou oběť zmumifikoval, takže po něm skočil, objevila se červená záře a ocitl se tady, v roce 1944. Muž se k němu posadí a jen mu řekne, aby mu pověděl víc o červeném světle. Začne se ho vyptávat, jestli světlo bylo kolem něj nebo spíš vycházelo z toho muže. Překvapený Dean zjistí, že mu muž věří. Pak se ho zeptá, jestli je lovec. Muž mu řekne, že neví, o čem to mluví. Nakonec to ale přizná. Oba se vzájemně představí. Zjistíme, že se muž jmenuje Elliot Ness. Dean je z toho naprosto v šoku.

Samovi zazvoní telefon, ale neozve se v něm Dean, ale Jody. Ta se ihned zeptá, co se stalo. Sammy jí řekne, že ho ozářilo červené světlo a i s útočníkem zmizel. Jody se pak zeptá, jak může pomoct.

Když se Elliot vrátí, Dean mu ihned řekne, že film "Nedotknutelní" je jeden z jeho nejoblíbenějších filmů. Pak si ale uvědomí, že to, o čem mluví, se vlastně ještě nestalo. Elliot mu pak řekne, že nejspíše hledají stejnou příšeru, jen v jiných stoletích. Pak mu řekne, že asi před měsícem, během pár dní, byla nalezena dvě těla. Jedna svědkyně vypověděla, že prý viděla útočníka svítit červeně po tom, co z oběti vysál život. Útočník zabíjí po třech, takže ještě budou mít šanci příšeru dostat. Elliot pak Deanovi řekne, že půjde s ním. Musí zabít tuto věc dřív, než zabije poslední oběť. Nejdřív ale budou muset Deanovi sehnat nějaké oblečení, aby zapadl.

Společně vejdou do obchodu, kde Elliot Deanovi představí ženu - Ezru Moore. Bez zbytečných řečí ji řekne, že Dean je z budoucnosti.
Jody přinese k Sammymu několik krabic, ve kterých by mohla být ukryta informace, jak dostat Deana zpátky.


Když se Dean převlékne, nemůže se na sebe vynadívat. Elliot pak Ezře řekne, že budou potřebovat její pomoc, protože chytají cestovatele časem.

Jody najde na internetu fotografii muže, jak stojí v hloučku lidí kolem těla. Sammy si všimne, že má na ruce nějaký prsten. Symbol, který je na něm vyobrazen Sammy ihned pozná.

Ezra mužům řekne, že symbol představuje přesýpací hodiny nekonečna. Je to znamení Chrona - Boha času.


Sam Jody řekne, že tento tvor patří ke starým bohům, kteří byli kdysi dávno nezranitelní. Veškerou svoji sílu měli z uctívačů, z lidí, na kterých se krmili.

Ezra Deanovi řekne, že Chronos zabíjí lidi možná právě kvůli cestování časem. Když se jí Dean zeptá, jak se má dostat zpět do roku 2012, žena mu řekne, že by se mohl nechat od něj chytit, pokud by mu nevadilo, že ho pak použije jako benzín.

Jody se pak Deana zeptá, jak Chronose najdou. Sammy ji řekne, že nejlepší způsob bude to, že se pokusí zjistit, jak ho vyvolat.

Elliot pak Ezru požádá, jestli by pro ně nemohla najít nějaké informace týkající se tohoto Boha. Třeba to, jak ho zabít. Řekne jim, aby jí dali několik hodit, a snad se jí podaří něco najít. Elliot pak řekne, že se podívají, jestli už stojí dům, ve kterém muž v Deanově čase bydlí.

Když Elliot vykopne dveře, Dean v obývacím pokoji objeví knihu, kde si bůh vede záznamy o sázení. Sází na závody, když dopředu ví, jak dopadnou. U poznámek pak objeví iniciály L.Y. Když se na to Elliota zeptá, ten mu řekne, že jde o zprostředkovatele sázek, za kterým chodí většina lidí ve městě. Rozhodnou se, že se za ním podívají.

Když ho přivedou do výslechové místnosti, kde byl předtím Dean, muž jim řekne, že jim nic neřekne. Dean neváhá ani chvilku a muže udeří pěstí do obličeje, až spadne ze židle. Zahrají na muže hodného a zlého poldu. Muž jim po chvilce řekne, že muž Snider, o kterého se oba tak zajímají, ještě nikdy neprohrál sázku. Kvůli vyplácení se s ním schází v Early Bird - v hospodě na Haggerty ulice.Sam prochází Bobbyho poznámky, které mu Jody přivezla. Ve stejnou chvíli oba vykřiknou, že něco mají. Nejdřív začne Jody. Ta začne z knížky předčítat, že lidé mohli vyvolávat Chronose za účelem, aby jim prozradil budoucnost. Sam jí pak řekne, že našel zaklínadlo. Háček není v tom Chronose přivolat, ale v tom, že aby mohli zpět přivést i Deana, musel by se ho bůh doslova dotýkat, aby je to oba přeneslo do roku 2012. Budou muset uhádnout přesnou chvíli, kdy budou oba v kontaktu. Pokud se jí to nepodaří, Dean zůstane v roce 1944 uvězněn navždy. Jody pak najde lahev pití a oba začnou na Bobbyho vzpomínat. Dohodnou se, že ji vypijí, protože Bobby by to tak určitě chtěl.Elliot s Deanem sledují Chronose v jednom podniku. Když se ho Dean zeptá, kdo mu umřel v rodině, že začal pracovat jako lovec, dozví se, že Elliot o nikoho nepřišel. Rozhodl se lovit, když upíři začali měnit lidi v Clevelandu. Tehdy se o monstrech dozvěděl. Dean mu řekne, že on to dělá, protože to dělala jeho rodina. Ale zdá se, že prostě všichni umírají. Aby řekl pravdu, už ani neví, proč vůbec něco dělá. Elliot mu řekne, že se mu snad v autě nerozbrečí. Zeptá se ho také, jestli jsou v budoucnosti všichni lovci takový měkoty. Všichni všechny ztratí. Takže by si měl užívat, protože lov je jediná jasná věc v životě, které ho čeká.

Pak uvidí ženu v červeném obleku, jak vyjde z restaurace. Všimnou si, že po chvíli se za ní vydá i Chronos. Když Elliot otevře kufr auta, uvidíme, že je nabitý všemožnými zbraněmi. Když dostihnou dvojici, vypadá to, že muž chce ženu napadnout, ale pár se začne líbat.Elliot později zjistí, že žena se jmenuje Lily Taylor. Pak Deanovi řekne, ať zajede za Ezrou, jestli něco vypátrala, on mezitím počká na místě a bude dvojici hlídat.

Ezra Deanovi ukáže zbraň, která je schopna zabít Chronose. Jde o 1000 let starý kolík, namočený v krvi. Aby ho to dokázalo zabít, musí se Deanovi podařit zabodnout Chronosovi kolík přímo do srdce. Deanovi pak dojde, že pokud Boha zabije, dokonce svého života bude muset žít v minulosti. Ezra mu pak řekne, že rok 1944 není až tak hrozný. Pak ho políbí pro štěstí. Ještě před odchodem si Dean všimne pošty, která leží na stole. Dojde mu, že existuje šance, jak se vrátit do své doby.
Elliot číhá u domu Chronose, ale ten ho překvapí zezadu. Oba se chvíli perou, ale Elliot nemá proti bohu šanci. Když mu dá Chronos takovou ránu, že Elliot prorazí stěnu stodoly, vyjde z domu Lily a zavolá na Chronose, že zapomněl vynést koš. Když se muž otočí zpět, Elliot už tam není.


V domě pak ženě řekne, že si bude muset zabalit věci. Bude s ním muset odejít. Lily je z toho trochu vystrašená, ale muže poslechne.

Dean mezitím přijede k domu, kde se v roce 2012 ubytovali s Deanem. Přesvědčí majitele domu, aby ho pustil dovnitř. Uvnitř ihned zamíří do pokoje, kde si lehne na zem, aby se tak vžil do role Sama, který ležel na stejném místě o několik desítek let později.

Jody přinese Samovi kávu. Když uvidí, jak je unavený, poručí mu, aby se šel prospat. Sammy se trochu brání, ale proti Jody nemá šanci. Když se svalí na spacák, všimne si, že u rámu dveří je napsáno jeho jméno. Nožem oddělá kus dřeva a najde dopis. Ihned ho ukáže Jody. Ta dopis nahlas přečte a dozví se tak, že Dean spolupracuje s Elliotem Nessem. V záhlaví je také uvedeno datum. Takže teď oba ví přesný den, kdy se Dean s Chronosem potkal. Díky tomu, že v dopisu je uvedeno jméno dívky, která měla s bohem poměr, můžou zjistit i přesný čas, kdy se s ním Dean setkal.


Dvojice pak najde ženu v domově důchodců. Zeptají se na muže na fotce. Žena ihned pozná, že jde o Ethana/Chronose. Řekne, jim, že ho naposledy viděla v listopadu 1944. V den, kdy se zastavil čas. V 11:34 se zastavily všechny hodiny v domě. Žena jim řekne, že Ethan řekl nějaké příšerné věci a pak uškrtil jednoho muže. Když se na muže Sam zeptá, Lisa jim řekne, že ten večer přišli Ethana zatknout dva policisté. Když jí Sam ukáže Deanovu fotku, žena mu potvrdí, že to byl ten muž, kterého Ethan zabil. Vysál z něho život.


Dean přijde až k domu, ale Elliota tam nenajde. Všimne si ale, že v okolí jsou známky souboje. Rozhodne se, že prozkoumá vnitřek domu. V obývacím pokoji ho překvapí Chronos, který na Deana skočí a začne ho tlouct. Během chvilky se ale zastaví, protože se objeví Elliot, který drží Lisu jako rukojmí a míří na ni zbraní.Sam s Jody začnou v domě připravovat kouzlo.


Ethan muže prosí, aby jí neubližoval. Dean se jí zeptá, jestli ji muž řekl, že je monstrum, které skáče v čase a vysává z lidí život. Chronos na Deana zařve, že je bůh, žádné monstrum. Dean začne do Chronose rýt, že potřebuje šťávu, aby vůbec mohl žít. Ethan to vysvětlí tak, že potřebuje tři oběti, aby mohl kontrolovat, kdy a kde přistane. Když se ale dostane do nějakého času, nikdy to není nadlouho. Vždycky ho to pošle zpět. Vše, co chce, je zůstat s ní, protože jí miluje. Ethan se vše snaží Lily narychlo vysvětlit, ale ta nedokáže pochopit, jak mohl zabíjet. Osobně znala jednu z obětí. Řekne mu, že je monstrum. V tu chvíli se na Ethana chystá Dean zaútočit, ale protože se na něj Lily podívá, Chronos se otočí a útok tak odrazí. Elliot ho střelí, ale Chronose to nezastaví od Deanova škrcení.


Sam v tu samou chvíli zapálí obsah misky a pronese zaklínadlo.

V tom okamžiku se začne v Chronosově hrudi objevovat červená záře. Okamžik předtím, než oba zmizí, stihne Elliot hodit Deanovi zbraň, kterou může boha zabít. Pak oba zmizí a objeví se u Sama a Jody. I přesto, že přenos Chronose fyzicky vyčerpal, má dostatek síly, aby odhodil Sama stranou. Pak se otočí k Deanovi a Jody a zakřičí na ně, že všechno zkazili. Když se otočí k Samovi, ten už je na nohách a bez zbytečného váhání vrazí bohovi kůl do srdce. Chronos se pak začne smát a zeptá se jich, jestli chtějí znát svoji budoucnost, protože on ji zná. Je pokrytá černou krví. Je všude. Oni jsou všude. Pak se skácí na zem.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz