SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 713

The Slice Girls

Muž se posadí k počítači na pohovku. Po chvíli uslyší vrznutí dveří, ale nikoho neuvidí. Najednou ho neviditelná síla odhodí na obraz. Když skončí na zemi, začne do něj neznámý útočník sekat zbraní. Na hruď mu pak vyryje podivný symbol. Vidíme, že mu také usekl konce rukou i nohou.

Jakmile se Dean v autě probudí, ihned se napije z placatky. Sam se diví, že si ji po Bobbym nechal. Protože se s Dickem Romanem dostali do slepé uličky, mají čas se věnovat dalšímu případu. Během dvou týdnů byli zavražděni 4 muži, všichni nalezeni s usekanými končetinami.V márnici si prohlíží poslední mrtvolu. Od koronera se dozví, že muž vážil 86 kilo, přesto ho útočník hodil na zeď takovou silou, že ho to doslova rozlámalo. Podle stříkanců krve na místě činu mu byly ruce i nohy useknuty zaživa, stejně jako u ostatních. Všechny oběti byli muži a všichni měli na hrudi vyřezaný stejný symbol. Při jednom útoku oběť útočníka kousla a policie tak získala DNA. Ta se ovšem neshoduje s ničím lidským.

Když vyjdou z budovy, Dean přizná, že by se to mohlo týkat jejich obvyklé práce. Sam pak navrhne, že se půjdou najíst a pak se pokusí něco vyhrabat na netu. Dean mu řekne, že je to skvělý plán, ale on by to raději udělal tak, že se vmísí mezi ostatní a pokusí se zjistit přímo od lidí nějaké informace. Jednoduše řečeno, chce jít do baru.

V místním baru začne Dean flirtovat s jednou ženou. Nakonec s ní skončí v posteli.
Mezitím přijde o život další muž. Útočník ho opět hodí obrovskou silou na stěnu a stejně jako u ostatních jsou mu uřezány končetiny a vyryt symbol.

Ráno přijdou bráchové na místo činu. Koroner jim představí vedoucí vyšetřování, která jim řekne, že způsob smrti se shoduje s ostatními vraždami


Sam si všimne, že u dveří stojí mladík. Když za ním přijde a zeptá se, co potřebuje, řekne mu, že by chtěl vědět, co se stalo, protože Jerry - zavražděny, byl jeho kamarád. Podle muže to byl nejhodnější člověk, co znal. Neměl nepřátelé. Jen měl nějaké neshody s manželkou. Před pár dny měl úlet, na jednu noc. Žena mu na to přišla a odešla od něj. Ale určitě by nebyla schopná udělat mu něco takového.

Když Sam Deanovi řekne o manželce, ten si uvědomí, že si zapomněl u Lydie Bobbyho placatku. Když se jí dovolá, řekne jí, že si u ní něco nechal. Žena ale nemá náladu na vybavování a pouze mu řekne, že kdyby jí našla, tak mu dá vědět. Když žena položí mobil, vidíme, že je ve vysokém stupni těhotenství.


Ve společnosti dalších žen porodí. Narozené dítě pak jedna z žen pojmenuje Emma.


Bráchové donesou snímek symbolu, který se objevoval na obětech, profesoru na oddělení antropologie. Muž jim řekne, že by jim pravděpodobně mohl pomoci, ale záleží na tom, jaké bude jeho peněžní ohodnocení. Bráchové jsou jeho přístupem naprosto zaskočeni. Profesor jim nakonec řekne, že symbol vypadá docela staře. Je to určitá verze symbolu, který souvisí s uctíváním. Na dalších informacích ale bude muset trochu zapracovat. Když mu Sam řekne, že se tedy sejdou zítra, začne se profesor smát s tím, že takový výzkum trvá celou věčnost. Dean mu pak s naprostou vážnou tváří řekne, že tady jde o případ sériového vraha.


Když vyjdou z kanceláře, Dean se do Sammyho pustí, kde proboha našel takového experta. Ten mu řekne, že "mu" taky chce zavolat, ale prostě to nejde. Bobby je mrtvý a tak to prostě je. Dean si pak začne dělat hlavu s tím, že mu ještě Lydie nezavolala. Pak ale řekne, že na to kašle a pro placatku si dojede osobně.

Když jí zazvoní u dveří, žena je tím, že ho vidí, zaskočena. Když ho pustí dovnitř, Dean si všimne, že ve vedlejším pokoji je dítě. Je překvapený, že mu tehdy večer neřekla, že nějaké má. Když se zeptá na její jméno, Lydie mu řekne, že se jmenuje Emma. Během návštěvy mu ale zavolá Sam s tím, jestli by si mohl pohnout, protože ještě musejí zajít do laboratoře. Během hovoru ale Dean uslyší, jak se dítě ptá matky, co je to za člověka, který za nimi přišel. Žena mu řekne, aby nemluvila, že to proberou později. Dean pak Samovi řekne, že to proberou později a zavěsí. Je z toho, co slyšel, naprosto mimo. Rozhodně tady něco nesedí.Sam jde opět navštívit koronera, který mu ukáže další oběť. Vše je stejné, jako u předešlých obětí. Do hovoru jim vstoupí vrchní vyšetřovatelka, která se začne zajímat o to, co přimělo federály se zajímat o tento případ. Vždycky si myslela, že mají na práci důležitější věci. Když se z toho Sam snaží vymluvit, koroner ho zachrání s tím, že jde o to, že sériový vrah se může pohybovat po celých státech, proto mají tento případ na starosti. Když si pak Sam prohlídne důkazní materiály, objeví v nich účet z podniku Vobalt Room. Eddie - koroner, mu řekne, že je to ve městě docela vyhlášený podnik. Byla tam i druhá oběť a podle vyhazovače muž v daný večer odešel s dívkou. Za dva dny ho pak nalezli mrtvého. Většinu obětí spojuje rozpadlé manželství a flirt s neznámou kráskou.

Dean si všimne, že k domu Lydie přijede několik žen. Během sledování mu zavolá Sam. Ten se mu nejdřív vysměje, že se chová jak úchyl, ale když mu Dean řekne, že se tady děje něco podezřelého, trochu ho tím usměrní. Sam mu pak řekne, že před několika lety bylo pár identických vražd zaznamenáno v Chicagu a poté i v Miami. Všechny oběti byly mladé, úspěšné a hodně z nich navštívilo stejný bar. Jejich úmrtí zůstalo nevyřešeno. Pak mu taky poví, že několik obětí šlo do stejného baru, jako byl on. On měl asi štěstí. Dean si pak všimne, že z domu začnou vycházet ženy a proto hovor utne. Dalekohledem uvidí, že z domu vyběhne dívka školního věku. Uslyší, že na ni Lydie volá jménem Emmy. Před dveřmi se s ní rozloučí, dá ji náhrdelník a nechá ji odvést ženami. Dean okamžitě nastartuje a rozjede se za nimi. Sleduje je až do postranní uličky, kde všechny vystoupí a zajdou do postranních dveří.
Večer vše Sammymu řekne. Ten se mu snaží vysvětlit, že to mohla být její druhá dcera, ale Dean je přesvědčen, že dívenka je Emma. Ale tu noc, co se se ženou vyspal, žádné dítě neměla. Po pár dnech se u ní objeví dítě, které na svůj věk komunikuje na až moc vysoké úrovni. A dnes viděl dívku, věkem kolem 5ti let, která se jmenuje Emma. To nemůže být náhoda.

Samovi pak zavolá profesor.

Dívka se účastní obřadu, po kterém se připojí k významné rodině.Profesor bráchům řekne, že symbol bylo opravdu velice těžké identifikovat. Ale nakonec se mu přeci jen podařilo něco najít. Našel spojitost se symbolem z řeckého Pantheonu, přesněji s chrámem bohyně Harmonie. Podle legendy spojením Harmonie a Boha války - Árese, vznikly Amazonky. Tyto ženy, bojovnice, žily naprosto bez mužů. Ty používaly jen k rozmnožování. Poté, co je muži oplodnili, ženy muže zabily, ale nejprve jim odřezaly jisté části těla.


Vrchní vyšetřovatelka do telefonu říká, že nemohl zkontrolovat doklady bratrů, protože to jsou padělky. Ale jedno je jisté - rozhodně to nejsou agenti FBI. Vidíme, že telefonu s ženou, která odvedla Emmu. Policistka ženě řekne, že to jsou lovci a jdou po nich. Žena jí ale řekne, že o jednoho z nich už je téměř postaráno a s tím druhým snad nebudou mít žádné velké problémy.

Dean se snaží v Bobbyho věcech najít knihu o řecké mytologii, ale nedaří se mu to. Sam na internetu najde informace o Amazonkách, které jim profesor neřekl. Během dlouhé krvavé války byly Amazonky téměř zničené. Těsně před doslovným vyhynutím uzavřeli pakt s Harmonií. Měla obnovit jejich řady a učinit je silnější. V podstatě se z nich stalo něco víc než lidé. Harmonie je proměnila v monstra. Pověst říká, že se reprodukují rychle, takže za 36 hodin po oplodnění mají porod. V tom okamžiku Dean zpozorní. Sam pokračuje dál s tím, že děti rostou neuvěřitelně rychle, potom se ale proces stárnutí uvede do normálu. Oplodňovací cyklus je každé dva roky. To odpovídá vraždám v Chicagu a o dva roky dříve v Miami. Všechny ženy, které mají správný věk v tu dobu vyšlou, aby otěhotněly. Deanovi pak dojde, že oběti, které zemřeli, se potkali se ženami stejně, jako se on potkal s Lydií. Všechno to do sebe začne zapadat. Je velmi pravděpodobné, že Emma je Deanova dcera.

Žena vykládá teď již o něco starším dívkám, že je velmi potěšena jejich pokrokem. Jsou velice blízko k naplnění jejich kmenového osudu, kde zaujmou místo po boku svých sester. Dnešním dnem se stávají válečnicemi. Při tomto každé dívce vypálí do ruky symbol, který byl vždy vyřezán do těla oběti. Řekne jim také, že již brzy podniknou poslední krok k dospělosti.
Bráchové se pořád snaží najít v Bobbyho věcech nějaké informace. Sam se Deana zeptá, co s ním dělala Lydie, když Amazonky podle pověsti randí jen s hezkými a úspěšnými muži. Dean mu řekne, že tehdy večer Lydii zalhal o tom, že je bohatý investiční poradce.

Když se Dean podívá do papírů rozházených po posteli, uvidí, že jedné z knih je položena vytržená stránka. Řekne Samovi, že se papíry pohnuli, aniž by na ně šáhl. Sam ihned vytáhne EMG, které začne vykazovat známky nadpřirozena po celé místnosti. Nakonec si Sammy všimne, že je otevřené okno, takže papíry určitě pohnul vítr. Dean mu řekne, že on žádný vánek necítil, ale Sam ho přeruší, protože tohle teď nemá cenu řešit. Pak ho najednou napadne, že by to mohl být Bobby. Sam na něj vyjede, aby se začal soustředit na jiné věci, protože to Bobby nemůže být. Nemůže to být proto, že oni tak moc chtějí, aby to byl, a za vším neobvyklým ho vidí. Sam pak popadne vytrženou stránku, ale protože je napsána řecky, nemůžou to přečíst. Pak je napadne, že stránku zanesou profesorovi Morrisonovi. Sam pak Deanovi řekne, aby zůstal uvnitř, zamkl se a rozhodně nikomu neotevíral.
Když se Sammy objeví u profesora, ten mu řekne, že si snad z něho dělá legraci. Má i jiné věci na práci. Nakonec mu ale pomůže.

Během surfování na netu někdo zaklepe na Deanovi dveře. Ten se nakonec rozhodne je otevřít. Na prahu stojí dívka. Řekne mu, že ji nezná, ale jmenuje se Emma. Potřebuje její pomoc a on je jediná osoba, které může věřit. Je totiž její otec. Když se jí Dean zeptá, jak ho našla, Emma mu řekne, že ho sledují od té doby, co její matka otěhotněla. Čekala do večerky a pak se jí podařilo uniknout. Utekla jim proto, že jí mučili. Řekli jí, že musí odolat bolesti, aby mohla být silná jako ony. Jenomže ona taková být nechce. Dean ji pak pustí do bytu. Emma ho pak poprosí, aby jí pomohl dostat se odsud. Její matka jí řekla, že je dobrý muž. Také ví, že je lovec. Takže by ji mohl ochránit na tak dlouho, aby dokázala zmizet.Profesor Sammymu řekne, že na papyru jsou obecné informace o Amazonkách, ale také je tam napsáno, že to není žena, která muže zabije. Namísto toho rituál vyžaduje, aby dítě, které bylo narozeno z tohoto spojení bylo to, kdo zabije vlastního otce.

Emma se zeptá, jestli jí Dean věří a ten jí na to souhlasně kývne.


Sam na chodbě potká policistku. Když jí řekne, že spěchá, žena ho velmi silně uchopí za ruku. Sammy si všimne, že na předloktí má vypálený symbol Harmonie. Pak jej žena odhodí na dveře. Vytáhne nůž, ale Sam se otočí a zastřelí ji. Při potyčce se mu ale rozbije telefon.

Dean se vyptává Emmy, co se stane, když ostatní ženy zjistí, že zmizela. Dívka mu řekne, že po ní půjdou. Když se jde Dean podívat do ledničky, co by jí mohl nabídnout, Emma se postaví a vytáhne nůž. V tu chvíli se ale Dean otočí a namíří na ni zbraň. Řekne jí, že mu došlo, že se s ním zkusí zapovídat a pak ho nachytat nepřipraveného.Sam se snaží co nejrychleji dostat k Deanovi.

Dean si Emmou rozebírají to, že ještě nikoho nezabila. Slibuje jí, že pokud teď odejde, nepůjde za ní. Emma mu ale řekne, že nemůže, protože nemá na vybranou. Do té doby byl Sam schovaný u dveří, ale po tom, co jí Dean řekne, vrazí dovnitř. Emma se Deana snaží oklamat a prosí ho, aby jí ochránil. Když se pak Emma otočí zpět k Samovi, ten jí bez mrknutí oka střelí do hrudi.


Bráchové pak společně přijedou k doupěti Amazonek. Když ale vejdou dovnitř, uvidí, že všechny ženy jsou pryč.

Když pak jedou v autě, jsou oba ještě pořád rozčilení. Sam se na Deana strašně naštve, protože to není tak dlouho, co byl na jeho místě - s Amy. Vyčte mu, že jí chtěl nechat jít. Ten to ale popře. Sam mu řekne, že měl Bobby pravdu. Když zemřel Cass, byl Dean docela rozviklaný, ale teď je naprosto mimo. Dean na něj ale vyjede, že on je stejně v háji jako on. Sammy ho nakonec poprosí, aby se nenechal zabít. Ten mu řekne, že udělá, co bude v jeho silách. A už o tom může přestat mluvit.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz