SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 714

Plucky Pennywhistle's Magic Menagerie

Vyděšený Sam se schová za autem a pořád si opakuje, že pokud to krvácí, může to umřít. Když se odváží a vystrčí hlavu zpoza auta, uvidí, že pár metrů od něj je klaun. Sammy před ním nakonec uteče do haly a zablokuje dveře. To ale klauna nezastaví. Když chce Sam utéct, cestu mu zablokuje druhý muž.O 60 hodin dřív

Dean zvedne telefon v budce a řekne heslo. Na druhém konci se mu ozve Frank. Dean z toho, že musí používat veřejnou telefonní budku, není moc nadšený, trochu se podiví, když uslyší jméno Fred Savage, ale pak dodá, že „velkohubáci“ jsou všude.

Když pak vyleze z budky, zeptá se Sama, jestli našel nějaké zprávy o Amazonkách. Ten mu řekne, že ne a asi už pravděpodobně nenajde. Ale možná našel něco v Kansasu.V márnici si bráchové prohlížejí mrtvolu silnějšího muže, který má celé tělo poseto velkými obtisky přísavek. Od koronera se dozví, že rány byly způsobeny chobotnicí obrovskou. Byla velká přibližně 10 metrů. Očividně to byl nějaký zvrácený sexuální útok. Někdo muže napadl, takto ho znetvořil a pak ho nechal vykrvácet.


Když bráchové odejdou, shodnou se, že rána na krku muže byla velmi podobná ráně od upíra. Rozhodnou se, že si půjdou promluvit s vdovou.

Začnou se jí vyptávat, jestli v poslední době necítila v domě podivný chlad, zvláštní zápach, jako třeba síru, ale ani jedno jim žena nepotvrdí. Když se jí zeptají, jestli mohl manželi chtít někdo ublížit, žena jim řekne, že pokud chtějí vědět, co poslední dobou podnikal, budou se muset zeptat Stacey - jejich chůvy. Byla v domě tu noc, co se stala ta tragédie. Když se s ženou rozloučí, uvidí je odcházet malá dívenka stojící na schodech.Deana ihned napadne, že šlo určitě o milostný trojúhelník. Samovi na tom všem nesedí, proč by se žena snažila najít na odstranění manžela nějakou příšeru. Dean mu dá za pravdu a řekne, že by se jeden z nich měl jet podívat na chůvu. Když Sam řekne, že to bude on, kdo pojede za chůvou, Dean se ihned ozve, protože to chce udělat on. Sam mu řekne, že před odjezdem mu říkal, že tentokrát nechce mít s pěknými holkami co dočinění, ale Dean mu na to odpoví, že přeci neví, jestli je pěkná.

Chůva Deanovi řekne, že většinu času, co trávila u rodiny, byla ve styku s Debrou - manželkou oběti. Nic jiného v tom nebylo. Ten večer, kdy muž zemřel, byla chůva s jejich dcerkou Kelly. Ta byla velmi rozrušená, protože měla ten den narozeniny. Měly oslavu u Pluckyho. Deanovi ten název zní povědomě a ženu mu jen připomene, že jde o řetězec dětských pizza restaurací. Její otec se tam ukázal na 5 minut a pak opět odešel pracovat, její matka nebyla ve městě a jedno dítě Kelly řeklo, že jí rodiče nemají rádi. Takže začala panikařit. Utěšovala jí hodiny. Když se jí Dean zeptá, jestli v domě necítila něco zvláštního, odpoví mu, že ne. Pak si ale uvědomí, že Kelly říkala podivné věci o své skříni. Tvrdila, že ta má příšeru.Venku pak Dean zavolá Sammymu, protože mluvili se špatnou osobou. Řekne mu, že si bude muset promluvit s dívkou. Byla naštvaná na svého tátu kvůli narozeninám.

Sam přijde za Kelly, která si zrovna kreslí na chodník křídou. Dívka mu řekne, že ví kdo je a taky, že její mamka se bude zlobit, že s ním mluví. Když se jí Sam zeptá, proč, Kelly mu řekne, že to je kvůli tomu, co řekla policii. Sammy se pak od dívky dozví, že dívka se snažila tátu varovat, že na něj příšera zaútočí. Víc mu ale nestihne říct, protože si pro dívku přijde její matka a zažene jí dovnitř do domu. Sam si pak všimne, že Kelly namalovala na chodník chobotnici s velkými tesáky.
Muž v pyžamu utíká před zvířetem. Když přeskočí plot, schová se za tabuli. Během chvilky ho ale něco probodne. Když se sesune k zemi, uvidíme, že ho probodl svým rohem jednorožec. Ten poté odcválá a za sebou nechává pouze duhovou záři.Nyní

Sam se snaží zastřelit jednoho z klaunů, ale nedaří se mu to. Oba ho pak začnou boxovat.


Před 36:36 hodinami

Dean si prohlíží díru po jednorožci. Na místě činu si všimne ženy, o které mu strážník řekne, že je tragédie, že když přišla o manžela, bude muset vyzvednout svého osmiletého chlapce ze školy a říct mu, že jeho táta je mrtvý. Dean si s ní jde promluvit a dozví se, že minulý den vzal otec chlapce na narozeninovou oslavu svého kamaráda. Poté se žena rozpláče a odejde.

Dean zavolá Samovi, jestli si pamatuje na podnik U Pluckyho. Sam mu nejdřív řekne, že ne, ale pak přizná, že si na to pamatuje. Nesnášel to tam, vždycky ho tam totiž Dean odložil a pak šel lovit holky. Dean mu pak řekne, aby se uklidnil, protože našel stopu, která vede přímo do podniku tohoto řetězce. Když ho pak Dean pošle, aby to tam prověřil, Sammymu se moc nechce. Přizná, že jde o strach z klaunů.

Nakonec se odváží a vejde dovnitř. Muže na recepci poprosí, aby mu zavolal vedoucího. Když prochází areálem, má co dělat, aby zůstal klidný. Všimne si, že jedna ze servírek má u sebe své dítě, které ale není zrovna nadšeno tím, že tady musí být. Pak si také všimne, že na jedné ze zdí jsou vystaveny obrázky dětí, které namalovaly, čeho se bojí. 2 obrázky ale chybí.

Přijde za ním žena, která se mu představí jako Jean Holiday, vedoucí směny. Vysvětlí mu, že děti kreslí svůj strach, protože jim to poradil psycholog. Vystavují ale jen ty "normálně strašné obrázky". Navíc to dělají proto, že majitel je posedlý "pomáháním dětem s vývojem". Sam se jí pak zeptá na dítě - Billyho Poguea. Jeho otec ho odvedl domů ještě před dortem a dárky. Choval se jako naprostý blbec, dokonce na dítě začal i křičet.

Poté, co chce Sam zavolat Deanovi, jej nenápadně zavolá údržbář a stranou se ho zeptá, co vyšetřuje. Sam mu odpoví, že několik podivných smrtí. Je vidět, že mu muž má, co říct, ale nakonec mu řekne, ať se staví po práci.

V motelovém pokoji Sam Deanovi řekne, že zjistil, že ani jedna z obětí nebyla kandidát na rodiče roku. Pak Deanovi ukáže obrázky, které děti nakreslily. Není mu ale jasná jedna věc - děti nakreslí příšeru, která pak ožije a zabije jejich rodiče? Sam pak řekne, že ať Billy nakreslil cokoli, tak to jelo na koni. Dean mu ale ukáže obrázek, který mu dítě namalovalo a na něm je nakreslený jednorožec, jak probodává muže.

Když chce uklízeč z Pluckyho podniku odejít, vedoucí směny mu řekne, že ještě musí uklidit nepořádek v místnosti s míčky. Pak může jít domů.

Muž stojí uprostřed místnosti s balonky. Najednou ho ale něco hryznu do nohy a po chvíli ho to stáhne pod zem. Po chvíli se vynoří, ale věc jej opět stáhne pod míčky. Pak na stěnu vystříkne krev.

Bráchové přijedou na místo činu a uvidí, jak vyvážejí mrtvolu. Když si Dean prohlédne mrtvolu, docela ho to zarazí. Muž evidentně zemřel na pokousání žralokem.

V podniku pak Sam najde nálepku se jménem Omar Cooper, ale bez obrázku. Deanovi řekne, že údržbář něco věděl, ale někdo ho nechal odstranit.
Dalšího dne přijede žena, která měla včera v práci svého syna, před podnik. Svému synovi - Tylerovi - řekne, že si domů bude muset vzít autobus. Když jí chce chlapec něco namítnout, žena se na něj trochu utrhne. Když pak oba vystoupí z auta, uvidíme, že na předním sedadle si chlapec nechal kresbu - robota, kterému z očí vystřelují smrtící paprsky.

Nyní

Klaun hodí Sama na přední sklo auta. Když ho pak kopou, Sam využije okamžiku, kdy popadne klíč a praští jednoho z nich do obličeje. Ten, co se mu ale ocitl za zády, se na něho vrhne.

O 4:34 hodin dříve

Bráchové hledají, co za příšeru by vraždy mohla způsobovat. Sam pak řekne, že se na místo činu vrátí a zahraje tam "zlého poldu". Zaměstnance trochu podusí a Dean pak bude sledovat, kdo se bude chovat nějak podezřele.


Sam přijde za Jean a řekne jí, že si bude chtít promluvit se zaměstnanci a chce začít s ní. Vše zpovzdálí sleduje Dean. Upoutá ho ale dívka, která si nese obří duhovou pružinu. Když se prodavače zeptá, kolik stojí, řekne mu, že 1000 lístků. Ty ale musí vyhrát, nejde si je koupit. Dean ho pak probodne naštvaným pohledem.

Sam během výslechu Jean zjistí, že na její místo byl docela nával. Pak na ní ještě trochu zatlačí, ale nic víc nezjistí.

Dalších u výslechu je muž, který nechtěl Deanovi prodat pružinu.

Chlapec podvádí na jedné z atrakcí. Když ho Tyler okřikne, nepřestane. Lekne se až, když na něj zařve Dean.

Tylerovi pak přinese máma svačinu. Ten jí ale odsekne, že ji nechce, protože jídlo mu vůbec nechutná. Dean za ním po chvíli přijde a chlapci řekne, aby nebyl na mámu takový. Když se ho Tyler zeptá, proč se tak staral, Dean mu odpoví, že zažil to, co on - jeho táta ho všude tahal.

Během hovoru od Sama vyjde prodavač, ale ani ten není mezi podezřelými.

Další osobou je muž ve lvím kostýmu. Na toho Sam vyjede, "proč to udělal". Mladík zpanikaří a uteče. Dostane se ale jen ven před podnik, kde ho k zemi srazí Dean. Nakonec se od něj dozví, že mladík utíkal, protože měl co dočinění s drogami. Při rozhovoru jim ale řekne, že podnik má suterén, kde se děje něco podivného. Někdy slyšeli z ventilace podivné zvuky, které přicházeli z kotelny. Když se trojice vrátí dovnitř, jsou zrovna svědky toho, jak Tyler odchází se svou mámou. Když se chce Dean podívat na jeho obrázek, nemůže ho nikde najít. Bráchům dojde, že Tylerova matka je nejspíše další na seznamu, kterým hrozí smrtelné nebezpečí. Nakonec se rozdělí – Sam jde za Tylerovou matkou a Dean jde prohledat sklep.


Ve sklepě najde věci k přípravě na rituál. Když si věci prohlíží, ozve se za ním hlas, aby upustil zbraň. Když se otočí, uvidí, že na něj míří jeden ze zaměstnanců - Howard. Během hovoru Dean upoutá mužovu pozornost a během okamžiku po něm hodí knihu. Během chvilky roztrhne obrázek robota, který Tyler nakreslil a který chtěl muž použít při obřadu. Howard mu pak řekne, že žena je stále na seznamu, ale ne dnes večer. Dnes má totiž mnohem větší rybu. Pak Deanovi řekne, že vybral Sammyho.

Ten mezitím vyleze z auta, odkud pozoroval Tylera a jeho matku. Když se narovná, uvidí před sebou stát klauna. Sam pak naprosto ztuhne.

Nyní

Dean si všimne, že na stole za ním jsou figurky klaunů. Howard mu mezitím řekne, že pro děti vždy chtěl jen to nejlepší. Když se uvolnilo místo vedoucího a jeho nezvali, naštvalo ho to. Během vyprávění si Dean nepozorovaně strčí jednu figurku klauna Pluckyho do zadní kapsy kalhot. Howard zabíjel rodiče, protože se všichni chovali ke svým dětem špatně.
Sama mezitím mlátí oba klauni.

Dean si dále všimne, že ve sklepě jsou na zdi fotky dvou dětí. Pochopí, že je na nich vyfocen Howard s bratrem. Zeptá se ho, co se mu stalo. Ten se rozčílí a řekne, že to nebyla jeho chyba, co se stalo, ale chyba rodičů. Podle obrázků Dean pochopí, že se jeho brácha utopil. Howard má za to, že ho rodiče nechali utopit.

Sam se snaží ubránit útokům, ale síly nejsou moc vyrovnané.

Dean začne do muže vrtat a vyptávat se ho, jestli má kvůli tomu, co se stalo, noční můry. Vezme jeden ze starých obrázků a společně s figurkou, co měl v kapse vše, chodí do ohně. Howard po něm vystřelí, ale mine. Najednou se u nádoby s ohněm objeví duch jeho bratra. Howard se začne dávit a chrlit vodu. Nakonec se utopí.

Klauni se chystají na Sama vrhnout, ale když jsou téměř u něj, rozpadnou se v třpytivý prach.Když se Dean se Sammy potká, nemůže si pomoct a začne se strašně smát. Sam je totiž celý od třpytek. Dean mu pak řekne, že vypadá, jak kdyby ho napadli striptérky sjeté Andělských prachem.

Když se trochu uklidní, řekne bráchovi, že se omlouvá za to, že ho psychicky poznamenal – když byli malí, nechávali ho totiž často samotného. Sam mu na to řekne, že když mu dneska nakopali dva klauni zadek, byla to pro něj něco jako terapie. Pak vyndá z auta pro Deana dárek – barevnou pružinu, kterou Dean tak strašně chtěl. Ten mu na oplátku dá panenku Pluckyho. Když odjedou z parkoviště, Sam nechá hračku na zemi. Ta ale najednou mrkne a začne se ozývat tajemný smích.
Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz