SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 702

Hello, Cruel World

Poté, co se Dean trochu vzpamatuje z toho, co viděl, vyjede na Casse, protože chce vědět, kolik Leviathanů v sobě ukrývá. Ten mu ale neodpoví. Je vidět, že jeho tělesná schránka jejich nápor moc dlouho nevydrží, protože začíná krvácet bez zjevné příčiny. Před ochodem Deanovi řekne, že se pro něj vrátí.
Sam mezitím zápasí s Luciferem a snaží se sám sebe přesvědčit, že není skutečný. Lucifer mu vysvětluje, že je skutečný, tak jako on a to, co vidí okolo je pouhá iluze jím vytvořená. Jsou pořád uzavřeni v Kleci. Najednou se ale u Sammyho objeví Bobby s Deanem. Dohodnou se, že společně musí tuhle záležitost vyřešit.


Zakrvácený Castiel rozbije zámek u plotu a vkročí do vodní nádrže, která zásobuje nedaleké město. Bobby, Sam a Dean k nádrži doběhnou ve chvíli, kdy je Cass už několik desítek metrů od břehu a uvidí, jak se potopí. Na místě se ale objeví vír a voda se zbarví do černa. Dean z vody vyloví jedinou věc, která po Castielovi zbyla – jeho kabát.
Lidé ve městě používají vodu k různým účelům – na mytí aut, na vaření, pití… Je vidět, jak se pomocí ni dostávají Leviathani lidem do těla.Sammy se škubnutím probudí. Zdálo se mu, že slyšel Lucifera. Místo něho se ale objeví Dean, který mu přišel zkontrolovat zašitou ruku. Kousek od něj ale Lucifera opravdu uvidí. Ten se snaží upoutat jeho pozornost, ale Sam se ho snaží ignorovat. Trojice se snaží přijít na to, co se teď bude dít, když se Leviathani dostali na svobodu. Dean ale chce se Samem probrat to, co se stalo před otevřením portálu. Sammy mu řekne, že to, co má v hlavě už nejsou jen vzpomínky, ale že Lucifera přímo vidí. Je pro něj těžké poznat to, co je skutečnost a co ne. Dean se naštve, protože nechápe, proč jim tohle všechno neřekl, ale Sammy se mu brání tím, že toho měli už takhle dost nad hlavu a tak to chtěl zvládnout sám bez toho, aby někoho obtěžoval. Dean se ho zeptá, jestli si uvědomuje, že Lucifer není skutečný. Na to mu Sam odpoví, že to stejné říká Lucifer o něm. Vše, co kolem sebe vidí, je podle něj pouhá iluze.
Dívka, která se napila infikované vody, se dívá na televizi a přepíná kanály. Když přepne na další kanál, slyšíme, že se postava zdravotní sestry baví s doktorem o tom, že zapomněla, že když je chirurg, tak může říznout do jakéhokoli těla a vyndat jakýkoli orgán bez toho, aby někdo něco řekl. Na tváři dívenky se objeví tajemný úsměv.


Zatímco Bobby s Deanem sledují Sammyho, jak čistí zbraň, chce Bobby vědět, jak na tom Dean je. Tomu se ale viditelně nechce mluvit o tom, co cítí a tak Bobbyho odbude s tím, že není jako Sam a je v pohodě. Nakonec mu Bobby nabídne, že si s ním může kdykoli promluvit, ale nebyl by to Dean, kdyby ho neodbyl nějakou hláškou.

Skupina chlapců z plaveckého oddílu se potká s dalšími dvěma členy týmu v šatně. Jeden z nich zamkne dveře. Když se jeden z hochů zeptá, co to má znamenat, že budou mít určitě potíže, druhý mladík mu odpoví, že jim je to docela jedno, protože jsou hodně hladový. Oba chlapci zaútočí na ostatní a pak už jen vidíme, jak se na jednom ze sloupů objeví obrovský cákanec krve.


V nemocničním pokoji vypráví jedna starší žena šerifce Millsové příběh o tom, jak jednu ženu museli lékaři znovu operovat kvůli velkým bolestem. Když ji otevřeli, našli ji v těle tampony, svorky a další lékařské věci. Do vyprávění jí ale vkročí doktor, který se jde Jody zeptat, jak se jí daří po operaci slepého střeva.Sam na netu najde zprávu o masakru plaveckého týmu. Je to stopa, která by je mohla dovést k Leviathanům. Dean to ale musí prověřit sám, protože Sam není ve stavu, kdy by byl schopný mu pomoc a Bobby musí zůstat v domě, odkud všechno řídí. Dean na to nakonec kývne.

Na dětském hřišti se potká dívka s automechanikem – oba jsou Leviathani. Baví se o tom, že jsou všichni hladoví. Muž holčičce řekne, že se bude muset postarat o ty, co napadli plavecký tým. Muž jí také řekne, že šéf bude chtít vědět, jak se s touhle „nemilou“ situací vypořádali. Dívka mu řekne, že má nápad, ale bude potřebovat jeho pomoc.


V nemocnici si doktor, který operoval Jody, všimne, že v jedné z vyšetřovacích místností stojí za plentou malá postava. Když za ní nahlédne, uvidí tam stát dívku. Ta se ho zeptá, jestli je pravda, že chirurgové můžou říznout do jakéhokoli těla, kdy se jim zachce a vzít si jakýkoli orgán. Doktor se na ní vyděšeně podívá, ale v tom ho dívka chytne za ruku takovou silou, že se muž před ní složí na kolena. Dívka převezme chirurgovu podobu a zabije ho.


Dean se v přestrojení za agenta dostane na místo činu, kde byli zabiti sportovci. Šatna je naprosto zdemolovaná. Při prohlídce okolí si ale Dean všimne, že na jednom ze sloupů je černá skvrna.

Jody se uprostřed noci probudí, protože uslyší hovor pacientky a jejího doktora. Starší žena se mu brání, tvrdí, že má operaci až zítra, ale muž jí řekne, že on rozhoduje, kdy na operaci půjde. Nakonec jí uspí a odveze jí z pokoje. Jody ihned poté, co muž s ženou odjede, vstane z postele a rozhodne se je sledovat.


Sammymu se ozve Dean s tím, že našel stopy po Leviathanech. Dva mladíky, kteří vraždili, už policie sleduje a Dean se rozhodl jet jejich směrem.

Jody doktora sleduje až do místnosti, kam odvezl pacientku. Oknem ve dveřích vidí, jak ji rozřízne a začne se krmit na jejích orgánech. Jody pak naprosto v šoku uteče pryč, až se dostane na chodbu, kde potká nemocniční personál. Tam omdlí. Probudí se až v posteli, kde jí ošetřuje zdravotní sestra. Během jejich rozhovoru do pokoje vstoupí doktor Gaines a řekne jí, že jí přeci říkal, že se má šetřit. Poté, co dostane sedativa, jí doktor řekne, že ji zkontroluje později. Když oba odejdou z pokoje, Jody si ihned vytrhne kanylu z ruky, popadne kabelku a chce odejít. Bohužel se jí ale léky stihly do těla dostat.Sam na Lucifera vyjede, proč to jednoduše všechno neskončí. Ten mu řekne, že s ním je docela sranda a taky nemá v díře HBO. Když Sammy na Lucifera začne křičet, do místnosti zrovna vkročí Bobby. Řekne mu, že už Ďábla jednou porazil a zvládne to zase. Během rozhovoru ale Bobbymu zazvoní telefon a na druhém konci se mu ozve Jody. Řeknu mu, co viděla a prosí ho, aby jí přijel pomoci dřív, než jí sežere.


V nemocnici na recepci přijdou mladíci z plaveckého družstva. Když se jich sestra za pultem zeptá, co potřebují, objeví se jim za zády mechanik a řekne, že by chtěl mluvit s doktorem Gainesem. Žena je chce odbýt, ale náhle se u nich doktor objeví a všichni tři s ním odejdou. Provádí je po nemocnici a vypráví jim, že sem lidé chodí, když chtějí, aby je spravili. Poté odrhne plastový závěs, kde jsou na kolečkovém křesle spoutaní vrchní sestra a vedoucí personálního oddělení. Muž řekne, že pokud by měli své lidi na správných místech, mohli by mít hostinu každý den. Mladíci vezmou podobu vězněných a pak je zabijí.


Dean se najednou objeví u Sammyho doma. Řekne, že chlapce sledoval a ti ho dovedli zpět do města. Problém je v tom, že nejsou jen dva. Samovi řekne, že potřebuje záloha, a protože Bobby nemůžu, bude to muset zvládnout.

Bobbymu se podaří dostat Jody z nemocnice. V pitevně najde tělo, na kterém byla pitva provedena až podezřele rychle.

Bráchové po cestě řeší, jak vyřešit Samův problém. Je jasně, že sám od sebe nezmizí. Dean Sammymu řekne, že už nikdy nebude v pořádku.


Dean přijede k Bobbymu domů, ale Sama tam nenajde.

Bráchové mezitím přijedou k prosklené budově, kde za okny uvidí asi 5 nepřátel. Dean po Samovi chce, aby se pokusil udržet pohromadě. Když vejdou dovnitř, celá budova se změní a bratři se ocitnou ve skladišti. Když se Sam Deana zeptá, kde to jsou, Dean mu odpoví, že si asi ještě pořád myslí, že je jeho bratr. Pak se promění v Lucifera. Začne pak Sama vytáčet k nepříčetnosti a ten po něm začne střílet.

Mezitím se Bobby v nemocnici zabývá tělem a přiloženou administrativou. Najednou se u něj objeví doktor Gaines. Řekne mu, že ho zná, protože ho viděl skrz oči Anděla. Když se Bobby pokusí Leviathana zastřelit, zjistí, že ho nedokáže zabít, ani zpomalit. Zkusí tedy utéct.


Dean pomocí GPS, který předtím zapnul v Samově mobilu, dojede na souřadnice, které udávají jeho polohu. Když vejde do skladiště, Sam na něho namíří zbraň, protože si už není ničím a nikým jistý. Neví, jestli to všechno kolem něj je jen iluze nebo ne. Dean Samovi řekne, že byl přece taky v Pekle, takže ví, jaké to je, když se člověk dostane ven a musí se znova potýkat se vším humusem kolem. Pak vezme Sama za zraněnou ruku a zmáčkne mu ránu. Ta bolest, co cítí, je něco jiného. Něco co je doopravdy. Když na něj opět začne Lucifer mluvit, Sam si zmáčkne ránu a Lucifer začne mizet. Jako by byl pouhá iluze. Nakonec úplně zmizí.Samovi zazvoní mobil a na druhém konci se ozve Bobby se zprávou, že šerifka měla pravdu a to, co se děje v nemocnici je opravdu „jejich práce“. Řekne mu, co se mu stalo. Domluví se, že se sejdou doma.

Když bráchové přijedou k Bobbymu domů, uvidí, že celý vyhořel.

Po zběžné prohlídce naštěstí Bobbyho nenajdou. Dean se mu pokouší dovolat, ale vyhodí ho to do hlasové schránky.

Sam potká na parkovišti jednoho z Leviathanů. Dean ho z boku střelí brokovnicí, ale nic mu nestane. Nakonec se bráchům podaří na monstrum shodit auto. Dean se snaží probudit Sama, který je bezvědomí, protože on sám má zlomenou nohu. Nakonec musí Dean zavolat sanitku. Sammy se ve voze na chvíli probere a uvidí Lucifera, jak mu sedí v sanitce u nohou. Řekne mu, že možná není skutečný, ale rozhodně se nechystá někam jít. Pak dostane Sam záchvat. Když se Dean dozví, že je zdravotníci převážejí do nemocnice Sioux Falls – místo, odkud šerifka utekla před Leviathany, snaží se doktory přesvědčit, aby je odvezli někam jinam.
Na Bobbyho parkovišti se vyteklá černá krev vrací zpátky k tělu a ruka, která je to jediné, co jde vidět z těla, se začíná hýbat.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz