SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 703

The Girl Next Door

Dean se probudí na nemocničním lůžku. Když zjistí, že je v nemocnici Sioux Falls chce ihned odejít, ale lékaři mu dají sedativa a uspí ho. Probere se až ráno. Když se ale pokusí vstát, neuvědomí si, že má zlomenou nohu a skončí na podlaze. V tu chvíli do pokoje přijde Bobby. Dean je překvapený, že ho vidí – se Sammym si mysleli, že je mrtvý. Bobby mu řekne, že dojde pro Sama a všichni se potkají u sanitek.
Doktor Gaines přijme hovor, kde mu volající řekne o tom, že v nemocnici se nacházejí bratři Winchestrové.


Bobby na chodbě potká zdravotníka, který veze Sammyho na pokoj. Muži řekne, že právě tohoto muže hledali a musí ho deportovat. Převezme jeho lůžko a odjede s ním.

Doktor Gaines s vrchní sestrou přijdou do Deanova pokoje, ale ten už je na cestě na smluvené místo, kde se má s Bobbym potkat. Na poslední chvíli se trojici podaří z nemocnice ujet.


Whitefish, Montana
O 3 týdny později

Sam si čte knihu a Dean se dívá na španělskou telenovelu. Po chvilce přijde Bobby se zprávou, že mluvil s ostatními lovci, kteří narážejí na stejná monstra, na které narazili oni v nemocnici. Jsou něco jako měňavci, ale nic je nedokáže zabít. Během jejich hovoru má Sam „výpadek“ – slyší hlas, který mu říká, že je stále v kleci. Z tohoto stavu se dostane tak, že si zatlačí na ránu, kterou si způsobil na místě, kde Cass otevřel portál. Dean Sammyho pošle nakoupit, protože má pořád nohu v sádře. Když Sam odejde, zeptá se Dean Bobbyho, co si o něm myslí. Ten mu řekne, že se mu zdá, že se Sammymu daří líp. Když se kvůli tomu trochu pohádají, Bobby mu před odchodem řekne, že když tady bude sedět a lomit rukama, nijak Samovi nepomůže.
Při nakupování si Sam u pokladny všimne, že v novinách je článek o podivné vraždě. Nakonec si noviny koupí. Zaplatí jednou z jejich falešných karet.


Muži, který kontroluje platby karet, se na monitoru objeví výstraha, že právě někdo platil jednou z karet, které sledují. Zavolá jednomu z leviathanů a oznámí mu, že jeho program právě zachytil Winchestery.
Když přijde Sammy večer z nákupu, Dean se ho začne vyptávat, jak se cítí. Sam mu řekne, že sice pořád má halucinace, ale teď už dokáže poznat rozdíl mezi realitou a fikcí.

Když Dean usne, Sammy tajně vytáhne noviny a přečte si v nich článek, který ho v obchodě upoutal. Připomnělo mu to případ z minulosti.

Lincoln, Nebrasca 1998

Mladý Sam se baví po telefonu s Deanem, kterému popisuje, jak vypadá a útočí monstrum zvané Kicune.


V přítomnosti dá Sam před spícího Deana lístek se vzkazem, vezme si klíče od Impaly a odjede.

Dealer s ženou vyjednává cenu za drogu, ale vyruší je policejní sirény. Žena uteče a muž se rozhodne jít opačným směrem než žena. Najednou za sebou uslyší zvuk, jako by za ním někdo byl, ale nikoho neuvidí. Najednou na něho skočí tmavá postava a zabije ho.

Dean ráno objeví lístek od Sama, kde mu píše, že se za pár dní uvidí a že už mu je líp. Hnedka zavolá Bobbymu, který se ho snaží uklidnit s tím, že si třeba chtěl od všeho odpočinout. Také mu řekne, že bude muset počkat, než mu sundají sádru. Dean ovšem nechce tak dlouho čekat a proto se sádry rozhodne zbavit sám.
Sam zpovídá jednoho z policistů. Ten si myslí, že jde o sériového vraha, který jednou za pár let přijede do města a zabije několik lidí. Sam se ho zeptá, jestli všechny oběti měly za uchem ránu. Policista mu odpoví, že ano, ale nikde to neuváděl. Nechápe, jak to Sam může vědět. Ten mu jen řekne, že před lety pracoval na podobném případu a je možné, že tu bude nějaká spojitost.

Dean přijede do obchodu, kde včera Sam nakupoval a chce po prodavači vědět, jestli si koupil noviny. Když si je prohlídne, ihned zjistí, kam a proč Sammy jel.

Koroner ukazuje Samovi tělo a řekne mu, že každé oběti chyběla část mozku – něco jim vyrvalo hypofýzu.


Sam opět začne vzpomínat, jak v knihovně vyčetl, že tajemné monstrum se živí právě hypofýzou.

Stejně jako před lety si Sam začne i nyní dělat křížky na mapě, kde byly nalezeny oběti. Byly to parky v okolí dálnice. Najednou linii křížků spojí a tak pozná, kde se monstrum chystá zaútočit příště.Na hlídce Sammy vzpomíná, jak v minulosti před knihovnou uviděl jednu dívku. Nakonec sebere odvahu a osloví ji. Dívka mu ale okamžitě řekne, aby šel pryč. Nesmí totiž mluvit s chlapci. Krátce poté, co odejde z knihovny, odejde i dívka. Sammy si ale všimne, že jí sledují dva mladíci.

Najde je v parku, kde chlapci dívku obtěžují. Nejdřív se je pokusí odehnat slovně, ale když to nepomůže, začne se s nimi rvát a přemůže je. Pak se dívce představí a dozví se, že ona se jmenuje Amy.
Mezitím v přítomnosti Sam sleduje ženu, která přijela na parkoviště a šla do lesa. Když uvidí, že sleduje opilého muže, který se snaží dostat do svého auta, chytne ji za ruku a otočí ji. Podle jejího náhrdelníku ale pozná, že jde o Amy. Řekne jí, že se musejí projít.Mladý Sammy je u Amy doma, kde ho ošetřuje. Amy se ho zeptá, jestli má žízeň. Když jde do ledničky, vidíme, že je tam několik sklenic, ve kterých je naložena část mozku. To ale Sam nevidí. Baví se o tom, jak ani jeden nemůžou kvůli svým rodičům zůstat dlouho na jednom místě. Povídají si o tom, že oni sami jsou považovány za zrůdy, protože jsou vždycky ti noví, ale právě ti nejlepší lidé jsou za zrůdy považovány. Pak se políbí.

V přítomnosti se Amy snaží Samovy vysvětlit, že ať je cokoli, daří se jí to zvládnout. Sammy jí ale odsekne, že tento týden zabila 3 muže. Amy mu řekne, že to není tak jednoduché, není jen tak nějaký vrah. Musela to udělat. Nemůže mu ale říct, proč. Sam jí řekne, že mu je to líto a to stejné mu řekne i Amy. Pak ho omráčí a uteče. Ještě před tím jí ale Sam stačí vzít kus papírku z kapsy.


Dean se dívá na stejnou oběť, jakou prohlížel i Sam. V autě pak Dean volá Bobbymu, že Sam pronásleduje monstrum zvané Kicune. Ještě s jejich tátou jednoho lovili, ale bylo to už dávno, v ´98.

Amy si rychle balí, ale v tom za sebou uslyší klapnutí. Když se otočí, uvidí tam stát Sama. Ten jí řekne, že jí našel podle papíru, který měla v kapse. Pak si ale všimne, že má na ruce čerstvou krev, která ale není jeho. Vyjede na ní, jestli opět někoho zabila. Křičí na ni, aby mu řekla, o co tady jde nebo ji bude muset ihned zabít.


Mladá Amy se Sammymu svěří, že si nemyslí, že její matka je dobrá. Někdy si myslí, že ani ona není. Sam jí ale ujistí, že už v životě viděl hodně špatných věcí a rozhodně pozná, když uvidí dobro.

Amy nakonec otevře dveře, před kterými stojí. Sam uvidí na posteli ležet malého chlapce. Amy mu řekne, že je to Jacob, její syn. Řekne, že vlastní pohřební ústav a živí se na mrtvých. Jenomže Jacob onemocněl a jediná šance na jeho záchranu byla mu přinést čerstvou potravu. A zabralo to. Zachránilo ho to před smrtí.


Během rozhovoru přijede Amyina matka domů a proto se musí Sam ihned schovat. Když žena vtrhne do dveří, řekne dceři, že je dohnali. Byli to prý nějací profesionálové v Impale. Když žena odejde natankovat, Amy pustí Sama z šatníku. Ten je celý mimo z toho, co právě slyšel. Před odchodem si ale všimne, že na stole je položená sklenice s částí mozku. Amy se ho snaží přesvědčit, že to nic není, ale Sammy na ní vytáhne nůž. Řekne jí, že je to jeho otec a bratr, kteří jsou v Impale. Amy mu řekne, že nikdy nikoho nezabila. Sam jí na to odpoví, že ani on jí nechce zabít. Pak musí odejít, než se vrátí její matka.Sam se prochází podél bytů, když se náhle otevřou dveře a někdo ho udeří vší silou do obličeje. Vidíme, že to byl Dean. V pokoji mu pak řekne, že jestli mu ještě jednou ukradne auto, vrazí mu zase. Pohádají se kvůli tomu, že si Dean myslel, že to klidně může být dílo Lucifera. Když chce vědět, proč ignoroval jeho a Bobbyho telefonáty, Sam mu řekne, že se o to chtěl sám postarat. A taky, že to udělal. Nakonec Deanovi řekne, že ženu nechal jít.Najednou se ve dveřích objeví Amyina matka a chytne Sama. Věděla, že se něco děje, protože Amy nikdy nechce odjet bez řečí. Amy se s matkou začnou hádat, protože její máma tvrdí, že nemůže mít kamarády. Protože lidé jsou pro ně jídlo. Když chce na Sama zaútočit, Amy jí probodne srdce Sammyho nožem.

Dean Samovi řekne, že mu tohle nikdy neřekl. Sam mu odvětí, že to nikdy nikomu neřekl. Takže když viděl ten článek v novinách, tak vyrazil. Byl to jeho nepořádek, který musel uklidit.Sam se Amy zeptá, jestli má nějaké peníze. Chce po ní, aby ihned, ještě dnes večer odjela z města. Amy mu ale řekne, že chce, aby jel s ní. On jí ale řekne, že je mu to líto, ale nemůže.

Sam Deanovi řekne, že on sám je zrůda. Po tom všem, co v životě udělal, se stále snažil být normální. Ví, jak se na něho Dean dívá, jako na granát, který má každou chvíli vybouchnout. To se ale nestane. On sám to zvládá, stejně jako Amy. Sam mu poté řekne, že Amy pracuje v pohřebním ústavu a ta těla byla jen kvůli tomu, že její syn umíral a ona ho musel zachránit. Pak ho poprosí, aby mu věřil. Dean s tím nakonec souhlasí.

Dalšího dne přijedou do jiného motelu. Dean Sammymu řekne, ať je jde zapsat, protože on si ještě musí zajet do lékárny.

Amy vběhne do svého bytu, ale narazí tam na Deana. Ten jí řekne, že je Samův bratr. Také jí řekne, že Sam nemá nejmenší tušení, že za ní jel. Poví jí také, že ví o jejím dítěti. Ví, že jednou zase bude zabíjet. Nakonec jí bodne nůž do srdce. Ve dveřích pak uvidí jejího chlapce, který vše viděl. Zeptá se ho, jestli má někoho, ke komu může jít. Chlapec mu kývne na souhlas. Dean se ho pak ještě zeptá, jestli už někoho zabil. Na to mu odpoví, ne. Pak mu ale řekne, že jediný člověk, kterého zabije, bude on. Dean poté odejde.

V obchodě telefonuje leviathan svému nadřízenému, že Sam Winchester opravdu v obchodě byl. Poté se otočí na spoutaného prodavače, kterému řekne, že lidi chutnají dobře, ale ještě lépe chutnají se sýrem. Pak vezme horký roztavený sýr a muže jím poleje.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz